Maminy študentky

charlottte
9. okt 2011

Ahojte sú tu nejaké maminy/budúce maminy, ktoré čakajú bábo a ešte študujú?...či už na SŠ alebo na VŠ...rada by si s vami popíšem 🙂

li_la
9. okt 2011

@charlottte Ahoj, ja som na VŠ. 1. rok zimný semester som absolvovala s bruchom, poslednú skúšku som mala pár dní pred pôrodom. Úspešne som zvládla aj letný semester a teraz som druháčka. Zatiaľ som sa ale ešte škole nevenovala. Stojí však za zmienku, že mám individuálny študijný plán. 🙂 Ty kde študuješ?

lenuska20
9. okt 2011

@charlottte ahoj, ja som na VŠ štvrtý ročník, štátnicovala som už s drobcom v brušku a teraz dúfam, že nejak dobojujeme spolu aj posledné dva roky...avšak prešla som teraz na externé štúdium...ty chodíš na akú školu? a už si mamička, či ešte len budeš?

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Ahoj, na akú VŠ chodíš, ak sa môžem opýtať?

lenuska20
9. okt 2011

@li_la na SPU v Nitre a ty?

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Právo na Trnavskej univerzite. Ale ja som len 2. ročník.

lenuska20
9. okt 2011

@li_la budeš bakalárčiť ani nebudeš vedieť ako, mne to celé rýchlo ubehlo 😉 ako si zvládala pri malom skúšky? lebo ja sa toho trocha obávam...

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 No veď to dúfam, robia sa veľké sitá, dúfam, že to tam prežijem do vtedy... :D Nuž musím povedať, že profesori sú ústretoví, teda aspoň väčšina bola. Manžel má rôzne smeny v práci a tak bol vždy so mnou a prechádzal sa s malým popred školou. Už mal vtedy pol roka, takže sa to dalo bez problémov zvládnuť. Ak ti ho bude mať kto postrážiť, nebude problém. Mimochodom, na mužovej výške som videla jednu mamičku ísť na skúšku s dieťaťom a bolo ozaj maličké. Nuž dozorujúca potom dozorovala n ad dieťaťom... :D

lenuska20
9. okt 2011

@li_la budem im tam drobca nosiť aj ja 😀 ja som teraz dohodnutá s pár profákmi, že na prednášky chodiť nemusím, mám ich raz mesačne, potom v januári máme týždenný blok, cvičenia od rána do večera, to by mal mať mm dovolenku a poprípade sa mi slúbila aj mamina...o pomoc sa neobávam, len to je to, že ja som naučená učiť sa cez deň, v noci dlho nevydržím a teda neviem, ako to budem stíhať...

nikolet_89
9. okt 2011

ahojte maminy ja som v 3 rocniku na VS a rodit mam vo february som zvedava ako zostatnicujem, ale dufam, ze to zvladneme 🙂

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Nuž, záleží aj od školy a aj od profesorov. Keď si sa už takto s nimi dohodla, tak to je super, hádam to nebudú nejaké svine... Ja keď som bola na jednej skúške, znosil ma pod čiernu zem, pri slovách "absolútne ste nepochopili tému", "mňa nezaujíma dôvod vašej neschopnosti zúčastniť sa na prednáškach" a pod. mala som dosť... Nakoniec som ale dostala C... :D Asi sa potreboval len vybúriť... Ja som denne, ale s fakultatívnou účasťou na cvičeniach... 🙂
Ja zas len nárazovo a v noci. 🙂 Na každú skúšku dve noci tesne pred + cesta autom do Trnavy. A niekedy to bolo len tá cesta autom. :D
Termín ti ale dúfam nevychádza cez skúškové, či? Či nie, už vidím, ale bude ešte malinkatý... 🙂 Ale určite to zvládnete. 🙂

li_la
9. okt 2011

@nikolet_89 Určite to zvládnete! 🙂 Prajem ti, aby ti bábo pekne spinkalo a budeš sa môcť aj učiť. 🙂

nikolet_89
9. okt 2011

no, ked bude mala po mne, tak neviem neviem :D

li_la
9. okt 2011

@nikolet_89 A na akej škole študuješ? Aj mne sa malý narodil vo februári, ale vtedy som bola len prváčka...

katusska1
9. okt 2011

@nikolet_89
@li_la
@lenuska20
@charlottte baby, všetkým vám fandím a držím palce, ja by som najradšej tiež ostala tehu počas vš, ale neviem či sa mi to podarí zvládnuť... snáď sa vám potom ozvem 🙂 už ako mamina študentka 😝 majte sa, pekný večer

li_la
9. okt 2011

@katusska1 Ty si ešte mladučká, mladšia ako ja... 🙂 Ale držím palce, aby sa podarilo, keď si to praješ. 🙂 A určite to zvládneš, len si treba rozvrhnúť čas... 🙂

nikolet_89
9. okt 2011

na VS sv.Alzbety - soc.praca...mam individualne studium uz vybavene tak to hadam zvladneme...dakujem za podporu 🙂 a katusska1 drzim palceky 🙂

li_la
9. okt 2011

@nikolet_89 Tak to určite zvládneš, aj ja mám. 🙂 Bola som len na jednej prednáške a jednom cvičení... :D

nikolet_89
9. okt 2011

no pekne :D ja sa snazim na prednasky stale chodit tak dufam, ze s tym nebudem mat niaky problem

katusska1
9. okt 2011

@li_la áno, som mladá, ale nechcem mať deti stará - čo je pre mňa už mať prvé dieťa v 27 a viac (nechcem nikoho uraziť, je to každého osobná vec, ale proste pre mňa je to neskoro), a preto nad tým už teraz rozmýšľame a dúfame, že nám to vyjde 🙂 a že úspešne aj školu dokončím, samozrejme 🙂. Lenže ako poznám môj život, v ktorom mi väčšina dôležitých vecí nevychádza, tak buď budeme mať dieťa až príliš skoro alebo až naozaj po tej 27 😀. Som zvedavá čo život prinesie.

@nikolet_89 ďakujem, v koľkatom tt si? nevieš čo čakáte?

mirka212
9. okt 2011

ahojte, ja som v piatok rocniku, mala bude mat teraz pol roka. stvrty rocnik som bola tehotna rodila som v aprili a skusky som robila s dvojmesacnou. a teraz som sa pustila do noveho rocnika, vobec sa mi nechce, radsej by som bola doma a venovala sa malej ale vsetci ma do toho tlacia, tak som este teda v poslednom rocniku🙂

katusska1
9. okt 2011

@mirka212 si šikovná, len pekne doštuduj 🙂 malú si užiješ poadľ mňa až až 😀 a rýchlo to utečie všetko, neboj

nikolet_89
9. okt 2011

katusska1 som v 20 tt a budeme mat dievcatko 🙂 tak drzim palceky, nech vam to vyde a presne viem ako to myslis ja mam 22 a pride mi to tak akurat 🙂

mirka212
9. okt 2011

@katusska1 no uzijem, ale tento najkrajsi aj najdolezitejsi cas nechcem premeskat.🙂

lenuska20
9. okt 2011

@nikolet_89 neboj sa, zoštátnicuješ v pohode 😉 určite ti doma pomôžu, aby si sa mohla učiť..a budeš pokračovať aj dalej?
@li_la nie, malý sa má narodiť o nejaké dva tri týždne, ale vo štvrtok mi dr. povedal, že by to malo byť skôr...takže uvidíme...zatial som sa stretla len so zhovievavými vyučujúcimi, uvidím v piatok ako bude, mám prednášky, skúsim sa s nimi dohodnúť, či tam teraz musím chodiť, lebo už tam fakt neviem obsedieť, všetko ma bolí 😒 teda obdivujem ťa, že sa vieš všetko tak rýchlo naučiť, ja som mala vždy na jednu skúšku tak zhruba týždeň, ako kedy, teda záležalo od predmetu...
@katusska1 ty teraz končíš strednú? inak ja som tiež vždy hovorila, že sa skoro vydám aj budem mať skôr deti, ako moje rovesníčky...vydávala som sa ako 19-ročná, a s mm sme sa dohodli, že by sme bábo chceli ked budem končiť bakalára...takže v podstate nám to aj vychádza... 🙂 ...neboj aj vám sa podarí 😉
@mirka212 na mňa tiež naliehali, aby som si to neodkladala, ale popravde si ani neviem predstaviť, že by som mala rok vynechať, lebo by sa mi na to určite ťažko nabiehalo...takto by som mala končiť ked bude mať malý rok a pol, takže si ho potom ešte užijem, aj ked tento začiatok bude určite pekne zložitý ☹ a tento posledný ročníkm ti ujde raz dva...u vás to nie je tak, že v piataku máte len zimný semester? u nás hej, takže v podstate budem chodiť do školy už len rok a pol...a na akú školu chodíš?

nikolet_89
9. okt 2011

nebudem pokracovat dalej, ale to z cisto financnych dovodov, vela platim za semester a teraz je pre mna moja dcerka najdolezitejsia, takze asi skoncim na BC aspon zatial

lussy211
9. okt 2011

@li_la No to je dosť rozdiel, ale super , obdivujem také ženy 🙂

katusska1
9. okt 2011

@nikolet_89 áno, to je dobrý vek 🙂 aj ja by som chcela dievčatko 🙂 aj vám nech sa darí 🙂

katusska1
9. okt 2011

@mirka212 chápem, každá mama chce byť so svojím dieťatko. a dochádzaš do školy alebo ako to máš vymyslené? aj moja mama ostala tehotná na vš, keď mala skúšky a prednášky, čakala som sa babkou a dedkom vonku 🙂 ona dochádzala z Dubnice do Banskej...

@lenuska20 kiežby si mala pravdu a zadarilo sa nám, len dúfam, že ak sa dostanem na vš tak ju aj budem zvládať. a čo z teba bude keď dokončíš školu? je to to čo si vždy chcela?

li_la
9. okt 2011

@katusska1 Ja som tiež tak rozmýšľala... 🙂 Teraz rozmýšľame nad druhým bábom... 😀 Manžel zahlásil, že keď budem mať nejakých 27, môžeme si spraviť ešte "benjamínka". Prišla mi táto myšlienka veľmi vtipná. Niektoré 27-ročné nemajú tehotenstvo ešte ani v päte a my si už budeme robiť "benjamínka"... 😀 Tak nech to vyjde! 🙂

lenuska20
9. okt 2011

@nikolet_89 ved druhý stupeň si môžeš dorobiť hocikedy 😉
@katusska1 a na akú vš by si chcela ísť? vy už aj svadbu plánujete? nie je to to čo som chcela, spravila som hlúposť, že som nenastúpila na inú školu len kvôli tomu, že by som to mala väčší kus dochádzania....ale aj toto sa dá, mala by byť zo mňa agronómka, aj ked viem, že sa tomu s najväčšou pravdepodobnosťou venovať nebudem...