Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
25. sep 2010

tie otlacene sviecky, to myslim, ze ich polozila na lezato a otlacili sa tie stojanceky co su ako kvetinky, takze to vyzeralo ze sem tam taka ciarka ako od nechtu... :( : 😠 😠 ale prezili sme...

sofi07
25. sep 2010

@katrin21 krasna, pekne potiahnuta, jemne ozdobena....to ma od prvotiny daleko 🙂
a tesim sa, ze ti korpus chutil 😉

katrin21
25. sep 2010

@sofi07 sofi dakujem, ale je to fakt moja prvotina🙂a neuveris, cim som ju hladila.... takym puzdrom od takeho pera a pentelky..... fungovalo to super 🙂

lucula73
25. sep 2010

@katrin21 krásna tortička 😉

sisa.b
25. sep 2010

baby, neblaznite!!! kto to ma vsetko citat? 😅

popozerala som fotky a musim vas vsetky pochvalit!!! 😵 😵 😵

@alionuska tie nahradne diely ma pobavili 😀 😀 😀 biela svadobna nadherna 😵 ta druha tiez, akurat farby mi na nej moc nesedia. ale zrejme to bolo na zelanie... inak krasa, ako vzdy 🙂

@sofi07 tak mna dostala ta cierno-biela. tu kombinaciu milujem 😵 skoda, ze som este nemala prilezistost taku urobit. mozno sebe na narodky 😀 ako robis ciernu? mne sa vzdy rozpadava ☹ a aku hmotu pouzivas?

@katrin21 mas uzasnu pomocnicku 😵 a tortu ste zvladli na jednotku 🙂

ja som tu moju nakoniec predsa len dokoncila. po troch hodinach miesenia, valkania a vsemoznych pokusov, ako zachranit hmoty z tych amerikancov, som sa normalne nad nou rozrevala ☹ nastastie mi MM pomohol. premiesil este aj on a spolu sme to obrovske hebedo potiahli. potah bol riadne hruby, aby sa nerozpadol, ale ved sla len ako dar 😀 😝 foto neskor, uz sa mi nechce teraz...

yamahafazer
26. sep 2010

vsetky torticky su krasne ozaj a boldy ten spiderman sa ti uplne super podaril

@alionuska no ja by som toho pri mojej malej nic nestihla ona nechce spat aj cez den spi hod a potom vecer ide uz okolo 20 a ja snou a rano vstava o 5.Viem co je to roboty pecenia ja som piekavala aj zakusky, ale to este ked som nebola tehotna teraz by som uz zakusky nerobila tiez som mala doma 3 chladnicky a na vianoce som toho mala tolko,ze nam som ani nepiekla a teraz uz len tak pe rodinu inak nie lebo je to fuska hlavne pri detoch.Ked som ostala tehotna tak som prestala piect a este sme aj prerabali a mojmuz sa uz na to jedoval,ze len do roboty chodim a potom ked pridem len pecem a uz toho bolo ozaj vela.Obdivujem ta,ze to zvladas lebo to da ozaj zabrat a este tolko modelovania co robis a tvoje torty su ozaj nadherne umelecke diela. 😉 😵

yamahafazer
26. sep 2010

este sa chcem spytat co pouzivate pod spodok torty?je to obaleny karton v baliacom papieri alebo tacka niaka?

vinka
26. sep 2010

@lucula73 presne také.A toto je najlepšie 😀 😀 Ked som ja urobila gulky tak to všetci ako prvé zjedli. 😀

vinka
26. sep 2010

@yamahafazer normálne pod bežné torty dávam obalený karton v celofáme takom lesklom 😉 Ale dávajú aj do baliaceho papiera. 🙂 A pod svadobné som kúpila podložky.Nech to je aj dáka kultúra 😀 😀

yamahafazer
26. sep 2010

@vinka ja ked som robila niekomu na svadbu tak som povedala nech si donesu tacku,ale teraz chcem tiez tak obalit niaky karton z krabice do baliaceho papiera.
Svoju tacku by som sa bala dat ci mi ju potom vratia.

vinka
26. sep 2010

@yamahafazer no započítaš zálohu a ti ju vráti. 😉 Ja som robila svadobnú len kamarátke a ešte jednej na OBJEDNáVKU ALE TO TIEž MI JU KAMARáTKA DOHODILA.tAKžE JEJ SOM POVEDALA,žE KôLI mAJKE JEJ JU NEZAPOčíTAM NECH MI JU DONESIE ALE VRáTILA MI JU.aLE INáč by som započítala zálohu dákych 5 eur a neboj vrátia ti ju 😀 😀

katrin21
26. sep 2010

Baby, ahojte
normalne ma ten vcerajsi uspech inspiroval 🙂 moj ma presne o mesiac po dcere 21.10 narodky, a maju kamionovu dopravu, rozmyslam, ze by som mu upiekla nejaky kamion, ale ja tom take " ine" tvary v zivote nikdy nepiekla a hlavne, nemal by to u nas potom kto zjest, jedine, ze by bol ten kamion maly.... 😀 alebo vymyslim este nieco... ale ma to povzbudilo vcera, ze ako sa dobre s tym robi, len banujem, ze som ho nevymiesala predtym , nez som tu k2 vybrala zo sacku, ja som ju sla hned valkat... a ked som zistila, ake super sa dali potom odrezky vymiesit a znova vyvalkat, tak som lutovala, ze som to neurobila.... slo to potom uz aj omnoho lahsie vyľkat... zaujimave..... ale clovek sa uci 🙂
aj tak vam dakujem vsetkym za osožné rady🙂
inak mi zostalo vela tych kvetiniek, ale uz len drobnych, asi ich vratim tej kamoske , co mi ich urobila a dala zadarmo( lebo mi to je blbe, ale nechcela prachy).. a skusim nabuduce zafarbit( mam cervenu gelovu farbu uz aj doma, kupim ja ine, ale je to huste... ako s tym pisete, a cim??? ja som skusala na jednom odrezku a to sa nedalo... )

monkula
26. sep 2010

rada sem chodím pozerať na vaše výtvory,
@katrin21 Tvoja prvotina je proste nádherná.... 😵 ja tiež deťom pečiem torty, ale tak to sú skôr paródie na tie vaše, mám tie hrôzy v albume 😀 😀 😀 nemám trpezlivosť na takú mravenčiu robotu
Syn bude mať 7. októbra narodeniny, tak mu musím niečo upiecť... ale nemám potuchy čo... 😝 😝
A ten recept na ten vynikajúci korpus mi sem niektorá napíšete?
ja robím cesto z obyčajného cesta ako na bábovku, ale je to potom dosť drobivé 😝

katrin21
26. sep 2010

@monkula a ostatne, dakujem vam , som rada, ze sa paci torticka🙂

winona24
26. sep 2010

babyyyyyyyyyyyyyyyyy HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! preliala som mliečny marcipán....ako ho dám dokopy...už som pridala aj suš.mlieko aj cukor a niiiišt....ide ma poraziť....

beruska2x
26. sep 2010

@winona24 asi jsi ho prelila hodne, pridej jeste mliko a cukr a trosku solamylu, bude se tipak lip valet 😉

katrin21
26. sep 2010

@beruska2x tu dovolenku, co mas v albume, to ste bili v Tunise? my sme tento rok boli, konkretne v Mahdii, a mali sme podobny styl hotela bolo tam supeeeeer, uplne naj dovolenka doteraz aj pre nas 🙂 pozri 🙂krasne more a vsetko super a nebolo to ani drahe🙂

beruska2x
26. sep 2010

@katrin21 jj v Tunisu, bylo super, uz mame i predvybrany hotel na pristi rok, v cervnu nebo cervenci vyrazime 😵

bianca
26. sep 2010

@winona24 skus este sirup pridat alebo med alebo co davas

katrin21
26. sep 2010

@beruska2x
a kde konkretne ste boli, Tabarka, Sousse, Hammamed, alebo Mahdia? my sme boli koncom augusta a bolo fakt super a vtedy aj ceny su uz nizsie, mozno pojdeme bud, rok do toho isteho hotela🙂 bolo super 🙂 ale pojdeme na 10 -11 dni, lebo teraz sme boli na 8 a z toho bolo len6, lebo tam sme leteli az vnoci a naspat uz rano, takze dva dni v čudu... ☹

bianca
26. sep 2010

inak ja som robila teraz tento http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t... a uz nepobudem robit iny.

beruska2x
26. sep 2010

@bianca to je skoro stejny jako delam ja 😉

holky videla jsme u nekoho dort s vlackem na boku jako po obvodu dortu nevite? nema nekdo link? diky 😵

@katrin21 nam to s prcem na 8 staci azaz byli jsme v Monastiru

bianca
26. sep 2010

@beruska2x a aky robis ty?Ja som ich uz tolko skusila ze az ale tento sa mi zdal naj lebo tam je malo tuku a ja pouzivam plnotucne mlieko.Najprv sa mi zdalo ze toho medu je moc no nakoniec to bolo super.Inak Tu je sirup nehorazne drahy.To com som v Ostrave za 7 dcl flasu davala 37Kc tak u nas za 400 ml 87 Sk

beruska2x
26. sep 2010

@bianca http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8585 tenhle a super... zkusim s nimm i potah asi 🙂 priste... ja davam med, sirup jsem nikdy nezkousela ani nevim kolik stoji... 😅
delala jsem to jednou z Bebilonu a ted ze susenyho polotucnyho...

bianca
26. sep 2010

@beruska2x uz aj tem mam za sebou ale na potahovanie sa mi nezdal moc dobry.Kvietky sli super aj krasne stuhli no rucka na kocik horor.Vytvrdla asi za mesiac 🙄

beruska2x
26. sep 2010

@bianca jo? ja jsem prave z nej delala jen ozdoby zatim , tak to nebudu pokouset 😀

fopardi
26. sep 2010

@bianca tak prezradíš aka je to klasicka plnka ? či nie ? chystam sa onedlho robiť tortu a neviem čím by som ju naplnila tak prezrad ak to nieje tajomstvo 🙂

bianca
26. sep 2010

@fopardi ja som davala dole a na mantynely salkovy a jahody lebo ten unesie vela,hore traseny mandarinkovy a uplne hore na tu kupolku mi ziadne krem nedostal tak som davala jahodovy dzem rozmixovany s maslom a chutilo akurat som mala tendeciu namazat si to na chleba 😀

fopardi
26. sep 2010

@bianca a ten salkovy robíš ako len uvarene salko a maslo ? kolko masla ? ja mam jeden recept na kolač kde ide takto salko s maslom a strašne mi to zakaždym tečie tak neviem čo robím zle

bianca
26. sep 2010

@fopardi ano ano salkos maslom.Salko povarit 2 hodiny (ja som teraz varila viac lebo som mala velke a prepalila som ho 😝 ) nechat uplne vychladnut a zmiesat s maslom v objeme ako ma salko alebo aj viac.Pozor aby malo maslo aj salko pribliznu teplotu lebo inak sa to zrazi ale aj to sa da napravit.....to je pre mna asi jediny krem v ktory mi chuti aj ked je tam maslo.