Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

amatula
21. jan 2009

eri uz na to nemysli,ked to budes len takto prezivat bude ti len horsie........
moj Dalibor sa chcel tiez kedysi mrknut von oknom u svokry z piateho poschodia 😲 .bola som tehu...hormony blbli tak som na to nemyslela keby sa mi to stalo teraz hned ma odvezu...............
proste hlavne ze to dobre dobadlo 🤐

zuzi hned ked budem mat cas ti zhanam robotu 😉 😉 😉 dik dik dik dik 😵 😵

erikasadek
21. jan 2009

amatul aj aviem ale to musi prejst samo, inak ma asi porazi....
vidis ja este aj na okne v detskej mam barieru na okne aby sme mali pokojny spanok...
ja viem moj je sibal, ale aj tak , to bol zlaty klinec...

norik1
21. jan 2009

Eri ber to ako pripravnu fazu mna dalsie huncutstva...

Baby idem ja na stretko Kosicaniek tak pa vecer 😀

Ps: Eri a nemas doma okenu??? 😀 😀 😀 prefiltruj cez chleba... 😀 😀 😀

erikasadek
21. jan 2009

norik nemam , a fetacka tiez nie som.. 😀

boze moj ja viem ja s apripravujem stalen, ale , verte na take veci sa neda pripravit, to proste vzdy zaskoci takto, ze ate s toho len vysoky tlak.............

dzanka3
21. jan 2009

ahojte
no erika si mala dnes prebudenie - ale ako baby pisu uz na to nemysli - tie deturence musia tusim vsetko vyskusat a vzdy s niecim novym nepredvidanym ohromit 😵
nastastie sa niec zle nestalo - mozno len ak nejake sopliky u Patka pridu z bosych noziciek a snad ani to nebude....a on uz rozumny je tak uz take nevyparati sa poucil 😔
...to sa mam aj ja na co teda tesit....iank moj brat ty museli aj kluc schovavat lebo z vesiakovej steny si ho vedeli dat dolu a odomknut....keby vysli von tam su schody aby nepopadali dolu hlavou... 😀

erika ale to vidis ked sa se.e tak poriadne - po takej noci este aj taketo doobedie - snad uz dnes len prijemne ta caka 😉

norik1
21. jan 2009

Erika keby si o 10 kilometrov blizsie byvala tak sadnem do auta a prinesiem prvu pomoc (to poldeci). Ale takto...hmm hmmm hmmm 😀 😀 😀

erikasadek
21. jan 2009

NORIK SI ZLATA;;;;;
dzanka no ono sa ser...e dalej , ale teraz je to josh , no este satle hnackuje, uz nevracia ale hnackuje..
dufam ze do vecera mu zaberu lieky a hnacky, zabrali na vracanie tak zaberu aj na hnacku...
no este ma caka moj muz , ten bude poriadne na mna nastvany... 😒
akoby to bola moja, chyba... 😒

amatula
21. jan 2009

erika z toho si nic nerob aj moj vzdy najskvor hlada vinu vo mne az potom zacne rozmyslat ze mozno za to ani nemozem 😎 ...co uz im by sa nic take nestalo..ze 😕

erikasadek
21. jan 2009

samozrejme ze chlapom sa nic nikdy nestane.... a preco , lebo su tak kratko s detmi , ze ani nemoze...............; 🙄

amatula
21. jan 2009

no to si vystihla 😅
moji spunti obaja zaspali,to snad ani nieje mozne 😨 😨 ja neviem co zo sebou 😀

dzanka3
21. jan 2009

presne tak - vhlapy su s detmi tak malo ze sa ani nema kedy nieco zle stat...
ale ked tu bola ladovic a muu bol cely den doma s nami a ja som ho pekne nechavala s malym....tak potom stenal ako ten maly unavy 😀 😀 😀

amatula
21. jan 2009

dzanka to aj moj cez sviatky bol snim 5min a krical ze mam ho zobrat lebo on nevie co uz snim ma robit 😀 😀
a mi 24h denne,, snad inprovyzujeme??

dzanka3
21. jan 2009

inak u nas sa vzdy nieco stane cim je viac ludi v dome tym horsi - kazdy sa spolieha na toho druheho ze dava pozor - to u bratovych deti sa viac krat stalo ze prave vtedy spadol alebo sa udrel 😕

erika a z coho ma tie hnacky? nieco spapal? ci kvoli ten zahranicnej chorobe?

erikasadek
21. jan 2009

dzanka, zahranicna, nie... 😀 ; my to voalme gastro aako gastroenteride.. teda pre vas je to rotavirus...
no tu nie je uz zima bola len 2 tyzdne a uz tyzden je teplo okolo 10 stupnov takze len liahen pre mikroby...
no nic uz som nahodila hned liecbu takze sa zbera,a nebude to zle... este nech zaberie tiorfan.... na hnacky a bude to super................ 😉

norik1
21. jan 2009

noooo, tu prsi o106, takze na stretko ideme autom. A uz teda ideme takze pa pa...

dzanka3
21. jan 2009

aj tu prsi ...a aj je uz nad nulou a chripkove obdobie...zajtra ideme na poradnu snad tam nieco nelapime...

juuj rotavirusi - my sme nedali ockovat maleho to by sme nerad dostali brrrr - lebo aj nasa Dr. nas nahovarala nech dame - ale vsetci naookolo nedavali tak sme nedali...

kamaradka ma problem s 3tyzdnovym babetkom - stale krce a place....dava nutrilon..moze to aj z toho byt? moze len tak skusit bebu? neuskodi mu to?

erikasadek
21. jan 2009

dzanka, rotavirus je nebezpecny, ale hlavne pre male baba, do 6 mesaicov potom uz to ide..
aj ked das ockovat , to je oralne ockovanie tak ho dieta dostane, ale nie v takej silnej nebezbecnej forme..
najhorsie je po prvy krat... potom si telo zvykne a uz to ma slabsi priebeh..

ked ma krce, tak asi ma koliky, alebo moze mat niekde trochu zaseknuty sval, alebo , po porode hlavne prirozdenom to tak byva,
tu sa ide ku osteopatovy, je to vyborna vec na slovensku je malo, je to taka novinka, teda na slovensku...

a aj samotny lekary ti nepomozu..
je to tazko takto opisat..

dzanka gastro je vela druhov ten rotavirus patri k najhorsim, ale to neznamena, ze nemoze dostat iny virus takze ani ockovanie ti nepomoze...
AK HO MAS TAK TO IDE RYCHLO JE TO CHOROBA SPINAVYCH RUK A HYGIENY BOHUZIAL vysoko kontaminacne..

tu je osteopath, normalna vec,a vela pomoze naprava mnohych veci a bez liekov, ln hmatom a
takze len umyvat ruky klucky, a vsetko dezinfikovat inac cela rodina tiez dostane.. trva to len tak 3 dni max 5, ak pokracuje aj tak to znamena, ze je to mikrob, anato len atb...

erikasadek
21. jan 2009

boze mne to vsetko poprehadzovalo............... tak je to take tatarske.. 😕

blau
21. jan 2009

Ahojte no na uvod Erika , viem si predstavit ten strach chuda male, ale ako pises on je uz oukej a ty sa este z toho budes spamatavat, ale hovorim ti onedlho budes na to spominat s usmevom. A budes mu to rozpravat,ked bude velky , alebo minimalne svojej neveste jeho frajerke, alebo zene. Moze sa to stat hoc komu.Viem, ze teraz mas naladu pod psa.
Zuzi no nebola, lebo som teraz na Sk a v Rakusku mi nejde slovensky modrykonik len cesky , nechapem to aj Emjee som pisala. Jednoducho nejde a nejde precitat si vas mozem, ale pisat nie len na ceskom.
Aj ja som ostrihala malemu ofcu, tiez mame doma strapka.
Erika som citala, ze si V Parizi moja srdcovka robila som tam AUPair, ked som mala 18rokov. Teda nie v Parizi , ale Le Mesnil Sant Denis. Neviem ci to poznas je to 15min od pariza vlakom. Prajem pekny vecer musim ist, vecer sem este nakuknem 🙂

erikasadek
21. jan 2009

blau jasne z epoznam, aj ja nie som v centre pariza, uz nie, chvala bohu..ale byvam 78 yvelines, v chatou hned vedla RUEIL MALMAISON.. je to super miesto, tiche rezidencne... ale az niekedy velmi tiche...
vies ze ani mne dnes nesiel lahko nacitat konik, teda trvalo to aspo vzdy 10 sekund dokial sa nacital , raz dokonc aaz vypadol, a to je zriedkave, skusala som ine stranky a hned boom, za 2 sec boli vzdy nacitane, tak asi to bude , len konikom... 😒

blau
21. jan 2009

jeeeeej tam to poznam mala som tam kamaratku
uz tam ale nieje, skoda....mam pekne spomienky 🙂

erikasadek
21. jan 2009

ze je tu krasne.... skoda.. aspon ti ostali pekne spomienky... 😉

osobne mne sa pacilo najviac na ibize a v izraeli, a v tanzanii, a no aj v egypte no rodna zem to mojho muza..

dzanka3
21. jan 2009

dobre raanko - ja som zaspala s malym - sice len driemala ale lezala 1,5 hod s nim - ako to dobre padlo 😵 😵

erika ta kamoska rodila cisarskym - ma 40 rokov - dves dospele deti 🙂 ..on ma asi koliky a uz nevie co s nim stla place a place a len by sa roznasal...a ze zaseknuty sval? no vidis to tu som este take ani nepocula u hned nejake antibiotika by nasadili a nechali tak.....

blau a na SR si odkial?

erikasadek
21. jan 2009

dzanka tazko povedat takto na dialku, co je malemu....
vies niekedy je to trikrat nic, a ale na dialku tazko..
vies niekedy deti maju blbu poziciu aj v brusku a ked vyjdu von tak im to aj ostane, ako my dospely, ze ked cosy tak to boli; tak preto niektore deti maju trochu deformacie, skoro neviditelne..
mas aj reflux a davaju s anato lieky a niekedy taky dobry osteopath urobi par hmatov a ten reflux skoro zmizne...
teda to ti len davam priklad, ak su koliky tak len masaze, a kminovo feniklovy cajik, aj aniz ten , pomaha, alebo 2 kvapky feniklovej silice , pre mamicku ked koji, dava viac mliecka azaroven priti kolike; potom su masaze, na brusku s je toh vela;.. no.. tazko.. prepac..

dzanka3
21. jan 2009

dakujem aj za to erika .....ved ani ja som s nou este nebola len co si volame - a to byva 500m odo mna 😕

v telke ide reklama - maly ani nedycha...

erikasadek
21. jan 2009

dzanka nemas zaco ale nepomohla som ti niako, aj tak.. ☹

dufajme ze coskoro to babu prejde e bude dobre....

moj este stale hnackuje... 😒

amatula
21. jan 2009

ahojky muzik nieje este doma,, drobci su vykupkany a to obaja.....dnes nam to nejak dobre ide 😕 😕 😀
a teraz nuram po konovy kde by som prisla na ine myslienky 😎
je tu niekto 😕

erikasadek
21. jan 2009

sikulka amatula tak moj muzicek uz je doma,a prave sprchuje drobca.....

no ta pani , sa prisla na nas ped chvilou pozriet , pretoze si hovorila ze to asi nebolo pre mna nic prijemne, ked som ju tak nacapala, rano chcel alen vediet ci je vsetko v poriadku..

zlata to zena....

amatula
21. jan 2009

no ty sa mas ze aj tatik osprchuje.......to u nas platilo tak pri prvom 😒
a co ti muzik povedal.................

erikasadek
21. jan 2009

nic v pohode on sa tiez strasne zlakol... takze pohoda.. nie je to nikoho vina... to je iste..