Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  S pradedkom❤️Rozdiel 86 rokov 🙏

  Upiekla mi torticku zo ❤️ Rebeka 11 dvadni dozadu, a ja dnes 36 🥳 vek je len cislo 😊

  Milujem tieto rodinne chvile 🙏 86 rocny rozdiel medzi Gretkou a jej pradedkom, ktory dnes oslavoval meniny
  “Dedko tebe ľúbi mocno”

  Tie moje lasky ❤️

  (2 fotky)
  tinka349
  20. nov 2020    Čítané 1185x

  RECENZIA CEREÁLIÍ CHEERIOS

  Pred necelými dvomi týždňami mi na dvere zazvonil kuriér, že mi doniesol balíček, ktorého obsahom boli cereálie Cheerios na testovanie z Modrého koníka. Moja 3 ročná dcéra ho vítala už pri dverách so slovami WÁÁÁU (teší sa každému balíčku, či je, alebo nie je určený pre ňu). V balíčku nás čakali dve 400 g balenia cereálií Cheerios – ovsené a jablkovo-škoricové.

  Staršia 10-ročná dcéra 5 dní v týždni raňajkuje cereálie každého druhu, tvaru, či príchute s mliekom alebo jogurtom, keďže popri dištančnom vzdelávaní sa jej nechce skoro vstávať a chystať si iný typ raňajok (pečivo, mäsové výrobky, zelenina, vajíčka, syry), ktoré zas preferuje cez víkend, kedy si k stolu sadá spoločne celá rodina. Mladšia, 3-ročná, dcéra Grétka zas uprednostňuje šunku, syr a pečivo a cereálie chrúmala skôr ako desiatu, či olovrant. No a posledným "testovačom", ktorého tiež testovanie neminulo, bola naša niekoľkomesačná mačička Charlie, ktorú potajme kŕmila Grétka so slovami: „Papaj, mňam, mňam!“

  Testovať sme začali najprv balíček s jablkovo-škoricovými cereáliami, neskôr ovsené (môj favorit do bielych jogurtov). Po otvorení jablkovo-škoricového balenia ma ovanula neskutočne príjemná vôňa jablka a škorice (priznám sa, že som si k cereáliám privoniavala veľmi často). Obal je hnedo zelený, s dominantným zeleným jabĺčkom a škoricou. Ovsený balíček má zas hnedo-béžový obal, na ktorom je znázornená obilnina a „kolieskové“ cereálie. Tieto oba obaly na prvý pohľad nezaujmú deti, skôr rodičov.

  Niektoré cereálie, ktoré sa predávajú na slovenskom trhu, obsahujú veľa cukru a namiesto celozrnnej múky sú vyrobené z bielej múky, preto som sa zamerala nielen na prednú, ale aj na bočnú, či zadnú stranu, kde je podrobne popísané zloženie na jednu porciu (30 g), na 100 g a na jednu porciu vrátane mlieka (30g cereálií a 125 ml mlieka).

  Bielkoviny zastávajú v organizme predovšetkým stavebnú funkciu a potrebujeme ich na rast a obnovu všetkých buniek a tkanív  v tele, na činnosť svalov, na tvorbu hormónov, enzýmov, protilátok a ďalších biologicky významných látok a okrem iného prispievajú aj k pocitu nasýtenia.

  Sacharidy sú súhrnný názov pre všetky cukry, teda cukry zložené, cukry jednoduché i vlákninu. Z týchto všetkých cukrov sú jednoznačne najrizikovejšie jednoduché cukry, konkrétne sacharóza, laktóza, glukóza a fruktóza. Jednoduché cukry prijímame hlavne v podobe sladených produktov, vrátane cereálií. Ich vyšší príjem je spojený s vyšším rizikom vzniku inzulínovej rezistencie a tiež s ochoreniami ako sú obezita, cukrovka, či metabolický syndróm.

  Vláknina urýchľuje pohyby čriev, čím podporuje prechod obsahu čriev. Pritom zároveň zoškrabuje zbytky potravy usadenej na stenách čriev, čiže zohráva aj úlohu čističa čriev. Zvýšený príjem vlákniny znižuje krvný tlak a hladinu sérového cholesterolu, ďalej zvyšuje citlivosť na inzulín, čo je mimoriadne dôležité v prípade cukrovky. U obéznych ľudí podporuje príjem vlákniny chudnutie, okrem toho sa však odporúča aj pri mnohých ochoreniach žalúdka a črevného traktu.

  Pri výbere cereálií sa odporúča siahnuť po výrobkoch, ktoré by mali na 100 g cereálií v tom lepšom prípade obsahovať najviac 28 g cukru, aspoň 6,65 g bielkovín a najmenej 5 g vlákniny.

  • Jablkovo- škoricové cereálie Cheerios obsahujú na 100 g: 13,4 g cukru, 9,7 g bielkovín a 9,7 g vlákniny a podiel celozrnnej múky predstavuje 85%, čo je výrazné vyznačené aj na prednej strane obalu.
  • Ovsené cereálie Cheerios obsahujú na 100 g: 9 g cukru, 10,4 g bielkovín a 10,3 g vlákniny, pričom celozrnná múka je v zastúpení až 91%.

  Obsah tuku a soli bol v oboch produktoch v primeranom množstve v porovnaní s inými cereáliami, ktoré máme doma, neobsahujú palmový olej ani umelé arómy. Okrem iného obsahujú oba typy cereálií aj vitamín D, C, B2, B3, B6, kyselinu listovú a pantoténovú, vápnik, a železo.

  Celkovo hodnotím tieto cereálie veľmi pozitívne – okrem príjemnej vône, sympatického tvaru mini koliesok (cca 1 cm v priemere), výborného zloženia, predstavujú ideálnu verziu rýchlych raňajok, doplnené naviac o vitamíny, vápnik a ďalšie pre telo prospešné látky, ktoré ocenili obe moje dcéry, a aj ja sama (mačička Charlie však naďalej ostane verná svojim granulkám a pri testovaní jej nebolo ublížené).

  Ďakujeme Modrý koník za túto možnosť byť „testovačkami“ cereálií Cheerios.

  Mama Tinka s dcérami Rebekou a Grétkou.

  #test_cheerios #recenzia #cheerios_skusenosti

  #konik_testuje #test_cheerios

  Gretka ponala testovanie asi takto:

  “Chces, ci nechces? Inak zjem vsetko sama😁”

  #test_cheerios Nasa Charlie musi skontrolovat kazde ranajky 😁

  #test_cheerios Deti na ranajky, mamina vecer k telke 😁

  #test_cheerios vcera sme obdrzali takyto fajnovy balicek s cerealiami Cheerios, dakujeme a tesime sa na testovanie 🙂

  tinka349
  14. jún 2020    Čítané 181x

  Recenzia detskej kozmetiky Manufaktura

  S mojou 2-ročnou dcérkou Grétkou sme sa zapojili do testovania detskej kozmetiky MANUFAKTURA, za čo sme veľmi vďačné MODRÉMU KONÍKU, keďže jej pokožka s atopickým ekzémom si vyžaduje zvláštnu, každodennú starostlivosť a ako každá mamička, tak aj ja sa snažím dať svojej dcérke to najlepšie, pričom pri kozmetike to platí dvojnásobne. Charakteristickým rysom atopickej pokožky je zlá ochranná funkcia kože - bariéra pokožku nechráni dostatočne a tá sa stáva citlivou, čo vedie k opätovnému škriabaniu a narušeniu bariéry pokožky, preto je dôležité dbať na jej hydratáciu pomocou prípravkov vo forme krémov a telových mliek, ktoré pokožku nedráždia. Bežné mydlá, či čistá voda ekzematickú pokožku rýchlo vysušujú, preto sú na umývanie vhodné umývacie emulzie a oleje, ktoré zabraňujú strate vlhkosti a nenarušujú ochrannú vrstvu pokožky. 

  Tak sme sa pustili do testovania tejto kozmetiky, ktorá pre atopickú pokožku vyzerá veľmi sľubne.

  Začnem tým, čo nechýba v žiadnej kúpeľni:

  JEMNÁ DETSKÁ UMÝVACIA & KÚPEĽOVÁ EMULZIA S MANDĽOVÝM A OVSENÝM OLEJOM, s pH 5,5. Grétku na prvý pohľad upútal biely obal s tyrkysovou etiketou, ktorú zdobia rozkošní zajkovia. Výhodou pri dávkovaní je praktická pumpička.   

  Základom emulzie sú jemné a hypoalergénne umývacie látky z 96,6 % rastlinného pôvodu obohatené o výnimočný výživný mandľový a ovsený olej, hojivý, regeneračný a hydratačný ovsený beta-glukán, zvláčňujúci glycerín, pšeničný proteín a upokojujúci panthenol. Mandľový olej má silné upokojujúce účinky, pokožke poskytuje regeneráciu, pomáha proti svrbeniu, aj pri liečbe atopického ekzému a je účinný aj pri iných kožných ochoreniach (rôzne ekzémy, lupienka).  Ovsený olej je skutočným darom pre suchú, citlivú a ekzematickú pokožku. Obsahuje ceramidy, ktoré sú súčasťou hydrolipidového filmu našej pleti. Fosfolipid S, prítomný v oleji, udržuje prirodzenú bariéru kože, ktorá je u atopického ekzému narušená. Textúra je gélová, priesvitná, s jemnou bezalergénnou parfumáciou a ideálnou penivosťou – určite stojí za vyskúšanie.

  MOJE HODNOTENIE: 9/10

  JEMNÝ DETSKÝ VLASOVÝ ŠAMPÓN S OVSENÝM OLEJOM A PANTHENOLOM - je v takom istom dizajnovom obale s dávkovacou pumpičkou ako umývacia emulzia, akurát s ružovou etiketou a malými myškami. Receptúra obsahuje z 96,23 % hypoalergénne látky rastlinného pôvodu s pH 5,5. Medzi ingredienciami, podobne ako pri umývacej emulzii, nechýba mandľový a ovsený olej (ktorých pozitíva som popísala vyššie), panthenol, ovsený betaglukán, glycerín a veľmi príjemná, nevtieravá, bezalergénna parfumácia. Šampón dobre penil, ľahko sa vymýval a nedráždil detské očká. Za dva týždne testovania sme ho vyskúšali len dvakrát, keďže umývanie vláskov nepatrí medzi naše obľúbené aktivity, ale ostaneme mu verné aj naďalej, aby sme zistili všetky jeho plusy na jemnú pokožku detskej hlavičky a vláskov. 

  MOJE HODNOTENIE: 10/10

  JEMNÝ DETSKÝ VÝŽIVNÝ KRÉM NA TVÁR A TELO S MANDĽOVÝM A OVSENÝM OLEJOM

  Je bielej, krémovej konzistencie, s jemnou bezalergénnou parfumáciou v dizajnovom obale so psíkom na bicykli. Receptúra (z 98,5 % hypoalergénne látky rastlinného pôvodu) je obohatená o prírodnú zložku kozmetiky: bambucké maslo, ktoré obnovuje tukovú vrstvu na pokožke, výborne viaže vodu, rýchle sa vstrebáva do pokožky, a tým ju zvlhčuje, zjemňuje a vyživuje. Okrem bambuckého masla obsahuje aj beta-glukán, ovsený a mandľový olej, kakaové maslo, vitamínu E a squalan, čo je nasýtený a stabilný uhľovodík – číry, nemastný olej, ktorý sa prirodzene nachádza v ľudskej koži a je potrebný pre našu kožu, aby ju udržiaval hydratovanú. 

  Krém sme používali každý večer pred spaním, keďže Grétkina atopická pokožka musí byť stále premasťovaná. Nanášal a rozotieral sa veľmi dobre a do pokožky sa rýchlo vstrebal, pričom ju zanechal príjemne premastenú, ale nie mastnú. Pozitívum bolo to, že ekzém sa jej nezhoršil, (ale ani nezmizol, keďže liečba ekzému je beh na dlhé trate), a po aplikácii krému sa neškriabala. 

  MOJE HODNOTENIE: 9/10

  OŠETRUJÚCI DETSKÝ OLEJ S MANDĽOVÝM, MARHUĽOVÝM A OVSENÝM OLEJOM

  Na obale nesmie opäť chýbať veselé zvieratko- tentokrát kravička 🙂 Receptúra detského oleja je tvorená výnimočnými prírodnými olejmi – ovseným, mandľovým a marhuľovým olejom (ktorý je vynikajúcim pleťovým a masážnym olejom, vhodný na starostlivosť pre všetky typy pokožky, ošetruje a regeneruje suchú a popraskanú kožu a blahodárne pôsobí pri ťažkostiach s akné a ekzémami). Šetrné zloženie dopĺňa antioxidačný a ochraňujúci vitamín E a squalan.  

  V porovnaní s krémom sme ho počas dvoch týždňov používali menej – 3x týždenne. Zaujala ma jeho veľmi príjemná vôňa, olejovitá mastnejšia textúra, ktorá zanechávala pokožku riadne premastenú. V podstate mu nemám čo vytknúť... 

  MOJE HODNOTENIE: 9/10

  Tieto dva týždne v spoločnosti veľmi vydarených produktov v rozkošných obaloch sme si užili s úsmevom na tvári, keďže Grétka sa veľmi rada krémikuje a veľmi rada krémuje aj mňa, čiže krém a olej som si odskúšala aj na vlastnej koži. Naším favoritom je umývacia emulzia a krém na telo aj tvár, ktorým v podstate nemám čo vytknúť. Pevne verím, že vám mojou recenziou pomôžem pri výbere správnej kozmetiky pre vášho drobca. 

  S pozdravom Tinka a Grétka 

  Dnes nam koncia dva testovacie tyzdne s detskou kozmetikou Manufaktura 🔜 recenzia coskoro.

  Aku kozmetiku pouzivate vy na atopicky ekzem u deti?

  #test_manufaktura4

  Cas na kazdovecerne skraslovacie procedury s olejcekom, aby sme mali jemnucku pokozku 👌

  #test_manufaktura4

  Aj vase ratolesti sa tak radi doslova “nadzabu” s hocicim, co najdu poruke ? 😁 u nas sa vsetka kozmetika musi skryvat, lebo najradsej by sa kremovala od hlavy az po paty, a nielen seba, ale aj mamku, tatiho, aj segru.

  Zoznamovanie sa s novym kremikom na tvar aj telo od Manufaktury : “zlozenie moze byt, vona prijemna, konzistencia super, natriem sa celaaaa” 😁

  #test_manufaktura4

  (2 fotky)

  #test_manufaktura4

  Aj my sme sa vďaka @konik_testuje zapojili do testovania novej detskej kozmetiky Manufaktura Baby Friendly, a keďže má Grétka citlivú pokožku s atopickým ekzémom, tak veríme, že nám vďaka jemnému zloženiu sadne 🙂

  Dnes začíname s úsmevom a jemnou detskou umývacou a kúpeľovou emulziou s mandľovým a ovseným olejom

  Rebeka 7, mamka 32 - ach jo 🙂

  Dnes ma moje dievcatko 7 rockov - ale to leti 😍

  dnes bol po MESIACI pozriet malinku jej otec...a ked sa ho pytam po chvilke, ze preco sa k nej vobec neozyva a nerozprava sa s nou odpoveda, ze nechce aby sa zlakla....a ona sa bala tak ci onak...

  je dobre dat na noc k malej do izby vonnu lampu s eukalyptovym olejom, ak nevie dychat na nostek a funi ako lokomotiva?

  ako dobre, ze sused nema zaheslovane wi fi :P dnes nam doma ceeeely den neide net, a ja som na susedovom :DDD

  ach jaaaaj....zasa mrzutost a plac ceeeely vecer....kedy to pojdeme spat? zas o 1nej? :((((

  mojej 70r babke dnes volali na pevnu linku, ze vyhrali nejaku masaz a ze dojdu k nim domov 14.2. a babka hovori, ze ona nic nepotrebuje, ze dakuje pekne...a ta mrcha jej povedala - ''tha nech zdochnete!'' by som ich normalne zazalovala podvodnikov!!

  dnes nam dosla autosedacka 🙂 a zajtra ju uz naostro vyskusame 🙂

  ja som zuuuuuuuuuuuufala uz.....je po polnoci a to male cudo mudo nechce spat !!!! ja uz nevidim na oci a on afurt len mama, baba, maba....jooooooooooooooooooooooooooj

  zhanam golfac pre rocne babo...poziadavky - lahky, lahko skladatelny, vyskovo nastavitelna rukovat , polohovanie az na lah, najlepsie gumene kolieska...kto nejaky poradi? dakujeeeeeeem

  moja mama prisla po mesiaci z rakuska a pyta sa ocina, ze preco je prazdna chladnicka...a otec jej hovori: ''no preco, preco? aby deti nevymyslali, ze nevedia, co maju jest 🙂 ''

  ja nemam uz nervy na toho magora suseda (socialny pripad) ! kazdyyyy bozi den na dvore robi texasky masaker s motorovou pilou ! napili si 4 kusky dreva, hodi do piecky ci co to maju a o pol hodku zas! no nie je dement??? furt mi zobudi malu !

  mnam mnam Milka cokoladka...hmmmmmmmmm

  takze vcelicky ani neboli, piskotka bola veeelmi statocna, minimum placu, dokonca tete doktorke hovorila BABA :D a vazime 7200 gramikov a sme zirafkovsky dlheeeee 75 cm !