Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. okt 2014

@luba142 nemělo by to nijak moc vadit 😉

mimcak
10. okt 2014

@muffinka8 Ďakujem. ja tiež obdivujem tie ktoré zvládajú chodiť do práce a ešte potom pečú 😝

woman04
10. okt 2014

@pipka perfektná,rovnučká...prosím ťa,to más oplátku,alebo fondán na vrchu?..nikdy som to nerobila,ale niekedy možno vysúšam 🙂 ..viem,že aj pani na Dlhých dieloch tlačí v Cukrárskych p. 😉 Ďakujem
@muffinka8 zlatunká a tie nožičky 🙂 ..veru,ja pečiem len sem tam,ale malý to už cíti deň dopredu a keď pečiem,vždy ma najviac potrebuje 😉 naši zlatúšici 😵

woman04
10. okt 2014

@mysiatkoo milunké..už som obdivovala na FB...a profilovku máš geniálnu 😀

mysiatkoo
10. okt 2014

@woman04 😀 dik, sa divim, ze presla a cakam kedy ju niekto stopne - nie je to fotka, je to ilustracia od sikovneho chalaniska co kresli do Trendu 😅

luciahromadkova
10. okt 2014

@mimcak prekrásna 🙂

luciahromadkova
10. okt 2014

dievčatá, prosím nerobili Ste niekto floorbalovú lopticku, alebo nejak rada ako na nu ? dakujem 🙂

jakelina
10. okt 2014

@luciahromadkova dělala jsem, na dvě půlky formičky co je na perníkové koule jsem udělala dvě půlky míčku, vykrojila dírky a pak slepila dvě k sobě. Pokud nemáš tu formičku, tak nějaké malé naběračky nebo míčky od dětí by se daly použít. Uschlo mi to přes noc. 😉

kasiopeja01
10. okt 2014

Ahoj cukrarocky, prosim vas, moja mamka nema rada marcipan, tak som sa rozhodla po prvy krat urobit cokohmotu podla receptu (cokolada+med), ktory som nasla na internete. Ak sa mi podari, rada by som skusila aj moj prvy cokotransfer. Neviem zatial ako,ale vsetky videa,co som nasla, boli len s potretim cokolady. Da sa to nejako preniest aj na cokohmotu? Janka

sasettka
10. okt 2014

@jarka226 ahoj, mnamkove su plnky aj s tvarohom, aj s mascarpone, takze je to na tebe 🙂 ale velmi chvalena je plnka zo slahacky, bielej cokolady a mascarpone, najviac chuti s kyslastym ovocim 🙂
to, ze sa fondan "spotil", nie je nic zvlastne, robi to bezne - kvoli zmene teplot, nemusis to riesit, hlavne ho vtedy nechytaj, lebo ti tam ostanu capky 🙂 dokym sa ti netopi, ci neodpadava, vsetko je ok 🙂

inak ahojte, znovu nadherne torticky pridavate, ja som tento tyzden robila tieto, plus este na nedelu jeden zamok pre Rapunzel, tu si mamicka potom da na tortu... tak idem plnit teda.. 🙂

luciahromadkova
10. okt 2014

@jakelina nemam gule (mam vajcia,tak viem co myslis 🙂 ), ale bud si kupim alebo pouzijem polystyrenovú guľu a rozrežem ju na polovice. Ďakujem, pekne Majka.

1katuska73
10. okt 2014

svadobna podla oznamka,hlavna svadobna, maliny si nevesta podava sama na poschodia.

antenka1
10. okt 2014

@jakelina, @mysiatkoo, dievcata prosim vas aku pouzivate potahovku? Tie vase torty su uplne sialene 😉

jakelina
10. okt 2014

@antenka1 já potahuji pravým marcipánem. 😉

abriela
10. okt 2014

@muffinka8 u mna sa lepsie hocico robilo v kuchyni kym maly nechodil.

antenka1
10. okt 2014

@jakelina dakujem za odpoved. Lebo ja potahujem K2, ta totiz detom najviac chuti, ale ked robim ganache tak mi to na hranach praska a ani sa to neda velmi na tenko vyvalkat 😒

abriela
10. okt 2014

Ked som chodila do prace, bola som aktivny prispievatel. Odkedy dovolenkujem nestiham, aj ked aspon pacitkujem. Moje tohomesacne 🙂

pipka
10. okt 2014

@woman04 dakujem 😉
Kati oplatka to je, ale tentokrat som dala spravit tu hrubsiu 😉 lebo tam su moznosti, ze klasicka alebo special hruba, tak som skusila tu special a super je to, nevlni sa 😉

sikag
10. okt 2014

ahojte, po par dnoch opat 🙂 idem vas rychlo docitat 🙂
a este aj MK stretko musim, aby mi nieco neuslo 😉 inak swap uz mam, a velmi sa z neho tesim juhuuuu 😎

pipka
10. okt 2014

@sikag kraasna 😉 ako si robila ten vrch? 😕

muffinka8
10. okt 2014

@abriela ja cez den mozem jedine korpus upiect a naplnit ho. Vsetko ostatne az v noci ked zaspi. A teraz je stale dost narocny cez den tak vecer som unavena ovela viac.

govinda
10. okt 2014

Kočky, vedeli by ste mi poradiť? Idem prvýkrát robiť krajku, mám takúto http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh..., rozmer 39 x 8 a prášok mám Magic decor. Z akého množstva si ju mám urobiť? A ako si ju môžem zafarbiť?
Ďakujem vám krásne 🙂

moicka
10. okt 2014

@luciahromadkova ja som detom vzala lopticku, obalila vo folii a potom na polovicku potiahla hmotou a vykrojila kruzky 😀 😀 😀 😀 😀 , po uschnuti vybrala a opakovala pre druhu polovicu. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

moicka
10. okt 2014

Babulky, viete mi poradit? ☹ ☹ ☹ ☹ Idem robit svokre hranatu tortu na narodeniny k 60-tke, mam urobene bledozlte ruze. Akej farby by mohol byt podklad torty, ked nechcem bielu? Mohla by byt jemne hneda, hodi sa to pre zenu? Alebo cervena? Dakujem za nazor 😉

lerika1
10. okt 2014

Ahojte,chcela by som sa spytat ci sa da niekde kupit ozdoba na tortu v tvare kamiona,chcem mojmu malinkemu upiect tortu prvy krat take nieco budem robit a neviem kde sa to da kupit.Dakujem

lucula73
10. okt 2014

@lerika1 v dráčiku 😀
myslím,že to asi nikde z cukru nekúpiš 😉
pár mojich,jednoduchých,aj z minuleho týždna...čím ´dalej,tým ma to menej baví,alebo skor ani nebaví 😒

nika266
10. okt 2014

Tak moje tento týždeň

nika266
10. okt 2014
woman04
10. okt 2014

@moicka mne by sa páčila skôr tmavohnedá,alebo jemne fialová,alebo silnejšia žltá,ako sú ruže..taká tón v tóne 🙂
@sikag perfektná 😉
@pipka ďakujem...a kde si si dala robiť,tam na Dlháčoch? ..a ešte otravujem,pretrela si vrch,aj spodok? ....pipingel,či lepidlo? ...nech si to zapíšem za uši a v prípade núdze vytiahnem 😀
@lucula73 sú krásne,nevyzerá,že ťa to nebaví 😵

mimusa94
10. okt 2014

Babenky potrebujem poradit ako urobit vzor dreva ak nemam taku sablonu kupenuuu ;( a ako urobit klobaaasky () dakujem velmi pekne;