Mať dieťa bez vlastného bývania?

22. júl 2021

Dievčatá riešim pre mňa dosť zásadnú dilemu. S partnerom by sme chceli dieťa, ja ale váham, nemáme vlastné bývanie. Partner je po osobnom bankrote, takže jemu nikto hypo nedá, ja zarobím celkom dobre, ale takisto som hypo nedostala. Obaja pracujeme, zarábame dobre, nič nám nechýba. Som z toho nešťastná, jednak z toho, že ktovie či vôbec niekedy budeme mať vlastné bývanie a jednak z toho, že bývame v prenájme a nie som celkom stotožnená s myšlienkou mať dieťa bez vlastného bývania.
Čo si o tom myslíte?

ofzuza
23. júl 2021

@makova333 vsak pisem zaostala slovenska.mentalita. Ono by ti to nic neurobilo a napriek tomu s tym mas problem. Dupnes nozickou a hotovo.

makova333
23. júl 2021

@ofzuza chvalabohu, ze sa mozem o svojom majetku rozhodovat. Ty sa rozhoduj o svojom.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ofzuza
23. júl 2021

@elizabet173 ano, cista neochota.

makova333
23. júl 2021

@elizabet173 v pohodke 🙂 Tu su rano sialene zapchy, ale ten kto nebyva v BA nemoze vediet. O 7.30-8.00 (v zavislosti od lokality, niekde aj skor) sa to tu zacina plnit, ze ides par kilometrov hodinu, najmä ak ides cez mosty. Ja obcas tak zavidim svagrinam v inom meste, co su do desat minut na opacnom konci 😀 Ale tak vsetko ma pre a proti 🙂

bluka2
23. júl 2021

@makova333 cez celu Bratislavu prejdes bicyklom za pol hodinu, rýchlejšie, ekologickejšie, nevidím v tom zmysel trčať v zápche v malom meste ako Bratislava

ofzuza
23. júl 2021

@bluka2 toto som nikdy nepochopila preco sa trepu ti ludia autami. Ci Praha, ci BA.

bluka2
23. júl 2021

@ofzuza aby nedávali TP, lebo to potom dlho trvá. Konečne je piatok, už to budem asi len čítať😂

heleninamama
23. júl 2021

@bluka2
@ofzuza Baby a viete si predstaviť, ako budete vyzerať v práci po rannej polhodinovej ceste bicyklom? Ako bude vyzerať Vaše oblečenie, make up a účes? 😂 😂 😂 Nie každý môže byť v práci v športovom oblečení, nie každý má k dispozícii v kancelárii sprchu a ďalších 30 minút, aby sa dal dokopy pred poradou, stretnutím s klientom...
Chápem ekologický zámer, sama chodím väčšinou do kancelárie pešo, ale mám to 10 minút z domu, ale toto si neviem predstaviť...

bluka2
23. júl 2021

@heleninamama ja si to viem predstaviť, lebo to robim. Trik je v tom ísť normálnym tempom. Čierne nohavice radšej ako biele. Z práce potom športovejšie 😉

heleninamama
23. júl 2021

@bluka2 Ja napriklad nie. Spotila by som sa ako somár, navyše mám dlhšie husté vlasy a okuliare. A vláčiť so sebou navyše komplet veci na prezlečenie - a tie by sa mi cestou skrčili - toto by som fakt nedala. Plus papiere a ďalšie nevyhnutné veci... Vďaka Bohu za auto v takýchto situáciách.

bluka2
23. júl 2021

@heleninamama chodím zhruba tych 30-40 minút jedným smerom, keď teda neprší.

bluka2
23. júl 2021

@heleninamama hej, ale v Nemecku teraz kopec ľudí zomrelo na následky extrémneho počasia. V budúcnosti toho bude viac. Čo je spojené s emisiami. Tvoji vnuci sa ti nepodakuju. Ako by mali vadiť okuliare, to si vobec neviem predstaviť, keďže ich nosím ... Za týždeň si telo zvykne a nepoti sa, teda ak človek nemá takú chorobu. Kopec kolegov, ak nie väčšina tak chodí. Musíme tiež vyzerať reprezentatívne.

bluka2
23. júl 2021

@heleninamama oblečenie si dávno kupujem také, čo sa nekrci a nemusím žehliť. Fakt sa dá 🙂

ofzuza
23. júl 2021

@heleninamama vyuzivala som mhd 🤷‍♀️ teraz ked byvam mimo hl mesto, jazdim vacsinou vlakom. Casovo to vyjde podobne. Alebo to necham na P+R.

mandarinka555
23. júl 2021

@annamalaga Presne tak... a keď si ho ešte zoberie, to budú brať hypotéku ako manželia, tak už dupľom ju nedostanú....ona ako sama áno, ale s ním už nie.
A ku autorke len toľko, zatiaľ dieťa nerieš, skús o taký rok znova požiadať o hypo, dovtedy niečo našetríš, ale sama ....ak si ho vezmeš, spolu vám nedajú.

makova333
23. júl 2021

@bluka2 vyborny napad, ale pre teba, nie pre mna. Do prace chodim v satach a lodickach, upravena- vyzaduje si to moja praca, a cestou veziem dieta do skoly, pobede ho vyberam. O piatej rano mu varim obed je histaminik, celiatik, bezmliekac ja detto, cize kazde rano slusne nabalena. Takze ty pokojne chod na bicykli, mne vyhovuje auto.

makova333
23. júl 2021

@heleninamama presne tak nasadla by som ako Mikulas v satach s balickami, co ukradol decko a do roboty by som prisla hodinu po zaciatku pracovnej doby ako niekto koho okradli a vytlkli z neho dusu 😀 Ale tak ako komu vyhovuje, ze? 🙂

heleninamama
23. júl 2021

@bluka2
@makova333 Baby, ja sa strašne smejem, keď si predstavím sama seba na bicykli cestou do roboty. Nechcem znieť snobsky a rozmaznane, ale mala by som čo robiť sama so sebou, nieto ešte vliecť náhradné handry, notebook, šanony, telefóny... A prísť po takomto výkone do kancelárie, tak by mali kolegovia šou a ja by som sa dávala pol šichty dohromady. A ešte keď si k tomu predstavím dážď, pripadne sneženie v kombinácii s mojimi dioptriami do diaľky, tak je dosť možné, že by som do tej roboty ani neprišla.
A popoludní znova + cestou nakúpiť pre 5 nenažraných ľudí... Myslím, že by som uhynula v skúšobnej dobe. A nepotrebovala by som ani žiadne extrémne výkyvy počasia a emisie. 😂 😂 😂

bluka2
25. júl 2021

Hm, akurát mi vyskočilo toto, takže asi bude na Slovensku kopec divných ľudí, čo si prenajíma byty...

bluka2
25. júl 2021

@heleninamama Tak to pobavilo aj mňa, keď si v tomto digitálnom storočí predstavím niekoho nosiť sanony nejaké a nejaké telefóny, akoby 1-2 mobily niečo vážili, či myslíš tie staré na vytáčanie? A dáke papiere na telegramy?
V Kodani bežný deň, tretina ľudí v lodičkách či slušných botach na bicykli 🙂
Iba srandujem, myslím, že som pochopila, ze sa nezhodneme, keď sa niečo nedá, tak sa proste nedá 😂

denkatn
10. dec 2021

a keby ste zacali s bytom mensim ako si mala v umysle, poznam vela rodin co byvaju v dvojizbovom. ani na dvojizbovy nedostanes hypo? niekde na okraji mesta? musis v zivote robit kompromisy. poznam ludi, co snivaju, ze o 10 rokov bude dobre.. a ze si kupia byt z nasetreneho, ale za 10 rokov co daju na najom uz mohli mat splatene... takze ked platis najom, radsej sa postaraj o byvanie a potom ked aj muz bude nejakym sposobom zarabat mozte vymenti za vacsie..