Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
14. jan 2009

no my sme vsetky, sestra 2ks aj mamina aj ja tzv. zaludkove.
ruky, plecia, nohy, zadok nic, vsetko len na brucho sa uklada.
mamka schudla, vyzera stihlejsie ako segry, ale ma cukrovku, tak musi uz 2roky v kuse zhadzovat. teraz ma mamina 67kg. Mavala aj 75.4 porody za sebou. 6 operacii na bruchu! a cvici 2x do tyzdna na loptach.
ju prinutila choroba, inak by s nami stale tlacila beceny bocik, klobasy a slaninku s kremskou!!!

amatula
14. jan 2009

didi ty si hnusoba...ako si to trafila.....len prsiska mi neprekazaju....len to brusisko..len ked ja som taky gurman,neznasam diety 😝

dididi30
autor
14. jan 2009

zuzi jaj same dobroty by si tlacila, mnaaam ja lubim aj oskvarky 😅

amatula, no mam taku svokru a svagrinu, oni ani stehna ani plecia , len brucho a cici 😀 ako pavucik 😅

amatula
14. jan 2009

no nic...ideme spapat hamanka kasicku s piskotami a ideme do hajan,asi aj ja 😔 ...
dididi ,,zuzi,,uz mate zubky,teda drobci vasi,? 😉 nam idu uz horne budeme mat4 😀 ,ale sme sa vcera naplakali 😢

norik1
14. jan 2009

jaaaj a my zuby tiez furt nikde....ale uz sa neorientujem placom ani nervozitou, lebo u nas to nedobry ukazovatel... 🙂

baby tu pocko des a hruza, no na depku, u vas? hmla jak v...

dzanka3
14. jan 2009

a my od vcera uz mame aj druhy zubok dolu 😵 😵 😵 tak nimi pridrza lyzicku ked naobed papa 😀
- veru spinka v mojej posteli - nesli sme von tam je rozbirit 😉

amatula
14. jan 2009

dzanka tak skoro mate zubky 😵
norik nam prve vysli presne ked mal tak ako vy teraz a uplne necakane,najskvor nic a teraz jeden za druhym......
to pocasie ani nekomentujem 🙄

dzanka3
14. jan 2009

amatula ten moj syn je celkom nejak skoro - on uz mal pred mesiacom 9200g a 72cm...o tyzden ideme na poradnu tak som zvedava - 74 oblecenia uz je mu pomaly male 😵

zuzka1.
14. jan 2009

dzanka, ved nevies je martonko je veduci?????to preto?
nam vysli v 6,5mesiaci zubky, presne na stefana jeden, na druhy druhy, odvtedynic, ale byva urncany, ale nemyslim si, ze je to za zubky!

inak tu prsal zamrznuty dazd a je vsetko cely den zamrznute!!!hroza!!!!

erikasadek
14. jan 2009

kocky mij syn mal oprvy zub ked mal 4 mesiace.. teda hovorim o Patovy....

dzanka aka bol avaha pri porode dieta zdojnasobuje v 6 mesiacoch porodnu vahu, potom to uz ide pomaly..a potom je to chlap...

dzanka3
14. jan 2009

erika on ma 4030g (ked som lezala na stole kricali ze ma 4,30kg...ale potom mal vsade napisane 4030g) a mal 51cm....
no len aby to do 6 mesiacov nestrojnasobil 😵 😵 😵 ..ale urcite to aj ta beba robi keby bol kojeny tak rychlo by asi nerastol....

zuzka1.
14. jan 2009

erika on uz pomaly ztrojnasobi porodnu!!!!vsak dzanka! 😉

dzanka3
14. jan 2009

no je to papkac - teraz zlopol 210ml mlieka a do tomo broskynovu nemliecnu kasu od hami (6malych lyziciek davam do mlieka)....

zuzka1.
14. jan 2009

no ved taku dobrotku by sme aj my jeli nie???niet sa co cudovat, ked mu tak chuti. to das normalne do mliecka este aj z tej kase???to by som mala aj ja robit, by maly priberal kao s apatri a nie ako myska

dididi30
autor
14. jan 2009

dzanka ano je to tak kojene deti niesu take velke teda take tusnickove, ale su aj vynimky aj ake poznam 😉

thomasko ma skor take svaly, taky je naliaty mlieckom 🙂 ved je aj sikovny, dcera nebola kojena a nebola taka sikulka a vraj baby su sikovnejsie, no asi nie vsetky 🙂

no a my stale nemame zub a uz mame 7 mesiacov, no neva ja vravim,ze ostatnym cacnu padat a my budeme v rozkvete 😀 tamce isli zubky okolo 9 mesiaca a ma ich stale krasne, ostatnym detom uz padaju alebo ich davno nemaju 😉

dididi30
autor
14. jan 2009

zuzka a kolko vazite, my sme sa nevazili 2 mesiace ale v pondelok budem vediet.....a neva ved ste zlati, co je male to je mile 😵 a myslim,ze na nosenie ti staci nie? 🙂

dzanka3
14. jan 2009

didi mas pravdu - cim skor narastu zubky tym skor pojdu von....

zuzka mne najlepsie vyhovuje ta kasa od hami nemliecna - dam do mlieka prasok odoka kvazi a spapa cez deravy - dadrezany dudel...lyzickou len vymyslal...takto pekne vycucka...
od hami mame broskynovu, jablcnu, bananovu a aj ryzovu - ale tu mal raz a na druhy den zle kakal....ked bue mat riedku kaku zase dam ryzovu 😀 😵

zuzka1.
14. jan 2009

no zacnem mu to aj ja aspon raz za den primiesat do mliecka, lebo kasu smaotnu spapa v pohode 200g taku hustu, vareneho dnes zladoval 250g, bezne vyse 200g, na noc tu multiceralnu sunarku na dobru noc 240ml, ale normalne mliecko rano max 100ml, cez den nechce, tiez len malinko max 100ml, viac nechce, ma ho 3x za den to mliecko, malicko malicko vypije.
Ale byvalo aj lepsie, zase ma to nemlickove obdobie, ma porazi. Mali sme 29.12. 7120g!!!velika oslava, teraz hadam ma 7300g. Dr povedal, ze ok, bereme kys.listovu, vit.B6, zelezo a vit.D.
Ale uz som rozmyslala, ze ak sa nam to zelezo po februarovej kontrole neupravi spytam s ana injekcie zelelzove, ci to nebude lepsie a ucinnejsie ako ten maltofer.
Norik, to by si mi mohla aj vediet povedat. 🙂

dzanka3
14. jan 2009

zuzka to dostat tak kupit ze multicerealnu sunarka,? a od kolkych mesiacov to je??

dzanka3
14. jan 2009

a dnes sa nam maly 3x pretocil z chrbatika na brusko uz uplne...lebo vzdy sa tocil len na bok alebo z bruska na chrbatik mu uz davno islo... 😵 😵 😵

amatula
14. jan 2009

jeje no mi sme tiez taky malinkaty.....on mlady pan az teraz zacal papat....asi tyzden mi papa prikrmy,doteraz len cucal maminu,hruza.....

zuzka1.
14. jan 2009

hej, to je sunarka na dobru noc, podtym je napisane, ze multicerealna, a na odbre rano je hruskova so susienkami, ale tu mu tiez davam niekedy na noc a este nestle mliecko medove alebo ryzove. Je to od 6.mesiacov

norik1
14. jan 2009

No ja mam rada Hami kase. Musime jest nemliecne, takze sa vyber dost zuzi.... Su tie co spominala Dzanka, potom je Nestle ryzova nemliecna a Sunarka ovocna a kukuricova ci aka. Ta Sunarka mi akurat lezie na nervy, lebo sa hrudkuje, je oproti Hami nehorazne sladka a navyse uz bola s lepkom, takze som nevedomky na Silvika s lepkom zacala.... Este je Nestle Ryzova krupicka nemliecna, aj ta je fajn....

No, so zelezom to je tak... s tymi injekciami neviem, tiez ideme na kontrolu vo februari, ale mam pocit ze tie sa davaju iba akutnym pripadom, nie tym co su trosku anemicki... Ja teraz trepem do maleho cucoriedkovy Narosan z Justu, to je prirodna zelezna bomba...ja som to pila v tehu a mala som ukazkove zelezo http://www.just.sk/produkty/vitaminy_mineraly/k... proste UZ NIKDY ZIADNY MALTOFER!!!

zuzka1.
14. jan 2009

asi to vyskusam, len mam malemu vysadit maltofer a tak to davat, alebo spolu?

erikasadek
14. jan 2009

norik krasne si poradila ukazkovo... si jednicka... 😉

zuzka1.
14. jan 2009

ozaj norik a moze sa to davat takym malym babatkam, nie je to tam pisane, ako mu to davkujes?

norik1
14. jan 2009

Zuzka moja mama je zamestnanav tej firme a robi skolenia o tych produktoch, takze mam potvrdene od ich biochemicky ze mozu to aj deticky - nie je tam nic, co by im ublizilo, je to na vysoko prirodnej baze a super to chuti. Davam mu 3x denne kavovu lyzicku...

zuzka1.
15. jan 2009

takze to objednam, len mi este povedz, ci mam vysadit maltofer?

norik1
15. jan 2009

no ja by som vysadila. Ako ho maly znasa? Moj mal strasne krce a zapchy z neho...

zuzka1.
15. jan 2009

Saminko nic, od zaciatku v poriadku. To som rada, lebo keby ho ma z toho brusko boliet, by ma porazilo. co dnes robite?