Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

damnam
15. máj 2012

@alena76 K tomu cikaniu netreba to surit,ja som zacinal s malim tak ze ked sme sa sprhovali tak somu povedal cik a vzcikal som sa 🙂 .Pomaly to zacal opakovat,potom zacal pomali do nocnika, ale na stojaka ,ked nebol rychlo poruke nocnik ,alebo sme tam neboli tak bol dobry aj velky kvetinac,ktore sme potom dali racej prec.Teraz sme sa prestahovali do noveho a Ivko chodi pekne na wc aj v noci.Aj neurologicka sa cudovala ,ako skoro zacal.

damnam
15. máj 2012

Dnes nam prisol kompletny posudok z odvolania,autizmus sa posudzuje na 50%az80% postihu pricom nas ohodnotili na50%.

sidus
15. máj 2012

@damnam náš Tomáško má tiež 50% a to má aj v správe od Jánošíkovej napísaný ťažký autizmus.

damnam
15. máj 2012

@nensyke Ahoj.Chodite na tie koniky co si pisala,chceme to vyskusat. Posledne ked videl a hladkal kone tak potom cely den preskakal a len same iiiiiii.

nensyke
15. máj 2012

@damnam ahoj, ani moc nie..ja sa kona bojím ☹ a potom bojím aj malého na kona dat... ...ale vyskušajte ..🙂

didla
15. máj 2012

@zuzka208 no tak pre nás by to bolo dosť daleko každý den cestovať do Senice,, aj ma prehovárali , aby som malu nechala ešte v školke, ale som to vzdala, je to finančne náročné na docházdanie,, inak ja pochádzam zo Sobotišťa, a to je iba kusok, vedy by o problém nebol.. no tak uvidíme ako to ona bude vzládať, no tak to, či budem chodiť k Mihályovej, to sa jej ešte musím spýtať,, už som to mala na mysli, ale vždy zabudnem,, noo a tvoj malý ako sa voláá?? inak ja som jej navrhla, aby my dala niekedy sedenie s nejakou mamičkou a deiťatkom, tak by sme to mohli skusiť niekedy,, hm??by sme aspon pokecali,, a riešili tie naše depky,, ktoré nás budu spravádzať asi stále,, noo čo už,,

nensyke
15. máj 2012

@damnam zajtra máme ist do Trnavy, naproti tej špec. školky že vraj je centrum pre také naše deti a tam že mávaju canisterterapiu,atd. Idem tam prvý krát a vlastne ani neviem kde to presne je.dúfam že to najdem... ☹

alena76
15. máj 2012

@damnam sak nechcem surit, len aby som nieco nezanedbala... 😀 a ako mu to ukazem vo vani ja, ked mam iny "nastroj"?? 😀 muz je hrozne vytazeny

alena76
15. máj 2012

Náš Jonáško -aktuálne vyzerá tak ako na fotke, kde mi pomáha piecť.. 🙂

nensyke
15. máj 2012

dnešné...len trocha 🙂 / logico nám vobec neide, len skúšame gombíky popotahovat 🙂 a na konec jeho oblubená hračka kolotoč za odmenu.. 😀

alena76
15. máj 2012

@nensyke prosim ta, ako je tvoj stary? ja prave rozmyslam nad takymi pismenkami

nensyke
15. máj 2012

@alena76 další krásavec... 🙂

nensyke
15. máj 2012

@alena76 on nevie abcdu, to len vkladáme...teraz mal 3 roky...

alena76
15. máj 2012

@nensyke jojo vsetky su krasne 🙂 🙂

alena76
15. máj 2012

@nensyke ja to chcem tiez len na vkladanie..moj ma dnes presne 2 🙂 ...neviem, ci by to uz zvladol ale miluje pismenka

nensyke
15. máj 2012

@alena76 všetko najlepšie mu želáme... 😵

alena76
15. máj 2012

@nensyke Ďakujeme 🙂 malý je na znaky, tak sa cez víkend pokúsim urobiť takúto nejakú tortu - viď foto

nensyke
15. máj 2012

@alena76 jééé, super.. 😅 náš zase miluje dopravné značky... 😀 😀

anka912
15. máj 2012

@alena76 a čo, dnes večer pôjdeš kradnúť značky z aut? 😀 😀 😀

valika_val
15. máj 2012

@nensyke aj ja si prosim ten mail od janosikovej...
dakujem.

alena76
15. máj 2012

@anka912 😀 😀 😀 Som nad tým uvažovala..ale už aj tak na mňa ľudia z balkónov alebo okoloidúci divne pozerajú, keď stojím v uličke medzi autami..lebo malého nie je vidieť a ja vyzerám ako kradoška 😀

valika_val
15. máj 2012

@alena76 😀 😀 😀
joj ale na fotkach je taky krasny! zivy, pritomny! vobec mi ten opis nanho nesedi 😠

alena76
15. máj 2012

@valika_val vies, to su fotky vacsinou z min roka...ja osobne si myslim, ze ma nejaku "lahsiu" formu..Ale neviem, mozno sa to takto vyvija 😒

valika_val
15. máj 2012

@alena76 ja len ze podla toho, co si pisala, som si predstavovala tvojho syna inak, nejak problemovejsie, alebo bez ocneho kontaktu (s fotakom), malo sa usmievat... no co ja viem 😀
a uz si pisala janosikovej? mate termin?

alena76
15. máj 2012

@valika_val Idem.. dnes, zajtra to chcem odoslat..sak sa chystam asi 3 mesiace..ale mala som nejaky blok 😒 😨

alena76
15. máj 2012

@valika_val Ešte otázočka pls, ke´d budem písať Dr. J, mám to hneď všetko porospisovať..alebo stručne, osobne , neosobne alebo akým štýlom??

valika_val
15. máj 2012

alenka, myslim, ze najistejsie by bolo jej rano zatelefonovat (7-7,30) a hned si vypytat termin... a podrobnosti, anamnezu, alebo dotaznik (ona ho zasiela) potom napises a vyplnis do mailu.

alena76
15. máj 2012

@valika_val ok, dakujem 🙂

zuzka208
15. máj 2012

@didla my sme sa s Mihalyovou dohodli ze si ho vzdy bude kazdy den brat aspon na hodinku alebo za nim pride do skolky lebo je na nu dost naviazany,inak dnes som sa od Janosikovej dozvedela dost zlu spravu som z nej uplne mimo pracovala s nim pekne spolupracoval a zrazu sa zacal dost triast neviem to takto napisat najlepsie vidiet neroby to stale len niekedy ale ona mi povedala ze maly moze mat epilepticke male zachvaty tak som z toho uplne mimo zobrala si cislo a zavola mi co dalej lebo to bude konzultovat s neurologom ktory je v tej istej budove ako ona a ze by sa mu natocilo EEG,tak teraz budem cakat a dufat ze to nic nebude a bude to len nejaky auti rys aj ked ona povedala ze to este nevidela,na moju otazku ci by mu neurobila test ako je na tom mentalne povedala ze ho robit nebude lebo este nie je v takej faze kedy by to zvladol a ze mame cakat az bude samostatnejsi a lepsie pracovat a nebude vymyslat.Buntova z logopedie ho velmi chvalila ze pekne pracuje atd.Dnes nam dala karticky cinosti,jedla a oblecenia,hry na pc.

nela1x
15. máj 2012

@alena76 pekna torticka.. Kubicko je zase posadnuty vrtulnikmi, takze u nas bude torta s vrtulnikom🙂)) a samozrejme sviecky... tie tiez miluje. a na fotkach vyzera presne ako moj Kubicko.. na nom tiez na fotkach nie je nic vidiet... uplne zlaty ,usmiaty... no vsak uvidime... najskor Andreas a potom Janošíková... a dakujem za mail...