Máte počas materskej či rodičovskej nejaký ventil?

kubuliatko
23. máj 2014

ahojte mamicky. zaujimalo by ma ci mate pocas vasej materskej/ rodicovskej drine aj cas na nejake vase zaujmi. ci ste sa kvoli detom a rodine museli vsetkeho co ste radi robili vzdat alebo ste si vyclenili nejaky cas na seba, myslim tym nejaky sport alebo rucne prace, stretko s kamoskami atd

googlinqa
23. máj 2014

🙂 nie nemam vobec ziadny cas pre seba iba ak malinka spinka poobede alebo vecer toto je moj ventil, castokrat od vycerpania lahnem vtedy aj ja, chyba mi to ale mala je u mna na prvom mieste a spokojna som, ked je v mojej opatere, nedokazala by som ju dat napr na cely den babke, nie to by mi srdce puklo kym je mala staram sa o nu v prvom rade ja

kubuliatko
autor
23. máj 2014

@googlinqa kolko ma tvoja mala mesiacov?

elina25
23. máj 2014

Ako nechcete dať babke na celý deň malú???Prečo nie ja dám a urobím si deň pre seba,nie každý ma babku ktorá je ochotná si vziať vnúča na celý deň,ja už som dohodnutá zo svokrou že mi bude brávať malú raz za čas aby som si v pokoji mohla ísť na kupko 😉

janka_mamka
23. máj 2014

@googlinqa rovnako to citim aj ja 🙂

siska53
23. máj 2014

@kubuliatko ahoj, vlani som konecne zacala chodit raz do,tyzdna na,pilates. No,aby som,neklamala,nie je to kazdy tyzden,stane sa,ze i mesiac vynecham,ale snazim sa kvoli chrbtici a doplneniu energie. Obcas i idem i na masaz. Mne doplna energiu aj to,ked sa s detmi pokojne hrame,uzivam si napr. slnecnych dni na,ihrisku.
a dvakrat som,bola na,stretavke zo,skoly,asi 3xna pokeci s kamoskami bez deti,nejak necitim velku potrebu sa ventilovat kazdy tyzden nejakymi inymi resetmi. A to ma maly 4roky..

googlinqa
23. máj 2014

@kubuliatko 3.7 bude mat 2 rocky ja sa jej maximalne venujem a aj musim, mala som ju horko tazko je predcasne narodena vies... ma asi pochopit preco som stale pri nej ...

janka_mamka
23. máj 2014

na kupko ??? a čo by som tam robila bez maleho :! ano dam babke ked si idem napr zabehat na hodinku, alebo na nákup v klude , ozaj je to hodinka dve, uuplne mi to stačí ako odreagovanie, a nie je to akždy den... ale na cely den ist na kupko ??? no ale každa sme ina a každa to inak citi 🙂

elina25
23. máj 2014

@janka_mamka ja idem na nočné kúpanie a tam malú brať nemôžem 😉

elina25
23. máj 2014

@janka_mamka a po celom týždni s malou si ísť s mužom večer zaplávať je na nezaplatenie 😉

kubuliatko
autor
23. máj 2014

ja som na materskej 4 roky 2 deti a je pre mna oslava ked idem 2x tyzdenne na hodinu pilates.uplne bez vycitiek

monicm
23. máj 2014

@kubuliatko ak máš pocit,že potrebuješ ventil,tak si ho nájdi a urob si ho.každý sme iný,niekto ho nepotrebuje a "obetuje" svoj život deťom,napriek tomu je šťastný,a potom sú ľudia,ktorí potrebujú raz za čas vypadnúť a zresetovať sa,či už v telocvični,s kamoškami na káve,na nákupoch,alebo leňošením.nájdi si,čo ti vyhovuje a neriad sa tým,čo robia iný.dieťa bude šťstné len vtedy,ak bude aj rodič spokojný a ked k tomu potrebuje raz za čas vypnúť,tak si to proste dopraj a netráp sa ničím a nikým.

poznám mamičky,ktoré svoj život "obetujú" deťom,ale kade chodia,tade sa sťažujú,aké sú vyčerpané,ako nevládzu,ako ich deti nahnevali......................potom poznám mamičky,ktoré svoj život deťom "obetujú" a sú šťastné a priam to znich srší.a potom poznám mamičky,ktoré si idú raz za čas užiť tak ako potrebujú a sú šťastné aj ony aj ich deti.

nezabudni,nie je dôležité,čo robia ostaný,ale čo potrebuješ ty 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂

a k tomu,či potrebujem ventil,hej,ja ho potrebujem,bez neho by som sa zbláznila,bez ventila som bola schopná fungovať najdlhšie niečo cez rok a potom som na manžela tak vybuchla,že hrôza.odvtedy som si povedala,stačilo,aj ja som človek,nie len matka

kikina84
23. máj 2014

@kubuliatko ja som celych 3,5 roka co mame dcerku sama s mužom nikde nebola,nemá nám ju kto varovat,sme v jednom kole,unaveny,vela krat zniceny,ale sme najstastnejsi rodicia na svete aj tak,nemenili by sme za nic ..len si treba na ten kolotoc zvyknut 🙂

heltacek
23. máj 2014

Pre seba si treba nájsť čas vždy, aj keď to nebude veľa ale...... Ja keby som mohol tak polovičke dám aj viac času len pre ňu, ale nie vždy je to možné tak ako by som si predstavoval.....

kubuliatko
autor
24. máj 2014

@monicm ano uplne suhlasim

monhla
24. máj 2014

"Ventil"je fajn vec. Keď je málo času a kojíte bábenko s refluxom stačí aj pol hodinka vo vani, pokiaľ manžel stráži detičky.
Alebo keď už zje 2-3 príkrmy ísť na 2-3 hodinky s kamoškou na kávu.

Niektoré mamičky cvičia, iné háčkujú, ďalšie chodia na nákupy..... deti milujú všetky, ake raz za čas mať čas len pre seba a vedieť, že o naše detičky je 100% postarané je na nezaplatenie 😀

Mňa občas drahý "vyženie z domu" kamoške na kávu, alebo na nákupy, lebo mi vraj z tej materskej už preskakuje. A má pravdu, vždy ma to nabije enegiou.

emita
24. máj 2014

Ja som mala úžasný ventil kým som bola doma-chodila som do školy. 1x týždenne na celý deň. Neskutočne som si to užívala, bavilo ma to a využila som čas doma na rozšírenie kvalifikácie, čiže som po 5 rokoch strávených doma mala zo seba fakt dobrý pocit! Detičky boli doobedu s jednou alebo druhou babkou (obe ešte pracujú tak ktorej ako vyšla smena), poobede preberal starostlivosť manžel. Ja som sa tešila že na deň vypadnem a vracala som sa domov plná energie do ďalšieho týždňa. 🙂 aby ma niekto nesúdil tak nezabudnem dodať že keď bolo druhé dieťatko maličké tak som mala štúdium prerušené. Kvôli dojčeniu som sa nemohla uvoľniť na viac ako 2 hodky 😉

andula77
30. máj 2014

Ja mam prave take blbe obdobie, ze sa akosi neviem zaradit do ktorej skupiny patrim. Ci som ta, ktora bude len s detmi a vsetko im obetuje, aleb ta, ktora si obcas najde nejaky ten ventil (aj ked bvypnut nedokazem nikdy lebo na deti myslim stale a pokial napr. mladsi place ked odchadzam a on zostava s babkou tak bvtedy sa citim hrozne a vobec to pre mna nie je ventil). A cakam prave tretie tak sa bojim ako to budem potom zvladat ☹ nie som velmi spolocensky typ, ale zase niekedy by to bodlo, len akosi nie je s kym..ak som sa stretla s nejakymi babami tak vsetko sa toci len okoli deti a niekedy mam potrebu vypnut, teda spon si to myslim, ale mam pocit, ze to snad ani nie mozne...pre nas mamy. HOrsie je, ze mi chyba nejake odreagovnie a potom som podrazdena a nervozna a samozrejme to obcas vplyva na deti. ☹