Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

erikasadek
20. jan 2009

ja viem norik, aspon ze ja mam super lekarku...... to ma drzi nad vodou....

kocky na 99% idem v lete domov, na mesiac hura, uz som nebola dom a4 roky... 🙂

dzanka3
20. jan 2009

fiha to naozaj zltok od roka?
a ja davam raz do tyzdna....tak nedavat?

boze ved tusim vsetko alergen...ale radsej nedat aku mu chudatku nieco nahnat...

a tie jogurty odkedy davate a ake?

erikasadek
20. jan 2009

dzanka uz ked si dala tak sa netrap, to nevadi, staci 1/4 zltka do roka, apotom polovica so zltka... az od 18 mesiaca cele...

kvoli bielkovinam...

vies , vsade pisu , ze stupa pocet alergii, no a jedna pricina preco je , prilis skoro sa davaju potraviny urcite detom a podobne teda zavadzanie prikrmov///

ale hlavne ziadna vina ze davas...
jogurty my davame tu uz 4 mesiaca, ale su na baze detskeho mlieka, tak preto....
normalne klasicke biele, len! od 10 mesiaca...
ja ti to pisem ako sa robi napriklad tu..a moja skusenost... kedze sa staram aj o ine deti..

dzanka3
20. jan 2009

???ty sa stihas starat aj o ine deti? to ako opatrujes este niekoho?...si ale sikovna a mas teda riadnu trpezlivost - ved to aj viem uz ako zvladas dietovat...

ved vsade inak pisu to je na porazenie - a clovek chce dat tomu decko len to najlepsie 😔

erikasadek
20. jan 2009

no dzanka, ano staram sa....
a trpezlivost to mam a velku, i ked niekedy dojde, ale na mojich detoch...
ja to robim rada...

mas pravdu kazdy pise inak, a kazda krajina si robi inak u nas na slovensku zakazuju ryby, tu uz davame od 6 mesiaca, asi to bude tym , ze su cerstve.... teda....

samozrejme riad sa svojim rozumom, a citom, su veci ktorym je dobre sa vyhnut, kvoli alergiam, ak dodrzis tak nebudu problemy neskor....

dzanka3
20. jan 2009

no erika ty stale s niecim prekvapis - klobuk dole 😉

zuzka1.
20. jan 2009

kedy sa povazuje dieta, ze ma nabeh na alergiu??ked je jeden z rodicov??caute kocky inak, ani sa nepozdravim!!!!
no tak slavnostne oznamujme, ze od zajtra zahajujem vodicak!!!!!
dnes sme boli zase v meste a dm nepodarneej, nemozem tam chodit, lebo len nakupujem!!!
mam maleho umelecke fotky, preskenujem a dam na net vecer, idem s anajest, etse som nejedla dnes!
co inak nove?

dzanka3
20. jan 2009

servus zuzka
ved aj ja vzdy idem jednu vec kupit a dones ich 5

no koonecne vodicak - treba treba..a co to teraz stoji?

erikasadek
20. jan 2009

dzanka si zlata... dakujem..

zuzka ahoj, normalne ak jeden s rodicov ma alergiu treba davat pozor dvakrat viac, a ak obaja tak , este viac...
alebo ak v rodine niekto ma, tiez davat pozor... radsej troch apredchadzat , apotom deti nemaju problem..

u pata sme takto jednali, tropicke ovocie od 3 roku, jahody od 2 rokov, a ine, a teraz v pohode....
a to sme obaja alergici s raafatom..
a josh ten mal smolu, uz od mala zacal ,,alergiu, na mliecne proteiny,a teraz aj na vajicko... tak mame smolu , aj tak este davam velky pozor, este sa stoho da pekne vyjst ak sa da pozor...

moje stastie je, ze moja lekarka , je pediatricka a alergologicka, takze sme v dobrych rukach..

zuzka1.
20. jan 2009

neviem dzanka, kamarat vybavil, este za staru cenu cca 12000, ale od februara idu hore o 3-4000

erikasadek
20. jan 2009

slovece ja som este pred 15 rokmi robila za 2000 a to sa mi zdalo 😠 😀 byt drahe.......................;

norik1
20. jan 2009

Erika ja som si to tiez zlizla s tou alergiou - som alergik od narodenia, tak tiez viem, o com hovorim 🙂 ak s tym zijes cely zivot 😉 ...zatial vyzera ze Fil to nezdedil, ale postupujeme opatrne, ak uz nieco nove zavadzam, tak po malych davkach... zltko davam raz tyzdenne kvoli zelezu, mam to povolene od hematologicky, pediatricky a aj od alergologicky...pedoska mi vravela ze kazda krajina to ma inak prave kvoli klimatickym podmienkam, geografickej polohe a tym aj trosicku inemu obsahu mineralov a tych ostatnych veci v potravinach... preto u nas ryba od roka a morske od dvoch ci kedy a u vas v pohode od 6 mesiacov...

boli sme minule u kamosky a robila veceru. Jej 15 mesacna dcera sa posprtala v zemiakoch (normalne osolene, piekli sa s kurcatom) zjedla asi dve lyzicky a viac nechcela. Tak ona sa zdvihla, dala jej cokoladu, ze aspon nejaku energiu decko dostane. Mi skoro oci vyskocili. Samozrejme coki zjedla bez problemov. Na veceru pije dzifka Nutrilon ale s Grankom.... no co k tomu dodat...

norik1
20. jan 2009

He he Eri ja som robila pred 12 za 3000 a tiez som nadavala lebo tesne pred tym to zdvihli z tych 2000 😀 😀 😀

Inac kolegyna robila teraz v oktobri a mala vybavenu cenu 10000, lebo normalne stal 12000...

erikasadek
20. jan 2009

norik, vidis aspon jedna kocka co som nou suhlasi, ze kazda krajina ma ine, podmienky, zavadzania co neznamena, ze sa ina myli... 😉
boze konecne jedna inteligentna zena, ako ty... teda aj vy..
ale myslim tym ine temy kde sa hadaju, lebu tak a atu je tak a ty si blba a co robis a ublizujes , svojmu s=dietatu, ved to poznate....

zlko je fajn, to ano, ale bielko to je besti,
josh ochutnal len 2 lyzicku i tak po 1 roku, a hned mal taku brutalnu reakciu kocky, no hroza, nezelam nikomu.. teraz sme po testoch , ako som vam hovorila a tak sme , aj mimo mlieka a ineho , aj mimo vajicka celkovo, takze teraz davam dvakrat pozor co mu davam, nesmie nic co obsahuje mlieko a ni vajicko, to dieta nema velky jedalny vyber.. ☹

zuzka1.
20. jan 2009

No a to idu vodicaky hore, konecna cena bude do 2 rokov nejakych 20000 planuju. Normalne si autoskoly zasadli, dohodli ceny, ale ved to je ako kartelovaq dohoda!!!trestne nie?
co uz s nimi a lekar za porehliadku, ktoru treba podat so ziadostou pyta nie uz 350,- , ale 600,-Sk!!!!Som zvedava kolko mamka vybavi, ked tam pojde. Doki je znamy!
Ja nema alergiu, klop klop klop a Tomas na prach , to sa rata?

erikasadek
20. jan 2009

rata...; zuzka...............

nevadi tak drzim palce na tom vodicaku..............

dzanka3
20. jan 2009

sa blazna s tymi vodicakmi? uz nevedia kolko pytat asi..
aj som v 1997 robila a vtedy za 4OOOsk a prave to tiez islo potom hore...

aj u tych lekarov pytaju od buka do buka....

zuzka1.
20. jan 2009

no robia si v tomto state co chcu!!!!!

norik1
20. jan 2009

Erika 😵
jeeejda chudacik, to dookola je zemiaky ryzu a mäso, co? a ak z toho daco nelubi...och boze

Inac skocte si precitat tie sackove polievky, to cista sranda...trochu som podrypla a ma skoro zavrazdili cez prispevky

erikasadek
20. jan 2009

vazne tak sa idem pozriet a zachranit ta ak sa da..

norik no davam mu rozmanitu stravu, tak ani netrpi, je sojove jogurty, sojove dezerty su mnam, tu, aspon ano...

zeleninu vela, a on je starsny papkac... ale treba davat pozor, na vsetko, maslo nesmie, tak len specialne margarin, kde nie je maslo ani v pudre.. alebo chlieb, kde nie je ani mlieko a pod; alebo vajicka;. takze je to tazke...
takze u mna ostava len varit, proste ja nemozem kupovane;;veci su vzdy plne niecoho co on nesmei, ale stoji to zato, radsej 1 rok az dva obmedzenie a potom cely zivot v pohode, ako teraz ho zataeim a potom cely zivot bude na specialnej strave...

norik1
20. jan 2009

no jasne, ze je to lepsie! A ze sojove jogurty!!! To je co za slovna kombinacia!! Erika vidno ze uz si dlllllho doma nebola 🙂

erikasadek
20. jan 2009

ale vazne on papa sojovy jogurt, je so soje.... cisto, ams asi 15 druhov s ovocim, a potom ako dezerty, cokoladovy, vanilkovy, a kavovy, a caramelovy; teda chutovo ako od danone...

a jogurt to je s bifidusom.. to mi ver..

dokonca aj sojova smotana .. je mnam..

norik1
20. jan 2009

wow...

erikasadek
20. jan 2009

norik chutovo je ten jogutr este chutnejsi ako normalny.. aj smotana, ja ked urobiml s nej palacinky, teraz uz nie, kvoli vajicku...

ale este pred tyzdnom sa len po nich zaprasilo, este aj moj muz chcel vediet co som do nich dala, a ked som mu povedala ze co, tak bol hotovy..

jogurt mas , visnovy , ale tam je naozaj vela visni, figovy, slivkovy, broskynovy, marhulovy, hruskovy;
mango a tropicke, bananovy, kokosovy, bozsky........ borievkovy, ccierne rybezlie; a s cerealnymi...

erikasadek
20. jan 2009

norik uz som tam rypla uz sa nepaci...

norik1
20. jan 2009

Erika prave som docitala, klobuk dole 😀 ale ved si mala pravdu... ja som tam napisala blbost ved o com to je, uz len ten nazov temy... nakoniec sa docitam ze mäsovy vyvar skodi zlcniku...no masaker...

erikasadek
20. jan 2009

nenapisala si, moja nenapisala, ale samotna tem aje blba...to mas pravdu... vsetkeho vela skodi a tym sa treba riadit v zivote... 😉
vsetko s mierov iez sa netreba obvinovat ak s casu na cas si clovek da kupovane..

dididi30
autor
20. jan 2009

caute baby v ktorej teme sa vadite 😀 nech sa pridam 😅 😉

norik1
20. jan 2009

sackove polievky 😀

erikasadek
20. jan 2009

didi pod nasmejes sa... 😉 😀