Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

nobody
7. sep 2009

je anděl smrti fallen angel?? anebo je to jiná kategorie???

a nebyl náhodou Satan taky anděl?? Kdysi? 🙂

linette
7. sep 2009

janus:
takze po smrti je to co si predstavim? ked si predstavim, ze sa narodim znova a som stastna tak sa to stane a iny si predstavi, ze je nic tak sa mu to splni? to je nespravodlive. neni sme vo vesmire samo, tak mozno sa narodime znova v inej galaxii, na inej planete.
co sa tyka v posmrtny krestansky zivot tak mi jedna vec nejde do hlavy: predstavim si, ze su dve osoby, ktore sa velmi lubia, jeden z nich zomrie prvy a ten druhy si najde milenku/milenca a lubi aj toho. ked zomrie aj ten druhy so svojou milenkou, tak sa dostanu do neba, kde je velka laska a tomu prvemu nebude prekazat, ze tam je jeho laska so svojou milenkou? v nebi si vsetko prepacia a ziju v trojici? alebo v nebi zabudame na svoje pozemske lasky a vidime len Boha? milujeme jeho a nikoho ineho? viem znie to vsetko divne, je to divna otazka na ktoru odpoved sa nedozviem.
co sa tyka ocisca: tam sa dostanu vsetky duse? ked tam niektora z nich neolutuje svoje hriechy alebo jeden tak sa nedostava do neba, ale do pekla? ved kazdi vravi iba o nebi a o pekle neviem nic (niezeby som sa tam chcela dostat, len zo zvedavosti).
a vobec ako vyzera v nebi? ked som bola mala tak som si to predstavovala tak, ze nebo je ako velke kralovstvo z rozpravky a su tam same oslavi a kazdemu je tam dobre, kazdi ma vsetko, .. no ani vtedy mi to neslo do hlavy ako je mozne mat vsetko a ako neexistuju problemi.
existuju anjely a anjely su nadpozemske bytosti a v krestanstve vela vystupuju.
vobec neviem co je pravda, ako to v skutocnosti existuje. pri tom vsetkom sa snazim byt veriaca a aj verim, len mi zopar otazok nejde do hlavy.

ejha ako som sa rozpisala 😅

nobody
7. sep 2009

mně na křesťanství vadí jedna obrovská věc..anebo otázka ...
můžu někoho zavraždit, vyzpovídám se, prostě se očistím .... jak pak můžu jít do nebe za takový čin?

linette
7. sep 2009

nobody:
niekedy mam pocit, ze verim slabo a verim na privela veci.

linette
7. sep 2009

nobody:
to je tiez zaujimave. ked niekto niekeho nenavidi a nevie mu odpustit, pretoze nedokaze (lebo mu velmi ublizil) a v ocisci to neolutuje tak sa dostava do pekla. ked niekto niekoho zavrazdi, cely zivot pacha zle veci, v ocisci to olutuje tak sa dostane do neba? to je vsetko velmi zaujimave.

janus:
videla si anjela smrti? 😲

nobody
7. sep 2009

no to je fuk, to nevyřešíme..jen mi to vadí třeba

a co cherubíni? archandělé? různé charaktery dalších astrálních?

linette
7. sep 2009

nobody:
je to tazka filozofia bez vysledku. raz sa to dozvieme, mozno.
anjely aj archanjely su tiez krestanske bytosti. ja som anjela este nevidela, ale verim na nich a prihovaram sa im. dufam, ze ma pocuju a pomozu mi.

ness
7. sep 2009

deni, dik
nobody, myslim, ze anjel smrti a fallen angel su dve odlisne kategorie, fallen angel teda padly anjel - tam ako sa hovori patri satan

nobody
7. sep 2009

to není filozofická otázka..
prostě pokud mám možnost se očistit (chápu to tak, že ano), tak můžu být totální hajzl a prostě budu tam taky
to namená, že vedle fakt absolutně oddaných věřících tam budou i vrahové
to mi přijde absurdní

spíš filozofická je, jestli vůbec peklo anebo kontrast k nebi existuje? A jestli by v něm nebyli pouze lidé, kteří by "zapomněli" a neočistili se. Původně podle mého peklo neexistovalo, postupem času ho vytvořili padlí andělé jako protipól. Ale, je mi to celkem fuk 🙂

denisocka
7. sep 2009

ja som katolíčka,lebo všetci tu sme katolíci,tu ani ine neni,možno kus dalej su evanielici 😝 . do kostola som za mládi chodila,lebo som musela,ale odkedy som vydata tak nechodím,necitim potrebu,už mi nik priamo neprikazuje,aj ked naši večne do toho pindaju. Inač,sem tam tam idem , na omšu,ale na spoved ma nik nedostane

nobody
7. sep 2009

ness ... jj, už jsem si to srovnal v hlavě ... jj, anděl a fallen je protipól anděla

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

linette...mas spoustu otazek, a to je dobre....kdyz je zak pripraven-ucitel se objevi 😉

Zkus mrknout na http://www.hovorysbohem.cz/index.php?kniha=1#kniha tam bys mela najit odpovedi na sve otazky....

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

nobody, presne jak pises...kdyz nekoho zavrazdis, nepomuze ti zpoved 😵 ...zasvinis si tim karmu mozno na nekolik dalsich zivotu....kdyby se lide ridili radeji zakony Vesmiru...

Nechapu ty lidi co chodej do kostela a jen vyjdou z kostela, uz pomlouvaji jedna druhou.... 😀 ...jako priklad.

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

Jako chapu je 😉 ...ale z mojeho modelu sveta je to nepochopitelne 😀

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

Peklo si vytvarime my sami....uz tady na Zemi jsme v pekle....tam nic takoveho jako peklo neexistuje 😉

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

Zase jsem tu sama? 😀 😀 😀 😀 😀

nobody
7. sep 2009

j.a.n.u.s. - takže v křesťanství se nemůže každý jedinec očistit?

denisocka
7. sep 2009

baby a nobody nestíham čítať,dočítam vas večer

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

Kdyz by ses mel ocistit, tak bys musel udelat neco zleho....ale to jen my jsme si utvorili takovy model "spravny" a "spatny"....neni nic spatne nebo spravne, to jen zalezi z jakeho uhlu pohledu se na to divame....

Z pohledu zlodeje neni "spatne" neco ukrast....

Je tezke pouzivat slova, protoze to jsou jen slova a v mnoha pripadech narazime na sve ego....

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

den 😉

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

Decka, fakt zkuste tu knihu Hovory s Bohem....je to tam vsechno vysvetlene...VSECHNO!

Ono se muze zdat-literatura, pchhhhh....ale nejlepsi na tom je, ze to vsechno funguje....

mywiel
7. sep 2009

Ahojte no ja neviem, ja som stratena, vobec nestiham citat, tolko ste popisali, ale mrknem na to ked bude viac casu, lietam ako na metle dneska... 😀 alebo skor s metlou, ale pocit z dobre vykonanej prace je nenahradilelny takze pokracujem v gruntovani a este sa ozvem. 😀 😉

mywiel
7. sep 2009

Vidim, ze mate plno otazok co vas trapi no musim zoskenovat tu knihu, aby ste nasli odpovede. 😵

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

Existuji i karty Hovory s Bohem....krasne moudra a presne pro ten okamzik, ve ktery si tahnete...

Pro zadnou dusi nejsi pozehnanim, pokud te potrebuje aby prezila.(ted se to netyka vztahu matka-dite, i kdyz pozdeji taky)

Casto opakovane slovo se stane tvou realitou.

Ocekavani nici vztahy.

Nech kazdou dusi jit svou vlastni cestou.

Kazdy utok je volanim o pomoc.

Tva nespokojensot a uzkost prameni z toho, ze neposlouchas svou dusi.

Divej se na kazdy problem jako na prilezitost.

To jsou nektere me oblibene... 😉

nobody
7. sep 2009

takže vrah vlastně nedělá něco zlého, když vraždí?? z jeho pohledu je to normální věc vzít někomu život
no dobře, beru to, že každý se nemůže očistit - budu to tak brát, potom by pro mě mělo křesťanství nějaký smysl
díky za inspiraci

mywiel
7. sep 2009

Este o tom ocisci, tu nejde o to ocistit sa, ale olutovat, poucit, ako moje motto...cielom zivota je skusenost, takze ked niekomu ublizis ak si z toho nevezmes skusenost, ponaucenie, tak druhy ti bude ublizovat dovtedy kym to pochopis, ze si schybil a takto sa spravat nemozes. Ked clovek zomrie a citi sympatie k niekomu tak po smrti sa to 100 nasobi a citi lasku, ked niekoho nemoze citit tak sa to tiez znasobi a nenavidi ho, preto ludia co nedokoncili tu na zemi co mali su tu casto priputani a nestastni lebo ich to trapi aj po smrti a kym to nevyriesia ze mozu ist k svetlu tak tu zotrvavaju, cize chyby ani Nebo neodpusta pokial clovek nepochopi ze slapol vedla a lutuje to uprimne.

mywiel
7. sep 2009

Vrah si poserka karmu na par peknych buducich zivotov a bude prezivat co sposobil ale 100x tak tazsie....to je to peklo.

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

krestanstvi, cirkev, nabozenstvi....je to o penezich...nobody, dulezite je v co veris uvnitr sam sebe...

Jak muze nekdo zabijet ve jmenu Boha? To je vytvoreno(nebo znetvoreno lidmi)...svate valky atd., to co vam pripada jako trest, neni nicim jinym nez pusobenim prirodnich zakonu....

j.a.n.u.s.
7. sep 2009

Peklo na Zemi.