Mamičky - farmaceutky (študujúce aj pracujúce). Ste tu?

tirsten
2. mar 2008

Tak, mamicky. Ukoncili ste farmaceuticku fakultu alebo mozno este aj studujete? Zapojte sa. Piste.

zuzula28
9. máj 2008

ozaj ešte ma napadlo...naše babky na fóre chcei radu na opaľovák, tak ja hneď automatika Daylong, lebo je kvalitný a nestojí 500-600 korún, ale boli tam nejaké šumy o tom, že Daylong dosť alergizuje? 😕 stretli ste sa s tým? Lebo ja teda nie, ani naše baby v robote...a nášmu malému je tiež v pohode...tak to ma zaujíma... 😨

sonoga
10. máj 2008

tak ja som sa s tym nestretla a este stale ho odporucam ako jeden z tych lepsich ak nie naj. este sa mi aj celkom altermed pozdava, ale vobec som sa nestretla s tym, ze by niekomu sposobil Daylong alergiu. ja stale hovorim, ze to je mozno zhoda nahod. ale vacsinou, ked sa to stane jednemu. ze nieco zjedli a natreli sa a dostali alergiu na to, co zjedli a myslia si, ze na krem.

zuzula28
10. máj 2008

soni, presne to isté si myslím aj ja...a tiež druhý v poradí altermed, mali sme na dovči a bola som veľmi spokojná 😉

yesno22
13. máj 2008

zuzula...ideme do egypta, hmmm...len som si prave pozerala aktualne teploty...32-34..ak to pojde este vyssie, synator ostava s babkou 😅
a opalovakom...to alergii na Daylong som zatial nepocula...ale tiez som ho zvykla ponukat medzi prvymi, Altermed som vyskusala sama a je v pohode, mamka dokonca tvrdi ze zatial najlepsi...a pre maleho a velkeho chlapa mam od BioDermy....nas tato ma totiz super slnecnu alergiu 😒

anmary
13. máj 2008

Ahojte farmaceutky.
Chcem sa opýtať. Dnes som bola na pohotovosti s malou. Kašle, soplí, bolia ju ušká, jedno z druhým.
Ale k veci. Lekárka jej dala takú svetlunko modrú alebo zelenkavú čipku. Asi na ukľudnenie. Neviete, ako sa volá. Dosť jej pomohla, tak sem tam, aj pri iných chorobách, by som jej aj ja dala, ak sa dá kúpiť bez receptu. 🙂

sonoga
13. máj 2008

podla farby capiku a podla priznakov choroby mi z toho vychadza jedine rectodelt. ten nie je na ukludnenie a bohuzial je iba na predpis.

j.a.k.a
21. máj 2008

ahojte,
ja som bola s detmi zaciatkom maja 2 tyzdne u nasich na vychode, Katka mi tam ochorela, mala hnisavu anginu, takze sme mali aj ATB 😒 , ale inac bolo fajn
ja som zacala od vcera odstavovat malu 😢 ,musim kvoli mojim zdravotnym problemom , tak som z toho hotova
zacala som tym, ze vynechavam denne kojenie, od zajtra aj vecerne pred spanim, a potom nocne, toho sa obavam najviac
ved tuto noc som kojila len "4 krat", tak mi drzte prsty
co sa tyka opalovakoch ja tiez davam Daylong, dobra je aj bioderma

yesno22
22. máj 2008

ahojte 🙂
jaka....drzim palce, u nas to slo v pohode, ibaze maly bol starsi ako tvoja Katka a navyse som uz kojila len 1-2x v noci...hadam to pojde dobre 😉

j.a.k.a
25. máj 2008

tak Katka je uz odstavena 😢 , je mi z toho nanic
ale islo to lepsie, ako som si myslela
yesno 22 uz si sa vratila z dovolenky, alebo sa este len chystate?

yesno22
18. jún 2008

ahojte...akosi to tu upada 😒
my sme sa vratili v pondelok z dovolenky, bolo super...hotel bol perfektny, jedla vyse hlavy, velky bazen, aj pre deticky, more teple, pekna plaz...teplo sa dalo zniest, navyse pofukoval vetrik...malemu sice velmi nechutilo, ale aspon pil asi 5x viac ako doma...vsetci sme dosli v zdravi, az na kamosku ktoru dolapil faraon predposledny den, ani Endiex nepomohol...ale vtedy vraj nepomoze nic, len infuzie a atb 😒 za 12hod bola na nohach, sice ju este teraz pobolieva brucho ale uz je to ok 😉

sonoga
18. jún 2008

ani endiex? ved ked prisiel na trh, hovorilo sa, ze pomoze aj na tie "exoticke" resp. "egyptsko-tuniske" hnacky. tsss. a to sa ma pacosi pytaju, ci to naozaj pomaha na tie hnacky. tak im mozem povedat, ze NIE. 😀

susik77
19. jún 2008

Ahojte. marti, gratulujem, zeste prezili egypt aj s malym, jasom tam mala skoro stale hnacky a krce ☹
my ideme teraz 5.8. do Talianska-Bibione.
Baby, je mozne, ze sa s Biodermou faktor 50+ opalim do hneda? Ja som myslela, ze budem uplne biela 😕

yesno22
19. jún 2008

susik...my sme sa vsetci natierali Biodermou 50+ a sme jemne chyteni do hneda...aj maly...ide o to, ze sa nespalis...a prijemnu dovolenku zelam 😉

sonoga...netvrdim, ze nam Endiex nepomohol...vsetci sme ho brali, lebo sme mali mierne zazivacie potiaze, da sa povedat ze nam pomohol, ale kamoska chytila origos faraona a to uz ani Endiex ani ich Antinal nepomoze...tak to tvrdil tamojsi lekar... 😒

martinaj
5. aug 2008

jej aj ja sem patrim 😀 je tu nejaka bratislavcanka?

susik77
5. aug 2008

ahoj, mas krasnu dcerku 🙂 Aj ja mam Veroniku 🙂
uz sme doma z dovce, super sme si ju uzili, mala si pohrala v piesku 🙂

martinaj
5. aug 2008

ahoj,kde ste boli, my sme tento rok boli iba na slovensku 😉
inak ja nemam vysku som len laborantka ☹

susik77
5. aug 2008

inak, si mi dost povedoma? kde v si v BA pracovala? 🙂
ja tam mam svokrovcov a tetu, tak tam chodime

martinaj
5. aug 2008

ja na Racianskom v lekarni, potom v Pezinku a skoncila som v Karlovke v zdravotnych potrebach
odkial si ty?
🙂

susik77
5. aug 2008

teraz byvame v prahe, odisli sme s manzelom po VS.svokrovci byvaju v karlovke.ale v zdravotnic. som tam este nebola. ze by som ta poznala zo strednej skoly?tiez som studov. farm. laborantku. potom este farmaciu...aky si rocnik?ja 77

martinaj
5. aug 2008

ja som 82 😉
aj tvoj manzel je farmaceut?

susik77
5. aug 2008

nie. IT-ak 😎 tiez byvate v karlovke?

martinaj
5. aug 2008

nia na dolnych honoch 😉
moj muz je tiez laborant ale on di potom este robyt fyzioterapeuta a v tom obore pracuje a sestra teraz promovala na farmac.fakulte

tini
2. jan 2009

Zienky, obnovujem vasu temu a trosku tak mimo veci, keby ste vedeli o nejakom farmaceutovi-farmaceutke, ktori vedia apson trosku po francuzsky a chceli by prist robit do lekarne do FR, tak mi, prosim, napiste do IP. Ja zijem vo FR, sme na juhu blizko mora, a prave vcera ma oslovila znama mojho manzela, lekarnicka, ci neviem o niekom, vedela by pomoct aj s najdenim byvania. Btw, pracovne povolenie pre nas vo FR uz nie je nutne 😉

kepi
3. jan 2009

ahojte🙂"som z roku 2002" a pripajam sa k tomuto foru😉 urobila som si atestaciu pre 3rokmi(?!), ten cas tak divne leti, ze ani neviem..som si povedala ze radsej atestaciu ako doktorat..o titul mi nejde..🙂
tak dufam, ze sa to tu obnovi..bo u mne existuje silne farmaceuticke citenie 🙂

hanculka
15. jan 2009

ahojte študuje tu niekto aj laboratorne metody?

yasmina
5. mar 2009

ahojte...viete mi niekto poradit?
malicky ma 15 mesiacov velmi skaredo spadol z postele na plav. podlahu...bolia ho rucky ramena rebra nemoze sa prevalovat na bok lebo place len lezi zatial este nevladze chodit...sme po vysetreniach, traumat. rengen hrudnika hlavky neurologia vsetko ok je len poudierany...nurofen nezabera...nie je najaky gel alebo mast pre take male deticky po urazoch...nieco co obsauhej ibuprofen alebo nieco podobne?

alami
12. jún 2013

@martinaj

@yesno22
@kepi
@sonoga a ostatné žienky farmaceutky. Poprosím vás o radu. Dnes som bola v lekárni po aerius, keďže ho včera nemali, mala som prísť dnes.(z čoho vyplýva, že nevytiahli staré zásoby) Bolo to balenie 90tbl, ale dali mi len 60tbl s vysvetlením, že to preto, že mu končí expir., tak že mi vzali len menšie balenie. Ja hlúpa som si nepozrela na mieste, kedy exp. končí, ani mi to na um neprišlo, však v lekárni som sa ešte nestretla so starými liekmi, takže som to brala, že na to obdobie, kým to syn využíva to ešte je. Teraz ale pozerám, že tbl sú do 7/2013. je mi jasné, že ich môže v pohode užívať ešte po tomto termíne, ale prečo by mal(keď som bola po ne dnes) užívať môj syn lieky mesiac po spotrebe. lekárnik videl recept s dávkovaním 1 denne, teda 60tbl je na 2 mesiace.
Chcem sa opýtať, či je možné, aby mi dali takéto lieky ( s doplatkom cez 10 Euro) spokojne s vedomím, že ich budeme užívať po spotrebe - nech viem, čo mu zajtra (keď sa ich chystám ísť vrátiť) povedať. Ďakujem