Máte niekto skúsenosť zo stepperom alebo orbitrekom?

kirstenxxx
18. jún 2018

Chcem si kupit jedno znich no neviem ci sa mi oplati mate niekto odskusani stepper alebo orbitrek?pomohol vam schudnut pomocou cvicenia na nom?

mirka414
18. jún 2018

Za mna najviac mini trampolinka za 15 minut sa na nej namakám viac ako kdekoľvek inde 🙂 kúpila so si jednu s gumičkami nie strunami a fantastická .orbitrek?? Ten mame ako stojan na prádlo 🙂

kirstenxxx
autor
19. jún 2018

Tagze stepper sa mi neoplati kupit😏...us somkupila rozne produkti na schudnutie ale nic ..tak som mislela ze orbitrek alebo stepper mipomoze ale asi nie 😏...a kde si mozem zakupit tu mini trampolinku ?

zuzanka.zuzu
19. jún 2018

steper je hovadina, teda tie čo predávajú v tescu a obchodoch zameraných na hobby športové potreby...čo sú vo fitkách kvalita tiež závisí od značky, také tie lepšie od 1000e sa dajú. no aj tak všetko záleží od tvojej vôle cvičiť - od toho závisí či schudneš alebo nie 😉 či už to bude orbitrek, steper, trampolína alebo obyčajné tenisky a lesná cestička 😀

rooskoliv
19. jún 2018

chod behat alebo chodit von... je to v podstate zadarmo 😉

kirstenxxx
autor
19. jún 2018

To ze nemam v podctate cas vonku behat kedze mam malu dcerku ..preto bi som chcela nieco na doma

radka279
19. jún 2018

ja cvičím na orbitreku. 3 x 45 min. v tepovej frekvencii, aby to fungovalo...

radka279
19. jún 2018

Inak orbitrek ti nahradí aj steper. Mám taký, kde je naprogramovaných cca 10 trás rôznej náročnosti.

airaw
19. jún 2018

Za mna orbitrek, veľmi pekne som na ňom schudla, hlavne nohy, ale treba dodržiavať aj stravu, tá je podstatnejsia

radka279
19. jún 2018

@airaw ja som zasa zvolila vytrvalostný tréning v tepovej frekvencii a mne sa podarilo schudnúť okolo pásu 🙂

iwaneta256
19. jún 2018

@kirstenxxx ja som cvicila v posilke na orbitreku ale tiez musis vediet ako, to hned prezradim - najlepsie som sa vypotila ked som si dala urcite intervaly: teda 2 minutky som slapala v miernom tempe a potom 30 sekund som sla najviac ako som mohla alebo minutu (pokial vydrzis, lebo je to makacka ;)) no a potom minutka take pomalsie tempo a dokolecka dokola ;) naozaj sa vypotis s prepacenim ako prasa :D https://www.insportline.sk/5450/elipticky-trena... tuto je celkom lacny a ak by cena nevyhovovala skus vyuzit kupony https://www.kuponyzdarma.sk/insportline-sk/ dufam ze som ta motivovala :D

iwaneta256
19. jún 2018

aha este som zabudla dodat ze celkovo som takto odmakala 25 minut az polhodinu ..ale kludne zacni i s mensim cislom 🙂

kirstenxxx
autor
19. jún 2018

Diki babi za radi

selest
19. jún 2018

Zalezi to vsetko od teba. Mala som stepper za 20ku z tesca zacala som na nom pomaly cvicit najprv 10 minut denne postupne som pridavala. Nakoniec som cvicievala hodinu 6 dni v tyzdni plus ked som si uz rozbehla kondicku a chut cvicit postupne som pridavala silove cvicenia 3az 5 krat v tyzdni podla toho ako som mala cas. Upravila som stravu trosku a z malej 60kilovej gule som sa za par mesiacov zmenila na stihlu babu bez celulitidy na zadku. A kondicka super. Mala som aj orbitrek a mozno by bol aj super lebo fakt cvici cele telo ale pre mna to bola nuda tak som ho velmi nepouzivala. Byt tebou tak si to idem vyskusat niekde do posilky par krat na tom realne aj cvicit. A ked budes vyberat tak pozeraj aj na to aby nebol velmi hlucny a ten orbitrek nech nieje nejake tintitko ze sa ti bude pri kazdom pohybe kyvat

kirstenxxx
autor
19. jún 2018

@selest dakujem za radu

radka279
20. jún 2018

netreba mať pri cvičení hneď "veľké oči" 😉 Ja než som sa dostala na tých 45 min bez prestávky mi trvalo 1 - 1,5 mesiaca. Podľa odborníkov začneš spalovať tuky až po 20 minutách. Rozsah tepovej frekvencie si zisti na googli - je to podľa veku. Ja mám orbitrek, ktorý meria aj tepovú frekvenciu, alebo si môžeš kúpiť hodinky. Ja som kupovala orbitrek pred 10 rokmi za 300 Eur a ešte je stále funkčný... A ešte som vymyslela takú fintu, že cvičím pre seriáli Oteckovia - je nenáročný na dej a udržuje mi pravideľnosť cvičenia 😀

radka279
20. jún 2018

A neskôr som pridala cvičenie plank...tiež odporúčam na spevnenie tela a dá sa aj pri malých deťoch doma

mishkamishka
20. jún 2018

hm, ja som cvicila denne 4 minuty (zhruba ako dlho hra jedna pesnicka) a uz po dvoch tyzdnoch bolo vidno vysledky, najma na zadku a stehnach a prsiach. Jasne, viac cvicis, lepsie a rychlejsie vysledky, ale mne to stacilo. Len orbitrek nezatazuje velmi brucho, to je jedina nevyhoda.

radka279
21. jún 2018

@mishkamishka ja mám práve problém s tukom okolo brucha, resp. s jeho usádzaním - typ postavy jablko. A práve na spaľovanie tukov je ten tréning dobrý, aspoň u mňa jediný zaberal. Plus obmedzenie zbytočných cukrov - sladenie kávy, sladké vody, sladké pečivo a pod.

montemotherone
23. jún 2018

@kirstenxxx zbytočná investícia, ak začínaš cvičiť a zameriavaš sa len na chudnutie... Vyskúšaj niektoré programy (aj tu na MK nájdeš veľa skupín)+ úprav stravu, doplň výživové doplnky... Hlavne máj na pamäti, že jesť musíš: Vynechávanie jedla nie je cesta k chudnutiu. Tiež si naštuduj niečo o tepovej frekvencii počas cvičenia a jej vplyv na spaľovanie tukov. Cvičiť treba efektívne a stačí aj 30 minút denne. Nemusíš skákať zumbu alebo pajáckovať na trampolíne celú hodinu, až sa z teba leje... Pozri si napríklad cvičenia Jillien Michaels (aj tu na MK), pridaj nejaké cielené efektívne výzvy na brucho, nohy, plank... ktoré nájdeš aj na FB a žiadne stroje nepotrebuješ. Možno nejaké činky, gumené pásy... Inak všetko zvládneš za pomoci váhy vlastného tela 😉 alebo aha na toto https://www.pantarhei.sk/knihy/hobby-volny-cas/...