Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

mardenad
16. júl 2012

@yoopeee povlak na jazyku je typický príznak toxikácie... z čoho? aj by som si pomyslela, ale už to nechcem riešiť... detoxikovať, vylúčil mlieko vo všetkých formách a malej sa stav na 100% zlepší a stále nezabúdať na probiotiká... držím palce aby sa malinká z toho čím skôr dostala... 🙂

ortomol_princip
16. júl 2012

@yoopeee dieta nam dost pomohla, stolica sa upravila, zhruba po mesiaci bol ochotny jest prakticky vsetko ovocie a zeleninu o com som mohla pred tym snivat. Chute sa mu zmenili. Zacal sa viac zaujimat o svet, hlavne zmeny boli prvy mesiac. Tvoje dieta ma evidentne problem s vstrebavanim zivin a rozkladanim prichadzajucej potravy do zaludka, takze je otazne kolko z tych zivin je schopne aj realne vstrebat.....jedna vec je co spapa a druha co sa mu do krvi. Ta dieta je o tom aby sa crevo malo moznost vyliecit. Moj syn ma urcite vdaka tomu vsetkemu viac zivin ako predtym. Jedine co mu dodavame vdaka vyluceniu mliecnych vyrobkov je vapnik ako vitaminovy doplnok. Tiez sme sa rozhodli nedavat mu klasicku sol - je fluoridovana, a fluorid je toxicky, takze pouzivame himalajsku sol, ktora nema jod. Preto dostava este jod zvlast - vola sa to Jodaqua.

Navstiv metabolicku ambulanciu, objednaj sa co najskor - cakacky su aj 3 mesiace.

ortomol_princip
16. júl 2012

@tanapeta potom preco organizacia v Amerike pre vyskum autizmu ma ako hlavne heslo ze autizmus je liecitelny....?

Autism is Treatable.
zdroj: http://www.autism.com/

Dokonca aj autorka GAPS diety nou vyliecila svoje dieta. A ak chces najdem ti najmenej dalsich 10 pribehov ako kto vyliecil svoje dieta z autizmu.

Ano priznaky, spravanie mozes upravit, ale je to umelo naucene. Vyliecit sa da, ale musi sa vyliecit crevo, imunita a detoxikovat telo.

mardenad
16. júl 2012

@tanapeta nesúhlasím s tým, čo píšeš, absolútne s tým nesúhlasím... nepíšem to v zlom, ale cítim z teba veľký pesimizmus a oponovanie mamičkám,

áno, máš veľa skúseností, ale tvrdiť, že diéty, ktoré sú overené a vo veľa , veľmi veľa prípadoch krásne zaberajú, že sú na nič ... to je blbosť... je dávno známe, že diéty nezaberú všetkým detičkám... možno tvojmu dieťatku nezabrala a preto si skeptická... (opakujem nepíšem to v zlom) ale dôležité je jedno:

záleží na tom, čím bol u dieťaťa autizmus spôsobený... rozdiel je kvôli genetickej poruche, rozdiel je medzi trvalím poškodením mozgu a rozdiel je ak je autizmus vyvolaný očkovaním. Pretože v tomto poslednom prípade sa dá urobiť diétami a vitamínovými doplnkami veľmi veľa, a že sa nedá vyliečiť? No asi tomu ty neveríš, ale ja áno... netvrdím, že práve moje dieťa sa takto vylieči, to nie, ale verím a viem o prípadoch, ked diagnózu natrvalo zrušili...

samozrejme druhú polovicu posunu a vyliečenia tvorili pravidelné a vymakané terapie, ktoré pomohli dohnať deťom to, čo za tie roky toxikácie zameškali a takto dohnali svojich rovesníkov.

My sme sa časovo k terapiám ešte stále nedostali, stále sa len chystám, ale asi po prázdninách to bude ideálne... no a chcem povedať, že zatiaľ riešime vitamíny, detoxikáciu a diétu a som šťastná, že vďaka nim sme teraz tam, kde sme...evidujem posun už teraz napriek tomu, že sme s terapiami ešte nezačali... prestal nás biť, je kľudenjší, v kuse sa usmieva... je spokojný, začal papať nekonečne, všetko mu chutí , aj včera sa objavili ďalšie dve nové slová sám od seba povedal...začal zdieľať, vkuse komunikuje, rozumie nám takmer všetko, ... proste, ani vo sne by mi nenapadlo, že sa to dá zmeniť a to sme doma boli na pokraji zrútenia z toho jeho správania... ešte stále máme na čom pracovať, fúú to áno, ale aspoň sa už s ním dá "žiť" , píšem žiť lebo predtým to nebol život, ale jedno utrpenie ako preňho, tak pre moje dalsie dve deti aj pre mňa...

takže sa som optimistka... ja by som všetkým mamičkám odporúčala pozisťovať si stav čriev detí + ako je na tom imunita a potom dodať tie potrebné látky , ktoré dieťaťu chýbajú a ak sú intolerancie a alergie , tak určite vyskúšať diétu a až potom, kde to vyskúšajú a nič nepomôže, tak až potom siahnuť na iné aleternatívy... no a popri tom veľa komunikovať, terapie , logopédia a ja verím vo veľký posun... držím palce všetkým mamičkám... 🤐

malinkaaninka
16. júl 2012

@ortomol_princip aj Maria Trebenová píše v tom svojom herbári,že vyliečila rakovinu bylinkami. 🙂 🙂 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoopeee
16. júl 2012

@anka912 U nás jsme sladkosti skoro úplně odbourali, přílohy nejí, jen chleba a občas kousek rohlíku. Ovocné přesnídávky kupujem neslazené, nezahušťované, 100%ovoce nebo děláme domácí... jen to maso a zelenina, to je boj.

mardenad
16. júl 2012

@tanapeta no asi si nepochopila princíp diéty... ide o uzdravenie čreva a detoxikovanie ako čreva , tak aj mozgu a celého tela... potom sa postupne nasadí bežná strava, ale musí byť o zdravom stravovaní, v ktorom je dostatok všetkých vitamínov a minerálov a už sa nemusí do detí "pchať" toľko vitamínov. 😒

črevá sú spojené s mozgom, takže ak sa dá do poriadku črevo, možno to trvá 2 roky, možno viac, tak sa všetko aj v mozgu znormalizuje...

a nie všetky deti majú rituály, môj napríklad nikdy nemal žiadny... a je takých detí viac... ale napriek tomu som čítala, že ked sa autík vyliečil, tak kompletne, takže aj rituály "odišli" 🙂

yoopeee
16. júl 2012

@mardenad Bez mlíka jsme už minimálně měsíc, úplně. Žádné mléčné výrobky ani nic co mléko obsahuje, žádný cukr ani jiné sladidla, a probiotika dáváme taky a už víc než půl roku. A zlepšení zatím nic moc. Asi to chce víc.

mardenad
16. júl 2012

@tanapeta ešte by som sa ťa spýtala takto?

autistické dieťa má tráviace ťažkosti, ok? nič nechce papať, tým pádom doňho nedostaneš vitamíny ani prvky, ktoré každý, aj zdravý človek potrebuje k žitiu. Toto dieťa má koliky, z ktorých je nervózny, podráždený , negatívny, hyperaktívny, ale rodič to nerieši, lebo to nevie a napriek tomu núti dieťa "vzdelávať sa" ...
ak je tá možnosť dieťa preliečiť , kde sa následne zlepší očný kontakt, porozumenie, sústredenie a dieťa má dobrú náladu, nemyslíš, že je lepší čas na terapie takto? Nehovorím o rokoch, ale o mesiacoch...

a môj malý začne terapie až na 3,5 roka... mys me sa dozvedeli diagnózu až na necelé 3 roky, takže sme nemohli ani tušiť, že treba začať hned... aj logopedičku sme stopli, lebo sa s ním nedalo nijako pracovať... teaz je úplne iný, verím, že teraz prišiel čas, aby bol "vzdelávateľný"

yoopeee
16. júl 2012

@ortomol_princip Děkuji za rady, snažím se pomalu na dietu přejít. O vstřebávání a nemocných střevech jsem se dočetla v knize Syndrom trávenia... S tou solí je to zajímavý nápad, asi taky vyzkoušíme a vápník budem muset asi taky nějak doplnit. V září jdeme na kontrolu k neurologovi a ten nám slíbil, že nás odešle na kompletní neurologické vyšetření a také nechá vyšetřit metabolické poruchy, tak jen doufám, že to bude co nejdřív.

ortomol_princip
16. júl 2012

@anka912 vsetko kapsulky ktore otvoris a je to prasok, vysypes do jedla, do pitia, aspon moj syn berie take. Niektore v tabletkach - tie rozpucim v maziari.

ortomol_princip
16. júl 2012

@tanapeta ano, Dr Kuceru poznam...dobre zaraba, z toho co som pozerala produkty tak asi len ten karnozin by som brala. Tie jeho "multivitaminy"...nic moc, ale to je iba moj nazor. Ja nepcham do syna multivitaminy, len tie konkretne vitaminy, ktore maju autici nedostatok a ktore viem ze pomoahaju. Vzdy som si najskor poriadne nastudovala skor ako som nieco synovi dala.
MB 12 - moj syn berie v prasku, takze nie cez nos a nie je navykovy....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisstin
16. júl 2012

holky, k dietě se nevyjadřuju, páč o tom vim prd...ale já na to zázračný vyléčení autíků moc nevěřim...spíš si myslim, že jsou to špatně diagnostikované děti (třeba s těžkou vadou řeči), které se pak samozřejmě zlepší až "vyléčí" 😉

ale to je můj osobní názor, nevím o tom fakt nic..jinak Tygr ač není autík, tak jídlo katastrofa...ale u nás je asi rozdíl v tom, že na něj platí ta "davová hysterie", takže ve školce jí celkem normálně (hlavně rozmanitě), a vlastně v cizím prostředí ji asi tak 100x líp jak doma 😝

ortomol_princip
16. júl 2012

@malinkaaninka ano, aj rakovina sa da vyliecit....by si sa divila. V Amerike jeden dr lieci rakovinu vysokymi davkami vitaminu C do zily, ma svoju vlastnu kliniku a chodia k nemu pacienti aj letecky....a su aj ine alternativne liecby, ja sa zameriavam na vitaminy, vytaminove doplnky a stravu - robim konzultantku. Liecim hlavne autikov...nastudovala som to vdaka svojmu synovi, ktoreho liecim.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anka912
16. júl 2012

@yoopeee ešte by som poradila dávať malej bylinkové čaje- ostropestrec, medovku, repík, žihľavu, občas ľubovník, ja to veľa varím a mne samej to dosť pomáha.

mardenad
16. júl 2012

@tanapeta ale ved o tom hovorím celú dobu, zistiť ako na tom je dieťa zo zdravím a následne riešiť veci , že čo dalej.. pretože ak má dieťa autizmus vyvolaný očkovaním, tak je na 99% zrejmé, že bude mať črevné a tráviace problémy...

pozri, ja som ani netušila, že by môj syn mal nejaké tráviace ťažkosti... stolicu mal síce zapáchajúcu, ale konzistencia bola normálna, nikdy nemal hnačky, ani nezvracal... len mi prestal papať a tak som mu nasadila vitamíny, + som ja iniciovala vyšetrenie na gastre. a vieš, čo všetko sa potvrdilo?

vkuse bol negativistický, nervózny, plakal, vrešťal... nič mi nepapal a zároveň bol potom aj hladný , no a ked sa toto všetko dalo doporiwadku, rozjedol sa , nikdy nemal takú zdravú stravu , ako teraz, ani som netušila, že sa dá aj takto zdravo žiť a teraz je spokojný, usmievavý... nenormálny rozdiel!

sisstin
16. júl 2012

jinak já osobně znám jen jeden případ, kdy dítě bylo ve 3letech označené za těžkého autistu a ted v pěti je to běžné dítě, max. hoooodně slabé AS...bez diety a bez speci terapií...a čím to je nechápu, a fakt je to pravda.... 😕

sisstin
16. júl 2012

ale jestli něco takovýho existuje, tak to ZŘEJMĚ byla deprivace z jisté rodinné situace, která se pak asi psycho péčí dala do pořádku....já jsem slyšela od Krejčířové o jednom případu, kdy dítě skutečně nebylo autistické,ale bylo to způsobené situací v rodině...ale to jsou asi fakt hoooodně výjimečné případy...

ortomol_princip
16. júl 2012

@tanapeta preto dietovat kazde autisticke dieta, lebo ked nevyliecis crevo, tak mozes brat to kolostrum a karnozin na cely zivot a k tomu chodit na drahe specialne logopedicke terapie a tvoje dieta bude dozivotne zavisle na tebe, lebo sa nevylieci. Myslim, ze tie terapie su pre dieta vacsim trapenim ako dieta (ktora je cca na 2 roky), ucis ho tomu co mu nie je prirodzene, lebo nechape preco by sa malo tak spravat ako je ziadane, umelo vnucujes spravanie a nazyvas to vychovou....ale nehadam sa, kazdy si moze vybrat pre svoje dieta, to co si mysli ze je pre neho najlepsie, respektujem tvoj nazor. A ja mam iny...takyto.

mardenad
16. júl 2012

@sisstin aj mne naša pediatrička hovorila o chlapcovi, ktorý do 4,5 roka vôbec nerozprával, mal takmer všetky auti znaky, mal stanovenú fixnú diagnózu, rodičia to vraj vôbec neriešili a samo to prešlo , zrušili mu diagnózu a teraz je úplne normálny chlapec ako jeho rovesníci... tiež necháme ako sa to stalo... kiež by sa to stalo všetkým autíkom, že? ale ja už snívam , čo? 😀 😀

sisstin
16. júl 2012

@ortomol_princip tak já s tim nesouhlasim, dělám s jedním chlapečkem strukturu a normálně vidíš, jak on je přitom štastný 😉 což v běžným životě pak není 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ortomol_princip
16. júl 2012

@sisstin ale struktura ho nevychovava, ze ma pozdravit, zamavat na odchod a pod...ano aj moj syn je statsny ked s nim hram strukturovky, lebo je to nieco comu rozumie, za co ho pochvalim, v com ma uspech. Takze nechapem s cim nesuhlasis....

sisstin
16. júl 2012

@ortomol_princip a nevnucuješ mu žádné chování, ale uzpůsobuješ mu okolí tak, aby on ho chápal 😉

sisstin
16. júl 2012

@ortomol_princip a co máš teda na mysli za terapie? 😕 Já žádnou násilnou fakt neznám 😕