Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

vejkadu
28. júl 2010

@s.i.m.k.a1 ja si tiež myslím. Podľa mňa sú to hlavne tie jeho silácke reči, že ho nikto nezmení ale veľa ľudí z okolia mi aj potvrdilo, že sa jednoducho zmenil. Či sa mu to páči alebo nie 🙂 🙂 🙂

s.i.m.k.a1
28. júl 2010

@vejkadu presne tak 🙂 chlapi su ako deti 😀 tak ci tak pre nas urobia vsetko ked nas miluju 😉

carculka
28. júl 2010

muj se pry taky zmenil a hrozne,rikal to kazdy z jeho znamych.. ani zenit se nikdy nechtel a nakonec pozadal taak romanticky... 😀 😀 myslim ze kdyz se chlap zamiluje chova se jinak nez kdyz je jen s nekym koho ma rad,ale musi se opravdu zamilovat

s.i.m.k.a1
28. júl 2010

@carculka to je pekneeee 🙂))

stylly
2. aug 2010

Ahojky,..my jsme s manželem o 17let a skvěle nám to klape 😉

mirabellka
11. aug 2010

Ahojte kocky, ja som az pri starsom partnerovi nasla to, co som vzdy hladala - mam 30, priatel 57.. 🙂 a neda sa to porovnat, predchadzajuci vztah som mala s rovesnikom a bolo to hrozne - kazdy vikend musel behat po diskotekach, opijat sa, behat za kamaratmi, intelektualne ma nikam neposuval, citila som sa pri nom strasne stara, pretoze ma stale porovnaval so svojimi 20rocnymi kamaratkami, ktore stretaval na svojich vyjazdoch...teraz mam pocit, ze to je nieco uuuuzasneeee 😀 , hladala som istotu, pokoj, romantiku, zivotne skusenosti, a nasla som to, pri svojom sucasnom partnerovi mam pocit, ze som zena, mame si co povedat a vobec nemam obavy z buducnosti....urcite to nie je o peniazoch, ma uplne iny pristup k zivotu ako mladi chalani - aspon ja mam taku skusenost, nehrozi aby cely vikend chlastal s kamaratmi a rano vstaval o 10. tej, zapol telku a prdel do fotele 😀

livia76
11. aug 2010

@mirabellka tak nech vám to vydrží 😉 a ste spokojní 😉 aj u nás je to tak 😉 za 10 rokov čo sme spolu sa neviem ani ja toho kľudu nabažiť 😵 proste spokojnosť, rozvážnosť to je to čo som hľadala a v mojom manželovi našla 😵

martina6
11. aug 2010

Ahojte, vsetkych Vas pozdravujem. Ja mam partnera o 22 rokov starsieho. A bojim sa, ze to nema zmysel ,taky vysoky vekovy rozdiel. Poradte mi. Dakujem.

b884
11. aug 2010

mirabellka - planujete aj deti? a ako dlho ste spolu?

carculka
11. aug 2010

martina...my mame 17 a klape to super...v listopadu budeme spolu ctyri roky z toho dva manzele,nikdy nebyl zenatej a prvni dite je az nase mala..uplne ji zboznuje a ja si taky nemuzu stezovat 😀

mirabellka
12. aug 2010

@b884 sme spolu necely rok - co sa dietatka tyka, tak som nemala preco sa tvarit, ze mi je to jedno alebo tak, dietatko velmi chcem a keby sa tomu branil, priznam sa, ze by som asi s nim nebola...

@martina6 A ty mas kolko rokov? Ci to ma zmysel, to musis vediet hlavne ty - ako sa k tebe sprava, ci ta nevodi za nos (nieco ine hovori ako robi), ake ma rodinne pomery, zivotny styl, charakter....ja som napriklad vyslovene stratila 8rokov s chalanom v mojom veku, absolutne nic som neziskala, nikam ma to neposunulo, len som bola ako klbko nervov a neistoty. Teraz som uplne iny clovek, ja mam nazor, ze ked som vo vztahu stastna, nemam nejaky divny pocit, tak to zmysel ma. To je uplne jedno, ci je partner starsi alebo mladsi - stat sa moze vzdy nieco. Ten moj sa o seba stara lepsie co sa zdravia tyka ako niektori 20rocni - sportuje, nefajci, zdravo papa 😀

martina6
14. aug 2010

@mirabellka
Ahoj, ja mam 31 rokov a pozname sa dva roky.

fruchtbar
14. aug 2010

ahojte,medzi nami je 13 rocny rozdiel+2 dni 😉 a je to super vztah,mala som aj vztah s partnerom o 31 rokov starsim,a bolo to nepopisatelne nadherne,kedze bol laskavy,mily,skuseny.......chcela som s nim aj dieta a on nie,tak sme to ukoncili.....a teraz mam krasneho synceka,mm bude tento rok 40 a planujeme este aspon jedno dieta.....so starsim muzom mas uplne ine rozhovory,zazitky a celkovo,na intelektualnej urovni je to clkom ine!
Nechcela by som rovesnika,asi by som nevedela o com sa mam s nim zhovarat! 😉 😉 😉

evickapooh
14. aug 2010

No dievcata z vlastnych skusenosti viem,vekovy rozdiel nie je dolezity hlavneje aby ludia pasovali k sebe povahovo.mamka mala 28 a otec 56 kedy sa zoznamili.potom som sa narodila ja o 3 roky neskor.vydrzali spolu krasnych 34 rokov,otec bol dokonca zivota vitalny,vzdy zdravy ambiciozny clovek.do poslednej chvily jazdil autom-vlastne 10 min este pred 'ODCHODOM',vystupil auta a dostal nfarkt.ale na to ze taky rozdiel bol medzi nimi nebolo to take napadne,len mne to trosku vadilo ze otec bol -vlastne len chcel byt-prisny a bol pomorne konzervativny- viete ako ty stari ludia.inac bolo vsetko okej vela sme cestovali spolu -bez mamy on bola radsej doma.inac bol moderny,podnikavy clovek,a ja som na to casto zabudla ze mam vyse 80 rocneho otca.ked zomrel mal 89 ja 31.mozno--keby som mala mladsieho otca este by stale bol s nam[medzi nam]i.mozno nie....

capricorn
16. aug 2010

Ahoj,
myslím, že věkový rozdíl není žádný poblém, hlavně když si dva rozumí 😉
Mě je 22 a můj přítel je o 14let starší a máme spolu 2měsíčního chlapečka 🙂 lepšího muže bych si nemohla přát! 😵
Je starostlivý, rozumný, zábavný, pomůže s čím může, umí se chovat, je to gentleman (né jako kluci v mém věku!) a místo chození do hospody za zábavou se radši věnuje nám! 🙂
Plánujeme svatbu a ještě jeden přírůstek 😉 jsem s ním hrozně šťastná!

lindulak
20. aug 2010

@evickapooh to je pekne, co si napisala... to iste mneho z nas, ktore maju starsieho partnera potesi a povzbudi 🙂 vsak mam pravdu?
moj manzel je o 16 rokov starsi odo mna. Sme spolu 11 rokov, z toho 4 roky manzelmi. Mame 3 rocnu babulku a sme myslim spolu stastni. jediny problem v sucasnosti mame v tom, ze ja by som chcela este jedno dietatko, ale manzel nie, teda teraz nie, nezavrhol to uplne. Len by som bola rada, keby si to rozmyslel cim skor, kedze uz ma 44. Ale ked citam ze aj starsi chlapi sa este stanu oteckami, tak som pokojnejsia 🙂

evickapooh
20. aug 2010

@lindulak ze nechce momentalne dieta to nie je az taky problem ,ved tych44 rokov nie je az tak vela...ale pre dieta by bolo lepsi e cim skor si myslim osobne medzi mojimi detmi je tri a polrocny rozdiel ,medzi mnou a bratom bol 8....a nemali sme vela spolocnych zaujmov....
a preco nechce co povie ak sa spytas?chce mat uz klud/financne prolemy?alebo preco?

lindulak
20. aug 2010

skor taka neistota s pracou, vyzera, ze sa bude firma stahovat prec - mimo SR a ze bude zas bez prace... a ja este tiez nemam pracu, kedze mala ide len teraz do skolky na jesen... no dufam, ze sa nieco take postasti, ze bude citit vacsiu istotu. ale osobne si myslim, ze chlapi moc netuzia po detoch tak ako my - teda vacsinou. Aj to prve odkladal, musela som ho ukecat, aby sme uz zacali snazilkovat. no podarilo sa na prvykrat, tak sa asi spolieha, ze aj teraz by to tak bolo. no snad...

luminkasp
21. aug 2010

ahojte po dlhej dobe, tak my uz mame dve deti, 25. jula sa nam narodil alberto 😵

carculka
21. aug 2010

@luminkasp a jak mate velky rozdil?

luminkasp
21. aug 2010

@carculka , ja mam 25 a mm 51

b884
21. aug 2010

luminkasp - gratulujem a prajem veľa zdravia, šťastia a radosti s drobčekom 🙂

martina6
26. aug 2010

@luminkasp
Ahoj, ja mam 31 a moj partner 53 a pre mna je to uz velmi vysoky vekovy rozdiel.Neviem, vnimam to nie velmi pozitivne do buducnosti.

alexis13
26. aug 2010

pridavam moju skusenost ja 22 a manzel 35 rozdiel 13 rokov a klape nam to super....zaciatky boli takšie ale uz je vsssssetko v poratecku a uzivame si stastne manzelstvo do ktoreho nam vo februari drobcek
myslim ze ked si s nejakym clovekom rozumiete na veku nezalezi....su aj 20,30 ročne rozdiely medzi partnermi a nevedia si to vynachvalit.....

luminkasp
7. sep 2010

@martina6 ja ten nas nevmimam, mame stastnu rodinu

bocinka
7. sep 2010

Také mám o devatenáct let staršího přítele a rozumíme si.... Jsme spolu 4 roky a máme úžasnou holčičku.... 😵 samozřejmě, že všude jsou občas problémy, nemůžu říct, že bychom se nikdy nepohádali, ale hádky u nás končí jinak než rozchodem, jako to bylo u mých dvacetiletých vrstevníků.... 😉 více si rozumíme, dokážeme si promluvit a vše vyřešit... doufám, že do budoucna to bude pořád stejné, nebo lepší.... 😵 😵

fodorka
10. sep 2010

ahojte no ja som tu uz nebola hadam dobry rok🙂
ja mam 22 a manzel ma 34rokov a tento vekovy rozdiel teda aspom pre nas je idealny nevem si predstavit mat pri sebe idealneho partnera uz sme psolu 6a pol roka a mame nasho synceka a v marci knam pribudne druhe babetko🙂
ja osobne si myslim ze v kazdom vztahu su problemy ci uz je alebo nieje velky vekovy rozdiel,aj mi sa hadame nebudem klamat sice nie je to casto ale ozaj mam ekrasny vztah a veru nemenila by som za ziadnu cenu 😉

skumavka
10. sep 2010

luminkasp
Gratulujem k synčekovi 🙂
Vela sem neprispievam,ale medzi mnou a mojim mm je presne 26 rokov rozdiel-rovnako ako u teba luminkasp. Ja mám 30,mm 56. Svojho muža ako ako manžela i otca našich dvoch detí si neviem vynachválit. Je starostlivý ,zodpovedný, dá sa s ním hovorit naozaj o všetkom možnom, rada sa i od neho učím.
Všetko by bolo super, len keby ma občas neprepadol taký ten nepríjemný strach-že čo bude, ak náhodou sa mu niečo stane. A veru ani rodina z mojej strany mi to neulahčuje-často počúvam narážky na to,aký je chlap v tomto veku ohrozený infarktom atd...
Co na to povedat? Ano, v takomto vztahu sú isté špecifické situácie,ktoré azda v iných vztahoch nie sú- od zazerania okolia, až po túto vyššie uvedenú obavu...
Moja učitelka nemčiny na gympli mala manžela o 25 rokov staršieho. Občas ju prišiel po práci počkat-tak som mala možnost ich vidiet-ked ona už mala cca50 a on 75. Bol to šedivý, ale šarmantný chlap-športového vzhladu,i v takomto veku mal stále iskru,na rozdiel od mnohých manželov "rovesníkov". Chcem tým povedat, že človek nestarne kalendárne,ale je taký starý ako sa cíti-ako je starý duchom,aký životný štýl preferuje,či má chut a náboj do života, či má ciele a radost...
Zažila som i to,ked napokon on zomrel- a dodnes si pamatám jej vyjadrenie-že radšej prežit pár rokov s milovaným človekom vo vztahu plnom lásky a svetla, ako 50 rokov po boku niekoho,kto za to nestojí či dokonca pri nom celé roky pretrpiet a premrhat...

slovnicek
14. sep 2010

Ahoj holky, chtela bych se Vas zeptat na jednu vec, tykajici se vekoveho rozdilu partneru a tehotenstvi ... Vim, ze pokud zena otehotni po 35. roku veku, absolvuje nejaka specialni geneticka vysetreni plodu navic ... Jak je to se starsim tatinkem? Samozrejmen nemluvim o tricatnikovi 😀 ... Jde o chlapika, ktery mel v dobe otehotneni partnerky 49 let a v dobe predpokladaneho porodu bude mit 50 ... (partnerka ma 30). Jsou nutna/je zvykem delat nejaka geneticka vysetreni plodu navic??? Diky moc a preji hezky den! 🙂

mateson
14. sep 2010

Vek muža nehraje žiadnu rolu a ani lekarov to nezaujima.