Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

baba77
16. jan 2010

dobry vecer baby ja vas prosim opomoc,mamka lezi v nemocnici,par slovamy po operacii hrubeho creva,dostavala terapiu,pozastavyli je velmy slaba,.....ajeli by pomohly?znasam coraz horsie mam strah o nu....narodila sa1946.30.03 porate ako myslienkami....vdaka

mimka54
16. jan 2010

mozno blba otazka, ale - funguju anjelici aj co sa tyka materialnych veci????

diddi
16. jan 2010

mimka,ako myslis?

linette
17. jan 2010

baby vcera som tu nebola, som oslavovala a dnes mam este dozvuky 😀
kessi poslala som ich, ukazolo mi, ze odoslane, no skusim esteraz..
marianka idem poslat 😵

linette
17. jan 2010

tak baby, knizky poslane, dufam, ze dojdu 😉

linette
17. jan 2010

dali jeeej to je super, ze ta pochvalila o duchovnom postupe 😵 tato tema pomaha podla mna kazdemu v duchovnom 😉 😵 a za to ti patri velke vdaka 😵 😵 😵
ozaj ta liecitelka u ktorej si bola, by mi dokazala vyliecit krce? (menstruacne) .. som to vcera vecer dostala s hroznymi krcami ☹ dva ibalginy mi ledva zabrali aj to az od 4,5 hod..

linette
17. jan 2010

baba anjelickovia pomozu, zapal sviecku a ked budes sama (staci ked mas klud), povedz anjelickom co ta trapy a popros ich o to, co potrebujes a nezabudni podakovat.. staci im verit.. strachu sa zbav a mysli na to, ako sa tvoja mama uzdravuje, ako je uz uzdravena, ako sa vela smejete a ste stastny .. a dakuj za to.. skus jej aj ty poslat vela vela lasky a prihovaraj sa jej, ze je vsetko v poriadku a uzdravuje sa (aby to pocula, staci ak jej to podvedomie zachyti)... pre istotu by si mohla zajst k nejakej liecitelke, pripadne niekto kto ma reiky aby jej posielal casto energiu.. ked sa ma uzdravit tak sa uzdravi 😉 😵 drzim palce, aby sa rychlo uzdravila 😵

linette
17. jan 2010

mimka "funguju" aj taky (napriklad ti pomozu, aby si si vedela vystacit, aby si mala co dat do ust, pripadne ti pomozu najst si pracu..), ale materialno si vies pritiahnut aj inak..

lieeenocka
17. jan 2010

kessina ja mám opačný problém. Mojim najväčším želaním je, aby sa mi tretie oko zatvorilo a bola som obyčajným človekom. Neviem to prijať, plačem, mám depresie, nechce sa mi žiť. Môj syn a manžel ma tu držia, stále verím, dúfam, že sa to bude dať zavrieť.
Poradte, je možnosť, že sa to zavrie? Vzdaluje ma to od reality, som niekde hore a to mi vadí.
Keby ma niekto aspoň naučil ako sa uzemniť, ako to aspoň stlmiť?

kessina
17. jan 2010

lin, dakujem, uz to prislo 🙂
lieeenocka, urcite je to tazke, ked ma clovek nieco, co nechce... zalezi len na tebe, ako sa s tym popasujes 😕
neviem, ci ti tu baby radili, skus si poprezerat stranky od helar, urcite tam najdes informacie, ktore ti dalej pomozu. tam som citala aj o kamenoch, ktore cakry zatvaraju, resp. utlmuju. tak ti mozno pomoze to a ak nie, urcite sa tam nejde niekto, kto ti poradi
pekny dnik vsetkym
😵

dali4
autor
17. jan 2010

Ahojte 😵 ... lin, určite by ti povedala prečo máš také velké krče 😉 ... a ked už budeš vediet prečo, tak už s tým budeš moct aj sama niečo urobit 🙂 . Aj ona pomože.

marianka79
17. jan 2010

lieeenocka paradox je ze ten kto ho nema otvorene tuzi ho mat a ten ktoho ma nechce skus ho vyuzit vo svoj a inych prospech mna by velmi zaujimalo ako sa to prejavuje ja mam dobre vyvinuty 6zmysel a s tym som vcelku spokojna ale tiez mi to kolkokrat nevyhovuje a radsej by som ho nemala ale... 😉 vela tym odhalim

marianka79
17. jan 2010

lin ak mas take problemy tak to ma nieco spolocne so zablokovanim jednej z cakier teraz ma ale nenapadne ktora to je pozri si to moja sestra ma tiez bolestive a este aj predmenst.syndrom tak som jej to zistovala

marianka79
17. jan 2010

mimka pozri si film secret-tajomstvo a....samozrejme ze sa da universum nepozna nieco take ze.....neda sa,neviem alebo mozno len ano ale treba si vediet aj spravne priat a hlavne nestracat vieru a uspech pride 😉

dali4
autor
17. jan 2010

Čakra sa zablokuje tiež z nejakého dovodu 🙂 ... treba zistit z akého a niečo s tým robit.

linette
17. jan 2010

ja tie krce mam od najsamsieho zaciatku co som kramy dostala.. uplne prvykrat ma chytili az na stvrty den a hned potom to islo takto: prvy den cely den krce - lieky slabo zaberaju, stvrty den velmi velke krce a dva ibalginy rychlejsie zaberaju.. teta mi tvrdi, ze to mam po nej zdedene, tak neviem.. moze byt aj zablokovana, ale uz od zaciatku? alebo mozno karma.. neviem.. viem, ze sa ich chcem zbavit .. vcera v noci to bolo hrozne, ked ma to prestava bolet, tak mi to pripada ako kontrakcie: vzdy zaboli, zapumpuje, prestane (najprv na minutu, potom na pat, na desat,.. az prestane uplne) taky cyklus, ktory sa opakuje..
ma vcera napadlo, ze zajdem s tym nejakej liecitlke nech skusi s tym nieco porobit aspon tak aby ten liek do polhodiny zabral..

linette
17. jan 2010

dnes bola u nas rodina a bratranec hovoril, ze ho zvykne vytriast.. tak som mu povedal, ze ked ho strasa prechadza okolo duch a potom sa dostali tieto veci do reci a jeho otec: davaj si pozor, to je sekta, neskor budu od teba pytat peniaze a vydierat ta, nic take neexistuje ziadny duchovia, po smrti je nic... atd... nechapem ho ako moze takto hovorit, ani sa do toho nevyzna a uz sudi,... take nemam rada.. a este k tomu viem, ze pravdu nema... tiez som spominala, ze mi anjelikovia pomahaju a posielaju mi aj znamenia a pozerali na mna, jak keby som bolo mimo o 360 stupnov..

marianka79
17. jan 2010

lin tak to ta lutujem takto trpet
Avraviet o tychto veciach tiez len tak hocikomu nemozem lebo by ma vysmiali hmm je to smutne ☹

alfomilka
17. jan 2010

aj na nas sa uz kamarati dost podozrievavo pozeraju a to som im nepovedala ani desatinu toho, co som zazila. Velmi pravdepodobne ma maju za blazna. A to sa usilujem tvarit sa normalne. 😀

ale zrazu necakane som nasla spriaznenu dusu, tam kde som nehladala 😉

linette
18. jan 2010

marianka su ludia, ktori to vsetko odcudzuju, nadavaju na to a tych je vacsina 😖 takze to nechapu.. raz pride aj na nich cas a pochopia.. je to s nimi tazke, hlavne ked pchaju do hlavy to, co je podla nich a ked je nesuhlas uz je zle.. ale tak ja si z toho hlavu nerobim.. aj ked mi iste veci prekazaju..

marianka79
18. jan 2010

lin mne keby pred rokom niekto vravel takéto veci tiež by som na neho kukala ako keby bol z marsu 😀 a vidís ako sa to obrátilo stále myslím na mojho otca všetko to začalo ked zomrel ☹

inak všetko najlepšie 😉

marianka79
18. jan 2010

lin díky za knižky neviem či som to mala brat ako znamenie ale v sobotu hrala piesen od Kristíny a jak som ju počula zrak mi uprel do kalendára a tam meno Kristína 😉 a na druhy den sa dozvedám že ty si Kristína že by si na mna tak myslela? 😀 😝 😕

linette
19. jan 2010

ahojte 😉
marianka dakujem 😵 16 meniny a 14. narodeniny.. uz mam 20 rokov 😠 😀 😀 ach jaj starnem...
vcera som myslela na teba 😉 zeby "nahoda", pritazlivost, ... ??? 😅
nemas zac, len si ich kludne precitaj a daj vediet ako si ich pochopila 😉

linette
19. jan 2010

baby uz aj KLUC nakrutili ako SECRET..

https://www.youtube.com/watch?v=l21Ra49l-MQ
linette
20. jan 2010

dobre ranko vsetkym 😉
hoci som tu sama... kde ste baby?? 😒

linette
20. jan 2010

dnes som mala par snov a v poslednom case sa mi stava, ze si ich slabo pamatam a ked si ich nezapisem hned tak zabudnem..
dneska som mala sen s dali..

dali snivala som, ze som bola u teba, ale tvoj byt vyzeral ako mojej tety a ze si mi ukazovala miselku na fotke a bola taka zlata, ze vraj sedi vo vitrine 😅 tak som sa isla rychlo pozriet a ona tam sedela ako pat penazi 😅 tak som si ju aj ja odfotila 😉

linette
20. jan 2010

Anjeli majú mená, niežeby im ich dal Boh, alebo by si ich dali sami, vytvorili ich ľudia pre ľahšiu prácu s nimi. Zväčša sa meno anjela končí na koncovku -ael, alebo -el. Vo väčšine kultúr možno túto koncovku vysvetliť ako prirovnanie "žiariaca bytosť", či "bytosť zo svetla". Ďalšou základnou otázkou je ako anjeli vyzerajú. Anjeli sa zväčša zobrazujú s krídlami, aureolou (svätožiarou), v rúchu prípadne v brnení. Môj osobný názor je, že pokiaľ sa niekomu zjaví anjel, zjaví sa pre toho človeka v najpriateľnejšej forme tj. tak ako si ho predstavuje. Pre ľudí sú krídla u anjelou akousi dogmou, od 3 rokov života je asi každému decku jasné, že anjel je človek s krídlami a preto majú všetci ľudia túto predstavu.

Rozdelenie Anjelov

Nie je anjel ako anjel, všetko má svoj rád a poriadok. Anjeli sú rozdelení do troch sfér, pričom v tretej sú najmocnejší. Môže sa stať, že objavíte niektorého anjela v dvoch skupinách, nejde o chybu. Niektorí anjeli majú toľko "funkcii" že sa pohybujú v týchto sférach ako je potrebné. Najmocnejšími anjelmi vo vesmíre sú siedmi najmocnejší Archanjeli. Osobne by som ešte vytvorila štvrú alebo nultú sféru pre padlých anjelov. Mnohí anjeli boli zatratený pre svoju samoľúbosť, či dokonca pre lásku k žene. Dobrým príkladom bol napr Lucifer. V tomto prípade už zrejme ťažko hovoriť o anjeloch, ale skôr o démonoch. Ľudia majú oproti anjelom jeden skvelý dar, Boh im odpúšťa. Anjelom sa tohoto daru nedostane ani keby sa hociako kajali.

Prvá sféra
Serafíni

Anjeli čistej lásky, svetla a ohňa

Serafíni sú tí, ktorí sú najbližšie k božstvu a udržiavajú ho stále "nedotknuté". Zaisťujú, aby sa k božstvu nedostala žiadna negatívna energia. Je tu istý predpoklad, že majú štyroch velitelov, z ktorých každý odpovedá jednému zo štyroch vetrov na zemi. Celkovým vládcom je buď Jehoel, Michael, alebo Metatron(boží hlas). Čo sa týka ostatných anjelov nachádzame zmienky o Serafielovi, Aurielovi (Urielovi), Kemuelovi a Nathanaelovi. Žiaria tak jasno, že s nimi môže komunikovať a spolupracovať iba Michael a Boh samotný. Ich tvár je ako blesk a ich odev je oslnivý ako arktický sneh. Neustále sú v pohybe a ani nachvíľu neprestávajú v práci. Slovo serafín znamená žiara. Títo anjeli pracujú s najžiarivejšou božskou láskou a súcitom. Ak sa chcete dostať k serafínovi (samozrejme na astrálne rovine) predstavuje to priam nesplniteľný problém. Ľudské bytosti sa k ním môžu dostať iba na pozvanie. Neznamená to, že by serafíni vôbec nespolupracovali s ľudmi, alebo, žeby vôbec nepočúvali čo im chceme povedať. Môžete ich požiadať o pomoc napr. pri mágií, ale zrejme sa vám nikdy nepodarí uvidieť ich (s opisu vzhľadu serafína by som to ani rozhodne nedoporučoval). Magicky môžete so serafínmi spolupracovať vtedy, ak budete chcieť energiu pre dobro ľudstva ako celku, či planéty. Pre spojenie so serafínmi doporučujem zapáliť bielu a purpurovú sviečku.
Cherubíni

Anjeli svetla a hviezd

Vytvárajú a sprostredkovávajú pozitívnu božskú energiu. Ich vzhľad je prekrásny a zatienia ním údajne všetkých ostatných anjelov. Ich pôvod je akkadský, alebo asirský a v preklade ich môžno nazvať "tými, ktorí sa prihovárajú". Ľuďom sa zjavujú aj ako poloľudia napr. s leviou hlavou. Niektoré pramene naznačujú, že Cherubíni pôvodne anjelmi vôbec neboli (!), ale postupne sa repracovali až k nebeskej hierarchii. Dozerajú nad galaxiami, rozdelelujú energiu a strážia všetky chrámy. Ochraňujú ich plamenné meče. Patria sem napr. Ofaniel, Rikbiel, Cherubiel, Rafael, Gabriel, Auriel (Uriel), Zofiel. Ak potrebujete "božskú ochranu" požiadajte Cherubínov. Pre spoluprácu s nimi zapáltebielu a modrú sviečku.
Tróni

Anjeli planét a asteroidov

Tróni sú pridelení k jednotlivým planétam, takže väčšina anjelov, ktorých nájdete pod odkazom "Anjeli a planéty" patria do tejto kategórie. Ich menom je "tí, s množstvom očí". Sú akokeby učiteľmi pokory a prieskumníkmi v službách božích. Veľkú dôležitosť má pre nich spravodlivosť a jej šírenie. Svojím svetlom presvietia akúkoľvek nespravodlivosť a akejkoľvek obeti krivdy pošlú liečivú energiu. Ich vládcom by mohol byť Orifiel, Zabkiel, alebo Zaphkiel (v prípade posledných dvoch je pravdepodobné, že ide o tú istú entitu). Ďalšími menami sú napr. Raziel a Jophiel. Veľmi sa zaujímajú o ľudskú činnosť. Ak potrebujete stabilitu obráťte sa na trónov. To isté urobte ak potrebujete urovnať vzťahy. Zavolajte ich v súvislosti s planétami, či planetárnou energiou. Zapáľte bielu a zelenú sviečku.

Druhá sféra
Panstvá

Božskí Vodcovia

Pomáhajú pri integrácií hmotného a duchovného. Nosia emblémy moci ako napr. jablko a žezlo. Vládcom tohoto rádu je Hasmal, alebo Cadkiel. Ďalší anjeli, o ktorých sa hovorí ako o kniežatách panstiev sú napr. Muriel a Zacharael. Pokiaľ ide o mágiu, tak pod vládu panstiev spadajú všetky záležitosti týkajúce sa vodcovstva. Sú stelesnením zákona príčiny a dôsledku a vo svojej práci sú veľmi dôslední. Dávajú tzv. vrodené vodcovské schopnosti, ale vonkoncom nepodporujú napr. politikov, ktorí nechcú dobre pre ľud. Ak chcete mať prístup k božej múdrosti požiadajte panstvá. Ak začínate nejaký významný projekt, alebo ste v nejakom projekte došli do slepej uličky obráťte sa na panstvá! Pre prístup k panstvám zapáľte bielu a ružovú sviečku.
Mocnosti

Anjeli zrodenia a smrti

Sú to regulátori chaosu, udržujú záznamy o histórií ľudí. Organizujú svetové náboženstvá. Sú to božký bojovníci, ktorí nebojujú strachom, ale naprostou láskou. Sú to anjeli varovania a keď vám bude chcieť niekto uškodiť pošlú vám upozornenie. Tieto posolstvá môžu mať najrôznejšiu podobu, napr. sen, či obyčajná myšlienka. Musíte upokojiť váš vnútorný hlas, aby ste pochopili, čo vám chcú povedať. Pracujú prostredníctvom ľudského šiesteho zmyslu. Vo funkcii veliteľa možno obsadiť Sammaela, či Camaela. Podľa mnohých hermetikov je ním Ertosi. Čo sa týka ďalších tak môžem uviesť napr. Gabriela a Verchiela. Sú to bojovníci a môžeme sa na nich obrátiť v prípade, že sa dostaneme do problémov. Ak sa chcete dostať k mocnostiam použite bielu a žltú sviečku.
Cnosti

Anjeli zázrakov

Ich hlavnou úlohou je privádzať k pozemskej rovine a k ľudskému vedomiu obrovské kvantá energie. Spektrum vládnucich kniežat je naozaj bohaté, možno tu zaradiť niekoľko anjelov, konkrétne to tam patria Michael, Rafael, Barbiel, Haniel, Hamaliel, Taršiš, Peliel, Sabriel a Uzziel. Cnosti majú obzvlášť radi ľudí, ktorí sa snažia prekonať svoje schopnosti a dosiahnuť viac, než to, na čo podľa ostatných stačia. Cnosti sú duchovia pohybu, spracuvávajú a vedú energiu živlov, ktoré na náš svet pôsobia. Zmeny počasia a planetárne premeny, to všetko spadá pod záštitu cností. Ak budete praktikovat napr. elementárnu mágiu, kto vám budú pomáhať. Ak sa chcete dostať k Cnostiam zapáľte bielu a orandžovú sviečku.

Tretia sféra
Kniežatá

Anjeli veľkých skupín

Kniežatstvá opatrujú veľké skupiny ako kontinenty, štáty, národy, mestá, alebo aj napr. NATO. Usilujú o globálnu premenu. Nájdete ich v zasadacích sieňach, kluboch, pristoroch kde sa stretávajú ľudia. Medzi hlavných vodcov patria Requel, Anael, Cerviel a Nisrok. Určite si viete prestaviť zástupy Kniežat, ktoré krúžia nad hlavami pri zasadaní Spojených národov. Človek môže týchto anjelov vyvolat v prípade, že ide napr. o vyhladzovanie zvierat, alebo dokonca ľudí, pri nesprávnom vedení čohokoľvek. Pre Kniežatstvá sú najdôležitejšie ľudské práva. Pre Kniežatstvá zapáľte bielu a červenú sviečku.

linette
20. jan 2010

Archanjeli

Najväčší bojovníci svetla.

Archanjeli tvoria naprosto odlišnú skupinu (a rozhodne moju obľúbenú, pri vypracovávaní tejto stránky som si ju nechal nakoniec). Väčšinou patria do niektorej s iných skupín (alebo aj do viacerých), ale s ľuďmi komunikujú radi, ak sa naskytne príležitosť. V tejto kapitole sa konečne stretávame s veľkolepou sedmičkou tj. so základnými a najväčšími silami dobra.

Anjeli

Bytosti priradené konkrétnemu človeku.

Často sú známi pod menom "anjel strážny". Pôsobia ako sprostredkovatelia energie medzi božstvom a človekom. Anjela strážneho máme priradeného od nášho prvého momentu. Je s nami proste od narodenia a pomáha nám aj prekonať bránu smrti. Je našim najlepším priateľom a najbližším spoločníkom. Bráni nás keď sa dostaneme do úzkych, pomáha nám prispôsobovať sa svetu. Ak je zapotreby môže dokonca privolať na pomoc jedného z veľkej sedmičky archanjelov (!). Chce nám pomáhať, ale veľa z týchto vecí nemôže urobiť, pokiaľ ho o to nepožiadame. Ak žiadate o pomoc anjela dbajte na to, aby ste mali čisté srdce a myseľ. Nikdy ho nežiadajte o to, čo by mohlo niekomu akokoľvek ublížiť. A myslite na to, že anjel vám problém nevyrieši. Odpracovať si to musíte sami. Anjel vám však otvorí nové cesty a brány nových riešení. Pre zlepšenie komunikácie s anjelom strážnym zapáľte sviečku svojej obľúbenej farby a ešte jednu bielu sviečku.

linette
20. jan 2010

Veľkolepá sedmička

Predtým, než si rozoberieme sedem najväčších archanjelov chcem vás upozorniť na to, že v tomto sa svetové náboženstvá prudko rozchádzajú. Pokiaľ ide o prvých štyroch anjelov (Rafael, Michael, Gabriel, Auriel) tak je všetko v poriadku, ale ak ide o zvyšných troch prichádza problém. Tam sa všetky viery rozchádzajú. Ak mám byť úprimná, mne osobne sa nepáči ani jedna kombinácia. Osobne by som tam chcela mať uvedemých štyroch a Metatrona (hlas boží), ale takúto kombináciu neuznáva žiadne náboženstvo (iba ak by som doplnila isté náznaky v židovskej kabale). Ak by som si mala vybrať jeden z uvedených zoznamov tak by som uznala za pravdivú asi židovskú kabalu, ale to už nechám na vás.

Základná štvorica

Michael
Anjel juhu.

V niekoľkých náboženstvách je Michael považovaný za najvyššiu anjelsku bytosť. Chaldejci ho uctievali ako boha podobne ako Rafaela. Než sa teda dostal do kresťanských materiálov bol to jednoducho pohan (!!!). Podobne ako vianočný stromček a veľkonočný zajac 🙂. Je predseda rádu Cností, velitel archanielov, je anjelom pokánia, spravodlivosti a milosrdenstva. Ďalšie jeho meno je Sabbathiel a v isláme sa volá Mika´il. Michael sa teší veľkej popularite v patriarchálnych náboženstvách. Je to "anjel pomstiteľ" ktorý v legendách odrovnal už pekných pár špinavcov. Je to jednoducho anjel vojak, ktorý je často zobrazovaný v brnení. Mimochodom, bol to práve Michael, ktorý oznámi Panne Márií, že prišiel jej čas k opusteniu tohoto sveta. Inak, nechcem v žiadnom prípade v tomto popise urobiť z Michaela nejakého terminátora, je to taktiež nepredstaviteľne milujúca bytosť. Bol zobrazený aj so smaragdovými krídlami a žiariacim mečom. Michaela si môžeme vizualizovať ako postavu v šarlatovom plášti s nádychom zelenej a zlatej. Nezabudnite na žiariví meč. Invokáciu nájdete pod odkazom "Invokácie a poézia".

Farba: Červená, alebo Šarlatová

Ročné obdobie: Leto

Denná doba: Poludnie

Element: Oheň

Znamenia Zodiacu: Baran, Strelec a Lev

Gabriel
Anjel západu

Tak hneď na úvod musím poznamenať, že niektoré (alebo skôr väčšina) zdroje uvádzajú Gabriel ako osobu ženského pohlavia. Osobne som oduševnélý zástanca toho, že anjeli pohlavia nemajú. Sú to jednoducho éterické bytosti. Slovo anjel je ale v mužskom rode a preto hovorím o anjeloch vždy ako o mužoch a urobím tak aj v prípade Gabriel(a). Jeho meno je zrejme Summerského pôvodu. Znamená "vládca svetla". Je anjelom vzkriesenia, milosrdenstva, odplaty, smrti, zrodenia, premeny a tvorcom mieru. Pred sebou nosí olivovú vetvičku ako symbol mieru. Mohammed tvrdil, že má 140 párov krídel (!). (A mimochodom, tvrdil, že je mužského pohlavia). Moslimovia veria, že to bol práve Gabriel, kto nadiktoval Mohammedovi korán. Gabriel je veliteľom nebeských stráží, ktoré dozerajú na raj. Niekedy je považovaný za anjela Luny. Telo mu halí veľké zlaté krídla. S týmto anjelom sa často spojujú kone, najmä okrídlené. Gabriel je považovaný za ochráncu pôrodu a tehotenstva a bol to práve Gabriel, ktorý presvedčil Johanku z Arcu, aby pomohla dauphinovi. Je taktiež častým poslom. Predpovedal zrodenie Samsona, Panny Márie, Jána Krstiteľa a Ježiša Krista. Nebeské vojská má síce na starosti Michael, ale Gabriel vypracováva stratégiu a riadi pohyb jednotiek. Podľa moslimov dopravil Gabriel Čierny kameň z Kaaby do Mekky. V roku 1951 ho vyhlásil pápež Pius XII. ako patróna pôšt a všetkých telekomunikačných aspektov vôbec. Gabriela si vizualizujte ako odetého do modrej róby s oranžovým nádychom, držiaceho pohár obklopený vodnými prúdmi.

Farba: Modrá a Akvamarínová

Ročné obdobie: Jeseň

Denná doba: Súmrak

Element: Voda

Znamenia Zodiacu: Ryby, Škorpión, Rak

Rafael
Anjel východu

Pôvodná Chaldejská verzia jeho mena bola Labbiel. Hebrejské slovo "rapha" znamená liečiteľ, lekár, či chirurg. Rafael by sa dalo doslovne preložiť ako "žiariaci liečiteľ". Informácie o Rafaelovi pochádzajú z Blízkeho východu z doby pred Kristom. Rafelovou úlohou je liečiť zem a zem zase prostredníctvom neho ochraňuje ľudstvo. Pracuje s energiami lásky, radosti, svetla, modlitby, súcitu a zbožnosti. Ako anjel slnka vládne vedám a znalostiam. Je anjelom lásky a smiechu. Rafael dal Šalamúnovi dar pentaklu. Má vzťah k ľudom a tvorivej činnosti. Niektoré pramene tvrdia, že je "vrchným poručníkom" všetkých anjelov strážnych. Zbiera modlitby. Vizualizovať Rafaela si môžete ako postavu v žltej róbe s purpurovým nádychom, alebo v zelenej róbe s odtieňom modrej (ako na obraze Tobiáš a anjel).

Farba: Žltá, zlatá (prípadne modrá)

Ročné obdobie: Jar

Denná doba: Svitanie

Element: Vzduch

Znamenia Zodiacu: Blíženci, Vodnár a Váhy

Auriel, Uriel, Ariel
Anjel severu

Ariel znamená "veľký pán zeme". Tento anjel je strážcom vízií, snov a proroctiev. Ariel je známy ako anjel mystérii a pomáha Rafaelovi s liečením detí zeme. Taktiež sa najprv v legendách zobrazoval ako Boh. Ariel dozerá na prácu všetkých prírodných duchov. Ariela/Uriela si vizualizujte ako postavu oblečenú vo farbách zelenej a hnedej.
Farba: Zelená a hnedá

Ročné obdobie: Zima

Denná doba: Polnoc
Element: Zem

Znamenia Zodiacu: Panna, Býk, Kozoroh