Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

hlucikk
29. mar 2012

@magimary
mam ho este aj v papierovej podobe🙂

miau29
29. mar 2012

Ahojte, tak vyuzivam momentalne svoju schopnost riesit veci do najmensich detailov (vcera som doniesla do kupelnoveho studia navrh kupelne a zienka co robi vizualizacie sa na mna divala ako na mimozemstana, ze to vyzera ako diplomova praca 🤐 ) myslim ze u mna (zvysok rodiny samozrejme nevidi nepocuje) bude potvrdenie diagnozy uz len formalita .. momentalne citam uz len fora a snazim sa najst nieco pozitivne aby mi nepreplo, po tyzdni zistujem, ze zit sa musi, jest sa musi, proste zivot musi ist dalej a aj ide bez ohladu na mna alebo moje dietatko, drzim Vam vsetkym palce, budem Vas urcite citat, uz len to ze tu ste a pisete pomaha neskutocnym sposobom vsetkym maminkam zacarovanych deti.

hlucikk
29. mar 2012

Ahojte! Niektora ste mi myslim pisali este link kam by som mohla zavesit nas dotaznik...ale nejako som ho stratila...🙂
Ak je to mozne, tak aj na moj mail (pre istotu) hlucikk@gmail.com.

Dakujem!

anka912
29. mar 2012

@smardik ja mám veci v euroobaloch a významovo to mám potom spolu v nejakom hrubšom obale. Ale tiež mám v tom stále chaos, využívam rôzne krabičky. napr. zo syru Camembert z Lidla, tam mám pexesá alebo obrázky rozdelené na 4 dieliky, Alebo sa dajú kúpiť také obálky, priesvitné, plastové na patentku, v nich mám obrázky na prira´dovanie, písmenká a čísla. No a v takom malom vedierku od Ariel -gelové kapsulky na pranie mám tiež kopec drobných vecí. Ja som už niekedy až posadnutá, každú krabičku, alebo tvrdý obal, rozmýšľam ako to použiť. Rôzne tvrdé papiere - aj z obalov z pizze alebo kolekcií som použila ako podložky na logico čo som si tlačila 🙂

alikaa
29. mar 2012

Ahojte, pred chvilou mi volala pani Kellenbergerova, mozno si tuto rodinu pamatate z TV. Bolo o nich vela pisane aj v roznych casopisoch, je to rodina s 2 autistami. Poprosila ma, aby som vam sem napisala ich najnovsiu skusenost. Asi pred 2 mesiacmi boli u Prof. Turianicu, ktory sa zaobera roznymi metabolickymi problemami, ale aj inymi chorobami z pohladu vitaminov v tele. Podla neho pri kazdej chorobe telo trpi nedostatkom nejakeho vitaminu. Robil s tymto dlhodobe vyskumy a studie. Po konzultacii u neho im povedal, ze sice ich deti su uz velke, ale aj tak sa s tym da nieco urobilt, vraj vacsina takychto deti trpi velkym deficitom Jodu a dal im Sirup s aktivnym jodom. Vraj za 2 mesiace uzivania ich deti urobili obrovske pokroky vo vsetkych oblastiach. Ich starsi syn uz nema tazku mentalnu retardaciu, ale iba lahku. Obidvom synom sa upravili creva, konecne po dlhych rokoch chodia pravidelne na wcko. Doteraz s tym mali obrovske problemy. Ak by vas to zaujimalo, kludne im mozte zavolat a pokecat s nimi (mozem dat cislo v IP).

nensyke
29. mar 2012

@alikaa super príspevok... držím im palce...dá sa o tom aj niečo na nete vygooglit?

nensyke
29. mar 2012

http://www.regeza.sk/obchod/fortuna-vitae-origi...
asi niečo takéto použivali?
tekvicový olej dávam aj ja malému, už dávnejšie..ale nie toto...

anka912
29. mar 2012

@nensyke a ako ten tekvicový olej chutí? zjedlo by to dieťa? alebo sa dá do niečoho zamiešať? lebo 10ml dostať do niekoho to je strašne veľa

nensyke
29. mar 2012

@anka912 no ja mu dávam 2x do týždna jednu malu lyžičku...do jedla zamiešam, ale má tmavu farbu a je to nechutné.....aj Dadko pri tom vymrdzuje 😝

anka912
29. mar 2012

@nensyke prečo všetky veci, čo by mohli pomôcť sú hnusné?

maruskaaa
29. mar 2012

@alikaa ja uzasne o takyhto veciach citat, ale mozem sa opytat ze ako to ten pan profesor vysetril ze prave toto ich detom chyba? ci to je vzdy system pokus omyl...alebo ako sa zistuje ci ma telo dost jodu?

maruskaaa
29. mar 2012

@anka912 asi preto ze zle sa zlym vybija....🙂

alikaa
29. mar 2012

@nensyke ano asi nieco taketo, len to co oni maju je sirup a nie olej. Snazila som sa to vygooglit, ale nenasla som to. Vraj na tej flasticke je napisana firma iEcos, ale nic som o nich nenasla.

@maruskaaa Nejako do detailov som sa nepytala ako prebiehala ta konzultacia, neviem ci ich nejako testoval. Ak by si chcela, mozes im zavolat a popytat sa. On im prvu flasticku dal zadarmo, lebo si nebol isty, ci je to to prave. A ked videli tie velke pokroky, tak dalsiu flasticku si uz kupili sami. Vraj jedna ta flasticka je cca na mesiac a cena je okolo 40 eur. Vraj ma s tymto pripravkom dobre skusenosti, niektori to vraj uzivaju aj niekolko rokov a uplne sa vyliecia. Jod sa najcastejsie pouziva na stitnu zlazu, ale toto ocividne pomaha aj na precistenie mozgu. Svojim synom davaju aj este ine vitaminy, ja som im odporucila Glukavin-Pangmain s ktorym mam ja velmi dobre skusenosti a vraj aj pri tom videli zlepsenie a este nejake dalsie vitaminy beru, ale nebol cas to nejako detailnejsie rozobrat.

maruskaaa
29. mar 2012

@alikaa mozno ak by si mohla poslat do IP na nich email, ja sa lepsie vyjadrujem pisomne dakujem

magimary
29. mar 2012

@maruskaaa oni, nemajú internet

alikaa
29. mar 2012

@maruskaaa Oni nemaju e-mail, nemaju totiz pocitac ani internet vdaka financnej situacii v akej su. Keby mali net, tak tu s vami urcite komunikuju. Nemaju ani moznost ist k niekomu na net.

karkulka1
30. mar 2012

@anka912
mne tekvicový za studena lisovaný panenský olej náramne chutí 😵 a aj MM a malému ani nehovoriac. Kupujem ho v Bille- 250ml za cca. 10 eur, ked maju akciu 25% na oleje, tak vzdy kupim aspon 3 flase. A tiez ho uzivame po lyziciach. Mne chutí tak to trochu po orieškoch a ešte mi aj neskutočne vonia. 🙂

miau29
30. mar 2012

😕 hmm vyskusame, len ta cena .. ale to si asi budem musiet zvyknut

magimary
30. mar 2012

@miau29 hlavne, nekupuj hneď všetko, čo kde zbadáš odporúčané 😨 😉
mnohokrát nejde o skutočne účinné látky, len o "kváziosvedčené" dobré ťahače peňazí zo zúfalých a beznádejných rodičov, ktorí sa aj slamky chytia... 😔
zachovaj si zdravý úsudok a nadhľad...
a vyberaj len to, čo je ozaj osvedčené a čo majú baby aj tu vyskúšané a OVERENÉ na svojich deťoch...
nepodľahni tlaku "zúfalej komercie" (=ryžovanie na zúfalcoch)...

nevravím, že sa to tohto produktu týka/ netýka, len píšem aby si nestratila zdravý náhľad na vec...
v skutočnosti na 99% neexistuje niečo, čo by autistu navždy vyliečilo a zbavilo ho autizmu...
niektoré prípravky mu môžu zmierniť stav, resp. sekundárne komplikácie (správanie, poruchy spánku atd, atd),
ale nie vyliečiť autizmus...

miau29
30. mar 2012

@magimary neboj necakam ziadne zazraky a viem aj to ze autizmus je neliecitelny, nie je to totiz choroba ale stav, iny svet, z ktoreho obcas zacarovane deti vyjdu (vtedy sa tesime) alebo sa viac pohruzia (vtedy skumame kde sa stala chyba)

andreabe
30. mar 2012
magimary
30. mar 2012

@andreabe kde je pokračovanie? 😉
v upozorneniach mám začiatok vety...
a tu mi chýba koniec...

@miau29 , to je dobré, že to vieš...len si to zachovaj aj keď budeš uvažovať nad kupovaním zázračných preparátov 😉
a počkaj u tvojho malého na stanovenie diagnózy od odborníka 😉
teraz rieš len jeho ťažkosti a rozvoj, diagnózu nie...
neškatuľkuj ho vopred (jednak kvôli veku, jednak kvôli tomu, že ho ešte nevidel odborník 😉),
zachovaj si aj v tomto zatiaľ otvorené dvierka 😉

nensyke
30. mar 2012

...dnešne😀
-vkladačka
-pexesso:obrázok+obrázok
-xylofon, pístalka,počítadlo: má po mne napodobnovat: buchanie, hrkanie,fukanie, guličky posunút...

nensyke
30. mar 2012

@anka912 ahoj, tak som to skúšala, triedenie predmetov už ide mu na jednotku, ale triedenie podla farby...no robí ešte stále chyby ale dokonalujeme sa...
nechcel ani pístalku do ruky chytit...no asi aj s tým ešte potrápime dlho-predlho...

miau29
30. mar 2012

@magimary ok, diky za komentar, mas samozrejme pravdu, si proste skusenejsia .. ale myslim ze je ludske obcas dufat .. aj ked to nebude mat ucinok, urcite nebudem na malom experimentovat, len na zaciatku ma asi kazda maminka "zachvat" a kupila by dietatku aj rogalo keby to pomohlo .. vsetkymi fazami si musim prejst a potom snad najdem pokoj a zmierim sa so situaciou

miau29
30. mar 2012

este nieco prakticke, na vysetrenie sa mam objednat cez andreas, cez ten ich kontaktny formular a cakat predpokladam .. este ma caka dlhy rozhovor s manzelom a telefonat do autiskolky v Ziline

miau29
30. mar 2012

@nensyke jeee maly je krasny

magimary
30. mar 2012

@miau29 no, práve o tom dúfaní som hovorila 😉
neškatuľkuj a dúfaj (stále nemáš nič isté!, tak máš na dúfanie najväčší nárok... ale aj tí, čo majú veci "isté", aj tí majú stále dúfať, ale nie skúšať bezhlavo všetko, čo kto ponúkne..., lebo ktovie, čo všetko sa za tými "atraktívnymi" ponukami môže skrývať a napokon by si ešte dieťaťu aj uškodila a nie pomohla... skrátka: dúfanie a obozretnosť .-))...
a, samozrejme, že musíš prejsť všetkými fázami...
ako všetci...
😉

nensyke
30. mar 2012

...aj som sa snažila s malým posunut dalej, napr: začat robit logico, zošitové ulohy ale sme veeelmi daleko od toho, ešte musíme zostat pri ,, jednoduchých,, ulohách 😔

magimary
30. mar 2012

@nensyke neponáhľaj sa 🙂
nič nezmeškáš, keď budeš nasledovať tempo a "záujmy" Malého 😉
ja som sa ponáhľala a tiež sa musíme vrátiť, resp. zastaviť v náročnejších úlohách 😉
a pokračovať v jednoduchých 🙂
hlavne, že sa s nimi pracuje a oni majú pocit, že môžu byť úspešní...
O naše úspechy predsa nejde 😉