Mám bolesti zubu múdrosti. Čo mám robiť?

michalka4193
6. apr 2020

Žienky prosím pomoc 31.3.som bola na sukromnej klinike koli bolesti zubu múdrosti mala som ho len kus vrasteny tak mi ho zubný chirurg vybral išla to fajn trvalo to 9minut išiel celý nič ma nebolelo ani na 2 ani 3 deň no cez víkend som mala silné bolesti pichanie v sanke a uchu dnes som teda tam zašla že mám suché lôžko že ťa zrazenina sa mi vyplavila tká teda mi to zasa o pichol a nanovo vyskrabal a rozkrvacal no len od kedy odznela anestéta so fest boli presne stále zasa pichanie a brala som aj ibalgin lebo nič iné mi nezabrali a stále to boli chcem sa spýtať ci to tak ma bolieť plačem doma ja už neviem čo mám robiť 😭bojím sa ci sa tam ta zrazenina vytvára alebo nie keďže po vytrhnúťi som nemala také bolesti ako teraz po vykrabe

bandova777
6. apr 2020

po výškrabe to určite ešte bolieť bude kým to bude čerstvé to je normálne omnoho bolestivejšie ako trhanie zuba ... lieky od bolesti sú asi jediné čo ti teraz môže pomôcť mne osobne ešte zaberajú studené obklady... držím palce

michalka4193
autor
6. apr 2020

@bandova777 keď ja fakt už nevládzem ten vykrab to. Bolo strašne niečo aj keď to. Nebolelo strašne som krvacala potom som o 2.hodky pila po 6 hodinách som jedla výživu lebo som dnes absolútne nič nejedla dúfam ze som to. Nepokaslala len teraz trpnwm ci to sa hojí ako ma alebo nie proste ma boli sánka kosť až ucho😭a ešte k tomu mam 2 deti malé doma a manžela v praci

bandova777
6. apr 2020

tak to je nezávideniahodná situácia a určite by som nejdla sladké a už vôbec nie mliečne na to treba davať pozor možno ak máš k dispozícií flektor ten by pomohol 100 percentne ale bez toho to len pretrpieť ten výškrab to dá naozaj zabrať verím, že ti musí byť hrozne

michalka4193
autor
6. apr 2020

@bandova777 skúsim zajtra obvodnému zavolať ze co sa mi stalo atď ci mi nemôže napísať flektor

bandova777
6. apr 2020

Ono ti to možno cez noc aj stŕpne a zajtra by to mohlo byť lepšie... ale flektor zaberie to som si istá z vlastnej skúsenosti doktor by nemal mať problém predpísať ho jednorazovo

michalka4193
autor
6. apr 2020

@bandova777 stále proste boli to zasa výstrel uje ta bolesť do ucha a nekrvaca to tká snáď sa to nepokaslalo všimla som si ze ešte spodné zuby mam ako keby Strpnute a brala som si zasa ibalgin

bandova777
6. apr 2020

ja som sa na flektor naučila kvôli menštruačným bolestiam asi po roku užívania iné lieky od bolesti mi nezaberú na nič ale pre tú úľavu to stojí... ibalgin môžeš každé štyri hodiny aj dve tabletky alebo novalgin je dobrý ešte od bolesti skús aj ten obklad keď lieky nezaberajú čím chladnejší tým lepšie neh to znecitlivie a do ucha vatu teraz aby si nedostala k tomu prievan

michalka4193
autor
6. apr 2020

@bandova777 skúšala som aj nivalgin 2tablety naraz a nezabera😭

bandova777
6. apr 2020

tak to musí byť naozaj nádhera :( no len držím palce aby to čo najskôr prešlo

michalka4193
autor
6. apr 2020

@bandova777 ďakujem

jeanne14
6. apr 2020

Mne pomohli už len Antibiotiká ... prešla som si presne týmto v marci 😕

michalka4193
autor
6. apr 2020

@jeanne14 ako on mi nechcel dat ze netreba a ja sa zasa spolieham lebo je to výborná súkromná klinika v PP že vie co robí len proste je to strašná bolesť po tom vyskrabe

carmenuska
6. apr 2020

@michalka4193 Daj si po ibalgine Paralen.Mozes kombinovať s paracetamolom .Ja so. Vlani presne pred rokom revala tri dni od bolesti.Mne ťahali osmičku ,aj šili a bola na trojklannom nerve.Bolo to strašné.Kamoska anestéziológie ja mi poradila.Ja som ale brala flector každé 4 hod a pomedzi to ten Paralen.A dalo sa.Sice bolelo aj tak,ale nie tak šialené.Zajtra si daj predpísať ten flector,ale zabera aj algifen kvapky. A neboj,bude to lepšie.Ucho tá boli,lebo tam je blízko tej trojklanny nerv....

michalka4193
autor
6. apr 2020

@carmenuska ďakujem veľmi pekne za radu. Snáď sa to suché lôžko nezopakuje a asi aj mne trafil nejaký dnes nerv lebo si na tej strane stoličky necítim ako keby som ich mala strnute

jeanne14
6. apr 2020

@michalka4193 no mne dali hneď na pohotovosti, ale augmentin. Ten nezabral, chodila som k svojmu zubárovi ten mi to čistil ja som už mala hnis na kosti až 😕 druhé atb mi zabrali.
Ešte skús nahrievat infra lampou. To mi uľavilo dosť od bolesti ..

michalka4193
autor
6. apr 2020

@jeanne14 super skúsim

zirafienka
6. apr 2020

K liekom, ktoré si užila, pridaj studený obklad, kľudne aj niečo z mrazničky, prilož mrazenú zeleninu, zmrazené maslo...