Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lutsine
2. jan 2010

dydyna nemas new fotky ako ti rastie brusko? Lebo mam pocit ze ja nejako rychlo priberam do bruska a pritom som schudla 3 kg,som sa dnes rano vazila a len brusko mi trci ved mam aj fotky v albume,

tinka349
2. jan 2010

jaruska8 - ten zeleno-zlty vytok mam posledne 3 dni aj ja, asi mesiac predtym som mala mykozu, ael mala som aj uplne ine priznaky, svrbenie a palenie, a lekarka potvrdila mykozu...a teraz som s tym este u lekarky nebola, lebo nemam ani palenie ani svrbenie, len ten vytok 😒

dydynka
autor
2. jan 2010

lustine nemam,,nechce sa mi to odfotit lebo ja ked sa na neho pozeram tak vidim ze mi narastlo ale na foto to neni vobec videt,,a velmi pomaly mi rastie,,,som stoho smutna,,, ☹

dydynka
autor
2. jan 2010

a lustine ja som tiez schudla tri kila a este som nic nepribrala,,,

mib
2. jan 2010

dnes sa tusim roztrhlo vrece s komplikaciami. 😖 my sme sa pred chvilou vratili z pohotovosti. zacala som viac spinit a mala som aj bolesti v podbrusku. doki ma vysetrila, spravila aj uzv a vsetko vyzera byt v poriadku. ... teda az na ten hematom ... ten je tam stale a zda sa, ze za to spinenie moze prave ten. dolezite ale je, ze drobec je v poriadku. 🙂

tinka349
2. jan 2010

dydynka - ja som tiez schudla asi kilo, a to som ani nevracala, a papam este viac ak opredtym . . . a brusko mi tiez nevidno ☹

janulienka89
2. jan 2010

mib jaj ja som to zle pochopila 😀
dydynka dakujem ano podarilo sa, neboj mne pri malom bolo vidno brusko az 5 mesiaci aj ja som dovtedy chudla lebo som aj vela vracala, 🙂

avila
2. jan 2010

Ahojky,

som sa akurat forila, ze sa Vam idem ukazat, ale musi prist brasko, lebo mi musi zmenit priponu. Zavesim ich dnes vecer. No ja som pred tehu aktivne cvicila, hlavne spinningovala. Takze ked som s tym sekla, pribrala som asi 3 kilo. Ale brusko mi rastie tam dole, nie hore. Su mi uz teste vsetky gate. Ale je to v norme aj ked je to inak, niekomu buisko vidno az po 5. mesiaci, hlavne takym vyssim a uzsim...

lutsine, poradnu som mala 28.12., bud. tyzden idem na odbery. Ty uz si mala? Potom mi az daju tehu knizku. To mi nevadi, len uz cakam na odbery, aby bolo vsetko OK.

Dnes ma tiez pichalo pocas prechadzku v brusku, ale potom to preslo.Brusko ma nesvrbi, ale stale sa natieram, aby koza nebola sucha a aby nepopraskala.

dydynka
autor
2. jan 2010

no ja som ani vela nevracala tak neviem preco som tolko schudla,,ale ved to hadam naberem zase,,,som si myslela ze cez vianocne sviatky priberem a nic 😀

avila
2. jan 2010

Neboj dydynka... Vsak lekar vidi, by Ti povedal, keby bolo nieco nedobre. Ziviny berie aj babatko, mozno preto si kus schudla, vsak si predstav, co vsetko Tvoje telo prekonava, zvacsil sa objem krvi a vela, vela veci. Hlavu hore 🙂 Vidis, kazdu trapi daco ine, ja som zase na moj vkus hodne pribrala...

dydynka
autor
2. jan 2010

no mna vecer ked idem spat ani tak netrapi pri spanku brucho ale prsia,,dost ma bolia a uz mi aj takpovediac zavadzaju,,, 😀

jaruska8
2. jan 2010

Hm, ten výtok sa mi už neobjavil odvtedy, tak ale určite to dokimu poviem, nech mi prípadne ešte urobí ster, pre istotu, dúfam, že sú to len kvasinky a nie nič horšie. Inak, moje výsledka z double testov dopadli dobre, všetko v poriadku, tak aspoň z toho sa teraz teším. A mib, drž sa, viem, ako sa cítiš, ja pred každou návševou záchoda stresujem. 😒

mojalili
2. jan 2010

MIB - ja uz cca 3 tyzdne nespinim, ale stale sa bojim ist na WC, ze zbadam krv....uz je to psychoza 😒 😝
No kočky, najedla som sa segedinskeho bulasu, jaaaj, kyseleee ja zboznujem a idem sa vyvalit pred TV. ZAjtra pridu svokorvci, tak som musela napiect pagaciky svarkove a idem vlasne este pozehlit. PA kočky, pekny vecer

janulienka89
2. jan 2010

teraz som sa bola vazit a zistila som ze som za 2tyzdne schudla 1,5kg ☹ je to normalne? pri malom som schudla za 3mesiace 3kg.

avila
2. jan 2010

Baby, tym chudnutim ma stresujete ☹ Je to normalne. Citam vsetko, co mi pride pod ruku, co zo mna daleko nerobi mudru, lebo vsak viete o com to je. V jednej knihe to, v druhej ono. Ale v prvom tri zena moze pochudnut nejake to kilecko. Ja asi nie som zena... Alebo ma nezaradili do statistiky 😉

Ako ste na tom baby s milovanim? My velmi biedne, ja i mm sa bojime a posledne som malu krvicku nasla. Zdalo sa mi, ze je to povrchove, bola svetlocervena, ale zlakla som sa... Dokyho som sa zabudla spytat. Co Vam povedali Vasi?

elko69
2. jan 2010

avila ja som zatial manzela odstavila ale planujem uz coskoro to obnovit tak hadam nebudu komplikacie a ak hej bude musiet este vydrzat chudacik moj ale musia s tym trosku aj rata ti nasi chlapi,nie??

dydynka
autor
2. jan 2010

no mi sa milujeme normalne od zaciatku ale kedze mi byvalo vecer vzdy dost zle tak som nemala ani chut,,ale inak v pohode ,,,zatial sa nebojim,,,

elko69
2. jan 2010

sak uz aj ja mam dost chute tak uz nieco podniknut musime..hihi

dydynka
autor
2. jan 2010

elko kedy ides na poradnu najblizsie?

kiwi82
3. jan 2010

Dobre ranko, dievcata prosim poradte mi.....
Uz dlhsie sa trapim s takymi divnymi problemamy, skusim ich popisat....
okrem toho, ze mi je cely den na vracanie a tazko na zaludku, tak vecer mi zacne byt este horsie a v noci sa to stupnuje. Ide o to, ze mam taky pocit nafuknutia skor zaludka ako brucha ale dakedy aj brucha. ale ten zaludok je uplne akoby plny(aj ked nema byt z coho) talci ma, je nafuknuty a striedavo ma v nom na roznych stranach picha. skusam si to troska masirovat ale s prepacenim malo plnynov zo mna ide. myslite si, ze je to plynatost, moze sa to prejavit aj takto na zaludku. asi okolo piatej rano to prestane. ale poviem vam, je to velmi velmi hrozne, ja som dnes celu noc nespala. mate s tym niektora skusenost?
tu na konikovi som citala, ze sa moze espumisan, tak mi ho dnes manzel kupi v lekarni a aj na nejaky caj pre tehotne sa opyta.
lekar hovoril, ze aj ten duphaston oslabuje a spomaluje creva, tak neviem....
na stolicu chodim kazdy druhy den....
skusala som aj aktimel. je mi trochu tazky na zaludok ale na druhy den idem na wc.
prosim, poradte nieco alebo povzbudte, ze je to normalne 😖
a este som spozorovala, ze mam akosl nadbytok slin, tak neviem............ dakujem za kazdu reakciu.

avila
3. jan 2010

Ahojky, nadbytok slin moze byt priznakom v tehu. Ja som ho nemala, ale kdesi som citala 😉 Zo zaludkom Ti neviem poradit, snad len zname: vyluvit vsetko, co naduva (strukoviny, kapustu, slivky a pod) a papat vela vlakniny a ovocia, zeleniny. Skus lanove semienka, pridavaj si ich do vlociek, tie pomahaju (lespie ich pomliet). Napriek tomu, ja mam zase problemy s tuhou stolicou a jej vyprazdnovanim... Vzdy je nieco... Ci je to normalne, pozri i bolest pri menstruacii kazda preziva inak, ina vobec. Co potom tehu?

Caj pre tehotne zohnal muzik? Co to obsahuje? By som vyskusala... Napis potom reakciu. Drzim palce a v ktorom t.t. si?

kiwi82
3. jan 2010

ahoj avila, dakujem za radu. v lekarni manzelovi neodporucili takmer nic 😒 Dali len medovkovy caj. Aj to len s mierou. ja som v 9 tt. skusim si dat vecer ten espumisan. uvidime.

lutsine
3. jan 2010

dufam,ze ti bude lepsie. Ja mam na nafukovanie Rennie. Avi prvu poradnu mam az 13.1.,vtedy mi budu brat aj odbery a vsetky vysetrenia. Ty mas tiez TP 28.7?

elko69
3. jan 2010

dydynka teraz 14. a zajtra idem na tripltest...tak drz palceky..

kiwi ja som tiez trpela plynatostou ale este pred tehotenstvom takou intenzivnejsou a teraz tak menej uz a tiez mi predtym bolest vystrelovala az do chrbta,lekarka mala podozrenie ze je to zlcnik tak ma poslala na sono a tam zistili ze sa plyny tak hromadia ze mi tlacia na zlcnik a z toho ma to bolelo,takze vselijaky dopad to moze mat asi,ale kazdopadne povedz to svojmu gynekologovi....

mib
3. jan 2010

ahoj kiwi, ja mam tiez standardne problemy s nafuknutym bruskom. ked mavam taketo problemy, masiruje mi brusko manzel. neviem preco, ale asi tym, ze je to z ineho uhla, vie mi to pomoct ovela viac ako ked si ho masirujem sama. len treba aby bol opatrny pri tlaceni. toto mi vzdy pomoze ... po chvili citim ako mi vzduchove bublinky prechadzaju crevami. skuste. 😉

mojalili, ja uz sa zacnem bat, ze tam tu krv nezbadam. od kedy som tehu, nespinila som asi tyzden. ☹ slabe spinenie uz takmer neregistrujem. ale v okamihu ako zosilnie, mam nervy.

avila
3. jan 2010

Ahojky,

elko, co je tripletest? Co vsetko Ti tam pozru?

Lutsine TP este nemam urceny, ale ked som si ratala tehu od pocatia (viem presne kedy 😉 😉 ) tak mi to vychádza na koniec jula alebo skory zac. augusta. Obe teda pravdepodobne budeme mat levica 🙂 Najprv som sa zlakla, ale vsak bude to bojovnik.

Dnes som dostala prisernu chut na vianocku a slivkovy lekvar. Pritom lekvare nemusim... Preco ma clovek chute na to menej zdrave?

elko69
3. jan 2010

avila to ti zoberu krv a tam ti zistia vsetky mozne choroby,rastep brusny, chrbtice, dawnow syndrom myslim,jednoducho tieto vysledky su dost podstatne a dolezite a ked nevyjdu dobre moze ta poslat na amiocentezu,ale to hadam nebude pripad ani jednej z nas...

dydynka
autor
3. jan 2010

elko tak ti budem drzat palce,,,ja idem na poradnu vo stvrtok tak dufam ze bude vsetko ok,,,

elko69
3. jan 2010

kuk toto baby to su vysetrenia pocas tehotenstva http://www.clinic24.eu/clanky/4/vysetrenia-poca...

dydnka dakujem hadam to dopadne dobre....

dydynka
autor
3. jan 2010

baby a nieviete ako je to s tymi krvnymi skupinami?som pocula ze ked je zena negativna tak sa nieco robi ale neviem co,,,a ze je aj problem ked maju rodicia rovnaku krvnu skupinu,,,