Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 no, ta s gulickou to bola jedina, co som vedela, na co je🙂))

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 nooo, tak som zasa mudrejsia, mozem trenovat novu kosticu🙂

peroli
16. máj 2012

já to sem musím dát.. před pár dny jsem objevila pár nových dortíčků a tyhle dva mě obvzlášť hrozně zaujaly a uchvátily!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

miska1917
16. máj 2012

@aduskatt Na ttych muffinach mate cokoladu?Inak su velmi pekne.Dakujem

aduskatt
16. máj 2012

@miska1917 dakujem🙂navrchu je nutella🙂cokolada je vnutri

aduskatt
16. máj 2012

@mizulienka tak nocny pribeh, ktory si s napatim sledovala dopadlo tak, ze sme byvali na jednej ulici, chodili do tej istej skolky a skoly, len ja o rok skor🙂

dada2007
16. máj 2012

@aduskatt to je sranda.......že ste sa tu tak našli.......odpadnem z vás.....aj ja som vás sledovala......ako telenovala ste 😎

mishulle
16. máj 2012

jo jinak já místo kuličkový kostice, než si ji koupím používám synovu paličku od xylofonu:D

aduskatt
16. máj 2012

@dada2007 hehe.to bol pribeh na dobru noc s fajnym koncom🙂

aduskatt
16. máj 2012

@mishulle ja miesto je kostice malu lyzicku 🙂

dada2007
16. máj 2012

@aduskatt 😵 😎

mizulienka
16. máj 2012

@aduskatt bolo to napinave ale so stastnym koncom 😉 super, ten svet je ozaj maly 😉

aduskatt
16. máj 2012

@mizulienka ved to, ale je fajn zistit, ze je tu niekto, kto ti je mozno blizky, alebo sa s nim poznas z detstva🙂

lola77
16. máj 2012

@ajka82 To som včera presne pozerala, ale podľa mňa tie postavičky majú od Simpsonovcov ďaleko 😀 Tak by som ich dokázala urobiť aj ja 😀 a ty robíš marcipánové postavičky?
Ja som obehala celý Lučenec, kde bývam a mamina BB a nenašli sme nič ☹ U nás v meste mi povedali, že dodávateľ chodí raz za mesiac, dva a nevedeli mi povedať na 100% či by Simpsonovcov dostali ☹

@mates22 Ďakujem, ale z Čiech by bolo asi drahé poštovné :-/

zanet2009
16. máj 2012

@peroli Moc děkuji, vyzkouším a recept na nějaký dobrý krém nemáš? Já jsem do dortů zatím dávala jenom pribináčkový,ale ten se mi do rolády nezdá vhodný.

jakelina
16. máj 2012

@zanet2009 do rolády dávám tady ten, ušlehat šlehačku, přidám cukr, ztužovač a přidám kousky ovoce, je lehounký a dobrý. Nebo do té šlehačky dám kokos - asi dvě lžíce nebo ořechy.

dada2007
16. máj 2012

@zanet2009 mne minule zostal pribináčikový......spravila som tenký plát cesta.....zatočila....ked vychladol šupla som pribináčikový a nakrájané čerstvé jahody a zatočila.....mnam 😵 😵 😵

peroli
16. máj 2012

@zanet2009 to už podle chuti... buď můžeš jen šlehačku s ovocem.. nejlíp asi jahodama nebo salkovej.. karamelové salko vyšlehat s máslem.. 😉 a k tomu třeba taky jahody.. 😉

ajka82
16. máj 2012

@abriela tak tak da sa najst aj na nete, ale cas treba,... alebo skocim sem tam kuknut este kusok od panelaku k cinanovi, ci nahodou cosi nema 😉
stale cakam na mm znameho, ci sa mi ozve, lebo hcel pre dceru cosi k 7 rokom, len to nemam na 100% potvrdene, ze mam piect... stale mi vrta hlavou chutna a pekna torta pre nu...ale uz aspon predstavu mam... ale ak by si vymyslel nejaku postavicku, tak by som ju mala dnes alebo zajtra najneskor urobit 😕

peroli
16. máj 2012

@ajka82 já už ti pár tipů myslím dávala.. ale přidávám ještě další tři.. 😉 u té poslední bych jen vyměnila bačkůrky za třeba... berušku, květinku, kočičku, pejska... apod.. 😉

dm1
16. máj 2012

@simasa na to pouzivam ja radielko lepsie sa mne zase s tym robi

jakelina
16. máj 2012

@dm1 já právě taky používám to radýlko, líp se s tím dělají i čáry do kulata. No možná tu kostici někdy použiju, člověk nikdy neví. 😀 😀

mima1311
16. máj 2012

Babenky trosku mimo ...ako davate podpis na fotecku ???

miska1917
16. máj 2012

Chcem sa vas spytat.Troska peciem torty,ale mam taky mensi problem,sice je ich troska viac ale tento chcem vyriesit najskor.Urobim si doma marcipan,nieco vykrojim,alebo aj ked nim potiahnem tortu je taky suchy,nie je taky chladucky ako byva na tortach.Mam ho taky ozaj ze na dotyk suchy.Neposobi takym sviezim dojmom.Neviem este ako to opisat.Ale dufam ze chapete co chcem povedat 🙂 ,vdaka

ajka82
16. máj 2012

@peroli ty si taka zlata, ty najdes u seba vazne vsetko 🙂

peroli
16. máj 2012

zapoměla jsem se "pochlubit" jak nakonec dopadla ta moje marlenka, už je i částečně snězená a je fakt moc dobrá!!!! 😵 nevybavím si už kdo to tu ten recept na ni dával, na tu "bez valkania" (možná @mizulienka ? @jakelina ? nebo ??? už nevím), ale moooc za něj děkuju 😵 😵

aduskatt
16. máj 2012

babenky, na birmovnu tortu mozu ist aj ine kvietky, alebo ruze su naj?

bzucinka2
16. máj 2012

@maya30 cca 5-7 mm a je tam tusim 4x korpus na cely plech, tak ty uribic z polovicneho plechu 🙂

@dm1 to kde je moj prispevok??? 😕 😕 😕 no ja si kupujem u nas ked len 1-2 veci, ale ked viac, tak cez nich ... 😉 kludne pisni 🙂
@irriss a ja som videla aj tortu, celu oblozenu marshmelakmi takymi valcekmi 🙂alebo poukladat tam miesto lentiliek tie male cukriky co su ako lizatka 🙂
@mamina1978 zlta pastelova 😉 ?

peroli
16. máj 2012

@aduskatt nemusí.. 😉

aduskatt
16. máj 2012

@peroli vdakA 🙂