Mám strach o svoje dieťa. Európe hrozí rozpad a začne vojna

kykka
15. nov 2012

Mozno to sem nepatri, ale vsade citam, ze uz skoro vo vsetkych europskych statoch su strajky, u nas zacnu uz tuto sobotu, kvoli nezamestnanosti a zlym socialnym istotam. V Polsku, Portugalsku, Spanielsku, Grecku sa uz pomaly schyluje k obcianskej vojne, len nase media o tom mlcia. Situacia je skutocne zla a tu mi je strasne luto, lebo pre svoje dieta chcem len tu najlepsiu buducnost, ktora zatial vyzera velmi zle. Som v zahranici a zacina aj tu byt obrovska nezamestnanost ako vsade. Eurozona pada a my sa dostavame kazdym dnom do vojny. Je mi luto nasich deti. Preco za vsetko musia trpiet nevinni obcania a hlavne deti? :(((((

gubcikova
15. nov 2012

@titkovamiriam presne to si myslím aj ja.tým že bude 3 svetová bude aj koniec sveta

kykka
autor
15. nov 2012

@didda139 Nechapem, co tu pleties koniec sveta. NEPLET TO SEM.

cairka
15. nov 2012

@kykka , v prvom príspevku píšeš, že zo štrajkov sa schyľuje k občianskej vojne a v príspevku o 12:16 ku štrajku vyzývaš. To už nemáš strach z vojny? 😕

hradnapani
15. nov 2012

@kykka fuha, a co ty vies, co som ja urobila pre tuto krajinu? Ja sa citim spoluzodpovedna, za to v akej krajine, zijem, a to aj napriek tomu ze som sucasnych zlodejov nevolila. Ale ak sobotnajsi strajk bude za ich konieco, som tam ako na koni, o tom nemaj strach.
Ty prides?

titkovamiriam
15. nov 2012

@kykka ja sa nesmejem ,a vojna co bola v byvalej juhoslavii zasiahla aj nasu rodinu a znamich len nerobim paniku z toho co prist...načo si zakladala temu ked tu ludi obvinuješ že su hlupi

gubcikova
15. nov 2012

@kykka prečo by som mala mať s toho srandu?vojna bude,ale kedy to človek nevie

kubkatka
15. nov 2012

no.....ja mam tmu pred ocami a hororvy scenar v dusi teraz stale, kedze ma caka porod, pravdupovediac ani koniec sveta ten moj terajsi strach netromfne, taka som vystrasena ☹
ale je ozaj smutne, ze my, ludia obycajni, nemame moznost tento svet zlepsit, ze je to proste v rukach inych a my mozeme len sa bat, ci nebat, zit ako najlepsie vieme.
a ten koniec sveta a vojna nech si to rozmyslia, idem dat novy zivot cloveku, tak snad to neskonci jak v trapnom filme, rada by som ho videla vyrastat.....a aj susicku pradla sme kupili, aj tu si chcem uzit!! takze mily koniec sveta a mila vojna, idte kadelahsie, ale u nas sa nazastavujte 😎
a @kykka tiez sa bojim, najma ked pozeram spravy, ze co sa stalo s tym svetom, ktory som v detstve zboznovala, ale musim ist dalej, mam dovod sa bat, kazda sa bojime. ale riesenie veru nemam ani pre teba, a ani pre seba.

gubcikova
15. nov 2012

psycholog

gubcikova
15. nov 2012

@kubkatka ale ešte to stihneš pred veľkou tmou.chúdence tie čo majú termín vtedy

titkovamiriam
15. nov 2012

@kubkatka prajem rychly a lahký porod 😉 ,ja si chcem užit buduce vnučatká sa na ne tešim už od tridsiatky 😀

didda139
15. nov 2012

@kykka JA SOM STYM NEZACALA

kubkatka
15. nov 2012

@gubcikova hej, budem mat to stastie a ja ho este uvidim - myslim toho noveho cloviecika synatora 🙂

kykka
autor
15. nov 2012

@sissy27 Prestahuj sa ty, ked si taka mudra. My ledva platime nas uver z banky, myslis, ze clovek v dnesnej dobe ma peniaze na prestahovanie sa do teplych krajin, ako si ty snivas v rozpravke? Bude len horsie, a kam sa prestahujes? Do Ameriky? Kde je totalny krach? Zijeme v realite, Europa pada a nasa buducnost je v hajzli. Ked nezdielas moje pocity, tak sa mi tu aspon nevysmievaj.

radina
15. nov 2012

Clovek ked si precita knihy na tuto temu, tak zisti , ze historia sa opakuje. Vojny, nepokoje, hlad tu boli vzdy a isto aj budu.
Verim tomu, ze nastane tzv riadeny krach , z ktoreho budu profitovat len iste skupiny ... spominaju sa napr v knihe Supertrida od Davida Rothkoffa. ... ale co s tym narobime? Vybrat peniaze z banky ? keby napr nastala situacia ako v Madarsku, kedy muselo vzniknut nove obezivo, ktore si ludia mohli vymenit za 12500 madarskych korun? Tie nase drobne v banke by nam ani na chlieb nestacili 😀 ..... pestovat zemiaky ? ....hmm, ale to by som si musela kupit gulomet, lebo ked pride obdobie, ze nebude co jest, asi si ich tazko bez zbrane ochranim. 😖 .... radsej sa tym nestresuj 🙂
Ale chapem tvoje obavy, hlavne ked mam doma plnu kniznicu knih na tuto temu , uz som aj muzovi povedala, ze ked bude najhorsie, ako prve spalim tieto jeho knihy, ked nam bude zima 🙂

gubcikova
15. nov 2012

a bubububu

fantagiro31
15. nov 2012

Ja to furt hovorím Zlatí komunist 🙂 i

fantagiro31
15. nov 2012

ale inak nikdy nie je zlé mať zásoby , či už konzervy, či trvanliveho mlieka ( prípadne kravu na dvore ) 🙂

sissy27
15. nov 2012

@kykka nemám potrebu sa sťahovať, nemám na to dôvod - netrvdím, že som 100% spokojná, ale zas zďaleka nie som na tom tak ako ty... ja sa ti nevysmievam, ani nesnívam, žijem tak ako sa dá, ale ty to naozaj preháňaš... kríza a to všetko čo sa deje nie je záležitosť posledného týždňa ani mesiaca, je to dlhodobé a pri tvojom zmýšľaní sa úprimne čudujem, že si sa vôbec dala na to mať dieťa - veď si musela vedieť, do čoho ho privádzaš... ak bude vojna, tak nebude prvá a tak ako tie pred nami niektorí prežili a niektorí nie, tak to bude aj teraz... a možno naozaj vyjde tým indiánom predpoveď o konci sveta a to už ťa fakt tieto tvoje depky trápiť nebudú... ja sa idem teraz normálne naobedovať ako keby sa nič nedialo a ty miesto týchto histérií vyhľadaj odborníka, lebo ako vidíš, okrem teba tu nikto panike nepodlieha...

grettka
15. nov 2012

to by sme museli mat aj vlastnu studnu a generator na vyrobu elektriny... 😉

..zase tu vidim prejavy "typickej slovenskej povahy", ktora len knuci a stazuje sa, ako sa mame zle, a nadava na tento system..kazdy by len utekal odtialto, namiesto toho, aby sa snazil aspon trochu pozitivne mysliet a odovzdavat to aj do svojho okolia.
Spamatajte sa podaktore, ved nemozme predsa zivot prezit v neustalom strachu!

viera27
15. nov 2012

mojaaa, a co s tym chces robit? Tu si radsej pokecaj, tam budes vo svojej spolocnosti http://americanpreppersnetwork.com/

radina
15. nov 2012

Mna viete co viac ser..? ze v Bruseli zakazali vianocny stromcek, vraj aby to nepoburilo moslimov !

lujza123
15. nov 2012

@kykka mozno nas caka nieco rafinovanejsie ako vojna...nejaka epidemia smrtelnej choroby ktora to tu preriedi

Preco privadzat do tejto doby deti? Hmm lebo to mame hlboko hlboko v sebe tu tuzbu po rozmnozovani detoch a tak...a tu neznici nic ani tie najhorsi zivotne podmienky

Preco bude vojna? Lebo to tiez tak priroda zariadila, mame to v sebe, ked sa premnozime sme agresivny a sami seba znicime. Davova psychoza, fanatizmus, nenavist...to su ludske vlasnosti. Ludia su schopny neskutocnych zverstiev, su kruty a rafinovany ze sa im v tom ziadne zviera nevyrovna...

Inac z globalneho hladiska bude super ked bude ludi menej (alebo vobec nebude)...ved planeta je zdevastovana, znecistena, kolko druhov zvierat uz ani neexistuje lebo ich ludia vystrielali, vyhnali zo svojich domovou.....veru sme pliaga cele ludstvo

titkovamiriam
15. nov 2012

@radina no pekne a to je dalsia rana pre nasu kulturu,ja niesom rasista,ani neodsudzujem ine nabozenstva ale moslimizacia je šialena,niekedy to až nechapem.Sice u nas jej este nieje tolko ale v bratislave je silna uz aj tato komunita-kamoska presla prednedavnom na Islam ked si vzala alžirčana,no take Nemecko,Francuzsko ved tam zachvilu nebudu europania....Turecko chce do europy ci uz cez tie jeho gýčove telenoveli alebo rozne projekty-vyslovene sa sem natlacaju...

titkovamiriam
15. nov 2012

@lujza123 presne tak treba to skončit a nemusi byt ani vojna ani choroby staci ak nebude pitna voda a ta je naozaj uz važny problem v celom svete...

radina
15. nov 2012

@titkovamiriam Ja som normalne rada, ze zijem na Slovensku a uz sa strasne tesim na vianocne trhy 🙂
V BA som si ziadnu takuto komunitu nevsimla, asi ich este nie je tak vela, ako cinanov. 😀

titkovamiriam
15. nov 2012

@radina jasne na tych nemaju a ani nie tak cinanov ako vietnamcov 😀 😀 😀 a ja sauž lucim bežkam pracovat,večer nakuknem čo tu pribudlo a na trhoch sa vidíme
@viera27 aka super stranka,normalne ju prestudujem 😉

sante81
15. nov 2012

@kykka mat tak problémy niektorych mamičiek na modrom konikovi, a prezidentov plat, asi tolko k tvojej téme

didda139
15. nov 2012

ked ma byt vojna,tak bude ja,ty ani ziadna znas stym uz nic nenarobime.....Aj ja sa bojim o buducnost svojej dcery,v akom svete bude zit ona o niekolko rokov ked tu uz ja nebudem...

hradnapani
15. nov 2012

@radina @titkovamiriam baby, to s tym stromcekom vobec nie je pravda 🙂 takto sa robi zurnalistika na slovensku (preberanie tlacovych sprav z pochybnych zdrojov) a potom sa divime, preco je tu tolko nenavisti. Stromcek tam bude, len nebude klasiky ale nejaka elektronicka instalacia, o moslimoch tam nie je ani zmienka. viac tu http://matejbucko.blog.sme.sk/c/313224/Ako-sa-r...

sintra
15. nov 2012

Pravda, je, ze zijeme v turbulentnej dobe, vsade okolo nas je kopec problemov, ktore sa neriesia, len umelo predlzuju (napr. dlhova kriza), takze chapem, ze citlivejsie povahy to teraz nemaju lahke. Na druhej strane, ja som toho nazoru, ze clovek ma vzdy zit najlepsie, ako dokaze, aj s tym vedomim, ze dnesok moze byt jeho poslednym dnom. A som optimistka, po tazkych casoch pridu opat lepsie a tak dalej. Vyvoj prebieha po spirale 😉
Moj otec sa napriklad narodil cez vojnu, nad hlavou im lietali bombardery, zili mesiace ako take krysy v pivnici, nebolo nicoho...a prezili. Chapem, ze pre nas je to uplne ine, uz pridlho zijeme v relativnom klude a mieri, takze zazivat vojnu je len tazko predstavitelne.
Dako bolo, dako bude.