Maminky s detskou mozgovou obrnou

natinka86
24. feb 2013

Mamini s DMO / detskou mozgovou obrnou/
a rodina - skusenosti🙂

ewisam
24. feb 2013

@natinka86 Ahoj, pridavam sa do klubu 🙂 Gratulujem k tehotenstvu a uzivaj si

natinka86
autor
24. feb 2013

@ewisam velmi pekne ďakujem a ty tiež čakáš babatko alebo ho už máš?

ewisam
24. feb 2013

@natinka86 ja uz jedno mam, (neviem sice aky mas zdravotny problem, ale nenechaj sa doktormi znechutit) a rozmyslam o druhom 🙂

natinka86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anketkarka
24. feb 2013

Gratulujem, drzim palce a pripajam sa do klubu...Ja mam tiez 3 rocnu dcerku. Skusenosti v pohode. Rodila som planovanym cisarskym kvoly DMO. A starostlivost o malu v pohode. Dlho som pouzivala perinku, aby som nie celkom spravnym drzanim dietata neovplyvnila negativne jej fyzicky vyvoj co sa mi aj podarilo. Svokra to trochu tazsie znasa, ze mi to nejde tak rychlo, ako bez DMO, ale ja to uz od isteho casu ignorujem a uzivam si moje uzasne dieta.

ewisam
24. feb 2013

@anketkarka Ja takisto nemam ziaden problem. S pociatku sice bol, nevedela som maleho na prehliadkach u lkarky tak rychlo obliekat co sestricku dost vytacalo, no ale co zvykla si 😀 Tiez som sa pravopisne nenaucila dojcit, ale nam to vyhovuje a ostatne neriesim 🙂 Syn si zvyka a ja tiez, uvidime ako bude v lete, ci sa unahaname 🙂 Ako poslucha tvoja dcerka?

anketkarka
24. feb 2013

@ewisam mala je fajn. V podstate poslucha, len po druhych narodeninach jej zacalo obdobie vzdoru, tak skusa hranice, co si moze dovolit asi ako kazde dieta v jej veku 🙂))

ewisam
25. feb 2013

@anketkarka no prave na to obdobie vzdoru som sa chcela opytat, caka to aj nas za chvilocku, tak reku, ze ako si zvladala 🙂 a surodenca neplanujete?

anketkarka
25. feb 2013

@ewisam no vacsinou zvladam v pohode, lebo v podstate len velmi place a hadze veci okolo seba...len parkrat sa stalo, ze som ju musela drzat, aby sa upokojila a kedze vacsinou mame zachvat doma, tak len raz som ju vliekla z ulice domov. Surodenca planujeme, ale tak este trocha neskor. A tvoj maly ma kolko? V lete zacne chodit, alebo som to zle pochopila???

ewisam
25. feb 2013

@anketkarka 🙂 tak to uz mam doma,dnes letel ovladac cez celu obyvacku, a skusa hadzat aj seba, ale zatim sa da...No v lete sa ukaze, ci a ako bude vediet posluchat bo zacne behat sam po vonku.... V blizkosti mame potok tak som sama zvedava, kade sa budem musiet stverat, aby si neublizil...

anketkarka
25. feb 2013

@ewisam tak nasa je v tomto pokojna...nikdy mi velmi nebehala kade-tade...boji sa tulavych psov, tak jej staci povedat, ze nejaky pride a hned je pri mne...keby nemala tie zachvaty placu, tak je to v podstate dieta za odmenu 🙂

anketkarka
25. feb 2013

Je tu nejaka mamicka s DMO, ktora rodila normalne a nie cisarsky?

ewisam
26. feb 2013

@anketkarka budes sa divit, ale ja som skoro rodila....nebyt zdraveho rozumu dvoch lekarov neviem veru ako by to dopadlo....ale to je dlhy a nie velmi pozitivny pribeh... a nechcem veru zastrasovat ostatne maminy odhodlane mat babo 🙂
Co sa tyka mojho drobca tiez sa nestazujem, v noci sa vyspim, vela nenaplace, co viac si mozem priat... iba ak druhe tiez take 😲

anketkarka
26. feb 2013

@ewisam a kedy je v plane druhe?

ewisam
27. feb 2013

@anketkarka heh, neviem sa rozhodnut, ci este pockat alebo sa na to dat...Chcem totiz, aby sa este zahrali, do roboty sa nemam kam ponahlat a na UPSVAR sa mi nechce...
Ina vec je, ako to vsetko budem stihat ukocirovat dve deti, napr. na ihrisku a pod. Ale hadam sa to da zvladnut, takze by sme radi v lete zacali snazilkovat... A vy ako, babulku mas uz dost velku, chcete este cakat?

anketkarka
28. feb 2013

@ewisam no mozno aj my uz v lete zapracujeme na tom, najneskor na jesen...potrebujem mat odpracovane min. 270dni na matersku...

ewisam
28. feb 2013

@anketkarka aha tak, no ja by som isla z rodicovskeho na matersku, takze to neriesim a v podstate nemam co, lebo by mi prisluchala aj tak ta najmensia vyska materskej... a v akej sfere pracujes?

barbora1992
12. jan 2018

Ahojte, pripájam sa k vám... Tiež mám DMO a dve detičky. Staršia dcérka má 3 a pol roka a synček má práve dnes 17 mesiacov. Obe deti som rodila plánovaným cisárskym rezom. Obe sú úplne zdravé a starostlivosť o ne zvládam bez problémov.. Našla som si systém ako zvládnuť aj veci, ktoré sa zvládajú ťažšie a všetko sa dá zvládnuť. Deti vôbec nepociťujú, že ich mama je iná.

barbora1992
27. mar 2020

Ahojte! Pripájam sa do klubu. Mám dve zdravé deti. Staršia dcérka Dianka bude mať v júli 6 rokov a mladší synček Adamko má 3 a pol roka. Starostlivosť som od začiatku zvládala ako každá zdravá mamina. Dokonca aj v nemocnici som mala deti nonstop pri sebe, ako ostatné maminky, hoci som nemohla kojiť, kvôli liekom na epilepsiu. Doma som mala všetko prispôsobené tak, aby sa mi deti ľahko prenášali. Paradoxne, po mesiaci som zistila, že sa mi lepšie drží dieťatko bez perinky. Za seba môžem povedať, že nebol žiaden problém, akurát ako už niekto spomínal, to obliekanie u lekárky trvalo o čosi dlhšie, ale sestrička bola vždy tak zlatá, že v kľude počkala bez nervozity, prípadne pomohla ak bolo po nás veľa iných detí. Keby ste niečo potrebovali, kľudne napíšte, rada poradím. ☺️

bettina22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuz_ina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz