Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

angyalok
26. jan 2010

Ja som sa takisto bala ale nie ihly.Bala som sa ci sa este vobec zobudim 🙂 mne bolo jedno ci ma to bude boliet hlavne nech to mam za sebou.Nehovorim ze ma to nebolelo ale cakala som ze to bude omnoho horsie ale kazda zena vnima bolest inak.
Ked mas pri sebe fajn lekarov tak sa nemas nicoho bat.

skuli
27. jan 2010

Ahoj holky.Tak já jsem po operaci 12 dní.Operovali mě v pátek ráno a v pondělí ráno už jsem byla doma.Dobře se mi to hojí.Mám asi tak 70 stehů.Nebolí to,spíše to jen svědí,jak se to hojí,ale je to každý den lepší.Taky jsem myslela,že to bude o hodně horší.Prsa jsou krásné,jsem moc spokojená,takové kozičky jsem neměla ani za mlada 😀 Před operací jsem měla 7 ,teď mám 3,5-4 jsou ještě nateklé,tak se to změní,ale větší jak 4 nebudou.Všechno jsem to měla přes pojišťovnu.

bihan
27. jan 2010

Skuli, gratulujem 😵

skuli
27. jan 2010

bihan-Děkuji 🙂

Fakt se toho holky nebojte,jestli máte problémy se zády nebo komplexy z velkých prsou.Já jsem měla obojí.Žádanku od obvodní doktorky k ortopedovi jsem měla už 2 krát a nenašla jsem odvahu,až teď napotřetí jsem se k tomu dokopala a lituju jen toho,že jsem to neudělala hned napoprvé.

Jinak daruji svou podprdu ,je to ta poslední co jsem si kupovala,stála mě necelých 1000 Kč a měla jsem od května jen dvě,protože jsem věděla,že jdu na zmenšení,tak se mi do toho nechtěly vrážet prachy zbytečně.Byla bílá,ale trochu jsem tu krajku zabarvila do růžova 😝 Ale byla jsem s ní fakt moc spokojená,prsa drží krásně a opravdu je opticky zmenšuje. http://www.luxus-pradlo.cz/podprsenka/ Daruju zdarma,určitě některé z vás ještě poslouží.Chtěla jsem jí slavnostně spálit,ale je to škoda 😀

duska1122
autor
27. jan 2010

no teda super ja sa hanbim s tym za dr lebop je to chlap , tak cakam na vhodnu prilezitost. to je uzasne som citala strarsie prispevky a tam si sa na zakrok chystala a teraz sem nakuknem a ty to mas za sebou tak ti zavidim ale v dobrom samozrejme 😉

skuli
27. jan 2010

duska1122-No já se ze začátku taky styděla,ale pak jsem si zvykla 😀 Ty moje kozy vidělo doktorů 😀 Ležela se mnou na pokoji paní,která si nechala prasa zmenšit před 30 lety a udělali ji z 9 jedničky 😝 Ale neměla ještě děti,tak se jí to samo zvětšilo o 2 čísla,takže teď má trojky.

duska1122
autor
27. jan 2010

ja tiez este deti nemam aj to je problem. takze mam dva problemy deti a hamba pred doktormi , hadam ma tie bolesti presvacia ist tam a budem odvazna ako ty 😖

angyalok
27. jan 2010

Pekny vecer
Inac aj ja som sa nad tym rozmyslala ze ked budem mat babo ako ho budem kojit?Ci sa to bude moct?Lebo aj mne lekar povedal ze lepsie by bolo keby som na tu plastiku isla az po porode ale moj pripad bol zlozity a surny.

skuli
28. jan 2010

angyalok-Ahoj.Když si necháš zmenšit prsa před dítětem,tak kojit pak můžeš normálně,ale prsa ti na 100 % změní tvar a zvětší se,všude to píšou i říkají.Do toho bych rozhodně nešla.Když už toho tolik vytrpět,tak ať to je na dlouho,nejlépe do smrti pěkný a hlavně malý. Představa,že by se mi o 2 čísla zase zvětšily je děsivá 😝

sonya16
28. jan 2010

No, závidím tým, ktoré to už majú za sebou 😉 Ja som bola dvakrát u ortopéda, poslednýkrát ma zabil s tým, že nech začnem cvičiť na brucho, lebo ináč sa o tejto téme ani baviť nebudeme 😠 Tak jak divá som sa dala na diétu, ale cvičiť fakt nestíham a som zvedavá čo mi povie o pár týždňov, keď sa mu pôjdem ukázať. Ale ak mi stále nebude chcieť dať potvrdenie, pôjdem za segrou, ktorá robí sestričku v KE a vybavíme všetky vyšetrenia za deň 😀 Len mi nejde do hlavy, načo je potrebné aj mamografické vyšetrenie, hm?

soanpe
28. jan 2010

skuli
dovolím si odporovat.jsem po zmenšení a ani kapka mlíka. u velkých prsou( nemluvím o nějakých 75 C) se žlázy většinou natolik utlačujou,že jsou neprůchodné a při operaci ce odebírá i část žlázy 😉
se silikony se dá v poho kojit

sonya
mammograf a sono se dělá proto,aby se vyloučilo nádorové onemocnění

frisbee
28. jan 2010

kočky,ja mám trochu inú otázku,aké predoperačné vyšetrenia vám robili a je nejaká zdravotná komplikácia,pre ktorú sa tento zákrok nesmie robiť?

soanpe
28. jan 2010

jo a po 5ti mebo 6ti letech je mám zase velký 😝 ne tak jako před tím,ale nejsou to ty 75C.je fakt,že po porodu mám 12kg nahoře a to v prsou a panděru 😝

soanpe
28. jan 2010

fris, jediný riziko tam je snad pro ty, co mají špatný tlak, problémy s trombozami.jinak operace sama prý moc nekrvácí.aspon mi to říkala dr.
dělá se klasický předoperační vyšetření, rtg páteře na doporučení ortopede,neurologické vyšetření a sono+ mammograf 😉

cvikla969
28. jan 2010

jej to som rada ze ste sa ozvali.
no kojit s tym je problem,pytala som sa annag..a v to je ten problem aj ja chcem byt mlada(mam22)a pekna.chcem vediet ake to je ze po vas neukazuju ludia prsttom ale chcem este deti,este dve a to ak sa podari s odstupom aspon6rokov a prave tu je ten problem ak to poctupim az po tom tak to bude len zdravotny dovot a do vtedy budem trpiet...fakt to bude chciet este vela casu kym sa rozhodnem.
a da sa vybrat,kde chcete zakrok podstupit?
a mate alebo mali ste prsia plne?lebo tie moje su tak do polky vela koze a nic dnu a zbytok skor pripomina zele
,no cit v nich je dost zly,ked sa ma partner dotyka je mi to vyslovene nepriemne...

cvikla969
28. jan 2010

skuli-a aka je to konfekcna vlkost?ja neviem kde take velkosti vobec nakupovat,ked som otehotnela tak ma v obchode kde je u nas na nakup naj sanca vismiala ze co ja by som chcela,vraj mam ist do nemecka:(od vtedy som na tom biedne,slovenske bavlnene vigajdam za tyzden a cez net som zatial na nic co by bolo na mne nositelne(tvarovanie)nenatrafila..

skuli
28. jan 2010

soanpe-Doporučuje se sice,že zmenšení až po kojení,ale četla jsem hodně diskusí a holky psaly,že normálně kojí.Tak znám plno holek co na zmenšení nebyly a ani kapka mlíka.Každý člověk je jiný.To že se ti zvětšily je tím,že jsi přibrala a byla těhotná.Proto jsem se snažila zhubnout před operací,od února mám dole 11 kilo,teda i s těmi prsy 13,z každého mi vzali kilo.
Já musela na neurologii,k ortopedovi a na mamologii,někde chtějí i psychiatra,já nepotřebovala,záleží na pojišťovně.

soanpe
28. jan 2010

skuli
vždyt jsem psala,že se ty žlázy navzájem utlačují,až se stanou neprůchodnými. záleží taky na tom, kolik máš v prsech tuku a kolik svalovina a žláz.ty měkký tučný prsa jsou lepší na operování,protože se tam okrojí "pouze" kůže a sádlo 😀 jenže já měla hodně svaloviny,protože jsem před tím hodně cvičila
a nárust prsní tkáně je dán geneticky,takže i proto se ta velikost i po redukci změní 😠

cvikla
já si vybrala,kde chci být a kým operovaná.zvolila jsem teda opačný postup.přišla jsem k primářce,že chci zredukovat velikost a ta mi sepsala,co si mám zařídit a´pak s dokumenty o vyšetření jsem šla za vybraným plast.chir. a ten se o zbytek postaral,resp.postarala

skuli
28. jan 2010

soanpe -a měla jsi to přes pojišťovnu?

duska1122
autor
29. jan 2010

pozerala som v tv a primar plas. chirurgie hovoril ze vsetko zalezi od toho ci su prsia velke koli zlazam alebo tuku. ale to tu uz ktosi pisal. ja som na nich aj dost pribrala ale este aj ked som bola chuda tak som ich mala velke. a ked chudnem vsetko ide dole len kozy ostavaju. a vyzera to este horsie.
ma zaskocilo ze ten ortoped ti kazal schudnut brucho juj. tak to aby som sa viac snazila.
ja mam ten problem ze nemam deti a to ma dost odradza. ale mate pravdu ze nemozno do vtedy trpiet ,

soanpe
29. jan 2010

skuli
jj přes pojištovnu, vše zařídila primářka, co mě operovala

duska
nemáš zaručeno, že budeš kojit, takže do toho v pohodě a v klidu bez výčitek jdi. přece si nestrháš páteř 😉
to bys to dítě kvůli zádům ani nemohla nosit v náruči

duska1122
autor
29. jan 2010

tak tak 😵

sonya16
29. jan 2010

Ja som nemohla kojiť a hocikto sa divil, že s takými kozami jak že nemôžem 😀 Ten ortóped je veľký športovec a jeho manželka učka telesnej, asi má z toho deformáciu, ale šak čo, aspoň ma naštartoval, lebo keď sa mi dačo podarí schudnúť, nato operácia, budem hotová kočka 😉 mm ma nepustí ani do potravín 😀 😀 😀
Ja tiež keď chudnem, tak najprv ide zadok, stehna a potom to ostatné, ale prsia neee, strašné

monnr
6. feb 2010

Ahojte,už sem nikto nepíše? Ja som sa chcela spítať či máte skusenost.Mám všetky vysetrenia u ortopéda a neurológa,tiež som bola na konzultácii u chirurga a ešte aj na dalšej konzultácii kde boli viacerý chirurgovia a všetci skonštatovali že mi odporúčaju zmenšenie,dali mi papier pre poisťovnu no odtial mi napísali že to ešte musí schváliť ich revízny doktor. Mám VšZP. Myslíte že on ked povie nie tak už nemám šancu na preplatenie od poistovne? 😒

monnr
10. feb 2010

Nik sem už nechodí? Dne s som bola v tej poisťovni neschvalili mi tú operáciu 😠 No také mám nervy. Neviete náhodou ako je to z inou poistovnou?

dupik
11. feb 2010

Ahoj holkz, mám takz stejný problém. Ortoped mi navrhuje operaci prsou. Mám 75H-I, těžko sehnat podprdu(natož pěknou). Momentálně čekáme první miminko, ale po druhém dítěti asi do toho půjdu. V podprdě nevypadají tak děsivě, ale když se svléknu-no čau já padám....K tomu mám chronickou migrénu, problémy s dýcháním a se zády...Co já bych dala za čtyřky...Jen mám strach, abych se vůbec po operaci probudila a aby nenastaly pooperační komplikace a já nenechala manžela s dvěmi dětmi samotné...Měla bych tu operaci přes pojiš'tovnu, snad už dnes neplatí, že co je přes pojišťovnu, že se odflákne. Věřím, že si doktoři dělají vizitku i na operacích, které si nehradí pacient. No, budu o tom dále přemýšlet, zatím to je daleká budoucnost. Ale asi mě to nemine...

skuli
13. feb 2010

monnr-to je blbé,četla jsem na diskuzích,že to hodně holkám neschválili,měla jsem fakt štěstí 😝 Jsem ale u Revírní.Já byla ale odhodlaná,že když mi to neschválí,zkusím to ještě jednou-žádat můžeš až po roce a když ani to né,tak bych si to zaplatila sama.Zkus se odvolat.Jak velké je máš?A chodila jsi předtím k ortopedovi,že tě bolí záda?

dupik-ty vago H-I to je jako 8-10 ??? Viděla jsem největší prsa 9 a ty teda byly.Děsné byly už ty moje 7 ,nedovedu si představit,že bych je měla ještě o 3 čísla větší 😝 Nesmíš na to myslet,že se neprobudíš.Nikdy jsi nebyla pod narkozou?Není pravda,že co je přes pojišťovnu,že se odflákne.Já byla na to v Ostravě ve fakultce a jsou tam super doktoři.Mají tam takovou knihu ,,přání a stížností,, celou jsem ji pročetla a všichni byli moc spokojení.Jezdí tam pacienti z Polska i Německa.Jdi do toho,dokud jsi mladá.Já lituju jen toho,že jsem nešla dříve a zbytečně se trápila.

skuli
16. feb 2010

Tak hlásím,že mi to začalo na několika místech hnisat 😠 Doktor říkal,že to mám z těch stehů,že mi nedělají dobře,dal mi mast.

sijen -přišla ti ta podprda?Posílala jsem ji v pátek.

spiranta
21. júl 2010

Ahojte, chcem sa opytat, ci ked mi to preplati poistovna (slovenska), ci si ja potom mozem vybrat napr Cesko, ako krajinu kde mi to urobia...alebo Vieden??

spiranta
22. júl 2010

A vseobecne ak mate nejaka skusenosti s touto operaciou..napiste ake to bolo 🙂