Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

mardenad
10. mar 2012

@narantuja aj ja hovorm... perfektný nápad 🙂

narantuja
10. mar 2012

@mardenad tak hlavne at to detem chutna 🙂

nensyke
11. mar 2012

"Milovať to, čo je krásne, nie je ťažko

ale priznať sa k jedincom,

ktorým osud vtisol znak menejcennosti,

si vyžaduje ľudí celých, obetavých,

ľudí vysokej kvality srdca."

Viliam Gaňo

tin007
11. mar 2012

@mardenad Doba jedova je kniha prof. Struneckej a dr. Patocku http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

albertka
12. mar 2012

@zuzka208 Ahoj, zavolal p. dr. Čorejovej z farmakologickej fakulty, ona ti poradí, ako to môžeš a z čím zmiešať , hoci najlepšie by to bolo ho na papanie nejako naučiť. Dávala si mu to na lyžičke? Nášho malého tiež napína, ale skôr zo sladkých sirupov a ja on by mi vyvrátil veľa liečív, aj keď jehu MB12 veľmi chutí 😉 ... keby si mu to dala nasilu. Využila moment prekvapenia, vstrekla mu to striekačkou hlbolko do pusy a keď by chcel vypľuť a dávilo ho to trochu mu nadvihla bradičku a zavrela pusku v miernom záklone so slovami : spapám. 😉 Neviem, či by to fungovalo, chuť to naozaj nemá katastrofálnu, mohol by si na to zvyknúť. ... hoci spočiatku nasilu. My sme to mávali tak, že prvé dávky liečina som ho musela priľahnúť, držať zavretú pusu - no týranie a ku koncu už to bral ako nutné zlo a papal v pohode. Držím palce.

mardenad
12. mar 2012

@albertka Ahoj, chcem sa opýtať na tú MB12, v akom skupenstve sa dá kúpiť? Teraz čítam, že je to ako sirup, ale niekde dávnejšie som čítala o spreji do úst alebo do nosa... viete mi poradiť? dakujem 🙂

nensyke
12. mar 2012

@mardenad ahoj, od dr. Čorejovej sa dá kupit len sirupovej forme..ked chceš z Talianksa, tam sa dá aj nosný sprey, ten je silnejší ako sirup, jeden stojí okolo9 eur+poštovné. Jeden sprey vydrží mesiac a trvanlivost má 3 mesiace...Od dr. Čoberovej stojí sirup asi 5 eur...

nensyke
12. mar 2012

... 🙂 ...

nensyke
12. mar 2012

..chcem malému kúpit takuto knihu, nemáte náhodou?..ja nepotrebujem novu...tak preto sa pítam..

zuzka208
12. mar 2012

@albertka ahoj ja mu to davam do striekacky,nechce to ale vzdy sa mi podari mu to dat,ale musim mu tam dat trocha cukru on je dost haklivy,na chute aj vone,Inak by to nespapal,zajtra p.Corejovej zavolam a opytam sa na to ,ale myslim ze snad to nebude nejaky problem s tym cukrom ved ho je tam minimum.

valika_val
12. mar 2012

prosim vas, nemate niekto skusenosti s liekom Cerebrolysin?

mardenad
12. mar 2012

@nensyke ďakujem za info. A čo myslíš? čo je lešpie? sirup? alebo sprej? Ja by som aj objednala z Talianska, len neviem cez koho, alebo cez akú stránku, ... a ešte jedna otázočka... koľko je potrebných tých sprejov alebo sirupov na jednu terapiu? dakujem..

nensyke
12. mar 2012

@mardenad Farmacia Legano, Via Rasori, 2 Conciliazione, 20145 Milano, Taliansko 🙂
neviem ti poradit kolko je potrebných sprejov... ☹
ja som teraz dostala 10 falš. sirupu asi na 3 mesiace??? neviem presne.. 😕 a mi máme ten liek/sirup/ používat 1 rok 😅

mardenad
12. mar 2012

našla som tento sprej, môže to byť on? a bude dobrý? máte skúsenosť s objednávaním tohot spreju do úst?

nensyke ... to až 1 rok? waw, to je dosť... a môžeš mi prosím ktorá dr. ti ho predpísala? obvodná lekárka? alebo neurologička? vôbec neviem na koho sa obrátiť... 🙂

nensyke
12. mar 2012

@mardenad do nosa 😀 a možno @alska by ti vedela poradit, ja som to chcela objednat a potom ked som sa dozvedela o sirupu tak som to zrušila...
čo sa týka sirupu tak som našla na nete http://www.andreas.sk/ a tam sa prihlás na medicinksý výskum tam by malo byt o methyl B12, ja som sa tiež tak prihlásila... tam je tiež dr. J. /naša psychologička/

nensyke
12. mar 2012

@mardenad je tam aj telefonne číslo, kludne tam aj zavolaj...všetko ti vysvetlia..

nensyke
12. mar 2012

.))

anka912
12. mar 2012

???

nensyke
12. mar 2012

@anka912 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

slavkadamko
12. mar 2012

@mardenad ja som ten sprey tiež objednavala,no síce stojí 9eur ale poštovné je 30e.,lebo sa to zasiela chladené...my sme ho brali vyše roka...tu ti ho žiaden lekár nepredpíše a ani ho tu v Europe inde ako v Milane nekupiš...jednoznačne je učinnejší ako sirup,lebo sa vstrebáva hned...niečo je už aj na Slovensku no nepíšu "silu" zloženia,takže ťažko posúdiť či je to kvalitou to ako z Legnani...tak pozri http://www.vitaminyvspreji.sk/vitamist-b12-3

mardenad
13. mar 2012

@slavkadamko Dakujem 🙂 a po tom používaní u vás vyše roka, spozorovali ste nejaký výsledok? A koľko tých sprejov ste spotrebovali za ten čas? dík 🙂

didla
13. mar 2012

@nensyke joj, no tak chcela som sa spýtať koľko má tvoj malý rokov?? moja dcéra má 5,5 a tiež s nou cvičím, ale niekedy je tak vo svojom svete, že nie je možnéé s nou robiť, ja jej dávam probiotiká, pangamin, cečko, ryboflavín.. a tak sa chcem spýtať na to M12, kde s to presne,, a čo to je,,či methyl alebo ako to je,, noo presne tie pohyby robí aj moja maláá ,, točenie rukami, a aj hlavou,, a ked má nervy,, tak lieta ako splašená a bucha dveramii, a aj ma niekedy štípne,,

nensyke
13. mar 2012

@didla bude mat 3 roky v máji, ja mu dávam DMG, probiotika,/ všetko od Kirkman/ GAPS diéta a teraz methyl B12 sirup,/ skús tu sa zaregistrovat http://www.andreas.sk/ alebo zavolat a opítat sa na ten sirup alebo čo sem dala pani slávka http://www.vitaminyvspreji.sk/vitamist-b12-3

slavkadamko
13. mar 2012

@nensyke že pani 😀

@mardenad malý užil asi 9-10 sprejov...jeden vydrží tak 1,5mes a trvanlivosť je 3mes.,takže sme stale obj.po 2ks...začali sme jedným vstrekom a postupne zvýšili na 2vstreky...ináč je to červené ako krv ...samozrejme,že výsledky boli,viac sa začal sustrediť,reagovať a bol menej hyperaktívny a čo je hlavné začal konečne normalne spávať...predtým sa v noci zobudil aj 3 krat a u nas bolo "normálne",že sme sa o 2hej v noci hrali s vláčikami...teraz sice zaspáva o 10-11tej ale spí vkuse až do 7mej...
ináč písala som na vitaminyvspreji či je to len čistý B12 alebo MB12(methylcobalamín) lebo je v tom podstatný rozdiel a tu je odpoved: Ďakujem za email. Náš ústny sprej je B12 forma methylcobalamín. B12 je obchodný názov produktu a forma vitamínu B12 je naozaj methylcobalamín. Viem o tom, že si ľudia zo Slovenska a aj Česka objednávajú nosný sprej a nejaké sirupy z talianskej lekárne. Máme veľa zákazníkov, ktorý skúsili aj náš ústny sprej a objednávajú ho pravidelne. Ide viac menej vegetariánov a rodičov detí a autizmom u ktorých je veľmi obľúbený. Výhody ústnych sprejov sú najmä v rýchlom vstrebávaní, nezaťažujú tráviaci systém, nedráždia sliznicu, sú vyrobené čisto z prírodných zdrojov. Značka vitamínových sprejov Vitamist je svetový líder vo vitamínových sprejoch. Čo sa týka informácií na našej stránke ohľadne zloženia a nutričných hodnôt sľubujem že doplním čo najskôr. V prípade, že by som Vám nejako vedel pomôcť neváhajte ma kontaktovať.

anka912
13. mar 2012

@slavkadamko ty si písala, že ste dávali 2 streky a na tom linku píšu 4x2, teda 8 strekov!! To potom 1 balenie vyjde akurát na 1 mesiac- a to je dosť- 22e Nepíšu, či je iné dávkovanie u detí?

slavkadamko
13. mar 2012

@anka912 my sme mali nosový sprej,takže zloženie bolo asi silnejšie,preto som ich na stránke vit.. poprosila nech upresnia aj zloženie...ten zo Slovenska je ústny sprej...cena je teda dosť ale ked si vezmeš že z IT je poštovné 30eur tak neviem či je to až tak moc

monaart
14. mar 2012

ahojte reagujem aj tu...
bola som teda na tom diagnostikovani u p.Dr.Janosikovej a zial aj na moje velke prekvapenie portvrdila autizmus u oboch dvojiciek, su dvojvajecni, stale neverila ze nie jedno vajecni, sla som domov s placom lebo som si myslela ze starsie dvojca nie, akurat mi vrta v hlave ci nemoze ist o nejake akoby "zrkadlove" spravanie, napriek tomu ze su dvojvajecni,,,velmi su na seba viazani aj ked sa hraju viac menej vedla seba, stale vyzaduju pritomnost jeden druheho,Starsi taha mladsieho do hry,a le ako bolo spomenute niekde vyssie,,,ked ideme na prechadzku, samozrejme ja ,mama a dvojicky,,,,kukaju na nas ako na .....preco moje deti nekomunikuju, resp, nereaguju akoby cakali, budu mat 4roky a vsetci sa cuduju preco nechodia do MS....no p, Dr, nam odporucila spec, centrum v LC,,neviem ci ho tu niekto pozna,,,ako tam pracuju a tak, vraj by im to velmi pomohlo a snad by sa este mohli zaradit aj do klas, skolky, resp, aspon skoly, este mi neprisla sprava takze cakam aku formu vlastne de´ti maju,,,,
ak sa najde mamicka, ktora by si chcela pisat sem tam o tom ako pracovat so 4rocnymi detmi s autictickymi crtami,,,pomozem mi to,
my sme s malymi unasich, manzel odisiel, takze je to dost tazke,
myslite zeby bolo mozne zapojit deti doklas, MS alebo aspon skolky? mate take skusenosti?
vdaka

magimary
14. mar 2012

@monaart vitaj 🙂
k tým škôlkam-nepýtala si sa na to dr. J.? 😕
lebo ona tiež vie k tomu vždy niečo poradiť...
no, čo som postrehla, zväčša odporúča integráciu našich detičiek do klasických škôlok, menších rozmerov (s menej deťmi)...druhá vec, ale je, že také veľmi ťažko nájsť... 😒 😖

každopádne kontakt s bežnými detičkami (AK ho zvládnu) im môže LEN pomôcť...