Máte svoj zoznam prianí?

6. feb 2024

Ahojte žienky (aj muži)
Dám sem takú hĺbavú milú tému…

Máte svôj zoznam prianí? Inšpirovala som sa kamarátkou, ktorá tu už bohužial nieje. Ona mala svoj zoznam prianí ktoré chce splniť pred smrťou (bola chorá a vedela, že jej moc času neostáva), nesplnila síce všetko, ale mala na zozname naozaj krasne veci, rozne miesta, jazda na koni, potápanie sa,
Máte aj vy taký zoznam? Rozmyšlam čo tam doplniť, stale ma napadne nieco nové, čo myslite že sa oplati vidiet, zažiť? Miesta, zažitky? Čo by ste chceli vy?

ivangeline
6. feb 2024

Mala som. Mam krajsi zivot bez zoznamu. :D

melanta
6. feb 2024

Áno, mala som. V podstate som si splnila všetko materiálne. Chcela som vidieť niektoré miesta (aj cestovanie vnímam ako materiálnu záležitosť), chcela som mať veľký dom a dom pri mori. Pred 2 rokmi som prekonala onko ochorenie a chemo. Takže mojím jediným prianím je, aby moji blízki milovaní boli zdraví.

0silvia0
6. feb 2024

nemám rada takéto motivátory, resp. ich nepotrebujem. Stačí slušne žiť a všetko ostatné príde samo, ak to prísť má.

dominikamacakova
6. feb 2024

Áno, teraz chcem vyvýšené záhony, takže sa chystám kopať jamy 😀

sulavikova
6. feb 2024

Rada mám veci naplánované s časovým predstihom (som stará škola) napr. dovolenky, lyžovačku, kurzy atď. Prepisujem a plánujem celý kalendár. No často pohotovo reagujem aj na nové výzvy napr. krásne topánky (veď mne už noha nerastie), vysnená kabelka, ktorú pre mňa “konečne” vyrobili, kniha…už som mohla mať aj vlastnú. Dnes viem, čo si dám na 50tku😂, ak tu ešte budem. Takže plánujem a teším sa.

katka_reies346
6. feb 2024

Mala som ich asi milión, ale len mi naň pribúdali veci a nikdy nič neodbúdalo :D Od minulého roka som po prečítaní jednej knihy preto prešla na trochu iný zoznam, a teda "nástenku snov" a manifestovanie a je to skvelé! Dávam si tam väčšie aj menšie ciele, vždy nejaký vizuálny obrázok, aby som to mala stále pred očami a zatiaľ sa mi darí pekne zo zoznamu škrtať 🙂 Mám jednu svoju a ešte máme aj jednu spoločnú nástenku s partnerom a je na nich čokoľvek od nového oblečenia, spotrebičov alebo nábytku, po dovolenky, spoločné bývanie a dlhodobé ciele a plány 🙂

majada35
6. feb 2024

Áno, mám..)

betulinka1
6. feb 2024

Urcite ano. Milujem sa tesit 🤣🤣🤣 Cize mam želania, ktore su krátkodobé a tie ma posúvajú v pred a potom mam dlhodobé, ze raz v zivote toto a toto. K tomu samozrejme patri aj každodenne Dakujem.

mamickalisticka
6. feb 2024

Vždy na začiatku roka si to píšem. Ale to také že ísť na koncert (minulý rok to bol jarmočný) ďalej som strašne túžila ísť na vianočný koncert spevackeho zboru do kostola, plávať v strede jazera so zavretými očami (podarilo sa mi to minulý rok v mori! To som ani nedúfala, bolo to niečo neskutočné, taktiež potápanie v tej nekonečnej modrosti, bol to moj splneny sen a čerpám z neho dodnes!) Potom výstup na taký veľký kopec s krásnym výhľadom.. takéto ciele si dávam. Je krásne si to potom prečítať. Teraz mam, že začať otužovať na jazere a schudnúť. To druhe ss mi úspešne darí 🙏🏽