Manžel nehovorí o očakávanom prírastku. Čo vy na to?

bellugia
17. dec 2010

Ahojte.
Manžel v práci nechce o mojom tehotenstve a o tom, že čakáme babatinko /som v 7. mesiaci/ hovoriť.... Majú spoločenskú akciu, kde sú pozvané aj partnerky a nezobral ma. Nie žeby ma tam bolo treba, ale z princípu... Dôvod? Tají to z dôvodu, že je na to skoro, že "ešte sa to nenarodilo" /viď obavy z toho, že by sa niečo nedajbože pokazilo a nevyšlo to tak, ako sa tešíme/... Mne to pripadá nepekné... Šťastní budúci rodičia by sa mohli o radosť podeliť - a teraz som tak trochu izolovaná od spoločnosti niektorých ľudí. Čo vy na to?

kejtty
17. dec 2010

hm... smutné, len ho nakopať 😀 😀 😀

zuzanocka
17. dec 2010

fuha... to ťa skoro izoloval... ešte budeš sama doma s babatkom až až... ak je tvoj manžel skutočne taký poverčivý, možno by som si z toho nerobila ťažkú hlavu, ale inak... 😒 veď keď sa bojí "ťa ukázať" v robote, to by si potom asi nemala chodiť vôbec z domu, či ako?? skôr by si ťa mal hrdo viesť pod pazuchou... 🤐

evickapooh
17. dec 2010

je to velmi nepekne!az smutne...ale preco to taji?ze je na to skoro?aby o tom vedeli kolegovia jeho ze si tehu?a cakate -a nie len ty cakas-vase spolocne dieta!a kedy nebude skoro ,ked sa babo narodi?teraz je cas ked cakate dierta preco to nepovie?o 2mesiace uz to nemoze povedat ze cakate d ieta uz bude ina situacia babatko bude na svete.... ja si myslim ze to nie je pravda ,ze iste je njeaky iny dovod preco to tam nepovie?zaujimave....

ivett1
17. dec 2010

ahoj...ak mas nejake problemy (rizikove tehu, byva ti zle a pod.)...to by som sa necudovala, ze sa mu o tom nechce v praci rozpravat, aby sa ho kolegovci nevypytovali 😝 , ale ak nie...a tesite sa, tak v tomto stadiu tehotenstva uz nemusi nic tajit 😀...a mas pravdu, treba sa o radost z prichodu dietatka podelit...len neviem, ci vecierok v praci je to spravne miesto 😅...
aj ked, ja som tiez svoju radost z toho, ze budem mama, chcela vykricaaat do ceeeleeeho svetaaaaa 😀 ...a kludne mu vynadaj, co sa ma co zabavat...bez teba 😉

jasminet
17. dec 2010

kamoska ma kolegu, ktory sa dokonca ani neobtazoval im povedat ze je z neho tato, prisli na to nahodou asi 2 tyzdne po narodeni dietata....takze tajil nie len to, ze cakaju, ale aj novonarodene dieta 😕 😅 pre mna v normalnom beznom a priatelskom pracovnom kolektive nepochopitelne, ale aj taki ludi su 😉

maznacik007
17. dec 2010

Nuz podla mna je jedna vec ze nechce tvoje tehotnestvo v praci nejako rozoberat / tomu sa necudujem prosto niektori chlapi su taky... to je podla mna ok/
ale rozhodne mi neprijde ok ze ta nechce zobrat na spolocensku firemnu akciu ako keby tehotenstvo bola lepra... nepoviem keby si bola na rizikovom ze musis len lezat alebo den pred porodom / hoci preco nie/ tak to by som brala ako istu ohladuplnost.. ale takto mi to prijde od neho hlupe a chrapunske...
a tie dovody.. tak pokial ste neprisli o dieta pocas porodu alebo o velmi male babenko tak potom to nechapem.... ja som mala kolegu ktory napr. veci kupovali az ked sa dieta narodilo... dopredu nekupili nic.. len mal presne zoznam co nakupit po porode / aj s obchodmi kde/ a ked bolo dieta na svete tak nakupil vsetko... ale oni prisli o jedno dietatko pri porode..

ja by som si asi muza skontrolovala... mobil, mail a tak celkovo... mozno som paranoidna.. ale hovori sa doveruj ale preveruj... a taketo chovanie by som vnimala ako dovod na zbystrenie senzorov

bambi9
17. dec 2010

my sme to tajili do 5mesiaca kvoli tomu ze sme cakali ci je vsetko ok....aj na amniocentezu..... a odteraz - po vysledkoch sa zacal aj partner v praci chvalit 🙂 chapem teda jeho obavy, ale uz si v stadiu kedy by to nemuselo byt tajomstvo...

mmmarta
17. dec 2010

Chlapi su iny ako my, niektori viac niektori menej. Ked si sa s tym tvojim rozhodla mat dieta vedela si aky je....alebo ta toto zarazilo? Mozno by som trochu zostrila senzori ci sa fakt nieco nedeje, mozno sa chce na akcii bavit tak ako by sa pri tehotnej manzelke nemohol, tazko povedat. Chlapi zrovna tie nase uzkostne stavy neprezivaju, oni nase tehotestvo celkovo moc neprezivaju aspon ten moj nie, nie je to pre neho este rukolapne.

alexandrah
17. dec 2010

ahoj bellugia - mne to nepekne nepripada, asi to nechce zakriknut, ani moja mama nechcela hovorit, ani nic kupovat, az kym sa risko nenarodil, a manzel o tom tiez moc nehovoril, neni to, ze sa za to hanbi, alebo co, ale mozno naozaj z povercivosti ... ak je to tak, tak neries, iba sa zbytocne pohadate, a je to jeho vec, ci povie v praci, alebo nie ... ked sa male narodi, tak bude cely hrdy tata, uvidis!!! 😀 😀

mircalla
17. dec 2010

Uprimne povedane...zda sa mi to dost cudne....pochopila by som prve 3 mesiace....Ale inak suhlasim s nazorom, ze vacsina muzov (cest vynimkam) tehotenstvo az tak nepreziva, pre nich to zacne, az ked to male uvidia. Potvrdili mi tento nazor dokonca aj chlapi. Ale opakujem...cest vynimkam

salma22
17. dec 2010

nechapem to preco???? zatial kazdy chlap sa pochvali novinkou o babatku moj to isiel zapit s kamaratmi hned ako sa dozvedel ze sme tehotny 😀

beruska.zuzanka
17. dec 2010

nuž, pridávam sa k väčšine, že ak nemáš nejaké problémy, alebo si nemala, tak je to čudné, ja som nejaké malé problémy mala a bola som aj na pn, neskôr som dostala vychádzky a manžel so mnou hrdo chodil všade... kde sa dalo teda 🙂 😕

majina.b
17. dec 2010

ber to ako vtip, ale v práci vedia, že je ženatý???

chraň bože aby sa niečo stalo, ale potom by sa ako zachoval, umáral by sa s tým sám?

jarra
17. dec 2010

aj mne to príde trochu čudné, môj mm to hneď po potvrdení tehu, vytáral trom kolegom a to som ho prosila aby počkal, kým prejde aspoň celých 12tt, lebo o jedno bábätko sme v 12tt prišli, ale chápem, že sa chcel pochváliť. Neviem prečo sa ten tvoj takto správa, my sme pri malej všetko kupovali dopredu a narodila sa zdravučká. Chápem, že to niektoré páry to riešia až po narodení ak majú za sebou zlú skúsenosť, ale podľa mňa to neovplyvníš tým či to niekomu povieš alebo niečo pre maličké kúpiš. Čo sa má stať, stane sa. Skús sa s ním o tom porozprávať a povedz mu, že ťa to zraňuje, možno to pochopí. Alebo potom treba hľadať pravý dôvod prečo to nechce v práci povedať, to že je poverčivý - no ja neviem ešte som nestretla chlapa. ktorý by bol nejak extra poverčivý.

marianca
17. dec 2010

No, mne to príde divné....veď siedmy mesiac je už pomaly aj finiš. Keby to bolo niekedy na začiatku do toho tretieho mesiaca, tak to beriem, ani ja som moc nechcela o tom hovoriť zo začiatku, ale keď uplynuli tie tri mesiace, rada som sa s tým pochválila a muž taktiež nadšene o tom všetkým rozprával, dokonca mi nosil domov aj rôzne rady 😀 😀 😀 😀
S dobre by ma deprimovalo, keby ma takýmto spôsobom vlastne izoloval od spoločnosti, cítila by som sa akoby som bola nejaká nákazlivá, nebezpečná pre okolie, proste by ma to štvalo. A byť ako tehotná stále zatvorená doma a len sa umárať a rozmýšľať, či všetko dobre dopadne, to určite nie je pre teba dobré...Treba vypadnúť z dobu, zabaviť sa, prísť na iné myšlienky...
Takže zhrniem to, podľa mňa sa v tomto tvoj muž správa hodne hodne divne...

strapco13
17. dec 2010

bellugia ...mne sa stalo nieco podobne....az na to, ze mna na firenmu akciu zobral, ale to na mne bolo vidiet len malo, kedze mam brucho aj bez tehu
lenze...v praci mali kolegynu, co porodila v tom case..ale dost predcasne..a kedze to bola nasa spolocna znama, tak jej nechcel jatrit rany....zisti si ci za tym nie je skor nieco podobne
ale inak chlapy rozmyslaju uplne inak v tomto ako zeny..pokial sa v sukromi z baba tesi a teba nezanedbava, tak za tym nehladaj nic, len to, ze je chlap a proste o takych veciach nehovori 😉

lucka1987
17. dec 2010

no ani moj to nechel povedat nikomu a ani nepovedal... len na prvej poradni som bola s tehotnou manzelkou mm kolegu.. a uz sa to rozkriklo... ale mm to nekomentoval... potom len tak s usmevom ze hej cakame mrnciaka maleho a podobne ale inak bol ticho o tom... ako aj teraz je ticho o tom ze uz necakame mrnusika... nikomu nepovedal ze som potratila na konci 3 mes a preto som vystavena stalym otazkam kedy mam termin a podobne.....no a kazdemu zvalst musim odpovedat na neprijemne otazky...
chali su uz raz takí, maju svoju hlavicku a niekedy im nemozme porozumiet... 7 mes je uz dost neskoro... on to che kedy oznamit? ked vase dieta bude mat 18? lebo vtedy to uz bude bezpecnejsie 😕 🙂 neboj kazdy to berie inak.. urcote to nemyslí zle

evabb35
17. dec 2010

Tiež som nechcela, aby to všetci vedeli. Keď som si prečítala príspevky mamičiek, ktorým tehotenstvo nevyšlo , tak tie poznámky okolia boli ozaj kruté. Ľudia si ani neuvedomujú ako slovom vedia ublížiť. Takže počínanie Tvojho manžela chápem. Ale zase ja som nepotrebovala chodiť do spoločnosti, nepotrebovala som sa deliť o zážitky s tehotenstva, nepotrebovala som aby mi znášali detské oblečenie a pod. , ale som potrebovala veľa spať, odpočívať. Takže neviem, čo je na tom nepochopiteľné. To keby to takto niekto všetkým vytáral, tak by ma asi porazilo. Nechcela som, aby sa o tom vedelo. Načo? Jasné, že potom boli všetci v šoku a prekvapení....ale bolo to milé. Pamätám si na to dodnes.