Manželky kamionistov

iivkaa1
9. okt 2012

Ahojte maminy, su tu nejake maminy,ktore maju manzelov kamionistov? Lebo moj je a dost tazko to zvladam, no horsie je na tom nas skoro 3rocny syn... tie otazky, kde je tatik a plac ked nieje doma... Ako to riesite Vy? Poradte...Dakujem Ivka

chikitka
9. okt 2012

@iivkaa1 moj muz robil na kamione 13 rokov, a podla mna je to najhorsia praca! robil v case ked sa dalo este kralovsky zarobit. ale to bola dan za vsetko to, co sa pos...lo. rozpadlo sa mu manzelstvo (podla mna aj tak nefunkcne), dve dcery videl raz za cas ( niekedy nebol doma aj 3 mesiace) a vynahradzal darcekmi a dovolenkami a podla toho vyzera aj ich vychova. katastrofa. teda ta mladsia. tato plnil v rodine ulohu toho, co nevychovava, nebije, netresta, nenapomina, ale nosi darceky, peniaze, vsetko prepaci a je s nim len a len sranda. vysledok: mladsia dcera uplne nesamostatna, na vsetko potrebuje tata, rozmaznana, nic neni dobre. uplne zle. a sice teraz uz na kamione nerobi, ale ma pracu vodica a od marca do novembra stale niekde na cestach sluzobne. teraz som doma sama s malym prakticky dva mesiace vkuse a viem ta velmi dobre pochopit, ze to tazko nesies. ja tiez. hlavne preto, ze som na vsetko celkom sama, bez pomoci rodiny. neni to med lizat a ked niekedy zabrdne, ze by sa vratil na kamion, som absolutne proti! nedovolim mu uz, aby nebol pri svojom dietati a nevidel ho vyrastat kvoli peniazom, hoci by ich bolo treba... nedovolim mu vynahradzat vychovu a kazit charakter decku tak, ako sa mu to podarilo pri dcere. mozno je to fajn praca na vylety, spoznavanie sveta, ludi, reci, a povedzme si otvorene, ma to kopu inych vyhod, dostanes sa k tovaru od vymyslu sveta...ale roky, kedy chybal doma to nikdy nevrati. ani pokazene vztahy. masaker je, ze dnes si bohuzial clovek vyberat nemoze 😒 moc som ti neporadila, ale viem ze to mas tazke. snad malemu tato strateny cas vhodne a nalezite vynahradza... nas je este maly, tak to nevnima, ale ja mam co robit, ked som cele tyzdne sama v 1 malom byte, a uz mi sibe zo samej seba, pripadne z maleho v case, ked ho boli brusko nocou, dnom...ak sa ti da, bud s malym stale niekde vonku, medzi ludmi, aby sa bavil a nemal cas mysliet tolko na tata...

iivkaa1
autor
9. okt 2012

@chikitka ano je to blba praca,ale jeho bavi a aspon zarobi trochu viac ako tu na svk... a nemoze si v dnesnej dobe vyberat...taka je doba ☹ ale snazi sa mu venovat ked je doma,ale to je len kratko... a 🙂 viem,ze aj ty to mas tazke....byt sama s malym dietatom,nieje sranda a ak si na vsetko sama.....poznam to,aj ked mne rodicia obcas pomozu, ze tam skocim na den,dva ale vies,co je to, ak si dva tyzdne sama v byte a nemas tu ani vela znamych....a mas pravdu,ze ho nepustis uz na kamiony...

marsys
9. okt 2012

Kazda minca ma dve strany...
..aj moj manzel jazdi na kamione..turnusovo(6t von a 1t doma)uz 8rokov a myslim si, ze v pohode...mame system,ktory funguje,ak mas manzelstvo postavene na dovere a spravnej komunikacii nieje co riesit. v dnesnej dobe je penazi stale malo. Ja som si uz zvykla(peniazky su silna motivacia) a nemam pocit,ze by nase deti nejak trpeli..Tatik je v praci a maminka sa stara o fungovanie rodiny.Detom vyplnam cas ako sa len da..Sme si s manzelom stale vzacny,stale si piseme pekne sms..Nas tatik odchadza do roboty v pohode,deti sa rozlucia a trpezlivo cakaju kedy sa vrati so super darcekom..
Mam kamosky,co maju manzelov pracujucich doma a hadky maju na dennom poridku..tam trpia deti ovela viac...o fungujucu rodinu sa musia postarat dvaja..

chikitka
9. okt 2012

@iivkaa1 najhorsie je, ze niekedy sa skoro dam zlomit, ze by zarobil ( ma exekucie vdaka byvalej manzelke, ale take co zariadila z jesitnosti, tak to nam dost robi zle po financnej stranke). ale ked s nim aj citam inzeraty, on pozna skoro vsetky tie firmy, vie ze su to casto zlodusi, co nikdy nedaju to co ponukaju, fasa peniaze a pracu na max. 3 turnusy. dobre vieme, ze to nikdy neni 3 tyzdne a slubenych 10 dni volna ako zvyknu pisat... jj, musim ale suhlasit, ze je to niekedy fajn cestovat svetom, bola som s nim tak vyletne dvakrat, ale teda sama som toho mala po 10 dnoch dost. jeho to tiez bavilo, ale je workoholik - ked sa da zarobit, ide kym neodpadne. ja sa onho aj dost bojim, lebo viem ze by riskoval, jazdil by ked by uz bol totalne vycerpany a tak... a vdovou sa byt nechystam, aj ked nie sme zosobaseni... je to taky adrenalinovy nadsenec v zmysle, co je nebezpecne, do toho idem. a ja tu potom mozem sediviet. myslim si, ze si vo svojom zivote uzil kamionov dost, aj nebezpecenstva roznych charakterov, ma 38 a niekedy mam pocit ze prezil aspon 3 paralelne zivoty. tak sa ho snazim konecne udrzat na zemi a ukazat mu, ze aj rodina ma svoje caro...aj ked viem, ze peniaze potrebujeme, stale si pripominam, ze zvladli sme tazke chvile aj bez kamiona. a nepustila by si syna, ked bude vacsi samozrejme, na taky vylet s tatom? alebo v lete nechodite na kamionovu dovolenku?

iivkaa1
autor
9. okt 2012

@marsys ano ja viem,ze peniazky treba a v dnesnej dobe si clovek nemoze vyberat, ale maly je velmi naviazany na tata...a a aj sa mu snazim max,venovat,ale vecer ked ide spat mi da pusu a sa otoci,ze aj tatikovi a on tam nieje...rozumies...a ako 3rocnemu vysvetlis....

iivkaa1
autor
9. okt 2012

@chikitka ved to slubuju hory doly a potom nic.... a aj ja sa o neho bojim,ved je to nebezpecna praca,sam v cudzej krajine....no on to nerobi dlho,teda co chodi do zahranicia...a ano maleho by son s nim pustila,ak bude vacsi ... ale on ho potrťebuje doma a aj chlapsku ruku....ja som potom ta zla,lebo ked je tato doma,ma viac dovolene 🙂 aj ked on je tiez prisny na neho....

chikitka
9. okt 2012

@iivkaa1 no mna az zo stolicky dviha ked sa mi podari si sem tam zapnut spravy a tam kukam, ako sa zasa vykyblil nejaky vodic kamionu a pod.
uplne ta chapem, ja mam tiez problemy s jeho mladsou dcerou. ja som ta prisna, co vyzaduje urcite zasady a pravidla a tato je ten, kto dovoluje ich stale porusovat. ked sa rozculim, tak som este aj macocha. ale nemyslim si ze dievca ktore bude mat za 3 mesiace 11 rokov potrebuje, aby jej tato upratal postel, ostruhal farbicky do skoly, urobil ulohy, ocesal vlasy, isiel s nou na ihrisko, lebo je maly asocial, co ma blok si najst kamaratov, aby jej musel snurky viazat, obuvat ju, obliekat ju, sprchovat ju, umyvat vlasy, kontrolovat ci si umyla zuby a podobne... ti poviem, ze mi inak nervy pracuju, ked toto vidim, jak je mala neschopna a vlastne leniva, lebo ved tato urobi. a tato vsetko urobi, lebo jej to musi vynahradit. nielen roky prec, ale aj rozvod. no cele zle! a perlicka: neovlada hodiny a kalendar... pripominam ze ma takmer 11rokov. a nakoniec sa este pohadame kvoli nej, lebo mu to vycitam, ze vdaka nemu ma z dcery pripad na lekara... a strasne ma to sere, ze jej vlastne tymto ublizuje. lebo tym, ze on si cisti svedomie, jej neskutocne robi zle. teraz to mozno nevnima ani jeden ani druhy, ale raz to pocitia. a nebude to daleko. a mozno aj uznaju, ze som mala pravdu, ked som trvala na nejakom tom buzerovani a nuteni k samostatnosti...

chikitka
9. okt 2012

@iivkaa1 dufam ze u vas to tak nebude, lebo to neprajem nikomu...

iivkaa1
autor
9. okt 2012

@chikitka ano tak to by asi hnevalo aj mna...dufam aj ja ze u nas to takto nedopadne..

marsys
9. okt 2012

@iivkaa1 aj nas maly(4r) je na tatika dost naviazany no asi viac na mna 🙂 dennne si volaju,fotky mame povesane po celom byte..Maly uz pochopil,ze tatik chodi do roboty a zaraba korunky,aby sme sa mali lepsie..denne mu to opakujem. denne sa o tatikovi rozpravame,co robi...ako nas velmi lubi...a myslim si ze to zvlada v pohode..

iivkaa1
autor
9. okt 2012

ano je uz trosku vacsi a rozumnejsi,nas nema este tri roky,tak to mu tazsie vysvetlis....snad sa to zlepsi...