Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

vodnarky
19. sep 2010

@marianka79 -to mi hovor..... 🙄 ............................................................... 😉

vodnarky
19. sep 2010

@marianka79 -a ked to porovnam z nasimi skolkami a skolami,tak my dosahujeme tu najvyssiu uroven...lebo tu sa v skolkach ani v skolach sa nevari,nemaju tam ziadne jedalne..a u nas v skolach sa deti pekne aj vyspia,to tu neexistuje...niesu ziadne postele,ziadny detsky rezim,mezdi ktory by mal aj patrit spanok... 😅

vodnarky
19. sep 2010

musim koncit,mala sa mi uz zobudila...zatial pa.... 😉

marianka79
19. sep 2010

@vodnarky hmm na to teda nemám slov 🤐 potom že su tie deti také aké sú a od 4 rokov do školy ale je fakt že je tam zrejme iná výučba

jalao
19. sep 2010

@janca13 ja som teba už miesto marianky odoslala včera do roboty.., prepáč 😀 😀 😀 Kks, tak tu kunu vypchatú bych už brala 🙄 Oslava skončila, všetko som zvládla, bola to aj fuška v kuchyni, k tomu nedelný obed, ale len narýchlo ryby na bylinkách, takže to bolo šupšup. gyrosový šalát chutil, aj zákusky, tak som fakt spokojná...
@marianka79 u nás je často rušno, to je fakt, ale cez víkendy je to normálka, no a potom si zase radi vychutnáme klud a ticho. ozaj...a včera sme boli aj na neplatnom referende 😖
@vodnarky , neboj, v škole sa rozptýliš, stretneš nových ľudí, bude časom lepšie a už sa malej darí lepšie? 😕

lara1705
19. sep 2010

ahojte, som tu nova, mam nad 30 tak sem pišem. dufam že nezavadzam.o čom je najnovšia tema?

maca793
19. sep 2010

@lara1705
ahoj pravdaže nie prečo? vítame ťa 🙂 tu
a téma? tu sa to točí o všetkom možnom čo ťa napadne

janca13
20. sep 2010

Ahojte dievčatá 😉 hlási sa nám babie leto tak šup šup von 😎
@vodnarky no tak to máte ozaj čudný kašel,potom to môže byť aj ten suchý vzduch ako spomínala Marianka.Treba asi ozaj vyskúšať všetko možné aj nemožné.Ty s tou škôlkou a školou to majú akési čudné nie?? 😅 To ako riešie tie mamičky tie 3 hod.to má každá rodina operku?A vedˇ za ten čas sa čo naučia tie deťúrence?Vedˇ u nás už mali deti pracovné zošity vo velkej triede a už fungovali skoro ako školáčikovia.....a už sa ti to riadne kráti 🙂 zubná kefka zbalená??? 😀
@marianka79 no s tým spevom a tancom v práci opatrne,aby nenabehli ujovia s bielim plášťom čo sa mu rukávy uväzujú za chrbtom 😀 😀 😀 a nech ti to nadšenie vydržííííí a nočné som aj ja mala rada kedˇ tam nikoho nebolo 😎

janca13
20. sep 2010

@jalao no vôbec neva že si ma poslala,ja by som už niekedy aj išla 😉 🙂 dobrý nápad ryba na masielku a bylinkách mňáám 😝 počúúvaj a neukladajú sa kuny na zimný odpočinok???možnože už ha-ha kedˇ ju nemôžete lapiť 😅 čííí?jááj to slniečko mi prospieva 😎
@lara1705 ahoj a vitaj 😉 pišeme o všetkom,ja sa tu vždy vykecááám a je mi lepšie 😉
@maca793 na tej fotke mi strašne pripomínaš Heňu Mičkovicovú(teda dúfam že sa tak píše)

juli71
20. sep 2010

ahojte zienky mozem sa k vam pridat

marianka79
21. sep 2010

@janca13 nooo v bielych pláštoch tam chodia medzi nimi aj náš vedúci 😀 ale oni skor rozdávajú oranžové vestičky s prúžkami ale to sa mna netýka ked som už "starý zamestnanec" 😝 ja už aj dupnút možem no ale len troška 😅
@juli71
@lara1705 ahojte eventuálne som tu nová aj ja teda taká posledná čo sem pricupitala a čo ako sa máte ?koho budeme ohovárat? 😀 😀 😅

ja už pádim pre pata bože ale sa mi nechce som si kupila vysoké štekle a dnes som v nich pobehala celú trnavu 😖 jááj moje nožky teraz radšej tenisky nasadím na nožky aby bolo pohodlíčko tak papa 😵

terez34
21. sep 2010

ahojte mozem sa pridat?
aj moja ma kasel zvysenu teplotu je protivna ako fras dnes mi z nej bolo doplacu 😢 so rada ze spi aj ked stale mrnci

terez34
21. sep 2010

@marianka79 cau kde sme sa tu stretli 😉

terez34
21. sep 2010

@vodnarky citala som tvoj prispevok a bolo mi to neake cudne a ty si az z dalekeho irska no ale divny sistem tam maju to je fakt 😒

vodnarky
22. sep 2010

zdraviiim vsetky mamicky.... 😀

@lara1705
@juli71
@terez34 -vitajte... 😀
baby,tak som bola znova u toho lekara...a viete co mi povedal??ze to vyzera ako taky maly nabeh na cierny kasel,ale ze to nebude az take,ako keby ho mala v plnom rozsahu,lebo je proti nemu ockovana...ze pluca-priedusky ma uplne clear a ze ten kasel co ma,jej moze trvat este aj 4 tyzdne........ 😅 .........
no,nebudem sa uz nad tym pozastavovat,uvidim,co mi povedia na slovensku..dotorka nas tam uz caka.... 😉
takze uz len zajtra a v piatok.......poletime-poletime-poletime..... 😀 😀 😀

vodnarky
22. sep 2010

@jalao -som rada ze chodim do tej skoly,veru ozaj....mame sice toho hodne,uz na zaciatku co sa tyka pisania,ale nieje to nic co by sa nedalo zvladnut.... 😉 a co sa tyka malej,dam vam vediet,ked sa vratim zo slovenska... 🙂

lara1705
22. sep 2010

@vodnarky moimu synčekovi zabera čajik z podbeľu a prekvapivo rychlo. To mi poradila svokra, aj sušeny podbeľ dala, že vraj proti kašľu. Vyskušala som ho a fakt je zazračny.Ako nahle začne pokašľavať, tak hned mu ten čajik uvarim a pije ho, a o 2 dni je zdravy ako rybička. Skus aj ty v lekarni popytať čaj z podbeľu, možno aj vam pomože.

vodnarky
22. sep 2010

@lara1705 -dakujem..urcite sa na neho opytam,teraz ako budeme na slovensku.... 🙂

marianka79
22. sep 2010

@terez34 ahooooj vitaj ja som aj tu cica co mas nove?ten kasel tusim vycina vsade

vodnarky
22. sep 2010

@janca13 -neviem,ci si kazda rodina moze dovolit operku....myslim,ze take irse rodiny ju ani nepotrebuju,lebo oni tu maju zalozene dost velke rodiny...vecsina irskych rodin pochadza zo 4-roch az 9-tich surodencov...takze pre nich je tento system fajn...mozno uz tie skoly,pre tych starsich maju vytvorene aj nejake stravovacie podmienky..neviem...este som taku nenasla...ale ked najdem,tak sa tak potesim,ze vam dam urcite vediet...stale dufam,ze tu musia mat aj nieco take...ved je to takto uplne onicom...nie??........... 😉

jalao
22. sep 2010

vitajte nove tridsiatnicky 🙂 🙂 a ja ked za 2 roky uz nebudem tridsiatnicka...hadam tu este mozem zostat 😝 😝
@vodnarky verim ti, ze sa uz tesis, nemavas nejaky homesick? 🙂 Dobre, ze sa ti na malu kukne "normalna doktorka", ktovie, ci poznaju vo svete zabaly z masti na hrud a podobne babske recepty 😀 😀 Neznie to moc lakavo, ale je to vazne ucinne. my detom robime z nechtikovej masti, ma podobny ucinok. A podbel - verim, ze moze byt tiez dobry.. ja doverujem takejto alternacii..

vodnarky
22. sep 2010

@jalao - 😀 😀 😀 ..homesick mam uz ale dva tyzdne.... 😀 😀 😀 a ze ci tu mozes zostat????no nech ta ani nenapadne ist niekde prec...!!!!! 😉 😉 😉 a ta nechtikova mast sa da normalne kupit u nas v lekarni nie???alebo je to nejaka specialna,len na predpis???

katka888
22. sep 2010

no slniecka, pridavam sa do klubu "30"... a uvidime, koho tu este stretnem 😉

vodnarky
22. sep 2010

@katka888 -tak vitaj... 😀 tu stretnes len skvele,usilovne a mudre maminky... 😀

lara1705
22. sep 2010

@vodnarky ešte od kašľu pomaha: list s hlavkovej kapusty namasteny medom a prikladať na hrudnik ale nie na srdiečko a vzadu tiež hore. Obviazať dieťa nejakou plienkou alebo šalom a tak dať spať na noc. Rano ten list bude suchy. A tak pokračovať par noci.Tak som robila svojim deťom, a tak mi robila aj moja mama krd som bola mala.

lara1705
22. sep 2010

@vodnarky teraz si pomyslite že som sa zblaznila ale poznam jednu osobu čo sa vyliečila močom. A nebol to kašeľ ale oveľa važnejšia choroba. Pomaha moč aj pri kašli a podľa mňa je to najučinejši liek, a overeny. Par krat do dňa davať dieťaťu jeho moč piť, kym je male. Veľkemu samozrejme už to nevnutiš.

lara1705
22. sep 2010

viem že je to nechutne ale učinne.

vodnarky
22. sep 2010

@lara1705 -dakujem...vidim,ze mas velke susenosti... 🙂

lara1705
22. sep 2010

@vodnarky nechcem sa chvaliť ale ano, skusenosti mam. Mam 3 deti, 2 dcery už väčšie a synček ma 2 ročky. A ked mi ochorie, čo sa stava malo kedy, tak začinam spominať čo všetko som robila ked boli chore dievčata.

vodnarky
22. sep 2010

@lara1705 -veriim ti,ze to moze byt velmi ucinne to s tym mocom...ale nad tym budem rozmyslat,uz ked ozaj nic nezaberie... 😉