Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
22. dec 2011

@zlatat dakujem dakujem dakujem,Znamenam a ziadam urcite lebo toto sa fakt neda.Zajtra este skusim rucne daco spravit ale pochybujem ze nieco docielim

mizulienka
22. dec 2011

@anibas moju raz nechali vonku cez noc, sice nemrzlo alebo bolo nieco okolo 1 stupna a potom mali pripomienky, ze marcipan taky a taky 😠

eliska22
22. dec 2011

@lusil2005 tééééééééda, videla som už veľa truhlíc, ale na túto nemá ani jedna..je úplne vymakaná 😵

yamahafazer
22. dec 2011

@lussy23 no aj tie su oblubene u mna 😀 a my sme robili,ze sme si dali vajcia,muku,cukor,orechy vsetko do hrnca a sa to miesa a nahreje a das normalne do vrecka na krem s hladkou rurkou a striekam rozky na papier .Ja vzdy robim iba tieto lebo su super a je to rychle hotove a to som sa ich inak vela narobievala.A vy ich ako v skole robite?

maxjolie
22. dec 2011

viete mi poradiť nejaký chutný krém z mascarpone - ale bez čokolády a želatíny? 😵

mariann2
22. dec 2011

ahojte pridávam moju tretiu jednotku, ešte zajtra jednu kittynu a mám dva dni pokoj 🙂

pristela
22. dec 2011

@bzucinka2 štvorce niesu kreslene , ale normal z hmoty vykrajovane 😉

@duplicka receptik pouzivam len a iba tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171 , ale plnku robim inu - normal čoko plnku ako do torticiek šlahanu nad parou

pristela
22. dec 2011

@mariann2 jeeemine ten medved je bombovy 😀 😀 😀 😀 😀
jaj prave si dosla holka po puncove, karamelove a margotkove, domceky sli nakoniec za velku flasu kinder vaječneho bez alkoholoveho 😉 takze to dopadlo presne ako som si myslela 😠 😀 😀

mrka2
22. dec 2011

@mariann2 aky zlaty je ten macko 😀 este aj okuliare,aby mu nefukalo do oci 😀 😀 no super!

adul67
22. dec 2011

@reruna môžem ta poprosit ako robíš ten krém ty?či som niekde nespravila chybu .ked som ho nechala v teple v kuchyni tak mi nejak zredol nie moc ale no neviem asi mi ta torta neda spat 😒

mizulienka
22. dec 2011

@dm1 Dani prihlas sa , mas nadherne coko torty 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/sutaz-o-najkrajsiu-co...

lusil2005
22. dec 2011

Zienky velmi krasne vam dakujem za slova chvaly!!!! Som velmi rada ze sa vam torticky pacia 😅 Idem sa s "nadsenim" pustit do dalsich dvoch...

dadka212
22. dec 2011

@mizulienka Danka tam už tuším písala, že niečo vymyslí 😀 to sa teda velmi teším, ja a čokoláda nie sme kamošky, preto velmi obdivujem ako to niekto dokáže 😵

no ja idem tiež poslednú dorobiť...punčovú, som zvedavá ako im bude chutiť, lebo je fest mokrá 😅 ešte raz idem potrieť maslom, nech to nepremokne by ma porazilo 😝

bzucinka2
22. dec 2011

Keď uvidíte svoje sny kráčať v snehu
a na srdiečkach pocítite nehu,
keď snehová vločka zacengá vám na nose,
nech tíško znejú slová: Prajeme vám krásne Vianoce!

Nech sú pre vás vianočné sviatky príjemným zastavením, aby ste načerpali veľa radosti do života a silu prekonať všetky prekážky, ktoré vám nastávajúci rok prinesie do cesty. Krásne vianočné sviatky a šťastný Nový rok všetkým kolegom, priateľom a známym praje

Alexko a Tominko s rodičmi
P.S. a nech vam to takto super pecie aj cely dalsi rok 🙂

dm1
22. dec 2011

@mizulienka dadka ma pravdu uz hutam co vymyslim 😀 . Teda ak bude vobec cas kedze budem uz chodit do prace 😝 . Ale dakujem ze si na mna myslela 😵

zdenallicka
22. dec 2011

Kočky, nestíhám se k vám ani koukat, natož něco psát, ale myslím na vás a chci vám popřát krásné Vánoce...🙂

Užijte si je s těmi, které máte rády a nechte se nacucat tou radostí, láskou a blízkostí.. A važte si každé chvíle s těmi, které milujete.. 😵

Příští rok totiž může být všechno jinak.. 😔

jakelina
22. dec 2011

Všechny moje milované pekařinky (nebudu všechny jmenovat 😉 ), z celého srdce přeju vám všem i vašim blízkým krásné vánoce. Prožijte to v klidu, nehleďte na drobečky a jehličí, prostě ať je doma útulno, voní vanilka a cukroví.

adul67
22. dec 2011

tak tu vládne vianočná nálada ja vám chcem hodit tu neštastnu tortu a neviem či tam mám dat panačikov alebo nie ked ona chce aj sviečky 40 neviem de ich dam je to neaké prepchaté

vecernicci
22. dec 2011

@adul67 já bych místo panáčků dala ty svíčky, takhle to bude moc prepchaté 😀 jak říkáš

adul67
22. dec 2011

@vecernicci díkes de ich pichnem?hmmm?zajtra prehadžem adam dam z boku 😉

dm1
22. dec 2011

@adul67 a keby si vykrojila z hmoty kolecka a dala okolo torty normlane na podlozku a do toho pichla tie sviecky?

adul67
22. dec 2011

@dm1 môže bit ..zajtra si pre nu prídu tak sa spítam ako to chceju lebo som s nimi neni v kontakte a oni chcely všetko aj panačikov aj sviečky tak budem musiet niečo vyhodit nech sa rozhodnu možno som spravila malú tortu
😀

zuba
22. dec 2011

No tak prikladám moju ďalšiu tortičku. Bola pre manžela do roboty na zajtra - usmerňovač prúdu - to pekné vzadu je originálny kus 🙂
Dlhá bola 27 cm a spredu má tak 8x8cm - takže sa tá mriežka robila fakt blbo. Toto bola zataiľ moja najhoršia zákazka 😝 a to som ju robila, pre manžela, ktorý sa minule so susedom rozčuľoval, že ako sa im nevenujeme, lebo robíme tortu (ktorú som robila pre jeho mamu a suseda robila malej k narodkám práve), že čo je to za nápad, že som si ju mohla radšej kúpiť 😠 a potom si na mňa vymyslí čosi takéto pred Vianocami.

vecernicci
22. dec 2011

@adul67 anebo tam nechat brankáře, jméno a číslo dát z boku a svíčky napíchat po obvodových čarách, dvacet na každou stranu se vejde 😉 anebo jestli chtějí svíčku ve tvaru 40, tak bych jí dala před míč z každý strany čáry jako skóre a panáčky nahoru kolem míče

vecernicci
22. dec 2011

@zuba super jako originál 😉

zuba
22. dec 2011

No a ešte Vám prajem krásne sviatky ak by som sa sem už zajtra nedostala. (No a na foto sú moje úplne prvé perníčkové guľky, ktoré sú také vajíčka 😉 )

ikula2
22. dec 2011

@pristela wow nadherna, sa ti vydarila aj formula aj cela torta
@jakelina no vobec to auticko vyzera super, nie je to skodovka?

ikula2
22. dec 2011

@mariann2 kraaasna 🙂

livia76
22. dec 2011

@bianca na konci tejto stránky je aj obrázok aj cena, ten mám odskúšaný 😉
http://www.celishop.sk/zmesi-a-muky/461/emco-sm...

ivkaj
22. dec 2011

Nenajde se tu šikovná osůbka z okolí Praha-východ která by mi udělala krásný dort pro prcka k 1.narozeninám?