Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

avila
28. jún 2010

No baby, dydy uz asi ozaj rodi. Pockajte, ak to spusti lavinu 😉

kabulko
28. jún 2010

cafte baby, mam dost morbidnu otazku: znamym minuly tyzden zomrelo miminko na syndrom nahleho umrtia a kedze citam, ze vela z vas ma tie monitory dychu, tak co by ste robili, kebyze to zacne pipat? ja mam totiz z toho des a hrozu, absolutne neviem co treba robit

avila
28. jún 2010

@kabulko pozri si podanie 1. pomoci pri dojcatach. Najprv rychlo zistit vitalne funkcie: srdce, dych. A potom podla toho umele dychanie (pri detoch do nosteka a pusinky) + masaz srdca (len 2 prstekmi, miminka maju krehke rebra). Pocty si ale zisti na nete, to som uz zabudla. Pokracovat do prichodu zachranky. Kiez by nas to nikaju z nas nestretlo...

pepppe
28. jún 2010

jajha takuto temu ako umrtie neriesme,,,,,az ma zamrazilo,boze moj ☹ stale budem zo zaciatku nad malim stat a pozerat ci dycha

kabulko
28. jún 2010

@avila, dik za radu, som z toho pomaly na prasky, som sa s malinkym hravala ☹ , inak teraz ma zacalo strasne pichat do podbruska, je to normalne?

kabulko
28. jún 2010

juj, @peppe prepac, nechcela som strasit

pepppe
28. jún 2010

@kabulko to je v pohode to pichanie v brusku,,,mna uz teraz picha vsade a vsetko 😉

avila
28. jún 2010

@kabulko uplne normalne. Viem, ze je to strasne, ale snaz sa relaxovat a co najviac mysliet na svoje male. Ked si sutna alebo v strese vysielas mu stresove hormony a to nie je velmi OK. Drz sa Ty aj Tvoja kamaratka. Zivot je niekedy pes.

kabulko
28. jún 2010

baby dik za podporu, ste super
inak ma niektora z vas strie na stehnach? lebo ja mam cele stehna a pod kolenami sama stria

pepppe
28. jún 2010

@kabulko noo na stehnach nie,ale brucho mam posiate hadam s tisicami striami,,,uz som si zvykla,ale strasne skaredo to vypada,take pasikove ho mam 😠

kabulko
28. jún 2010

evidentne som zasa ja niecim vynimocna, na bruchu zatial nic nemam, par strii mam na pravom boku ale evidentne mi vsetky nabrate kila vosli do noh, mam ich jak stlpy

pepppe
28. jún 2010

@kabulko pohoda,vsak to potom zbledne 😀 heh ja mam aj po bokoch bruska,,,strasne ma asi mali kope a natahuje kozu 😀 vsak nech uz pekne ide von,,nech sa uz aj hybat vladzem,vsak ja uz ani neviem co je beh,,,,a nefucat pri akejkolvek prechadzke 😀

kabulko
28. jún 2010

@peppe, dufam ze to zbledne, lebo to vyzera fakt cudne 🙂 , ja idem konecne domov z prace, jak vam zavidim ze ste uz na md, majte sa krasne

avila
28. jún 2010

Baby ja sa teraz mazem olejcekom z DM, babylove (s oliv. oleom) a som nadsena 🙂 Aj moj anjelik 🙂

pepppe
28. jún 2010

@kabulko ahojky 🙂 neboj za chvilku budes aj ty na md 😉
@avila ja s auz nemazem nicim,lebo som popraskana cela,,,ozaj asi nejaku kozmetiku malinekmu kupovala???ten modry aviril olejcek si mystite ze je dobry??lebo je to stara klasika a krasne vonia 🙂

avila
28. jún 2010

Ja este nemam kupene, ale idem kupit olivovy olejcek z lekarne. Malemu sa zase cikutka, puska moja 🙂

pepppe
28. jún 2010

@avila jaj takze ty budes z lekarne kupovat??ja som akurat niveu kupila na zapareniny a potom este kremik na telo po kupani,,sampon nemam a na zaciatku nebudem asi davat do vody nic,,,,mozno aj ja kupim ten olejcek z lekarne,jajha tomu mojmu sa vcera asi °10min stikutalo,chudatko a ja som mu nemohla nijako pomoct

lindus1
28. jún 2010

ahojte kocky, mam pocit, ze dydy je uz fakt v porodnici 😉 tak sa pomaly pripravujte dalsia 😉
@kabulko k tomu syndromu nahleho umrtia.... male babo dokaze zaspat tak tvrdo, ze zabudne dychat a prave monitor dychu sluzi na to, ze ked nezaznamena pohyb hrudnika 20 sekund, tak spusti alarm a babo sa toho zlakne a zacne plakat a teda aj dychat.... kamarat ma tiez negativnu skusenost, hovori, ze im to zachranilo malu, ked mala 3 mesiace, bo ked sa im spustil alarm bola fakt biela ako krieda, nedychala a potom zacala plakat jak sa spustil alarm....
ja som si kupila angelcare, mam ho aj v albume, akurat minuly tyzden mi prisiel... su na to rozne nazory, ci kupit, ci nie, hlavne preto, ze to nestoji 5 korun a fakt si to nemoze dovolit kazdy, ale istota je istota, verim, ze takto budem aspon o kusok kludnejsia... inak si myslim, ze na taketo dolezite veci by mali byt normalne prispevky od statu, resp. poistovne, inde na zapade je to bezne, aby si to mohli dovolit vsetky maminy.......

elko69
28. jún 2010

@pepppe no uz chodime denne na tu hodinku,dve podla toho kam az ideme sa prejst alebo ako stihame..vcera sme sli von az vecer o 7 lebo cely den bol nejaky zly,asi ho brsko bolelo,potom konecne zaspinkal a zobudl sa okolo 18 hod tak som mu dala papat prebalila a obliekla a sli sme na hodinku von,tak cusal v tom kocari 🙂 a ako sa citis ty?,ziadne predzvesti blyziaceho sa porodu??

silvinnka
28. jún 2010

@apoloma ahoj, v piatom tyzdni som mala hcg cez 4800

pepppe
28. jún 2010

@elko69 noo vsak treba na prechadzky chodit,detom sa kocikovanie paci,,,,nooo ja zatial nic,....an ize by som sa nejako obzvlast citila,ze by som sla rodit,,ee,,nechce sa mu proste,len mi kope vbrusku a kope 😀

vi3ka
28. jún 2010

@kabulko ahoj, mne sa porobili strie na brušku, ale nie veľa, len sa už naťahujú a tiež sa mi urobili pod kolenami. hrozné dačo. tiež sa ukľudňujem tým, že to zbledne po čase. 🙂

vi3ka
28. jún 2010

som zničená, unavená.... 😒 od 3tej rána som nemohla spať, potom som dnes bola na sestriných promóciách v KE, no ale už nevládzem. tam bolo taaaak horúco dnes 🙂
zajtra sa teším na poradňu, doki bude robiť utz, tak už dúfam, že budeme 100% vedieť, čo čakáme. 🙂

pepppe
28. jún 2010

baby ozaj asi ta dydy porodila,,,tak sa tesme,ked dodje domov aj s malinkou,,a prida foto lili 😉 noo ta jej kamoska by aj mne mohla povedat,kedy proodim 😀

lindus1
28. jún 2010

@pepppe nooo kazdopadne to uz mas za par, tak uzivaj kazdy den s bruskom 🙂 pride to ani sa nenazdas...
inak tiez si myslim, ze dydy to uz ma za sebou, tak teda cakajme na spravicky 🙂

lindus1
28. jún 2010

kocky, ktore ste uz prali detske vecicky, kedy ste zacali s pranim? ja uvazujem, ze zacnem tento vikend, myslim, ze uz to nie je velmi skoro, hmmm?

pepppe
28. jún 2010

@lindus1 nooo veru ,,uz by aj mohol ist von z bruska 😉 i ked niekedy mam obavy ako to zvladneme,,hlavne porod...a prichod do porodnice,ale strasne sa tesim na maleho,tak sa ani bolesti nebojim,iba trosku 😉 noo vsak aj tebe sa to krati,,,,coskoro tu budeme vsetky mamickami,,,,,potom si budeme pisatco a ako 😉

pepppe
28. jún 2010

uz by si aj prat mohla,ja som zacala este skor ako ty,,,a zbalit veci do porodky ajmozes,vsak kolo 34tt by sa malo

lindus1
28. jún 2010

@pepppe tak moj chrustik este nech pobudne v brusku, este ma cas, nech pekne rastie a vyvija sa... ja sa tiez nejako nebojim porodu, teda urcite to nebude len tak, ale snazim sa nemysliet na zle veci, ved tu "chvilu" to uz nejako prezijeme, ale skor sa bojim o babo, aby bolo vsetko v poriadku, aby bolo zdrave a tak.... je to zvlastne, ze este ho ani nemas poriadne pri sebe a uz sa onho bojis 😒

lindus1
28. jún 2010

@pepppe no asi teda zacnem cez vikend prat a aj balit pomaly... manzel ide na sluzobku, tak aj tak nebudem mat co robit 😉