Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

marianka79
15. apr 2010

ano poslucha tak ako obvikle 😀 😝

to je dobre že je lepšie nenut ho do jedenia hlavne aby vela tekutin mal 😉

jáááj moj patko ma volá aby som už konečne si išla lahnut tak musim posluchnut 🙂 vadí mu ked sedím za počítačom furt mi to vyčíta tak ja idem papa anjelinky a pekné sníčky 😵 😵 😵 do hlavičky 😉

miruska15
15. apr 2010

tak tym čislam nerozumiem ale prečitala som si svoje činske zvieratko a sedito ako rit na šerbel aj chlapovi to sedi.

miruska15
15. apr 2010

tak pa posielam mu božtek pa

jery51
16. apr 2010

ahojte ženy, takže zážitky z anjelského písma:
my v podstate potvrdili, čo sama viem:
velmi velka intuícia, pracovat na sebe( hlavne reiki)
kubko je vyspela dušicka, posunie ma hore, vidí anjelikov, duchov...
manžel materialista. sice veri na tieto veci, no iba ked potrebuje(uplne presne)
podnikat ano , mam ho podporit,
rekonštrukcia domu u svokry- zásadne nie, konflikty(to je logika)
😀
brat- stratena existencia
neterke ma pomáhať tak ako doteraz...
také gro všetkeho
ale som spokojna, obajsnili že mám ist po tom duchovne určite, mam stastne cisla v datume narodenia, čo chcem mam(v podstate pravda)
a pracovat, pracovat na sbe, nebyt leniva

marianka79
17. apr 2010

ahojte anjelinky 😢 ☹ trochu smutno ja viem,no i take dni su
Akurat som sa ,,dorozpravala''s mojimi tarotmi a vsetko mi sadlo ako rit na serbel dala som si tri otazky dve na partnera a jednu na seba a vlastne mi povedali to co si myslim aj ja hlavne to co sa tyka partnerstva 😢 😢 😢 celu nocnu som v praci preplakala tak preto som siahla na karetky a vsetko mi potvrdili ☹ tak som z toho smutna caka ma tazke obdobie 😢

marianka79
17. apr 2010

jery super 😉

marianka79
17. apr 2010

zvlastne moj Yorkinko si na mna lahol a hlavicku si polozil na moje srdiecko asi aj ten pes so mnou cìti 😔

marianka79
17. apr 2010

miruska pekná fotto to je rámček s mobilu však? aj ja mám taký 🙂

marianka79
17. apr 2010

dnes tu tušim nik nebol ani sa nečudo ked je pekne tak radšej po vonku beháte aj ja som sa "vylietala"so psom trochu som sa ukludnila lepšiepovedané už som v pohode 😉

marianka79
17. apr 2010
dali4
autor
18. apr 2010

Ahojte bambulky, prišla som vás pozdravit. Posledné dni vás chodím aspon čítat no nejak nestíham odpovedat.
Marianka... nebud smutná. Všetko má nejaký význam. To čo teraz prežívaš... možno ti to niečo naznačuje, treba urobit nejakú zmenu, inak sa naprogramovat, zmenit myslenie od základu... ak budeš zotrvávat v takejto nálade, obavách, spomienkach, myšlienkach... nedostaneš sa zo začarovaného kruhu. Myslím že ti asi nehovorím nič nové... ale skúšam pripomínat, ved už dlho sa nám trápiš ☹ ... skús viac načúvať svojmu vnútru. Vieš aj tá veta ktorú si vyslovila "čaká ma tažké obdobie" nieje to správne čo by si si mala hovorit. Ak ti aj karty ukázali že ta čaká tažké obdobie, v poriadku, ved karty neklamú, pomáhajú nám ale skús sa ich pýtat aj na to, či sa dá tomu tažkému obdobiu vyhnút a čo máš robit aby si sa čím skor cítila štastná 😉 . Mysli pozitivne úplne ale úplne vo všetkých smeroch... pritahuj si pozitívne veci, pritahuj si štastie 😵 .

marianka79
18. apr 2010

ahoj dali 🙂

marianka79
18. apr 2010

máš úplnu pravdu aj ja si vravím "mysli pozitívne"mysi mysli no je to zlé kedže som s ním stále v práci a VIDÍM TO!vo mne je pozitívne myslenie ale v poslednom čase sa to bije s negatívom ja vem že ma čaká štastie verím svojmu životu ale treba dat von tie negatíva a i tým že to napíšem je to vonku kedže sa s tým nikomu nezdoverujem i toto mi pomáha vskutku som štastná že mám to čo mám a som vdačná i za to že mám vás 😵 všetko toto beriem ako prechod k novému vnímaniu mojho života a celkovo to beriem ako nový život viem že tento rok je pre mna prelomový vela vecí stratím ale i získam a to viem naisto. Ako sa spieva v tej piesni---je koniec nie je cesty spet ja viem to je koniec kde sme ja a ty ty vieš to mame dve cesty ktoré nič nespája......ta piesen je pre mna jedno so znamení ktoré mi chodia a ja viem že mi to prostredníctvom nej vravia anjeli dali vela vela znamení mi chodí že je koniec a teraz aj tie karty mi to potvrdili 😔 musím to prijat a konečne si to pripustit k srdcu ešte mačaká štastie ja to viem 😉

marianka79
18. apr 2010

dali a čítam knihu od Edgara Cayseyho klíče ke štestí a to ma podržalo 🙂 neboj nie som až tak zanegativizovaná viem už čo robit preto som siahla po knihe 😉 dakujem dali velmi a som štastná že vám zaleží na mojich pocitoch som inak dost uzavretá pred okolím a dost si chránim súkromie a to i pred najbližšími ešteže tu sa možem "vyspovedat"z mojich pocitov 😔

marianka79
18. apr 2010

Homeopatia - cesta k pohode

Predstavte si, ako by sa zmenil náš život, keby existovala kúzelná bylinka, ktorá by dokázala zahnať smútok. Vyliečiť milostné sklamania. Rozptýliť žiarlivosť. Bylinka, ktorá by vo vzťahu dvoch ľudí, muža a ženy, dokázala obnoviť lásku. To by sa fotografia tej bylinky na dôkaz toho, že existuje, objavila hneď na prvých stránkach magazínov. Každý by si jej kúpil niekoľko kíl. Tam, kde by sa predávala, by vznikali dlhé fronty. Lenže koľkokrát, čo na prvý pohľad vyzeralo zázračne, neskôr mnoho ľudí sklamalo. Také kúzelné bylinky ale naozaj existujú! Aby sa rozprávka stala skutočnosťou, tak si to povieme priamo. Pozná ich liečebný odbor, nazývaný homeopatia. Homeopatia pozná liek odstraňujúci následky milostného sklamania. Volá sa Ignatia. Liek proti smútku - Natrium muriaticum. Alebo liek na strach - Gelsemium. A liek na prílišnú žiarlivosť- Lachesis. Homeopatia nám môže dopomôcť k väčšej otvorenosti k svetu. K väčšej výkonnosti. K väčšej obľube. K pohode. A môže taktiež odstrániť takmer akúkoľvek fyzický problém. Sú to lieky, ktoré nám poskytuje príroda, lieky neškodné a účinné, využívajúce skryté liečivé vlastnosti prírody. Predsa len nie je to tak úplne jednoduché, a tak si radšej povieme o tej tajomnej homeopatii o niečo viac.

Zakladateľom tohoto odvetvia medicíny bol nemecký lekár Samuel Hahnemann. Už na začiatku minulého storočia stanovil všetky základné pravidlá homeopatickej liečby. Využil poznatku, že niektoré prírodné látky môžu vyvolať v organizme a v psychike chorobné zmeny - a podobné zmeny vedia tie isté látky chorého človeka aj vyliečiť. Avšak v neškodnej homeopatickej úprave, ako liek, ktorý má spravidla vzhľad malej pilulky. Táto pilulka je obvykle podávaná buď krátkodobo, napríklad trikrát denne niekoľko dní, alebo dokonca jednorázovo. I len jedno podanie často stačí na to, aby vyvolalo u človeka ozdravnú reakciu, povzbudilo vlastné veľmi mocné obranné sily organizmu -vďaka čomu sa s určitou chorobnou zmenou dokáže rýchlo vysporiadať.

Homeopatický liek má vždy nezrozumiteľný latinský názov, za ktorým sa ale často skrýva nám všetkým veľmi dobre známa rastlina, ktorá možno práve rastie susedovi na záhradke, či v lese za chatou. Tak napríklad Pulsatilla - poniklec, Lycopodium - plavúň vidlačka, Plantago - skorocel, Hypericum - ľubovník... a tak by sa dalo veľmi dlho pokračovať, pretože homeopatických liekov bolo zatiaľ objavených asi 3OOO. V bežnej praxi ich avšak používame len asi 3OO. Je niekedy veľmi zložité, nájsť pre určitého človeka a jeho neduh ten správny liek. Homeopati k tomu využívajú hrubé knihy nazývané repertitória a materia- mediká, mnohí využívajú počítačové programy. Dnes už môžeme nájsť i v našich lekárňach homeopatické preparáty, bez receptu, a za menej peňazí, než by nás stáli tradičné lieky. Vstupujeme do Európy a homeopatia sa stáva súčasťou nášho života. Verejne sa k nej hlási anglická kráľovna, americká speváčka Tina Turner a veľa ďalších známych osobností. Rovnako ako im, i nám môže ukázať cestu k životnej harmónii a pohode.

marianka79
18. apr 2010
marianka79
18. apr 2010

íha a čo to nejde? 🙄

marianka79
18. apr 2010
dali4
autor
19. apr 2010

Najvýraznejším prejavom duše je milovať ostatných a pomáhať/slúžiť im. Naša duša práve dostala takúto výzvu. Ale pozor: nie každé “slúžiť” znamená skutočne aj “slúžiť”!

Často sa stretávame s problémami, utrpením a neschopnosťou iných ľudí. V takýchto prípadoch nám obvykle zovrie srdce, urobíme nejakú drobnosť a ideme ďalej plní spokojnosti, že sme “dobrí” ľudia.

Mám známu, osobu obrovského srdca, ktorá nikdy neprešla popri žobrákovi bez povšimnutia. Išla medzi našich potmavších spoluobčanov robiť osvetovú činnosť. Došla tam s presvedčením, že ona je vyšší tvor, ktorý ide osvietiť tých nižších tvorov. Bola veľmi prekvapená, keď zistila, že jej “nižší tvorovia” sa cítili celkom dobre v tom spôsobe života, aký viedli – a že jej osveta narazila na blahosklonné uši, ktoré postavili jej hodnoty celkom na hlavu! Jej obrovské ľudské srdce plakalo. Niekto pohrdol jej pravdou… Táto dobrá osoba urobila jedinú chybu – celý svet merala podľa vlastných hodnôt, ako keby to boli jediné platné hodnoty!

Na druhej strane, nedávno som kdesi čítala, ako sa ktosi postaral o ženu, ktorá si nevedela zaplatiť nájomné za byt tak, že sa vyzbierali na jej nájomné za tri mesiace. A pritom bola žena bez práce a bez možnosti zozbierať dostatok peňaní na nájomné po tých troch mesiacoch… Pomohli jej? Ťažko.

Číňania hovoria: “”Daj biednemu rybu a zasýtiš ho dnes večer. Nauč ho chytať ryby – a už nebude nikdy viac hladný!” (Alebo nejako podobne. A rozhodne nie po slovensky. )

Takže: nezamieňajme si službu so spásou! Slúžiť je akt obrovskej spirituálnej sily, zrodený z lásky a zameraný na rozvíjanie iných. Spása je produkt vydeseného ega, ktoré svoju sebahodnotu potvrdzuje tým, že robí iných závislými na svojich úsudkoch a svojej existencii!

Popozerajme sa okolo seba a hľadajme situácie, kde naša duša dostala výzvy poslúžiť. Kde treba podať pomocnú ruku? Kde niekto s niečím zápasí, čo by sme mu dokázali uľahčiť? Kde by sme dokázali vybudovať v iných schopnosť znovuobjaviť to božské v sebe? Otvorme oči a srdce a hľadajme príležitosti. A rozlišujme medzi službou a spásou, láskou a strachom.

Nedovoľme nášmu egu, aby nás odviedlo od skutočnej služby a súcitenia s inými tým, že nás bude hnať spasiť niekoho bez toho, aby sme mu vytvorili príležitosť ďalej sa rozvíjať! Jednoducho urobme, čo vieme, aby ľudia okolo nás duchovne silneli, bez posudzovania alebo kritiky. Slúžiť znamená ovládať (hlavne seba a svoje predstavy) – a naša služba je práve teraz žiadaná.

dali4
autor
19. apr 2010

Človek je tvor žijúci zo zvyklostí. Čo pozná, to považuje za bezpečné. Všetko nové a neznáme je preňho potenciálne ohrozenie – a na ohrozenie sa reaguje obvykle strachom. Náš mozog začína vymyšľať hororové scenáre typu “čo ak…” (a ak sa ukážu nepravdepodobné, plynule prechádza na scenáre typu ”a čo ak predsa len…” ), vopred si vykresľuje možné hrozby a snaží sa na ne nájsť protilátky, aby sa im vyhol. Nie je to pekný svet, pretože si v ňom prichodíme slabší, znevýhodnení, bezmocní. A tak niekedy, keď sme si už zvykli na nejakú – aj zlú – situáciu, radšej v nej zotrvávame a bránime sa ju zmeniť, pretože sa bojíme, že s tým novým by sme možno nedokázali žiť… A ajhľa, tu máme vysvetlenie pre týrané ženy, duševnú krutosť a kodependenciu!

Odkiaľ sa berie tento strach? V podstate ide o tri druhy strachu:

Prvý druh strachu pochádza z nášho zníženého pocitu sebahodnoty. Aby sme boli predvídateľní a “bezpeční”, vychováva nás spoločnosť (a teda aj rodina) tak, aby sme odvodzovali svoju hodnotu od toho, ako nás vidia iní. Takto si spoločnosť zabezpečí, že sa budeme snažiť prispôsobiť, že sa budeme riadiť spoločnými hodnotami a dodržiavať ich. Je to mechanizmus, ktorý nám má zabrániť, aby sme nepotláčali iných – a dosahuje to tým, že potláča našu individualitu, našu dušu.

Druhý druh strachu je zapríčinený tým, že máme istú, pomerne presnú predstavu o tom, ako by naša budúcnosť mala vyzerať. Očakávame istý výsledok, dúfame, že nastane a trasieme sa, že by mohol nenastať. Tento strach je vlastne vnímanie rozdielu medzi “je” a “malo by byť”. A pretože to “malo by byť” býva obvykle veľmi presné, nedáva nám veľa možností na konanie alebo prispôsobovanie sa. Veci musia byť presne istým spôsobom, inak nie sú tak, ak by mali byť… A tak cítime napätie a obávame sa, že sa situácia vyvinie inak, že sa naše nádeje, sny a očakávania nenaplnia, že budeme sklamaní… a nevidíme celú plejádu iných možných riešení, ktoré by pre nás boli rovnako príťažlivé alebo ešte príťažlivejšie!

Tretí druh strachu vychádza z nášho ega. Ego je tu na to, aby nás chránilo pred anihiláciou a aby nám umožňovalo spoznávať svet. Svet spoznávame vďaka tomu, že sami seba vnímame ako entitu (bytosť) inú ako ostatné bytosti. Sme od ostatných bytostí odlúčení, sme sami pre seba a porovnávame sa s nimi a so zvyškom sveta. Ale pocit odlúčenosti je súčasne uvedomenie si vlastnej zraniteľnosti. Pretože ego sa bojí zraniteľnosti a straty kontroly, bojí sa upierať pohľad na celý veľký, nekontrolovateľný svet a upiera ho miesto toho len tesne pod svoje nohy, kde sú veci, ktoré môže kontrolovať. Tým nás ego odrezáva od videnia možností v každej situácii a len intuitívne ukazuje jej ohrozenia.

Ak však veľmi dlho pozeráme na svet očami “obete”, ktorej sa veci “dejú”, stane sa z nášho strachu návyk. Bojíme sa už zo zvyku, pretože to je spôsob, ako sme sa naučili pristupovať k novým situáciám. Bojíme sa automaticky, bez uvažovania, či sa vlastne je čoho báť…

A tak, keď sa nabudúce prichytíme v situácii, na ktorú reagujeme obavou, spýtajme sa sami seba:
Skutočne sa bojím?
A ak áno, tak čoho?

Nepočúvajme ego, ktoré nám začne vykresľovať samé horory. Pozrime sa na ne nezaujato: sú reálne? Sú pravdepodobné? Počúvajme našu intuíciu, cez ktorú s nami hovorí naša duša. A nečudujme sa, ak zistíme, že sa vlastne vôbec nebojíme – len že podliehame presvedčeniu, že by sme sa báť mali!

Naša duša je plne pripravená čeliť tejto situácii i horším – a chce prevziať velenie a previesť nás všetkými neistotami. Vlastne len čo skoncujeme s nutkaním báť sa zo zvyku, zistíme, že duša nás vedie do nových situácií, ktoré už nie sú desivé, ale vzrušujúce! Naše strachy odrazu nie sú tie všemocné príšery číhajúce za rohom, ale len tiene, ktoré na stenách nášho života vykresľuje naša predstavivosť… Majstri hororu v Hollywoode to dobre vedeli. Vedeli, že človek sa najviac bojí toho, čo nevidí, ale len tuší. Akonáhle tomu strachu dáme konkrétnu tvár, je to už len veľmi konkrétne nebezpečenstvo, na ktoré sa dá veľmi konkrétne reagovať. Kým však nevieme, akú tvár má, naša predstavivosť nám vykreslí to najhoršie, čo je schopná vykresliť, aby vyburcovala naše ego k horúčkovitej snahe ochrániť nás!

A na záver ešte malý postreh z praxe. Došla som na to, keď mi diagnostikovali rakovinu: nemá zmysel niečoho sa báť. Buď tá situácia nenastane, a potom sme sa báli zbytočne (a celkom zbytočne sme otrávili naše telo všelijakými stresovými hormónmi), alebo tá situácia nastane – a potom ju budeme riešiť tak, ako to najlepšie pôjde! Strach ešte nikdy nič nevyriešil… Strach je len naša emocionálna reakcia na celkom neemocionálnu situáciu – a často práve nevhodná, ustrašená reakcia celú situáciu výrazne zhorší.

Predstavte si, že na savane stretnete lačného leva. Čo urobíte? Veľa možností nemáte: Môžete ujsť (obávam sa, že ten lev je lepšie trénovaný behať). Môžete si nájsť strom, ak tam nejaký je, a vyliezť naň (a potom ošetrovať situáciu, že lev sa pohodlne usadil pod stromom a čaká, až začnú servírovať obed). Alebo sa môžete postaviť levovi zoči-voči, povedať si, že sa lacno nedáte, a zarevať mu priamo do toho jeho huňatého ksichtu! Ale… všimli ste si tu niekde možnosť “zostať a báť sa”?

Niet sa čoho báť. Jedine ak nesmiernej schopnosti našej fantázie robiť veci hroznejšími, než v skutočnosti sú… Zbavme sa teda zvyku obávať sa všetkého nového a vychutnávajme si zistenie, že sa vlastne vôbec nebojíme!

linette
19. apr 2010

ahojko babulky 😵
sa tu toho moc nepopisalo..

jery to ti vestili? ... alebo to ty si sa ucila anjelske pismo a cez tvoju ruku posielali anjelickovia posolstva? 😕

linette
19. apr 2010

ja som bola dnes u zubara.. konecne mi dokoncil zub z ktorym som tam chodila stvrt roka.. 😉 anjelickovia mi vela vela pomohli 😵 😵

jery51
19. apr 2010

linn eee to mi mô anjelik povedal...

jery51
19. apr 2010

lin a so zubom ti pomohli?
božže musim ist poprosiť aj ja, tak ma bolievajú 😔

kessina
19. apr 2010

ahojte babulky, vobec vas nestiham docitavat, aj ked lin pise, ze sa tu toho moc nepopisalo 🙂 😅
u mna nie je nic nove, bojujem s tymi hodinami, dnes som dokonca ani nemohla ist, musela som ostat doma 😒 ale to je o inom...
k anjelskemu pismu, mna to tiez strasne zaujimalo, dokonca som mala ist aj na kurz, ale nejako vtedy neboli peniazky.
v case, ked som sa o to zaujimala, tak som stretla jednu pani, ktora sa mi len tak (teda my vieme, ze nic nie je len tak 😀 ) prihovorila a zacali sme sa bavit o tychto veciach. tak ma tak trosku vystrasila, lebo ze si clovek berie na seba vsetku energiu ostatnych ludi a ked sa proti tomu nevie chranit, moze to zle dopadnut. vtedy som o tom nemala vela informacii, takze som sa stiahla a nechala to tak.

kessina
19. apr 2010

este som chcela, nepamatam sa, kto tu daval odkazy na film tajomstvo, kde je to rozdelene do casti... mate to niekto stiahnute?? mne od od siedmej casti nie a nie stiahnut, uz som to skusala min. 30krat v priebehu mozno mesiaca. 😕

marianka79
20. apr 2010

kessi lin to ma stiahnute po castiach ja mam cely film 😉 ale nejde mi napalit ani nijak ho sem nemozem dostat 😠
Skus si ho stiahnut cez torrenty som v praci tak nemozem to kuki ale ked pridem tak to omrknem ci to tam je 😉

marianka79
20. apr 2010

o necelu hodinu faaaajrooooont hurààààààà 😀 😝