Manžel pracujúci online z domu

juliet86
10. apr 2018

Caute. Mate niektore manzela / partnera ktoreho praca si vyzaduje byt viac menej stale online a online k dispozicii? Pripadne aj robi z domu? Ako tento druh prace vplyva na vas vztah rodinu celkovo?

sayurinka
10. apr 2018

Má to svoje pre aj proti.😎
Je super, že v pripade neocakavanej situácie je hneď po ruke, že ma pracovnú dobu ako chce, že si môže spraviť hocikedy pauzu atď.😉
Avšak je potrebné, aby mal svoju vlastnú samostatnú miestnosť inak je to na nervi. A úprimne niekedy keď mali byť isté zložité veci hotové na termín a malý mal akurát vtedy obdobie zubov, že vrieskal ako skoro stále, tak ani tá miestnosť mu nepomohla 🙈
Hodnotím, že to má viac pozitív, no pozor na ponorkovu chorobu, niekedy ta neustála prítomnosť (aj keď nie v jednej miestnosti) vie pekne liezť na nervi 😂

kaja01
10. apr 2018

Ja pracujem z domu už vyše 13 rokov, som spokojná, manžel má "home office" niekedy 2-3 krát v týždni, niekedy celý týždeň, ako príde. Niekedy, keď týždeň robí z domu tak čakám kedy vypadne, ale som spokojná.

juliet86
autor
11. apr 2018

@sayurinka
@kaja01 dik za odpovede. A nestava sa ze vlastne robite stale? Nie 8 hodin ale od zobudenia do spania 16-18hodin ze si nestihnete ani navarit ani pokecat 15min s partnerom lebo praca?

marseillefan
11. apr 2018

Ja takto pracujem prakticky celý život. Keďže potrebujem byť stále online, dovolenky v zahraničí už ani nemáme a ak hej, tak je to dosť utrpenie, lebo si svoje musím odpracovať. Pamätám si napríklad ako som na svadobnej ceste mal dôležitý deadline pre jeden projekt a robil som v hoteli do tretej ráno na posteli vedľa spiacej manželky 🙂 Od vtedy prešlo 10 rokov a keďže mám tolerantnú manželku, stále nám to funguje. Ako tu už spomínali dievčatá, výhoda je v tom, že som stále po ruke, nevýhoda je, že "kvalita" mojej prítomnosti je dosť nízka. Večer ma manželka zvykne zavolať, aby som bol s rodinou, tak si zoberiem počítač a idem do obývačky. Je pravda, že vtedy už nepracujem naplno, tak trošku pomôžem, aby sme deti dostali do postele (trošku sa s nimi pošalím a pre nich je to taká rutina, vedia, že ocko sa s nimi večer šalí, tak aj keď náhodou vtedy niečo robím, zavolajú si ma). Manželka to berie v pohode, rieši to tak, že si cez deň robí program s deťmi. Na druhej strane si tých 10-15 minút denne na rozhovor s manželkou obvykle nájdem. Porozpráva mi čo s deťmi zažila, prípadne sa jej aj ja pochválim/posťažujem so svojimi vecami. Mám tak pocit (a verím, že aj ona), že sme si stále citovo blízki.

kaja01
11. apr 2018

@juliet86 Áno robíme obidvaja veľa, ale rozvrhnutie pracovného času si navrhujeme sami. Ja odnesiem malého do škôlky a po 8 začínam pracovať, pracujem do 15 idem pre malého a potom pracujem až keď ide malý spať. Manžel ak má home office tak má poobedia väčšinou voľné a ak sa mu chce tiež si porobí veci večer. Práca z domu je pri deťoch teda v mojom prípade super, dieťa choré, je doma, pracujem keď spí. Do škôlky a zo škôlky kto zanesie, vyzdvihne, netreba riešiť, ranný zhon neexistuje, či prídem do práce o 10 min. neskôr nikto nerieši.

mirola
11. apr 2018

moj partner to ma tak pol na pol.. resp. jeho praca mu umoznuje pracovat z domu online full time, ale nerobi to. Robi to len par dni do mesiaca napriklad piatky, ale inak chodi do kanclu lebo tam efektivnejsie spravi. Navyse aj chodi do zahranicia, teda vtedy robi z hotela aj v noci a ked je doma, nikdy nerobi dlhsie ako do 16 tej aby sa mi mohol venovat. V com vidim ja osobne velku vyhodu je cestovanie. Vdaka jeho praci mozeme ist napriklad v zime na dva mesiace do thajska. Prvy mesiac mame dovolenku, flakame sa uzivame.. druhy mesiac on pracuje z "plaze" 5 hodin denne a rata sa mu to akoby uz bol normalne v robote. Plus mozem za nim pocestovat cely svet ak chcem a zaplatim si len letenku, ostatne plati firma... teda neviem si online pracu ako partnerka vynachvalit. Nie raz sa stane, ze on pracuje v aute ked sme na vylete cez tyzden a ja soferujem... v podstate je to akoby sedel v kancli a my sme uz niekde v tatrach 🙂..
nemenila by som za nic na svete

nicoli02
11. apr 2018

môj brat tak pracuje a jeho priateľka z toho nie je veľmi nadšená :/ teda robí to len krátko a vraj je fajn, že je doma, že môže kedykoľvek s čímkoľvek pomôcť ale zase niekedy keď by chcela aby sa venoval aj im, napríklad cez víkend tak musí niečo urobiť a stále je niečo čo treba prerobiť alebo dorobiť :/

eliska13
11. apr 2018

@juliet86 ma to viac pozitív ako negatív.Ziadn otravni kolegovia, dochádzanie, stravuje sa doma, len treba ustriehnuť, aby ho to nepohltilo a nerobil stále.Ale nie je to vlastna skusenost, ale z okolia

arcanne2
11. apr 2018

Môj muž zacina robit tak že by 3dni v office vo Viedni a dva dni z domu, cize bude chodit na trojdnovky tak dúfam že to bude v pohode

lija22
11. apr 2018

moj muz ma home office a on je absolutne spokojny. ano pracuje viac ale aj menej. ako kedy

m.i.r.i
11. apr 2018

My tak tiez fungujeme obaja..ja pracujem z domu uz 8 rokov, manzel naplno 2..za nas tiez super..mame kazdy svoju kancelariu ..cize sa snazime nebyt spolu nonstop, ale dame si spolu kavu, obed, pokecame..kazdy si svoje robi..ma to velke vyhody, kedze mame flexibilitu, prestriedame sa pri synovi, ked bol maly tak v starostlivosti, teraz uz pri vyzdvihnuti zo skoly, rozvoze na kruzky...manzel robieva niekedy doobeda, niekedy poobede, tak sa vieme aj tu doladit, kto co vybavi, co poriesi...ja k tomu nemam fixne dane ze mam pracovat od-do..takze si to flexibine zariadim..ja na pracu z domu nedam dopustit..mozeme byvat kde chceme, syn nas ma doma oboch ...ked potreboval marodovat chory, tak netreba vyberat OCR, pretoze sme doma tiez, syn nie je sam, ma navarene..a ja ked chcem tak si vezmem pocitac a kavu a idem do zahrady, porelaxujem...my ziadnu ponorku nemame, snazime sa mat kazdy svoj priestor, ale zaroven je to super byt stale po ruke..

m.i.r.i
11. apr 2018

a este dodam -- viacmenej nepracujeme naviac...ano, domacky zamestnanec pri klasickej zmluve, nema striktne danu pracovnu dobu a nema narod mat zaplatene nadcasy podla zakonnika prace atd...ale viacmenej kedze nik nekontroluje strikne, ma byt urobena praca, tak aj ja si odskosim napr o 2 pre syna, zaveziem na trening, tam sa pripojim o od 3 do 4, sediac pri tenisovych kurtoch...potom ho nalozim, priveziem domov...a napriklad sa pripojim vecer o 8 a robim dlhsie..podla potreby, podla toho co treba dokoncit...tiez cez prazdniny napriklad zbalim pocitac, odidem k rodicom aj so synom, on tam ma program, ja pracujem tam...ja si uz klasicku pracovnu dobu sediac v kanci neviem ani predstavit 🙂

zuzilo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzilo
11. apr 2018

Môžem sa opýtať Vás žien, ktoré samé máte home office, resp. Vaši partneri, v akom odvetví pracujete? Všetko IT alebo preklady? Všetko sú to nadnárodné, veľké medzinárodné firmy alebo i slovenské? Ďakujem za odpoveď, môžete i v ip.

uglybetty1234
11. apr 2018

@zuzilo aj mna toto zaujima ;)

kaja01
11. apr 2018

@zuzilo Ja robím účtovníctvo, manžel obchodný zástupca.

zuzilo
11. apr 2018

@kaja01 Vďaka 🙂

lija22
11. apr 2018

@zuzilo moj muz slovenska firma, gameing. ja som mala v minulosti rok homeoffice a odvetvie bolo administracia webu, tiez slovenska firma.

zuzilo
11. apr 2018

@lija22 Vďaka 🙂

lula313
11. apr 2018

Môj muž tak robi. Ja som bola teraz dva roky zamestnaná v kancli a hrozne mi chýbala jeho prítomnosť a to, že sme chodili všetko spolu vybavovat, keď som mala viac casu napr. popri štúdiu na Vs, alebo keď som robila účtovníctvo z domu. Ale samozrejme, aj jeho to pohltilo a prejavuje sa to tak, že väčšinou v noci pracuje, tak sa ho v posteli pred spánkom Ani nedočkám.

juliet86
autor
11. apr 2018

@marseillefan dik za podrobny opis. Paci sa mi ako si pomenoval tu kvalitu pritomnosti. Teba sameho to ze kvazi nemas kedy vypnut nestresuje? A manzelka ti fakt nikdy nevycitala ze nie si viac pritomny nemas viac casu?

janinah
11. apr 2018

@marseillefan toto ni e je život,ja by som ťa vyhodila už z tej svadobnej postele.....že 10-15minút denne...až toľkooooo?..ufff,zíram ako všelijak ľudia žijú....za mňa peniaze nie sú všetko,ani náhodou nie
@zuzilo dcéra robí 5 dní v mesiaci z domu,je to jedna z dvoch najväčších korporácií na svete

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marseillefan
11. apr 2018

@juliet86 úprimne, oveľa viac by ma stresovalo ak by som musel každý deň chodiť ráno na presnú hodinu do práce. A práca je super, lebo si nielen že dobre zarobím, ale navyše si budujem vlastný biznis, ktorý keď rastie, tak nielen že zarábam viacej, ale hodnota biznisu sa zvyšuje.
@janinah môj otec chodil na týždňovky a verím, že veľa mužov to robí aj teraz a sú tým pádom s rodinou ešte menej. No a drahá moja, zo svadobnej postele by si ma nevyhodila, ja by som sa s takou ženou totiž nikdy neoženil 🙂
@wena Áno, oplatí sa mi to kráľovsky. Prakticky by som mohol ísť pred dovŕšením 40-ky do dôchodku. A navyše ma to baví. Som sám sebe pánom (a ešte aj iným ľuďom), nemusím do práce cestovať, budujem niečo, v čom možno raz budú pokračovať moje deti. Nemenil by som...

apolka77
11. apr 2018

@marseillefan ako mna len zarazilo tych 10-15min., co si pisal ze si najdes pre manzelku..to sa mi zda zalostne malo...vsak uz aj mackam a psom sa venuju dlhsie...ako nic v zlom, je to tvoja vec,len som myslela, ci to nieje preklep.

marseillefan
11. apr 2018

@apolka77 tých 10-15 minút neznamená, že sme len toľko spolu, znamená to, že sa toľko porozprávame o zážitkoch, pocitoch, atď. Niekde písalo, že toľko je potrebných na to, aby sa udržal citový vzťah v partnerskom vzťahu, preto som to spomenul. To neznamená, že mám len 15 minút voľného času.

momoqui
11. apr 2018

@marseillefan tak toto je to negativum ked niekto pracuje z domu, ze si nevies dat prestavku a nemas pracovny cas. Neverim, ze musis robit 23 hodin denne. 10-15 minut na manzelku aj to so zapnutym Pc na kolenach tak to teda gratulujem

kaja01
11. apr 2018

@momoqui Myslím, že kto nevyskúša prácu z domu, nepochopí. Áno človek pracuje viac, ale má voľnosť, postavím sa od PC, idem von a pol hodinu sa prechádzam sa po záhrade a obzerám kvietky, sadnem na terasu, vyložím si nohy na stôl a pozerám na oblohu, prácu posuniem a spravím o pol hodiny neskôr. Nikto nezazerá, keď zbehnem na obed a som tam 2 hodiny, jednoducho prácu musíš spraviť a kedy nikoho nezaujíma. Keď som chodila do práce, stalo sa, že momentálne nebolo do čoho "pichnúť" a človek mával nohami a čakal keď padne a to som neznášala, ten premárnený čas čo čakáš kedy môžeš odísť.

momoqui
11. apr 2018

@kaja01 jasne ja nie som proti ale nemam rada ked to vyhrodi do extremizmov...ja osobne som home office mavala a aj moj muz a pokial je na to priestor je to skvele

marseillefan
11. apr 2018

@momoqui Nikde netvrdím, že pracujem extrémne, len že sa mi to prelína so súkromím. A tiež nikde netvrdím, že mám na manželku 10-15 minút.