Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sloniiicek
2. jún 2010

zdenallicka - dakujeeem.

zlatat
2. jún 2010

@sloniiicek krásne 😅 ... tak toto ja eše neovládam, ja mám chlapcov, takže u nás fičia traktory, lietadlá,...

sisa.b
2. jún 2010

ahojte,
ja drvim fyziku a moc sa mi nechce 😒 tak som prisla omrknut vase krasne umelecke diela 🙂 chvalim vas, vsetky ste sikulky 😵 😵 😵

vidim, ze sa tu stale rozobera eroticka torta 😀 ze eroticky salon 😀 mozno ju alionuska robila len uplne jednoducho - s nohou na stolicke a zrkadielkom v ruke 😀 😀 😀

llumka
2. jún 2010

ahojte, poradte aku tortu mam robit na svadbu myslim aky korpus hlavne krem? kto robil svadobnu?a aky krem dali.
prvy krat robim svadobnu na zakazku taku malu,nechce to pokazit.dakujem

lenka.pav
2. jún 2010

llumka, do tej mojej hlavnej svadobnej som robila kakaovy korpus a falosny parizsky krem na spodok, stredny korpus bol orechovy s karamelovym kremom a vrch sacherka. vsetci si pochvalovali 😉

sloniiicek
2. jún 2010

llumka - ja som este nepiekla svadobny. 🙂

@zlatat - tak my zas mame babulky. 🙂 takze som musela robit dve. 😀

sisa.b
2. jún 2010

@llumka ja som do dvojposchodovej striedala tmavy a svetly korpus a salkovy s falosnym parizskym kremom. do mojej trojposchodovej som tiez striedala korpusy. vrch a spodok bol falosny parizsky + salkovy krem, do stredneho som striedala nugatovy a marcipanovy s bielou cokoladou 😉
keby som robila na zakazku, tak sa urcite spytam, aky krem a korpus mam urobit 🙂 kazdemu chuti nieco ine, zrovna sa nemusis trafit

llumka
2. jún 2010

dakujem, @sisa.b a @lenka.pav mozem poprosit recept krem, okrem falosny parizsky tento mam

lenka.pav
2. jún 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/karamelovy... - karamelovy krem, robila som ten prvy, min. dvojitu davku, je skvely.
kakaovy korpus - http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/cokoladova...

alionuska
2. jún 2010

@sisa.b ...ved len sa do mna navazajte!!! 😀 😀sak ja vam to vratim! 😝 😝 A mimochodom,ja som krajsia! 🙂 😀 😀 😀 v zrkadielku.... 😀 😀 😀

zdenallicka
2. jún 2010

😕 😕 😕

😅 😅 😅

😀 😀 😀

Se z vas pose.u, zenske!!! 😀

anibas
2. jún 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisa.b
2. jún 2010

@alionuska 😀 😀 😀 ved ja len aby sranda bola 😉

alionuska
2. jún 2010

😀 😀 😀 prestante lebo nam zamknu temu!!! 😀 😀 😀

anibas
2. jún 2010

ved to my o torte 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

bianca
2. jún 2010

@alionuska 😀 😀 😀 no to snad nieeeeeeeee 😀 😀 😀

anielik
2. jún 2010

ahojte, aka debata 😀 😀

pridavam teda moju nie celkom vidarenu tortu ☹

ja tie stvorcove neviem vyrovnat 😠

super recepty ste hodili 😉

lenka.pav
2. jún 2010

anielik, tie stvorcove musis zacat upravovat od rohov, potom ti to pojde.
prave muz odovzdal lienku a uz som mala od zakaznicky telefonat, nastastie je velmi spokojna a lienka sa jej velmi paci 😵

nikanika28
2. jún 2010

cafte..jeej, tu je veseloooo 😀 😀 😀 😀
Lenka, no aby nebola spokojna...ta torta bola bezchybna, som ju dllllho obdivovala 😵
Baby, ja mam dalsiu tortu na objednavku...tretiu 😅 😀 😀 😀 ..mala by byt pre rocne dievcatko, teda k prvemu roku. Nemate nieco v zalozkach? nieco milucke? 😵

alex21
2. jún 2010

@alionuska mam na teba otazky. Ked robis vzorovany potah bud valcekom alebo niecim inym aku hrubku mas potahu. A ked to povalkas tak to hned potahujes alebo to nechas trosku preschnut. Nemas problem so vzorom ked uhladzas tortu hlavne na bokoch. Dnes som si to skusala na hrnci a velmi sa mi nedarilo 😨

lenka.pav
2. jún 2010

nikanika, dakujem. a tato lienka bola na oslavu jedneho rocika a je milucka. mas prilezitost spravit ju 😀 😀 😀

rybca
2. jún 2010

K MDD a na dialku sestricke Lenke k meninam..🙂))) uz konecne zo super MMF..🙂

anielik
2. jún 2010

rybca, tak ta je nadherna...prave si mi ukoncila dilemu co mojmu "certikovi" na 1 rok 🙂

@nikanika28 my sme mali iacika somarika asi 5kg...a velmi sa nam pacil 🙂

lenka.pav, dakujem, skusim nabuduce...len kedy to bude 🙂

nikanika28
2. jún 2010

rybca, krasna torticka 😵 ...jazierko je zo zelatiny?
Leni, to je sice pravda, ze ta tvoja lienka je milucka 😵 😀 ...ale na to si ja teda netrufam...mozno tak o rok 😀 😀 😀 😀 . A navyse to ma byt klasicka okruhla torta.
Ja som robila Klarke k prvemu roku takuto ...ale som ju sem tusim davala uz 😅 😕

rybca
2. jún 2010

nika - ano, zo zelatiny ofarbenej, len sa mi to tazko vyberalo z taniera, neviem ako to ostatne robia

anielik
2. jún 2010

tak som nasla aj tu nasu torticku na 1vy rok...mali sme mysi...na 2 sme mali iacika...

bianca
2. jún 2010

@rybca nadherna.Fakt ukazkova.Len mam otazku,Co robi ten tiger?Ja som s torty od Alenky zak zmagorena ze az 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@nikanika28 je kraaaaaaaaasna.Ja som tortu pre malu na 1.narodky orevala lebo sa mi totalne rozpadli vs.pokusy o MMF a vtedy som s MMF skoncila

nikanika28
2. jún 2010

bianca ...tak nechci vediet, ake som ja mala nervy, ked som ju robila 🙄 a to dovtedy co som robila torty, tak vzdy sa mi potah podaril na prvy krat...ale na tejto....som myslela, ze ma slaktrafi ..a to som vlastne zacala robit torty koli tejto pre Klarku, aby som nemusela objednavat 😀 😀 .....tak ale nakoniec to dopadlo este docela fajn, vsetkym chutila 😀
anielik, ta myskova torticka je rozkosna 😵

rybca
2. jún 2010

bianca - no relaxuje..🙂 vyhrieva s ana kameni..🙂

daniz
3. jún 2010

Ahojte však počkajme, Ali nám ukáže kto "je tu šéf" po víkende , keď hodí fotky nových tort. Potom budeme len čučať na ne
ako bača do výkladu ... 😀 😀 😀 😀
Bianca včera som na teba myslela, čo mám tú zakázku na zajtra mam na ňu 2 dni a murpiho zákony platia.. 😝 😝 😝 😝 .
Pokazili sa mi 2 korusy, sekol sa mi krém 😠 😠 😠 😠 , ale chce to pokoj a nohy v suchu... A mm ma prišiel o 23,30 vyhodiť
z kuchyne, že aj do roboty bude treba a to bude dobré drahá torta 😅 😅 😅 😅 . Ale dúfam, že to dobre dopadne.