Mamičky extrémne živých detí

dudinka21
20. feb 2009

Ahojte chcela som založit túto tému, pretože mám nenormálne živého syna... Ked vidím ostatné mamičky ako dietky položia do ohradky, alebo postielky na chvilu im vždy závidím.. Moj nieje sekundu v klude cez den málo začal spávat ale to vyzerá, že je vyspatý- stále sa hráme, bláznime a večer ja už unavená ako psík sedím v jeho izbičke a on plný energie od spánku daleko sa na mna usmieva.. Tak som chcela založit tému ako to zvládate, ako sa hrávate, čo vymýšlate a podobné bláznovsta.. Na druhej strane si hovorím, všetko sa raz vráti a to že mu teraz venujem tolko času sa niekde odzrkadlí no nie??

alon111
14. mar 2009

patricia hruza des od rana bol krik a plac pretoze laura nevedela pochopit ze darceky dostane len oliver.dakujem bohu ze bol doma aj manzel pretoze by boli na vode a chlebe.najviac mi dalo zabrat nafukat 50 balonov,tortu priniesla svokra tak som robila len zakusok.cokolada bola este aj na strope pri robeni zakusku.ked prisli nasi tak sa ukludnili.zo vsetkych darcekov bol najlepsi mec to zistila laura hned po prvej rane ze to boli.takze celu oslavu nahanal lauru a hlusil ju ako hada.potom prisiel nato ze lepsia zabava je praskat mecom balony tak to ho bavilo az do posledneho balona potom zas nastupila na rad laura.takze zas mam hromadu hraciek ktore pred nim musim schovavat pre zdravie mojich slecien.a inac ako klasicky den plac,krik,bitky,nahananie.a nemam ani jednu fotku pretoze sa mi vybil fotak a oliver niekde odlozil nabijacku takze sme nefotili ale svokor slubil ze mi da urobit fotky co nafotil on.a ked si predstavim ze ma o tyzden caka dalsia oslava pretoze bude mat ninka rok tak mi je do placu

patricia1971
15. mar 2009

alon,teda ti to nezávidím....a ďaľšia oslava?no snáď j tú nejako prežijete 🙂 ....ale som sa nasmiala,ako to u vás prebiehalo,viem si to živo predstaviť....no mať 3 také tvoje dietky,tak neviem,či by som to prežila ja ☹

alon111
15. mar 2009

patricia zvladla by si ono to nieje az tak strasne .oni strasne vystrajaju a treba nad nimi stat ako policajt 16 hodin denne ale na druhej strane vedia byt strasne pritulne vesele a sem tam aj kludne. 😀

beelinka
17. mar 2009

Kocky s cim sa vam hraju deti ? My mame teraz osem mesiacov a vobec nic "normalne" ho nebavi. Len zastrcky, kable, ovladace, tel a pod. Ako zvyknete zabavat vase ratolesti. Mate niekto nejake specialne typi ? Hry a pod. Ja uz fakt neviem ako ho zabavit, cvicime salieme, chodime aj do bezky ho dam, ale vsade vydrzi max tak pat desat minut. ☹

patricia1971
18. mar 2009

ahoj,my máme na zemi na koberci položený veľký košík s hračkami,tak pri ńom vydrží j chvíľu...ale potom už behá a hľadá niečo iné...teraz akurát á moju krhlu na kvety a hrá sa s ňou.....ale včera si našla novú zábavku,našla v šuflíku dekel od hrnca,tak s ním trieskala do radiátora a po dlažbe,a to ju ohromne bavilo.....a káble nájde všade,to je tiež zábavka.....a mám doma takú dobrú loptičku,tak tú keď jej kotúľam,tak to sa jej páči,ale ja mám o mesiac staršiu dcérku,tak ona už sa naučila tak sama aj hrať,ale musím ju mať stále na očiach,lebo ona sa rýchlo pohrá a potom už niekde leze a stavia sa....no som v kuse v strehu.....ale nevydrží dlho s jednou hračkou,tak máme po byte snáď všetko 🙂

alon111
18. mar 2009

tak u nas je to iste .oliver pri com vydrzi aspon pol hodiny je vyhadzat vsetky hrnce zo skrinky a vliez dnu a zavriet za sebou dvierka.teraz ma novu zabavku lietat po celom byte s trojkolkou.laurika ma svoje rozpravky ta pokial chce byt kludna tak je ako anjel ale to sa stava asi tak casto ako zatmenie slnka.najradsej behat skakat a bit sa.ninka ma kos na odpadky takze musim aj kelimky od jogurtov umyvat pretoze vsetko berie rovno do pusy.pred oliverom musim schovavat vsetko co je dlhsie ako dvadsat centimetrov pretoze sa to v jeho rukach meni na smrtelnu zbran 😎

dudinka21
autor
18. mar 2009

ahoj beelinka tak nášho tiež málo čo z hračiek zaujme.. Ale u nás sa rád hrá s vatovými tyčinkami do uši vysypa si to z krabičky, ukladá a prehrá sa s tým najdlhšie zo všetkého.. len treba dávat aby nezhltli tú vatu..
inak klasika vysavač, ked sa máča vo vode je ok.. a krabica od hračiek to ho tiež baví.. schovám ho tam a akože ho hladám, on to potom na chvílu dá preč z hlavičky a rehoce sa potom sa zase schová... no a tak... 🙂

zveron
19. mar 2009

baby, tu na tuto temu sa chodim zasmiat
dost sa mi ulavi, nie som sama, kto ma prilis zrychlene dieta - ci to ja tak nestiham a nevladzem? ☹

alon111
19. mar 2009

zveron ty vsetko stihas a vladzes len nase deti su turbo rychle.ved oni s toho raz vyrastu a zleniveju ale za ten cas nam nezostava nic ine len vydrzat 😉

teress
6. mar 2012

dievčatá...rada by som znova otvorila túto tému....nemam sa ským porozprávat o tom našom živom striebre....od narodenia malo priberáme lebo sme non stop v pohybe, už v nemocnici prekladala hlavu na bručku s prava do lava...v všetko robí skoro, lozí od 5m a niečo...od 6 a niečo štvornožkuje...momentálne stojí, stojí všade kde sa da....bud poskakuje, nahana ma po 4, alebo stojí, nikdy v klude nesedí, v jedalenskej stoličke musím spievat a neviem čo všetko aby sa aspon najedla...to do nej vtlačím tak 150...viac neobsedí...potom ju nahanam z lyžičkou. Večer ked ideme spat tak lobzuje po posteli stavia sa k čelu, už je tak unavena že si v stoji položí hlavičku na čelo postele, potom padne do vankuša a znova sa postaví k čelu....tak sa to opakuje s roznymi slovnými prekažkami až kým uplne neodpadne od vyčerpania a konečne zaspí...samu ju v postielke nechat nemožem....v lepšom prípade by si otrepla hlavu o tyčky na posteli v horšom by sa niakym zazrakom snažila vprostit medzi tyčky na postielke až kým by sa bolestivo nezasekla. Noc prebieha v 3 variantoch. 1. spí celú nov až do rana s občasným podaním cumlíka. 2.spí od tej pol 8 až 8 do rana do 3 zobudí sa a je hore do 6-pol 7. a 3 podavam celú noc cumlík až o 3 vstane zaspí až okolo 6. Potom zaspí znovu é tej 9-10 a spí do 12, niekedy len do 11. Poobede si dá okolo 13 hodinku do 14 a koniec, potom ju už spinkat nemožem dat inak mi o tej 19. 30 nezaspí ak je malo unavená proces valania sa a statia pri čele postele do odpadnutia može trvat aj trištvrte hodiny. tak a non stop sa v hýbe...mame 7 m a 3 t a važi necelých 7 kíl....celý den sa snažím aby dačo zjedla a pribrala marne, od vadial počuvam aka j mala a drobná, všeci naši kamarati v rovnakom veku majú po 9 kíl, max. sedia, a ja už proste nemam silu vysvetlovat že prečo je taká....samozrejme večer padám do postele mŕtva

teress
6. mar 2012

@teress a pravdupovediac vidím tu kopu chýb a preklepov čo mam v príspevku ale už sa mi nechce opravovat...tak sa dopredu ospravedlnujem 😉