Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
17. mar 2010

jeeej, tak sa tesim na vysledok..urcite bude krasna ako vsetky tvoje torticky 😵 😵 😵 . A ako sa taka barbina robi? Normalne ju postavis do korpusu? teda zasadis? 😀

henikav1
17. mar 2010

nika, dufam ze sa podari, lebo ta je na objednavku. A ano, normalne ju postavim do korpusu. Torta bude len sukna, na to som si objednala normalne formu, takze sa nemusim trapit nieco zrezavat a tak dufam ze to nejako pojde. Ked bude hotova, hodim na torty od mamy, ale to bude najskor zajtra neskoro vecer, mozno dovtedy uz aj konik pojde

nikanika28
17. mar 2010

tak to je super, ze je na to forma...a vycackas to potom uz lavou zadnou 😎 . Budem zajtra sledovat T.O.M., ci si uz pridala foto 😵
Len sa obavam, aby toho nasho kona nespustili az o dva, ci tri dni 🤐 🤐 🤐

henikav1
17. mar 2010

no ved toho sa aj ja bojim, aby nenastal problem a spustia ho ovela neskor, alebo vobec

henikav1
19. mar 2010

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

petaba
19. mar 2010

ahojteeee... konečne to funguje 🙂 ak chcete tak kuknite čo som robila
jedna futbalová http://www.tortyodmamy.sk/?q=sportove/futbalova-16
prsíčko pre kamoša http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/prsi...

petaba
19. mar 2010

na torty od mamy som spravila tému pomôcky z domácnosti, tak to hodím aj sem 😅
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/pomocky-z-...

...kúpila som si v ikei túto deckú sadu do piesku (2,99€) a hladítko je perfektné... je to super náhrada za žehličku na marcipán a hlavne za super cenu 🙂
na stránke našej ikei som to nenašla, ale tu hej 🙂 http://www.ikea.is/categories/180/products/2880

petaba
19. mar 2010

a ešte jedna vec 😅 skúšali ste už niektorá zamraziť punčovinu?

cessy
19. mar 2010

ahojte babule, normalne ste mi chybali 😀 😀 😉

petaba
19. mar 2010

dnes trpím samomluvou 😒

cessy
19. mar 2010

petaba ahoj, ja som puncovinu este nezmrazovala, iba nepouzity korpus na nu 😉

cessy
19. mar 2010

petaba ahoj, ja som puncovinu este nezmrazovala, iba nepouzity korpus na nu 😉

cessy
19. mar 2010

jej 2x.....no toto 😒

henikav1
19. mar 2010

aj mne ste straaasne chybali
tak sa tesim ze tento kon zas funguje
petaba, to su dosledky abstaku ta samomluva, u kazdeho sa to prejavuje inac 😉 😉 😉
tie tvoje torticky su krasne, to futbalove ihrisko vyzera riadne obrovske a tie didi som akurat obzerala na stranke, ze aky dobry napad, urobim kolegovi aspon jednu

cessy
19. mar 2010

ahoj heni..
ja som piekl tiez, ale len dobosku na vrchu s karamelom takze nic zaujimave 😉

henikav1
19. mar 2010

cessy, mnam, zboznujem dobosku
a nepotiahla si ju??? to ako choroba z povolania 😀 ked uz potahujeme aj hrnce 😀

cessy
19. mar 2010

henka nie nepotiahla, lebo hore som robila ten origos karamel, ale je fantasicka, mnaaaam aj oslavenec si chvalil /moj ocino/ 😉

cessy
19. mar 2010

henka nie nepotiahla, lebo hore som robila ten origos karamel, ale je fantasicka, mnaaaam aj oslavenec si chvalil /moj ocino/ 😉

henikav1
19. mar 2010

aj mne ste straaasne chybali
tak sa tesim ze tento kon zas funguje
petaba, to su dosledky abstaku ta samomluva, u kazdeho sa to prejavuje inac 😉 😉 😉
tie tvoje torticky su krasne, to futbalove ihrisko vyzera riadne obrovske a tie didi som akurat obzerala na stranke, ze aky dobry napad, urobim kolegovi aspon jednu

lenka.pav
19. mar 2010

ahojte, priznam sa, aj ja som mala abstak. ako sa vam paci tato nova verzia? ja si akosi tazsie zvykam na novinky, zatial ma tato verzia nicim neuputala ☹ ☹ ☹ . snad si coskoro zvyknem.
cessy, mna by teda ta tvoja dobosova zaujimala, ako sa ti vydarila. je s tym vela roboty? a ako sa ti robil ten karamel?
peta, pekne torticky si vykuzlila, ta jedna cica je origos napad 😀
heni, barbie je zlatunka! naozaj ti vysla na jednotku!

henikav1
19. mar 2010

fiha, tu to nejako blbne, alebo ja blbnem?

lenka.pav
19. mar 2010

heni, aj mne sa zda, ze to blbne, dava 2x odpovede, aj je to nejake pomale ☹

cessy
19. mar 2010

neako to blbne, aj je to pomale.......
lenka pridam ti fotku, ale nerobila som to neako extra, bolo to pre nas, tak ako sa dalo

lenka.pav
19. mar 2010

boze, chcem stareho kona! 😒

lenka.pav
19. mar 2010

a kde su vlastne fotoalbumy? akosi ich pri nasom nicku nevidim....

cessy
19. mar 2010

lenka ale fotila som ju az po oslave, uz rozpustenu trosku 😉

cessy
19. mar 2010

jej lenka sleduj 🙂

lenka.pav
19. mar 2010

cessy, vyzera bozsky!!! mnaaaaaaaaaaaam. moc si sa na nej narobila?

cessy
19. mar 2010

toto mi je novinka, fotku vlozit.........a ja som to hned vyskusala 😉

evena
19. mar 2010

ahojte holky
poprvé dělám dort tohodle typu a marcipán nechce tuhnout ... nejsem moc zdatná kuchařka a nevím co je to ztužený tuk 😔 tak jsem dala heru, může být problém v tomto?

cessy
19. mar 2010

lenka malicky posluchal, asi hodinku sa sam hral s autickami, takze som mohla odpekat 8 platov....ale inak sa dalo, nieje to az take narocne....
ale vazne bola vyborna

lenka.pav
19. mar 2010

evena, v cechach je stuzeny tuk omega, hera je margarin ☹