Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
23. jan 2012

@monika76 urcite vyskusam, ked budem mat viac casu trosku 🙂
dakujem 🙂

bzucinka2
23. jan 2012

@hejdita wauw ta lod je neskutocna 😨
@lamps suproví dinovia, podarili sa ti krasne , maly musel byt z nej hotovy 🙂

marci2305
23. jan 2012

@katy1979 Však sú úžasné...Ten krtko Rudko nemá chybu. A tá tigrovaná je super...aj ja som takú chcela..A krstinová, aj keď nieje dobre odfotená je nádherná... 😉

marci2305
23. jan 2012

@akme Krááásna, tá ruža na topíku nemá chybu!!! 😲

marci2305
23. jan 2012

@mamina1978 Dokonalý dekolt.. 😉 😉

abriela
23. jan 2012

@ajka82 aj JUDIT do plnky dala ovocie, aj ked len banany. Vecer nou plnim tortu. Upiekla som zatail len jednu potahovku, ale nacitane mam vela. Vacsie figurky sa tvaruju z puncoviny a na to sa dava potahovka. Je to potom chutnejsie, aj ked ja potahovku milujem.

mia1111
23. jan 2012

@dm1 - Danka, nepoteším Ťa, tú stuhu som nezohnala, obehla som všetky 3 galantérky v meste, nemali ani v jednej a vraj doteraz ešte čiernu s bielymi bodkami ešte ani nemali...Len iné farby, hnedú, modrú, ružovú, žltú....

ajka82
23. jan 2012

@abriela 😉 ja som este minuly rok neupiekla nic...ak neratam 3ks bublaniny hrncekovej 😝 a od noveho roka 4 torty potahovane... vlastne tento rok som aj zacala viac o tom citat... takze preto mam aj taketo vselijake otazky 😅
ale snazim sa 🙂 a mam nejake objednavky tri, tak by som to nerada pokaslala, aj ked je to len takym ludom ktorych poznam a myslim, ze by z toho velke halo nerobili...

ajka82
23. jan 2012

@dm1 ja som sa len tak zo zaujimavosti pozrela po tej stuhe co zhanas, ale zatial som nasla len ciernu s hviezdickami/vlockami, ci co to bolo...medzi tym boli mensie bodky

dajna11
23. jan 2012

ahojte baby,nerobili ste niektorá náhodou tortičku agility so psíkom???alebo neviete o nejakej?díky. 😀

mamina1978
23. jan 2012

@marci2305 Dakujem 😀 😉

ajka82
23. jan 2012

@dm1 ozaj a sirka 1cm je ti malo? 😅

mamina1978
23. jan 2012

Dievcata , dakujem vam vsetkym za laiky, to taaaaaak potesi a motivuje..... 😉 🙂 🙂 🙂 😉

daniz
23. jan 2012

@katulkaaaaaa ja som myslela v IP, tie kvietka čo majú len 5 lupienkov vieš ktoré?

dajna11
23. jan 2012

@jakelina jeee ta je krásná,ja som si aj niečo vygooglila...ale viem že som niekomu videla...nejakému našinocvi len neviem kto to bol...ale táto je super,dakujem

jakelina
23. jan 2012

@dajna11 nemáš zač 😉

daducha
23. jan 2012

@mia1111 mne sa podarilo zohnat u nas v KE. Maju ceeely kotuc ,môzem Vas vsetky zasobovat 😉 .Mali aj krasnu tmavomodru s bielymi bodkami.Joj,keby niekto taku tortu odomna chcel, uz viem ako by som ju pouzila 😵 .

daducha
23. jan 2012

@lusil2005 ak chces, môzem ti kupit aj viac.Idem koncom tyzdna zase do mesta,tak buduci pondelok by som ti to poslala.Mali aj bielu c iernymi bodkami a cervenu ale s ciernymi a tmavomodru s bielymi - ta bola krásna 😵

denda83
23. jan 2012

Ahojte maminy🙂 Este stale mam padnutu sanku!!!! WOOOOOOOOOOOOOOOOOW!!! Proste nadherne kazda jedna torticka!!!!!! Fakt perfektne!!!! No a hned to idem vyuzit......peciete naiektora na objednavku???? Ak ano niektora z BA ???? po pripade Petrzalka, Jarovce, Rusovce, Cunovo???? Zatial to moc neponahla ale v aprili bude mat sestra 30-tku a v septenbri maja dcerka 1rocik, tak uz nahanam aby som to nenechala na poslednu chvilu!🙂

abriela
23. jan 2012

@ajka82 a nemas niekde svoje dielka, nech sa mam ku komu posuvat, kedze si zaciatocnicka ako aj ja. Ja teraz robim svagrinke - syr s myskami, tam davam tu tvarohovu plnku

katulkaaaaaa
23. jan 2012

@lucinka @marci2305 @daniz @lucula73 @jaja555 baby stiham to pokupit este dnes,vecer vam rozposlem udaje k platbe

ajka82
23. jan 2012

@abriela mozes pozret http://www.facebook.com/media/set/?set=a.173577... kalimero bol uplne prva

lifinka
23. jan 2012

@lusil2005 tak mě to nedalo a našla jsem ten studený porcelán(hmota , jak jsem včera vložila odkaz s tou kravičkou🙂)
je to podle mě modurit, škoda, pracovalo se s ní super podle tý argentýnky
okopčeno:
Studené porcelánového receptu

500 g vinyl lepidlo
250 g kukuřičného škrobu
1 / 2 lžíce stearinu
1 / 2 lžičky na benzoan sodný
1 lžíce glycerinu
1 1 / 2 vazelíny
tak jen pro zajímavost, takže na dorty neééé

😝

lusil2005
23. jan 2012

@lifinka to je skodaaaa 😒 lebo naozaj to vyzeralo super, krasne sa to dalo hladit, nelepilo sa to na ruky a drzalo to tvar... 😖

reruna
23. jan 2012

Ahoj, tak jsme si se ségrou a kámoškama objednávaly u té paní Kamily z MMB asi za 2,5 tisíce - hmoty a pomůcky a zatím nic nepřišlo, zaplacené to má už týden a ani se neozvala, ségra jí dneska psala, tak jsem zvědavá, kde je problém, objednávala jsem tam už 2X a vždycky v pohodě hned všechno přišlo....tak doufám, že se i tentokrát dočkáme...

abriela
23. jan 2012

@ajka82 pekne. Z coho si robila mysky, len z cesta, z piskot??? A kt. je kalimero???

ajka82
23. jan 2012

@abriela kalimero je to cierne kura so skrupinkou 😉 a mysi torta je biely korpus, ananasovy krem, potah-smartflex a mysi-marcipan(taky podobny, co davaju do tyciniek cokoladovych-mandle, cukor, bielok)

adka_praha
23. jan 2012

ahojte,...
sanku mam z vasich tort este stale u susedov na jednotke... 😵 😵 😵
idem si k vam po radu... budem robit asi mufinky do skolky a chcela som vediet, ake robite vy- teda ak robite...
rozmyslam este aj nad minitortickami... lenze ked budem robit mufinky, chcelo by to do nich nejaky cokoladovy krem, alebo take nieco...??? mate pre mna nejare rady, tipy??? prosim pekne...

mia1111
23. jan 2012

@daducha - supeeeer, u vás majú asi väčší výber 😵 . Tak keď dačo nezoženiem u nás v zapadákove, tak budem otravovať Teba, dobre? 😀 😵 😵 😵 Ja som dnes zháňala veci na háčkovanie, čo nemali v jednej galanterke, mali v druhej, aj stuhy všelijaké mali, ale tieto nieeeee 😔 . Tak Danka sa poteší 😵