Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám strach o svoje dieťa. Európe hrozí rozpad a začne vojna

kykka
15. nov 2012

Mozno to sem nepatri, ale vsade citam, ze uz skoro vo vsetkych europskych statoch su strajky, u nas zacnu uz tuto sobotu, kvoli nezamestnanosti a zlym socialnym istotam. V Polsku, Portugalsku, Spanielsku, Grecku sa uz pomaly schyluje k obcianskej vojne, len nase media o tom mlcia. Situacia je skutocne zla a tu mi je strasne luto, lebo pre svoje dieta chcem len tu najlepsiu buducnost, ktora zatial vyzera velmi zle. Som v zahranici a zacina aj tu byt obrovska nezamestnanost ako vsade. Eurozona pada a my sa dostavame kazdym dnom do vojny. Je mi luto nasich deti. Preco za vsetko musia trpiet nevinni obcania a hlavne deti? :(((((

sissy27
15. nov 2012

@kykka ako svojho času radilo populárne rádio Jerevan, čo robiť v prípade občianskej / atómovej/ inej vojny? zabaliť sa do čistej bielej plachty a pomaly kráčať na cintorín... prečo pomaly? aby nenastala panika... 😎
neviem, to teraz budeš sedieť zabárikádovaná doma, so zásobami konzerv a trvanlivých potravín aspoň na 30 rokov a nariekať, že "prečo????" no keď ti to pomôže, tak fajn... ja pôjdem normálne do práce, dcéra do školy, cestou domov na nákup, uvaríme večeru, zjeme ju, pozrieme chvíľu telku, niečo si prečítame, cez víkend na výlet alebo sa zabavíme doma (niečím iným ako nariekaním nad vecami, ktoré aj tak nezmeníme) a takto stále dookola... Ak ti nevyhovuje miesto, kde žiješ, kúp letenky kamkoľvek inam, ak máš pocit, že tam to bude lepšie...
Ozaj, povedal ti už niekto, že na 21. decembra tohto roku je ohlásený zas a opäť koniec sveta? 😉 že či má vôbec zmysel plakať nad niečím, čo možno ani nestihne prísť...

titkovamiriam
15. nov 2012

@sissy27 super odpoved -lepsie by som to nenapisala!!!!
je naozaj tazka doba ale tie ,,zarucene,,famy o konci sveta,vojnach,chorobach....pridu budu,neriešim-lebo neporiešm ....žijem a tešim sa z každeho dna ked su ludia v mojom okolí zdraví a so mnou....

gubcikova
15. nov 2012

človek sám nevyrieši nič.nepozastavujem sa nad niečim.užívam si život aký mám a čo sa má stať sa stane.radšej budem pre deti usmievavá mama plná elánu a lásky,než smutná s toho že asi raz príde vojna.a ja sa ani nedivím keby prišla 😔

titkovamiriam
15. nov 2012

@gubcikova ja som z ery ,,studenej vojny,,stale babicka lamentovala nad Reganom,Brežnevom neskor Gorbačovom,potom rachol černobil no konec sveta...a prežili sme...ona zazila dve vojny,48 rok.kedy im vzali aj to malo co mali,genocídu 50tich rokov a ked malo byt lepsie prisiel 68 rok-esteže rozdelenia rapubliky sa nedožila to už by jej puklo srdce ☹ a predsa žila krasny život....

didda139
15. nov 2012

ja som citala ze od 21 do 24 decembra ma byt obdobie temna...stale sa vymisla volaco nove🙂

sissy27
15. nov 2012

@titkovamiriam presne tak, väčšina našich starých rodičov prežila jednu alebo aj dve svetové vojny a iné katastrofy, napriek tomu sa nesťažovali tak, ako poniektorí, ktorí o takých veciach počuli len na hodinách dejepisu...

hradnapani
15. nov 2012

nevinni obcania neexistuju (deti sem teraz nepocitam, tie naozaj za nic nemozu). Kazdy dospely, ktory je svojpravny a ma volebne a ine prava, je spoluzodpovedny za to, v akom svete zije. Aj ty, aj ja, aj oni...

kykka
autor
15. nov 2012

@sissy27 Si normalna!? Ako si ty dovolujes mna sudit, ci sedim doma zabarikadovana s konzervami. Sa prebud, a utrhni si z tej svojej arogancie. Ja si radsej pripustim realitu, ako sa hrat na naivnu hrdinku. My uz v tej zlej situacii sme. je to len zaciatok. Ako matka sa obavam o buducnost svojho dietata. A kup si letenku ty, a chod do teplych krajin, ja uz totizto v zahranici som a vidim tu situaciu zblizka, co zrejme ty ani nemas tusenia, ked sa tu hras na taku odvaznu cool lady. Rozumny clovek pochopi, co som tymto prispevkom mienila. nezi v rozpravkach.

hradnapani
15. nov 2012

@didda139 o tom je tu na MK cela diskusia,vcera som ju nasla a padla mi sanka 🙂 ze treba mat zatiahnute rolety, nevychadzat von, zasobit sa konzervami a svieckami, odist z mesta a tak 😉

kykka
autor
15. nov 2012

@hradnapani Nikto nemoze za to, ze politici si napchavaju vrecka nasimi danami - na ukor nasich deti. Ci ano?

titkovamiriam
15. nov 2012

@didda139 ja nezabudnem ked pred par rokmi sa uz koniec sveta cakal a jeden kolega ten to vzal uplne vazne,inak akože fakt chlapik a nikdy by som neverila že niečomu takemu podlahne-on si vybral vsetku dovolenku,pomínal uspory a ...nič sa nestalo.Ako chapem ked si clovek zapne telku,vezme noviny,zapne net a vsetko je tam len negatívne a depresívne...ale zasa si z toho niečo robiť....uvidíme toho 21.12..... doprčic načo ja mam plnu postel darcekov?????

xenicka13
15. nov 2012

trosku zivota do toho umierania 😀 to je zase supis tema

hradnapani
15. nov 2012

@kykka samozrejme, ze za to mozu konkretni ludia. Nie nejaki nikto. Ked vsetci vieme, ze politici to robia, preco im to tolerujeme a dokola ich volime? je to nasa chyba a nasa zodpovednost!

didda139
15. nov 2012

hradnapani a este vybrat vsetky peniaze z banky ,Tusim to predpovedala nejaka cinska princezna ci co 🙂

gubcikova
15. nov 2012

@titkovamiriam aj moja babka prežila vojnu a opisovala mi ako sa schovávali v bunkri a partizáni ich nemohli nájsť...my s mužom nemáme strach.

erika71
15. nov 2012

Mňa monentálne trápi to , že včera som bola u lekára s mojimi dvoma deťmi, s dcérkou u ušnej a s oboma na alergoólgií a za lieky som zaplatila 59,19 z materskej. kikka, myslím si, že každého svojim spôsobom to štve že sa o tom konci sveta hovorí , ja v to osobne neverím. Určite budú problémy s nezamestnanosťou, s peniazmi -ako ich zadeliť ale ten koniec sveta je pre nás aj to , ako vyžiť z mála peňazí. Povodne ? Tie boli a vždy budú. A to zlo, čo je vo svete , tiež bolo istým spôsobom, len nebola taká medializácia a nemalo sa to ako rozšíriť vo svete. Ja by som ináč začala zachraňovať Slovensko tým, že by som na naše územie nepustila tých, ktorí sem nepatria / asi nemôžem menovať rasy , lebo by mi to vymazali /, proste nechať si ten štát pre nás, začať vyrábať pre nás a nie dovážať, bola by aj práca aj by sme vedeli, čo jeme , neboj, nebude koniec sveta , teraz určite nie , len kríza potrvá ešte nejakých 10 rokov .Takže kikka úsmev , daj si kávu, pozri si nejakú komédiu a vyber sa do prírody zo svojimi ratolesťami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kykka
autor
15. nov 2012

@hradnapani Jezis ake smiesne, ze ludia sa boja. Som v state, kde bola vojna pred par rokmi a ano, takto tu ludia prezili. Na konzervach, svieckach a zatiahnutymi roletami. To len rozmaznani blbeckovia sa nad takymi vecami smeju, lebo skutocne nezazili, co je to vojna - to zufalstvo, strach, strata otcov, synov, manzelov, pohresovanych mesiace a najdenych mrtvych po skonceni vojny, deti hladne bez domova. Bohuzial, rodina mojho manzela toto prezila.HLUPACI, SMEJTE SA!!!
@didda139
@titkovamiriam
@sissy27

gubcikova
15. nov 2012

@titkovamiriam bratrancov kolega bol včera na mega nákupoch sviečok a vody 😀

didda139
15. nov 2012

@titkovamiriam no ja som este nezacala kupovat,a teraz ani neviem ci mam zacat...Ale inak nas toho caka vtom decembri 🙂 len co dojde skor konec sveta alebo temno 😎

gubcikova
15. nov 2012

@didda139 len by ma zaujímalo prečo nepôjde tá elektrika ved tie sú vodné.to by ani v noci nemohla ísť

renab
15. nov 2012

@didda139 temno už došlo dávno a už by mohlo aj odísť, aby sa ľuďom rozsvietilo v hlavách 😉

gubcikova
15. nov 2012

@kykka sorry ale prečo si tam,ked sa tak bojíš?

kykka
autor
15. nov 2012

@erika71
@didda139

@hradnapani Tak, ked ste vsetci za tu situaciu zodpovedni, tak sa chodte v sobotu postavit na namestie v BA. Bude strajk. Dufam, ze pojdete, lebo kazdy ma len plnu hubu, ale nikto nic nespravi - kvoli takymto ludom je tu taka zla situacia.

gubcikova
15. nov 2012

@didda139 vojna 🙂

titkovamiriam
15. nov 2012

@gubcikova

však to !!!!inak v akom sme srabe či slovensko či europa- to sa ani clovek nemoze cudovat-praca nieje nic sa nevyraba vsetko k nam ide z činy a turecka,kde sa maju ludia zamestnat.vsetkeho je nadbytok....urodna poda sa zastavuje obrovskymi fabrikami len na 2-5 rokov kym maju danove ulavy,prudia sem tisicky emigrantov....staty tretieho sveta sa vyzbrojuju a vyspeleho sveta už nemaju kde robit pokusy-toto zmetie iba vojna ale asi už asi posledná....

kykka
autor
15. nov 2012

@gubcikova Pretoze v celej europe je to take iste. Teraz je jedno, kde zijes.

sissy27
15. nov 2012

@kykka áno, ja som normálna, ale ty asi nie - čo si čakala, že teraz budú všetci plakať s tebou? založila si diskusiu, každý sa môže vyjadriť, to že niekto nezdieľa tvoje pocity (a ako pozerám, je nás viac) neznamená, že nie je normálny, ak si myslíš niečo iné, tak sa zamysli v prvom rade nad sebou... žijem bežný život a neriešim veci,ktoré možno budú a možno nie a možno sa ich ani nedožijem... a prečítaj si, čo som napísala - ja ťa nesúdim, ja som sa OPÝTALA, či teraz mieniš existovať zabarikádovaná... nehrám sa na naivnú hrdinku ani na cool lady - lebo či budem fungovať normálne ako doteraz alebo sa opúšťať nad tým, aký je svet zlý, tak nič nezmením... a keď ti je zle v zahraničí, tak sa vráť na SK, alebo si vyber iné zahraničie - nič ti v tom nebráni... asi sa veľmi nudíš doma, keď stíhaš riešiť neriešiteľné (neriešiteľné aspoň z pozície obyčajných ľudí)...

hradnapani
15. nov 2012

@kykka pozor, pozor! nehovorila som o vojne, ale o udajnom konci sveta, ktorych sme tu uz mali x-krat. A ako som uz spominala v dotycnej teme, ja mam vodu, sviecky a nejake pecivo vzdy doma, aj v case mieru. Ale ta tema o trojdnovej tme nabera na takych obratkach, ze sa to uz neda brat vazne. Ale o tom tato tema nie je.

didda139
15. nov 2012

@kykka ale ja sa nesmejem nad vojnou,ale nad tim koncom sveta ze ma byt.aj moja rodina prezila vojnu,dedko zomrel pri bombardovani,stoho by som si srandu nerobila

kykka
autor
15. nov 2012

@gubcikova Jeziiiiis, ake smiesne. Ze VOJNA. Mas z toho srandu?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli