Máte skúsenosť s Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou?

xkristinax
15. dec 2012

ahojte. mám silné pochybnosti, po konzultácii s inými lekármi že môj ošetrujúci gynekológ Mudr. Tomáš Stanko -Nové Zámky zanedbal zdravotnú starostlivosť voči mne a môjmu bábätku o ktoré som pri predčasnom pôrode prišla. má niektorá z vás skúsenosti s úradom nad zdravotnou starostlivosťou??? ako to prebieha a čo konkrétne sa vo veci prípadne koná? som zúfalá, ja viem že mi to moje dieťatko už nevráti, ale mám vnútornú potrebu niečo spraviť !!! aspoň niečo , pre môjho anielika ktorý tu už nieje a mohol byť ☹ ☹ ☹ myslím že môj pokladík by si zaslúžil aby som niečo urobila ☹ aj keď viem ako to asi v takomto štáte dopadne ☹ ☹ ☹

laura0
15. dec 2012

Čo konkrétne sa ti stalo?

vefi89
15. dec 2012

@xkristinax ja mám dobré skúsenosti. stačí, ak im napíšeš, koho a prečo chceš prešetriť, a v krátkosti, čo sa stalo. oni potom spravia kontrolu daného lekára, postupu liečby a všetkého. nakoniec by ťa mali o výsledku šetrenia informovať

mravcica
15. dec 2012

@xkristinax ja zas dobru skusenost nemam, sice vsetko udajne presetrili, ale pri mojich staznostiach som mala pocit, ze si zo mna robia dobry den. dopisovala som si s nim dost dlhu chvilu, nakoniec som to uz fakt nechala tak. taktiez som mala problemy pri porode, maly mal dost velke zdravotne problemy, davala som podnet na presetrenie, ale argumenty, co mi tam uvadzali boli fakt na zasmiatie. Nakoniec som to vzdala a venovala sa cisto len malemu, lebo on ma vtedy potreboval fakt viac. presne viem, co citis, lebo ja som mala takisto tu potrebu nieco s tym spravit, ale tu na slovensku....... bez slov. a to si myslim, ze som tomu venovala velmi vela casu. ale urcite to urob. nejde len o to, ze ti to trosku psychicky pomoze, ale myslim si, ze ludia by sa mali ozyvat, ked su s niecim nespokojni a su presvedceni, ze nieco bolo zanedbane. dokedy som nezazila porod s mojim druhorodenym a vsetko, co potom nasledovalo, viac menej som doktorom doverovala, ale odvtedy si zistujem strasne vela informacii aj z inych zdrojov. napis podnet na presetrenie, opis tam, co sa stalo, na nete si najdi na nich kontakt a zasli im to doporucene. oni sa ti urcite ozvu - mne vzdy odpisali, ked som im napisala. je mi velmi luto, co sa ti stalo. viem, ako som sa citila ja a to maly prezil, aj ked prvy rok a pol sme behali len po doktoroch, rehabkach, 4x denne cvicili, ale nakoniec to vsetko stalo za to. drz sa a napis im. od toho su tam, aby nas chranili, aj ked v mojom pripade mi to tak neprislo. drz sa

trish31
15. dec 2012

@xkristinax ahoj,poznam vela ludi na Urade pre dohlad a naozaj je pravda,aspon podla mojich pracovnych skusenosti,ze ak je ziadost o presetrenie zdravotneho vykonu opodstatnena,snazia sa bojovat v Tvoj prospech.V prvom rade napis ziadost,zasli a cakaj na odpoved.

Pokial si si naozaj ista,ze lekar pochybil,riesila by som to aj TV.Taky lekar nema na zdravotnom pracovisku co hladat

martinkatinka
15. dec 2012

Ja som dávala prešetriť pooperačnú správu. Mladý neatestovaný lekár, čo ma operoval napísal do správy, že mi vybral vaječník, na kontrole po operácii mi doktorka povedala, že čo to tam mám napísané, že však mám oba vaječníky. Išla som priamo za doktorom, nepochodila som, tak som to dala prešetriť.... Chyba sa vraj nestala. Prišlo to len ako odpoveď, nikto ma ani na sono vyšetrenie nepozval, kde by to jasne bolo dokázateľné, že to, čo je napísané, nie je pravda... Tak ja neviem, asi mi tam ten vaječník znova narástol...
Potom som ešte raz podávala sťažnosť ohľadom vyberania poplatkov, a samozrejme, všetko bolo zase v poriadku a lekár si od každého pacienta, či čaká, či má prednostné vypýta 7 eur... denne vybaví minimálne 20 ľudí, od každého vyberie tento poplatok a je šťastný, čo k tomu dodať... bohužiaľ, biela mafia 😖
Ale zase nechcem, aby to vyzeralo, že mám len zlé skúsenosti, to nie, ale keď mám pocit, že niečo nebolo v poriadku, ozvem sa.

hyta
16. dec 2012

Ak máš pocit, že nebolo všetko ako má byť ozvi sa. Tiež som sa na tento orgán v minulosti obrátila, no výsledok je, že vrana vrane oči nevykole, a človek si nervy ešte viac dobabre...