Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

maruskaaa
16. jan 2012

@anka912 takze to su tie tensie, ze? som na nich pozerala dnes. aj an laminovacku...ale sak jednu uz doma mam 🙂

maruskaaa
16. jan 2012

@erikasadek ked som to citala, som si presne vedela predstavit v akom si bola stave...este ze sa to takto dobre skoncilo...u nas teda bye bye taska...by bola najskor...

anka912
16. jan 2012

@maruskaaa hej tenšie , ale mne stačia

erikasadek
autor
16. jan 2012

@marhav dakujem ti za vysvetlenie.. 🙂 sokova terapia ano , poriadna boli ma cel etelo teraz tak som musela byt cela v soku ze svaly som mala stiahnute ateraz ma vsetko boli ale som rada bolo v tej kabele fakt vsetko!!!! ☹ 🙂

maruskaaa
16. jan 2012

@anka912 len som si nebola ista, ja do nich davam napriklad podkladove strany....a potom to co treba suchym zipsom presuvat uz do tych hrubsich, aj logicove listy od teba mam v tych tensich, a je to v poho.....

anka912
16. jan 2012

@maruskaaa ja mám len tenšie

lucka261177
16. jan 2012

@erikasadek no zivot nam prinasa taketo dni aby sme sa tu nahodou nezacai nudit 🙂 vdaka boju za to ze 🙂 a taska nasla.ja som raz nasla v bankomate 450 eur tak som premyslala co robit kam volat ci tatrabanku alebo policiu a v tom dobehom muz k bankomatu.pytam sa ho co hladate a on ze 450 eurr 😀 tak mu ich podavam ze tieto? 😀 on na mna kukal ze sa mu asi sniva dakoval ako besny volal ma do obchodu ze mi nieco kupi 🙂 ale odmietla som s dobrym pocitom na dusi 🙂 raz sa mi to vrati 🙂

maruskaaa
16. jan 2012

@lucka261177 🙂 ty si ina klasa...🙂

lucka261177
16. jan 2012

@maruskaaa noooho moja prva myslienka bola uplne cista ze boze ako to niekomu musi chybat a ako ho najdem.druha uz bola s pokusenym diablika ze idem si davat robit zuby asi za 600 eur ze by to bodlo 😀 tretia bola ze ved mi preboha vypadajuuuuu 😀 😀 .Mne sa vzdy vsetko zle vratilo rychlostou svetla 🙂 takze ja uz len dobre skutky robim.a mm mi vravi ze som mohla obohatit rodinny rozpocet 🙂 a potom ze nieee ja som srandoval 🙂

magimary
16. jan 2012

@lucka261177 😀 veď mi vypadajú... 😀 😀 😀

dana19
16. jan 2012

Holky musim se s Vama podělit o zkušenosti. Podle mě se děcko musí prostě naučit normálně jíst,u nás se odvědčilo dát mu jednu věc(třeba rohlík se salámem) a pokud má hlad tak to prostě sní a pokud ne tak zkusit dát stejné jídlo později a uvidíte jak bude jest,hlavně to chce trpělivost a klid. Tohle praktikuju asi 2týdny a už mi Kája jí uplně normálně,předtím nechtěl vůbec nic....a teď se kouká co mu chystám za dobrotu a dokonce i některé jídla zvládne sníst sám rukou. Hlavně ho do ničeho nenutím a zvládne už i sedět v pohodě u stolu.

anka912
17. jan 2012

@dana19 ach, keby to platilo na každé dieťa, to by som bola šťastná 😕

magimary
17. jan 2012

@dana19 júúúúj, toto je priam ideál, čo popisuješ...
mne malý nejedol tri týždne v kuse (okrem toho, čo ráno vypil 250ml mlieka) a nebolo toho hladu, ktorý by ho prinútil aspoň sa pozrieť na lyžicu...utekal pred lyžicou (nieto, aby ňou ešte nebodaj aj niečo jedol), akoby to bolo nejaké strašné mlátidlo... takže, rozhodne to neplatí u všetkých detí...resp. -ako píše anka- kiežby platilo... 😖 🙄 😒

marhav
17. jan 2012

@dana19 ono to možno funguje u mladších detí ,ale ten náš nezbedník ked mu nechuti ,tak odsunie tanier a hotovo , v škôlke vraveli, že vyleje čaj do polievky ,aby nemusel jesť ,lebo on polievky nemá rád. Problém je aj v tom, že si otvorí chladničku ,vezme puding ,alebo syr a naje sa sám . Lebo ,ked mu v kuse ponukam odmietnuté jedlo , pozrie sa naň a stále opakuje mňam ,mňam akože mu mám dať niečo iné , je to tvrdohlavec.
ale som prekvapená, že on sladkosti nejak nemá rád ,vôbec si ich nepýta ,len tie nešťastné čipsy,ked bol menší a inak nič ,jedine čo má rád kinder pinqiu mliečny rez..Takže aj ja by som rada uvítala takú skúsenosť ,velmi by ma potešila

erikasadek
autor
17. jan 2012

@lucka261177 SI TRIEDA A TEBE CEST MAS PRAVDU 🙂 dobre sa raz dobrym odplati. 🙂 ja dakujem bohu a mojim detom ze sa nasla pretoze tam bolo vsetko papiere patove jeho invalidna karta moje papiere s auta vodicak vsetko!! no polatobne karty teraz si pockam ze sa vratia ale nevadi!! 🙂

@dana19 v tomto s tebou suhlasim pretoze to som praktizovala aj ja po rozhovore pokynoch speciaistova fakt fungovalo hlavne fakt ze osm ho nechala vyhladovat aj za ceny krizi tazke opcas celeho dna !! ahlavne s prislubom zjes len trocha atak mozes hrat pc alebo nieco co fakt zboznuje a casom povolil a zistil ze to nie je zle na koniec rokmi teraz sa za tym ide zblaznit az na vynimky. 😀

zase chapem ine baby ktore nesuhlasia ja som zato ze vsetko sa da ale treba najst sposob a hlavne musite vydrzat a mat pevne nervy a trpezlivost.. a hlaven nedovolit ist do chladnicky a spajze aby jedli nieco ine!! 😉 prislub niecoho co zboznuju vzdy funguje hlavne u autikoch. 😉

ale je mi jasne ze kazda mame nato svoj nazor. 😉

erikasadek
autor
17. jan 2012

vidim ze nikto nic takze prajem pekny vecer!! ja osm znicena.;

anka912
17. jan 2012

@erikasadek ja som tiež, chystám sa po dlhšom čase do práce, tak už mám nervy. Aj Maťo si už odvykol od školy 😅

erikasadek
autor
17. jan 2012

@anka912 esdte na rychlo ti odpoveim verim ti.... bud eto zo zaciatku tazke aty si to uvedomujes a to ta este viac strasi.... cchapem uplne tvoj stres ale neboj casom s avsetko da rychlo do poriadku.... mne osoben praca pomaha , neuveris jedine tam nemyslim co s atyka pata proste nemam cas a velmi mi to pomaha, psychicky znie to sialeno ja viem ale prisaham pravda je taka, uplne vypnem mozog ked som v praci!!! 🙂

maruskaaa
17. jan 2012

@erikasadek ty si vlastne chodis do prace oddychnut? ...ale presne viem ako to myslis...

erikasadek
autor
18. jan 2012

@maruskaaa hej 😀 😀 prace je oddych a hlavne psychicky to pomaha vpred pokial som nerobila som ola na pokraji depresie, vazne a ked som zacala zaciatok bol tazky ale pomohlo to mne aj patovy aj ked sa tazko tomu veri a hlavne financne si mozme viac dovoli kupovat detom veci ktore by moj muz hned oznacil ze netreba a tak kupim a nebavym sa.. 😀

erikasadek
autor
18. jan 2012

pridavam vam uzasne video ktoremi prislo cez FB pripravte si vreckovky a odporucam vam;; pozerat do konca!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=vNZVV4Ciccg
maruskaaa
18. jan 2012

@erikasadek presne, plus riesis v robote uplne ine problemy...

anka912
18. jan 2012

@erikasadek videla som podobné video o jednej dievčine, ktorá vyzerala podobne, navyše musela nosiť na hlave helmu, lebo si sústavne ubližovala. Bola považovaná za ŤMR kým sa nedostala k PC a uľahčovanej komunikácii a naučila sa písať - spolu s pomocníčkou. Potom zistili, že má vysoko nadpriemerné IQ a teraz študuje na univerzite. Boli tam časti aj z jej zlého obdobia, aj ako teraz študuje. Nerozpráva, len rôzne slová bez zmyslu, ale zároveň písala na klávesnici- študovala nejakú politiku, či čo...Toto video nám púšťala na pobyte so Sposou jedna mladá pani z Čiech- Jitka, ktorá študovala na univerzite v Syracúzach , USA a zaoberala sa uľahčovanou komunikáciou pre postihnutých. Dávala nám aj konzultácie a učila nás ako pracovať s takými deťmi...

nensyke
18. jan 2012

@anka912 ahoj, možeš mi toto poslat aj do e mailu??

nensyke
18. jan 2012

@anka912 prepáč, mala som na mysli to pexeso čo si sem dala minule...

anka912
18. jan 2012

@nensyke ok. posielam

nensyke
19. jan 2012

.... včera sa mi stalo niečo nezvyčajne... malý prišiel ku mne a od zadu ma objimal... sice to bolo zvláštne že od zadu... ale bola som štastná... 😵 a dnes už sa mi to stalo 2x.... 😵 mám ta rada Dadko moj... 🙂

nensyke
19. jan 2012

... dnes sme začali aj znaky ukazovat pri učný a hlavne sustredit na očný kontakt...dr. Bu. logopedička mi poradila a vysvetlila krásne... 😉

magimary
19. jan 2012

@nensyke supeeer a nemáš videjko?

nensyke
19. jan 2012

@magimary nemám... ale musím spravit... nejak ma odrádza fakt, že tam na you tobe sa to bude stahvovat zase do večera... 🙄 ale spravím...