Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

erikasadek
10. feb 2009

tak znova akratko teraz........

takz e diagnoza sa potrvdila, ale nie je to take zle, ako to vyzeralo podl aprvychh vysledkov... patoma len jeden gen ,teda jeho otca, ja nemam tak nedostal aj moj cize nezmutoval.. to je uz kata; ak by to bolo tak...

takze bude len unaveny co je normalne, a nesmei brat zelezo , len ak by to ukazovali krvne testy.. ze je nutne...inac ma zakazane....
a no a potom ked bude starsi a bude mat partnerku musia sa dat vysetrit teda ona , ci aj ona ma tento gen, ak ano , tak to nebude kompatibilne mat deti... teda zdrave deti....
takze som strasne rada ze to nie je take zle;;ako to vyzeralo a to priznala aj ona, ze to vyzeralo zle....
takze mi spadol kamen so srdca a urcite ho bude pocut aj u vas... 😉

boze ja konecne dycham ako mam... ja viem asi myslite ze prehanam , ale ked si precitate co priasa takato choroba tak by ste sa tiez bali..... 😉
a ja naozaj len tak lahko nepanikarim....

dzanka3
10. feb 2009

erika vyborne....sa tesim s tebou......len tu frajerku potom natrafit 😀 😀 😀

a tu zimu ste nam sem nemuseli posikovat...ale co uz - hadam nebude dlho a pojde dalej.....normalne tu nasnezilo - cestari nikde - kalamita 😵

norik1
10. feb 2009

no za taku zimu teda dakujem pekne! poslite plyn, zimu si nechajte 😀 😀 😀 srandujem 😀 😀 😀

Eri tak to som straaaaaaaasne rada, ze je to to mensie zlo... vidis, som hovorila ze to urcite nebude take zle 😵 len skoda ze ta nechali mesiac potit sa vo vlastnej stave, nie je nic horsie ako neistota... Pato je bojovnik, velky chlap a urcite bude mat kopu deti 🙂 najde si nejaku blondatu severanku a mozu ist geny do muky 😉

erikasadek
10. feb 2009

vy ste zlate.. no blandatu, vnadatu..... 😉 hlavne nech budu zdravi.... a hlavne vnucikovia....

no len to vyzeralo zle.. vies? naozaj... ale mas poravdu nic ie je horsie ako byt v neistote, to zabija.. viac ako samotna diagnoza...

no zima to neviem lebo zima nie je , ale ta vichrica mate sa naco tesit teda 140 asi nebudete mat teda nie ste blizsko atlantiku ale bola to sila v noci aj dnes... trochu sme mali problem chodit clovek akoby stal na svojom mieste...

amatula
10. feb 2009

no tak teda u nas uz je 15cm. snehu a k tomu mi erika hlasis este vietor 😕 no hotovo.... 😝 😝 😝
ja som celkom myslela ze sneh uz nebude a moj muz tu skace od radosti ze ide lyzovat.....

erikasadek
10. feb 2009

jej tak sneh by som rada krasne bielucko .... mozem snovat snivajte s nami... 😒
no hlasim ide to smerom na vychod.... 😉

norik1
10. feb 2009

uz som rozhodila siete a cakam....dufam ze trochu toho snehu do nich chytim 😀 😀 😀 joj a este vyskakujem a kyvem rukami - nevidite ma?

zuzka1.
10. feb 2009

ahojte baby,
ste toho popisali, mala som co citat veru!!
bola sm na zdravotnej priprave, robi ju teraz falck zachranna akademia-sidlo Kosice norik!!!!
Mame to, normalne anca bola napojena na pc, tam nam ratalo stlacenia hrudnika, intenzitu, vdychy, ci boli postacujuce a podobne! sila!!!no spravili sme s braskom na plny pocet!!!!zabijeme sa!!darmo jedna krv!
erika tesim sa svami, patko to zvladne a ty mamina bojovnicka tiez!!!
teraz bude mat aku stravu?budes davat nezelezne potraviny?
baby aj tu snehu kopec, no katastrofa!!
mm pojde vecer lyzovat

norik1
10. feb 2009

Inac to ina ironia je - my so Zuzkou trepeme do nasich detvakov zelezne potraviny a Erika nasadi Patovi nezeleznu dietu...hmmmm ten zivot je niekedy so cruel.... 😝

Tu by sa dalo lyzovat len keby som si na lyze namontovala kolieska... este na obed krasne svietilo slniecko a zajtra mi tu posielate vichricu, hej? A ze kamosky....

zuzka1.
11. feb 2009

dobre ranko!
co dnes??plany???tu sa vsetko co nasnezilo topi, poobede nebude po snehu ani stopy, ale na padlo dobrych 8-10cm! amatula Vas asi zafukalo uplne, coo,???
norik u Vas nic????
co dnes varite????ja asi neico s brokolicou, len este neviem co, asi to len zapeciem

erikasadek
11. feb 2009

ahojte baby, prepacte mi vcera som trochu tu flakala, ale bolo toho vela...

no zelezo ako take nema zakazane v prirodnej forme, lenze pri jeho diagnoze si vela lekarov moze mylit jeho chudokrvnosta davat mu este umele zelezo ako sirup pudes ako len chcete.. a to je pre neho uz vel a, vlastne ho to moze pomlaly otravit... takze takto ma zakaz..... umely... len ak by nahodou sa ukazalo v kfvnom teste , ze ma malo zeleza.... naozaj zelaza, nie krviniek, lebo u neho su ine krvinky teda su mensie a tak ukazuju ine hodnoty.... je to komplikovane...
no len bude casto unaveny co je u neho normal.. uz som si zvykla... no a vrcholovy sport tiez moze , ale pod lekarskym dohladom.. bola sranda ked mi povedala ze ja zinedin zidan, mal takyto typ thalasemie a kde to dotiahol.... tak som rada.... kde to asi moj syn dotiahne ked ani do lopty nevie trafit.... teda foot ho nebavy.. 😉

erikasadek
11. feb 2009

este som zabudla dnes mam o jedno dieta naviac tak tu budem len ked mozem....
dnes budem varit , asi remoska , moja milovana ma zachrani dam upiect zemiaky a mrkvy, a na ne kuracie nohy, nasi to maju radi... 😉
a a ko prilohu krasok a kurica.....
kupila som vyborne mrazene, slivky a visne a cernice, a borievky tak im urobim super kompot..

ja kupujem radsej mrazene , ako cerstve dovazane a a nadopovane , genetikou a tak tieto , su cerstvo , nazbierane a bez , konzervacie, zbierane v sezone... 😉

amatula
11. feb 2009

ahojte mamusky 🙂
u nas cez 30cm snehu a stale padá 😠 a to si predstavte táto metropola kde ja byvam neudrziavany usek (koniec sveta),odhrnaju len s traktorom,cesta je siroka tak na auto aj to po nej neprejde lebo 14% stupanie 😅 a teraz co mam doma robit???? 😅

krpec ma zobudil o siestej 😠 tak sikulka uz mam aj navarené,poupratované,nic mi ine neostava len net......

inak varila som kuracie prsia s plesnivim syrom na olivach a ryzu....a rajcinkovu polievku....Dalibor ju zboznuje,muz neznasa to zasa bude 😝

erika ja si nazbieram a zamrazim a mam tiez zdrave bech chemie 😉

amatula
11. feb 2009

norik a co sneh uz dorazil??????? 🙂

erikasadek
11. feb 2009

amatula tak to musi byt krasne........ bielucko... i ked chapem ta si odrezana od sveta....

no , ja nemam kde nazbierat v parizi... 😉 😀 ; ja by som rada... no niet kde.. pod eifelovkou asi tazko.. 😀 😀

zuzka1.
11. feb 2009

Ozaj Erika, boli na tej Eifelovke, ze to bolo vtedy uzavrete kvoli vetru na par hodin!!a zazitky ma neuveritelne!!a to tam boli len 3 dni!!!sa ti tam byva, co??planujete tam ostat navzdy, ale pridete sem na SR??ci co by tu mm robil, ze?
Ja robim zapekanu brokolicu so syrovou omackou a rozmarinom a opekane zemiaky budu, este sa chladia, nech mozem osupat

erikasadek
11. feb 2009

zuzka, ano planujem tu uz zit , pre nas je to neutralna poda takto sa nehadame ze pojdeme zit do egypta, a ja zas na slovensko....
ked ideme do egypta mame kde byvat , na prazdniny, kedy pojdeme najblissie neviem , neako sa mi nechce..
a na slovesnko to iste, tiez len prazdniny, ale len raz za cas.. ja rada cestujeùm aj inam, nie len stale to iste.. chapete ma...? 😉

jasne pariz je super, len niekedy moze ist na mozgy.....

zuzka1.
11. feb 2009

no to hej, ono to dobre znie, ze zijem v perizi, ale vsetkeho s ada prejest.
Dobre ste to vymysleli!!uplne suhlasim!

erikasadek
11. feb 2009

presne tak, vsetkeho dobreho sa da prejest..
pozri ja som zila na ibize 4 roky pred 10 rokmi, pre niekoho to bolo super aj pre mna, zila som na ostrove a kupala som sa tak 4 krat do roka.. vsetko co mas pod nosom nepouzivas.... 😒 proste clovek je uz raz taky...
ale nelutujem zivot tam bolo super....

zuzka1.
11. feb 2009

asi tak, po prichode na cyprus, stale na olazi, po mesiaci sme tam chodili zriedka, druhy rok, obcas!
teraz by som si zato najradsej hlavu obuchala, ale to robi kazdy clovek ako pises

erikasadek
11. feb 2009

vidi spresne tak , clovek co ma si nevazi.. prvy rok som bola stale na slonku a na palzi, a aj druhy ale ten treti a 4 to bolo o nicom... 😉
no co chces , vstvala som o 3 poobede , aby som bola o 4 poobede v restike... 😉

zuzka1.
11. feb 2009

asi tak, ale zase kluby, diskoteky a zabava muslei byt kazdy vecer, vynechali sme vzdy jeden den za 2 tyzdne, aby sme zregenerovlai, inak sme stale zili!!!!!

erikasadek
11. feb 2009

zuzka, ja nikdy 7 mesiacov az 8 mesiacov som 7 dni v tyzdni makala do polnoci a potom len kluby , niekedy rovno s klubu , do prace to boli casy...... a 4 mesiace v roku , ked nebola sezona som regenerovala, cestovala som.... prijmena regeneracia... 🙂 😉

amatula
11. feb 2009

ha to boli casy ale ste sa rozpisali 🙂

erika no normalka ti zavidim.....byvat v parizi a k svokre na kavu do egypta 😕 to by bolo hej 😎

erikasadek
11. feb 2009

zlate dobre casy moja... aspon viem ako som ostarla... 😀 teraz uz by mi para nestacila..... 😀 😀

nezavid nie je co... vy aspon mate rodinu celkom blizsko, ja nemam kazda jedna min. 2000 km, takze ziadna pomoc... som na vsetko sama....

blau
11. feb 2009

Zase ste tu popisali, u nas svieti slniecko tak nech sa to tu uz cele roztopi, pred tyzdnom tu boli hory snehu naohrnane fuj 😝
Amatulka tak Nuernberg, je fajn...MULLER drogeria.- spirala CATRICE glamourous volume, cierna napln zlaty vrchnak.
Erika to mi uslo, ze Patrik mal nejake vysetrenie, chvalabohu to nieje take zle.
zuzi ja som bola v DM ale neminula som tolko co ty, ty si lepsia 😉 😀

amatula
11. feb 2009

blau dik zapisane,mam to v kabelke...ved daj este nejaky typ na make-up 😎 kedysi som si kupila v mulleri velku kazetu tienov,uz ich mam sedem rokov 😀 😀 a uz dochadzaju...idem aj nieco take hladat..... 😉

dzanka 😕 nezvestná

a norik co ?asi zasypal ten sneh co sme jej poslali 🙂

erikasadek
11. feb 2009

ahoj blau, nebvedi nemohla si to vediet to uz trvalo dober 3 mesiace ten moj horor s patom uz je po , ja som spâla ako nikdy tuto noc nerozmyslala som o nom ako predtym celu noc, kazdu noc;

norik1
11. feb 2009

Ha baby, prazdne reci ze poslete sneh!!!! Bola som rano plavat, pootom do shopping centra na pikosky s kolegynou, potom sa pridruzila dalsia co je na MD, tak sme sli ku mne domov lebo sa vymkla a kedze NADHERNE SVIETILO SLNIECKO tak som ju sla odprevadit - dvojhodinova prechadzka!!!! a Az teraz som prisla dom!!! No, mm na sluzobke, tak sa flakam he he dnes na koniku asi stvrdnem, nema kto do mna rypat ze som zavislacka 🙂

erikasadek
11. feb 2009

cau zavislacka, tak muzicek je na sluzobke co a ty si uzivas.... 😉