Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

erikasadek
11. dec 2008

no, pred 6 mesiacmi, zacal vracat na lacno, za tri hodiny staleho vracania, aj krv a dokial som dosla k lekarke este sa u nej raz vyvracal a spadol z dehydratacie do komy... u nej, sanitka prisla za 10 minut, ale poviem ti nebolo mi vsetko jedno, bol vo fetalnej pozicii a na nic neragoval, len zavalil ocami a bol v hypothermii, mal len 35 stupnov cely biely zeleny no hroza, aj ked sme ho ustipli tak nereagoval...
len lekarka ma ubezpecovala , ze srdce mu bije normalne, len s tej dehydratacie sa zosypal... za 4 hodiny presne...
ked prislli pohotovost tak si hned mysleli, ze je mrtvy, bol strasny pohlad nan, dali mu hned infuziu, a taho prebrala;;; hned, dali na monitoring; isli sme na pohotovost... tam u urobili aj ultrazvuk a ine vysetrenia, dovtedy uz bol na nohach a utekal akoby sa nic nestalo;;;poslali ma domov ,ze ma asi gastro, kedze nic ine nenasli rotavirusovy... no nemal vecer normalne jedol a vobec nevracal...
pred mesiacom sa mu to zopakovalo, ale s obrovskymi krcam bruchu, hned z rana, a vracal na lacno a ides par hodin, za tri hodiny som sa nemohla nan pozerat a tak som mu dala na silu hydratacny roztoks cukrom a vidis ten cukor ho prebudil a azastavuje vracanie, pokial som prisla na pohotovost tak uz mu nic nebolo a na mna pozerali ako na blbu...

od mala viem ze ma thalasemi, len teraz mu robil akrvne testy a laboratorium hned upozornilo moju lekarku na to Hb fetalne, ktore ma zvysene, spravne by ho nemal mat zvyseny, takze ideme do specialnej detskej nemocnice v parizi, kde sa nato specializuju aby presne zistili na com sme...
samozrejme je anemicky, unaveny z nicoho nic.. moze vracat hocikedy, alebo ma nechutenstvo, alebo je normalne..
je to take komplikovane... 😒 ☹

norik1
11. dec 2008

Erika to ma mrzi....co si musi taky maly cloviecik vytrpiet v takom kratuckom zivote...hlavne ze vies, co mu pomaha...drzim palce nech su vysledky co najlepsie 😉

erikasadek
11. dec 2008

norik dakujem.... dam vediet... slubujem...

vies zalozila som temau, pretoze ma to trapi a velmi, sa bojim, a rad by som bola ak by sa nasla mamicka ktora ma podobnu skusenost, je to dan, zato ze moj muz je cudzinec... ☹

norik1
11. dec 2008

To ti verim ze sa bojis, ved som si ten strach zazila pred dvomi dnami aj ked z niecoho ineho - ale strach o dieta je vlastne rovnaky ...

erikasadek
11. dec 2008

ved to, pokial som nemala deti tak som sa nebala ani smrti, lae odkedy ich mam, tak sa bojim o ne, nezniesla by som , aby sa im nieco stalo ako kazda normalna matka ze...

ak by trebalo tak pre ne umriem, ale takto sa trapit a cakat to je mucenie....

norik1
11. dec 2008

No hej, hlavne najhorsie je neistota - to je masaker...musis byt silna - ale ved ty si 😵

erikasadek
11. dec 2008

no ja som , len dokedy..... 😉
dakujem.. 😉

dobru nocku ti prajem... 🙂

norik1
11. dec 2008

bru nocku 😉 😉

zuzka1.
12. dec 2008

erika ahoj, budeme samozrejme drzat palceky aj my!!
Veru je niekedy strasne, co vsetko si musia tie nase detirence vytrpiet!niektore viac, niektore menej!
Erika ty to urcite zvadnes, ved si nasa, a my ked budeme moct pomozeme. jasne!!!!

Inak nas maly zacina konecne papat ako predtym, tak uvidime dokedy. dnes budem varit, cviklu, zemiak a masko a popritom sa musim dnes oucit, lebo zajtra rano mam tu skusku. Tak n mna myslite, asi to zabera, ked s aminule podarilo!!!!
aky mate dnes plan vy?

titkovamiriam
12. dec 2008

ahojte!trosku som vam sem nakukla 😀 ,chcela som vediet ako si zivot ulahcit no vidim ze tu riesite vazne problemi,erika temu som si vsimla a vobec som taku chorobu nepoznala ,je mi luto ze toto ma tvoje dietatko ☹ .
inak som chcela napisat ze ja som si ulahcila zivot tym ze som od mala naucila deti samostatnosti-bola som donutena po rozvode a aj chorobe mami ktora my dovtedy pomahala naucit deti same si upratat a aj si spravit jest.kamosky mi casto zavidia ked vidia chalanov ako si umyju riady ci vyprazia sami rezen 😀 .velmi mi to pomaha ked nemusim vsetko robit sama a aj dnes ked uz niesom sama a mam uz aj mareka mi zasa pomahaju snim.nemam problem ked niekam potrebujem ist aby mi s nim ostali. 😀

norik1
12. dec 2008

no vidis, o tomje nasa tema - ulahcit si zivot v akej kolvek forme...samozrejme rozumnej...inak tu kecame o vsetkom 😀
To mas potom super chalanov 😀

zuzka1.
12. dec 2008

titkovamiriam vitaj medzi nami!!!
My tu rozoberame vsetko, v podstate fungujeme ako dennicek, bavime sa co budem robit, jest, co s anam stalo cez den, co deti vyviedli a tak!!!
To mas super, ze chalani vsetko vedia a azvladaju!!
Ja mam 23 rocneho brataa ten bude radsej hladny, kao by si mal sam nabrat jest, nito este uvarit!!!!A domace prace ani nepozna, takze ich ani robit nemoze!!!nuz ma 3 sestry, tak si mysli, ze nemusi a nepotrebuje to vediet!!!!
Nevesty tvoje ta budu zboznovat za to, moja mamka uz dnes vravi, ze jej nevesta ju bude neznasat za nho!!!!!
😀 😀 😀 😀 😀 😀

norik1
12. dec 2008

maminky co dnes papkame? ja idem vytiahnut banan z chladnicky nech sa zohreje a roztlacim ho lyzickou... vcera som videla v DM zo znacky Alnatura detske keksy bez lepku, ale mali cukor tak som ich nekupila...som vazne rozmyslala ci mu uz ich dat zuzlat alebo nie...co vy na to?

ekia
12. dec 2008

Ahojte.
Norik ja môjmu malému dávam take tie kukuričné chrumky bez lepku a sú neochutené. Na tie keksy v dm som úplne zabudla a to tam chodím skoro každý deň

norik1
12. dec 2008

Eki a to davas solene? ja ich u nas neviem ani za svet zohnat, iba jemne solene a to mu este nechcem davat...to radsej cukor ako sol...

ekia
12. dec 2008

Norik, tie čo dávam sú neochutené a bez lepku. Dajú sa kúpiť v bio obchodoch a aj v potravinách CBA

zuzka1.
12. dec 2008

kocky a tie baby susienky co predavaju aj v dm, maju tam na vyber aj 3 druhy mozme davat od 6 mesiaca???na krabici to je, myslela som, ze mu to budem mrvit do ovocnej papanice

ekia
12. dec 2008

Zuzi, pokiaľ sú bez lepku tak môžeš. Ale tym údajom, že od 6. mes. by som sa asi neriadila. Lebo kaše od 6m obsahujú lepok ten by som ešte určite nedávala

norik1
12. dec 2008

suhlas

ekia
12. dec 2008

Inak baby vedeli ste že dieťa nemôže príliš často mrkvu? Lebo ja trubka nie. 😠
Malemu mrkvička chutila a ja som doteraz ani nemala pocit že mu ju dávam nieako často. Včera sme boli na kožnom a Dr. sa ma pýta, že či mu dávam mrkvu lebo je oranžový 😲 tak mu ju teraz nemam dávať vôbec lebo som ho mohla predávkovať vit. A ☹ 😲 😢
Normálne som sa zľakla.

norik1
12. dec 2008

No ja som to vedela, lebo manzelov kolega z prace sa predavkoval - mal hypervitaminozu a presne vravel ze mrkva na ranajky, obed, veceru a este aj stava z mrkvy...vraj bol orandzovy ako pomaranc he he a normalne bol v nemocke asi tyzden... takze ja davam mrkvu s mierou 😀

zuzka1.
12. dec 2008

ja davam mrkvu tiez, ale nie moc casto, malemu az tak nesmakuje, on skor zemiaky a abrokolicu.
Inak vedela som vedela veru, lebo sme sa to ucili v skole. zaujimave, ved tom mate ako zo solarkom, tiez zoranzoviete, ked tam chodite casto a beriete k tomu este aj betakaroten, a toho je v mrkve pozehnane, mali sme taku profku este na strednej, ta bola jak pomaranc, smiesna!!!

dididi30
autor
12. dec 2008

ahojte moj mrkvu nemusi, ale pomisana s inou zeleninkou mu nevadi 😉

inak dnes mame pol rocka 😉
a zuzka zajtra 😀

mercy
12. dec 2008

Norik, mal mu ešte neikto povedať, že vitamín Adlhodobo v takom množstve prispieva k rakovine tráviaceho traktu

zuzka1.
12. dec 2008

no mame uz velkych chlapov, ze???ani neviem ako to ubehlo!!akurat som domixovala maleho obedik, nic som sa dnes nenaucila este, uvidim co zajtra!horsie je, ze to mame ustne, dufam, ze nam neda pan docent nieco ratat, lebo ma porazi a som v peeecku!
maly ma dnes asi vyssi stupen besnoty ako inkokedy a najnovsie by najradsej stal na nohach cely den!!!!porazi ma z neho!!

ekia
12. dec 2008

Ahojte, my sme doma z prechádzočky. Didi v MI sú vianočne trhy nezájdeš ? 😀 😀 😀

erikasadek
12. dec 2008

ahojte, kocky zuzka dakujem , moja si zlata za tvoje slova podpory, tonkomiriam aj tebe, za tvoju podporu...
jasne ze vam dam vediet, dakujem , z este ma adoptovali... 😉

tak dnes som si ulahcila zivot, najprv som sa neskoro zobudila, neako som strasne unavena, asi na mna dolieha psychika.....
potom k nam prisla fotografka, spravit fotky joshovi, k jeho 1 narodeninam... vcera mi zavolali , ze mi ponukaju zadarmo, tak preco nie..; je to to iste studio ktore robilo fotky na klinike, ked sa narodil..
tak uvidime, ake budu, budu hotove za mesiac....

s tymi keksami vam nepomozem , nepoznam ich, prepacte... mi...

zuzka1.
12. dec 2008

ja som dnes vylahnuta, teda idem vylahnut, normalne, ze chora som, nejak sa to vratilo!!!!akurat sme dopapali, maly sa hra, idem lahnut na gauc, okom na maleho, druhym do skript 😝

norik1
12. dec 2008

Zuzi normalne si ze "multifunkcna mama" he he 😀 😀

zuzka1.
12. dec 2008

no to hej a teraz maly spi a ja vypisujem pohladnice vianocne, dnes mi prisli, nech to mozem poslat v pondelok 😀