• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

23. marca 2010 
ja viem norik, aspon ze ja mam super lekarku...... to ma drzi nad vodou....

kocky na 99% idem v lete domov, na mesiac hura, uz som nebola dom a4 roky... :slight_smile:
20. jan 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fiha to naozaj zltok od roka?
a ja davam raz do tyzdna....tak nedavat?

boze ved tusim vsetko alergen...ale radsej nedat aku mu chudatku nieco nahnat...

a tie jogurty odkedy davate a ake?
20. jan 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dzanka uz ked si dala tak sa netrap, to nevadi, staci 1/4 zltka do roka, apotom polovica so zltka... az od 18 mesiaca cele...

kvoli bielkovinam...

vies , vsade pisu , ze stupa pocet alergii, no a jedna pricina preco je , prilis skoro sa davaju potraviny urcite detom a podobne teda zavadzanie prikrmov///

ale hlavne ziadna vina ze davas...
jogurty my davame tu uz 4 mesiaca, ale su na baze detskeho mlieka, tak preto....
normalne klasicke biele, len! od 10 mesiaca...
ja ti to pisem ako sa robi napriklad tu..a moja skusenost... kedze sa staram aj o ine deti..
20. jan 2009 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
???ty sa stihas starat aj o ine deti? to ako opatrujes este niekoho?...si ale sikovna a mas teda riadnu trpezlivost - ved to aj viem uz ako zvladas dietovat...

ved vsade inak pisu to je na porazenie - a clovek chce dat tomu decko len to najlepsie :pensive:
20. jan 2009 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dzanka, ano staram sa....
a trpezlivost to mam a velku, i ked niekedy dojde, ale na mojich detoch...
ja to robim rada...

mas pravdu kazdy pise inak, a kazda krajina si robi inak u nas na slovensku zakazuju ryby, tu uz davame od 6 mesiaca, asi to bude tym , ze su cerstve.... teda....

samozrejme riad sa svojim rozumom, a citom, su veci ktorym je dobre sa vyhnut, kvoli alergiam, ak dodrzis tak nebudu problemy neskor....
20. jan 2009 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no erika ty stale s niecim prekvapis - klobuk dole :wink:
20. jan 2009 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kedy sa povazuje dieta, ze ma nabeh na alergiu??ked je jeden z rodicov??caute kocky inak, ani sa nepozdravim!!!!
no tak slavnostne oznamujme, ze od zajtra zahajujem vodicak!!!!!
dnes sme boli zase v meste a dm nepodarneej, nemozem tam chodit, lebo len nakupujem!!!
mam maleho umelecke fotky, preskenujem a dam na net vecer, idem s anajest, etse som nejedla dnes!
co inak nove?
20. jan 2009 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
servus zuzka
ved aj ja vzdy idem jednu vec kupit a dones ich 5

no koonecne vodicak - treba treba..a co to teraz stoji?
20. jan 2009 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dzanka si zlata... dakujem..

zuzka ahoj, normalne ak jeden s rodicov ma alergiu treba davat pozor dvakrat viac, a ak obaja tak , este viac...
alebo ak v rodine niekto ma, tiez davat pozor... radsej troch apredchadzat , apotom deti nemaju problem..

u pata sme takto jednali, tropicke ovocie od 3 roku, jahody od 2 rokov, a ine, a teraz v pohode....
a to sme obaja alergici s raafatom..
a josh ten mal smolu, uz od mala zacal ,,alergiu, na mliecne proteiny,a teraz aj na vajicko... tak mame smolu , aj tak este davam velky pozor, este sa stoho da pekne vyjst ak sa da pozor...

moje stastie je, ze moja lekarka , je pediatricka a alergologicka, takze sme v dobrych rukach..
20. jan 2009 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem dzanka, kamarat vybavil, este za staru cenu cca 12000, ale od februara idu hore o 3-4000
20. jan 2009 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slovece ja som este pred 15 rokmi robila za 2000 a to sa mi zdalo :angry: :grinning: byt drahe.......................;
20. jan 2009 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Erika ja som si to tiez zlizla s tou alergiou - som alergik od narodenia, tak tiez viem, o com hovorim :slight_smile: ak s tym zijes cely zivot :wink: ...zatial vyzera ze Fil to nezdedil, ale postupujeme opatrne, ak uz nieco nove zavadzam, tak po malych davkach... zltko davam raz tyzdenne kvoli zelezu, mam to povolene od hematologicky, pediatricky a aj od alergologicky...pedoska mi vravela ze kazda krajina to ma inak prave kvoli klimatickym podmienkam, geografickej polohe a tym aj trosicku inemu obsahu mineralov a tych ostatnych veci v potravinach... preto u nas ryba od roka a morske od dvoch ci kedy a u vas v pohode od 6 mesiacov...

boli sme minule u kamosky a robila veceru. Jej 15 mesacna dcera sa posprtala v zemiakoch (normalne osolene, piekli sa s kurcatom) zjedla asi dve lyzicky a viac nechcela. Tak ona sa zdvihla, dala jej cokoladu, ze aspon nejaku energiu decko dostane. Mi skoro oci vyskocili. Samozrejme coki zjedla bez problemov. Na veceru pije dzifka Nutrilon ale s Grankom.... no co k tomu dodat...
20. jan 2009 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
He he Eri ja som robila pred 12 za 3000 a tiez som nadavala lebo tesne pred tym to zdvihli z tych 2000 :grinning: :grinning: :grinning:

Inac kolegyna robila teraz v oktobri a mala vybavenu cenu 10000, lebo normalne stal 12000...
20. jan 2009 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik, vidis aspon jedna kocka co som nou suhlasi, ze kazda krajina ma ine, podmienky, zavadzania co neznamena, ze sa ina myli... :wink:
boze konecne jedna inteligentna zena, ako ty... teda aj vy..
ale myslim tym ine temy kde sa hadaju, lebu tak a atu je tak a ty si blba a co robis a ublizujes , svojmu s=dietatu, ved to poznate....

zlko je fajn, to ano, ale bielko to je besti,
josh ochutnal len 2 lyzicku i tak po 1 roku, a hned mal taku brutalnu reakciu kocky, no hroza, nezelam nikomu.. teraz sme po testoch , ako som vam hovorila a tak sme , aj mimo mlieka a ineho , aj mimo vajicka celkovo, takze teraz davam dvakrat pozor co mu davam, nesmie nic co obsahuje mlieko a ni vajicko, to dieta nema velky jedalny vyber.. :frowning2:
20. jan 2009 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No a to idu vodicaky hore, konecna cena bude do 2 rokov nejakych 20000 planuju. Normalne si autoskoly zasadli, dohodli ceny, ale ved to je ako kartelovaq dohoda!!!trestne nie?
co uz s nimi a lekar za porehliadku, ktoru treba podat so ziadostou pyta nie uz 350,- , ale 600,-Sk!!!!Som zvedava kolko mamka vybavi, ked tam pojde. Doki je znamy!
Ja nema alergiu, klop klop klop a Tomas na prach , to sa rata?
20. jan 2009 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rata...; zuzka...............

nevadi tak drzim palce na tom vodicaku..............
20. jan 2009 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sa blazna s tymi vodicakmi? uz nevedia kolko pytat asi..
aj som v 1997 robila a vtedy za 4OOOsk a prave to tiez islo potom hore...

aj u tych lekarov pytaju od buka do buka....
20. jan 2009 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no robia si v tomto state co chcu!!!!!
20. jan 2009 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Erika :dizzy_face:
jeeejda chudacik, to dookola je zemiaky ryzu a mäso, co? a ak z toho daco nelubi...och boze

Inac skocte si precitat tie sackove polievky, to cista sranda...trochu som podrypla a ma skoro zavrazdili cez prispevky
20. jan 2009 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vazne tak sa idem pozriet a zachranit ta ak sa da..

norik no davam mu rozmanitu stravu, tak ani netrpi, je sojove jogurty, sojove dezerty su mnam, tu, aspon ano...

zeleninu vela, a on je starsny papkac... ale treba davat pozor, na vsetko, maslo nesmie, tak len specialne margarin, kde nie je maslo ani v pudre.. alebo chlieb, kde nie je ani mlieko a pod; alebo vajicka;. takze je to tazke...
takze u mna ostava len varit, proste ja nemozem kupovane;;veci su vzdy plne niecoho co on nesmei, ale stoji to zato, radsej 1 rok az dva obmedzenie a potom cely zivot v pohode, ako teraz ho zataeim a potom cely zivot bude na specialnej strave...
20. jan 2009 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no jasne, ze je to lepsie! A ze sojove jogurty!!! To je co za slovna kombinacia!! Erika vidno ze uz si dlllllho doma nebola :slight_smile:
20. jan 2009 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale vazne on papa sojovy jogurt, je so soje.... cisto, ams asi 15 druhov s ovocim, a potom ako dezerty, cokoladovy, vanilkovy, a kavovy, a caramelovy; teda chutovo ako od danone...

a jogurt to je s bifidusom.. to mi ver..

dokonca aj sojova smotana .. je mnam..
20. jan 2009 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wow...
20. jan 2009 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik chutovo je ten jogutr este chutnejsi ako normalny.. aj smotana, ja ked urobiml s nej palacinky, teraz uz nie, kvoli vajicku...

ale este pred tyzdnom sa len po nich zaprasilo, este aj moj muz chcel vediet co som do nich dala, a ked som mu povedala ze co, tak bol hotovy..

jogurt mas , visnovy , ale tam je naozaj vela visni, figovy, slivkovy, broskynovy, marhulovy, hruskovy;
mango a tropicke, bananovy, kokosovy, bozsky........ borievkovy, ccierne rybezlie; a s cerealnymi...
20. jan 2009 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik uz som tam rypla uz sa nepaci...
20. jan 2009 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Erika prave som docitala, klobuk dole :grinning: ale ved si mala pravdu... ja som tam napisala blbost ved o com to je, uz len ten nazov temy... nakoniec sa docitam ze mäsovy vyvar skodi zlcniku...no masaker...
20. jan 2009 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nenapisala si, moja nenapisala, ale samotna tem aje blba...to mas pravdu... vsetkeho vela skodi a tym sa treba riadit v zivote... :wink:
vsetko s mierov iez sa netreba obvinovat ak s casu na cas si clovek da kupovane..
20. jan 2009 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
caute baby v ktorej teme sa vadite :grinning: nech sa pridam :sweat_smile: :wink:
20. jan 2009 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sackove polievky :grinning:
20. jan 2009 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
didi pod nasmejes sa... :wink: :grinning:
20. jan 2009 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok