Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

hanula11
27. jan 2010

Já byla taky na nemocenské skoro celé těhu, ale kontrol jsem se bála. Přece jen jsem nechtěla přijít o peníze. A to jsem měla jednu hodinu vycházek dopoledne a tři odpoledne a vlastně jsem byla úplně zdravá, ani na dovolenou nám gyndr nedovolil jet, maximálně by mě pustil na dva dny někam blíž, ale na to jsme se nakonec vykašlali.Málem jsem se kvůli tomu s ním pohádala, ale stejně by mi to asi nepomohlo. U nás v okrese to je docela přísné se sociálkou, i doktoři z nich asi mají strach. njn Nakonec jsem to loňské léto přežila i na nemocenské ☹ 😉 🙂
Dnes jsme tu měli minus dvacetdva, takže se poradna nekonala, jdeme až za týden. A Á´da vedle začíná protestovat, jsme tu teď samy, musím jít za ní. 😵

saruspec
27. jan 2010

to nejsi sama ja taky furt peru a malého i 2deně převlíkám.tak to máte blbé s tou nemocenskou,ja měla vychazky ráno 10-12 a odpoledne od 14-18h a jak jsem byla dvákrát po sobě na umělém tak jsem měla taky nemocenskou a nikdy mi nikdo nepřišel.pak jsem jela do lázní františkových od řijna do 5listopadu šla jsem za doktorem at mě nechá na nemocenské do konce listopadu a to jsme jeli na 4dny na kaprun lyžovat.ja si myslím že to zaleži na zaměstnavateli. 😒

saruspec
27. jan 2010

Holky neite kdo by mněl na prodej štěně hladkos.jezevčika černého s palením jdeme na narozky a těm známým se strašně libí muj jezevčik jak poslouchá na slovo a je chytrý že by takého taky chtěli.ale u nás nejde sehnat a nebo za 3000kč ale ja chci bez papiru.My jsme ho koupili v polsku.

jakelina
27. jan 2010

Sarus nevím, my pejska nemáme. Alergie na psí srst u Davči.

jirca
28. jan 2010

Ahoj Sarus, poslala jsem ti na IP pár inzerátů na jezevčíky. 🙂

hanula11
28. jan 2010

AHOJte Konečně jen minus devět (po ránu)
Včera jsme ani nebyly v poradně, jdeme až za týden.

jakelina
28. jan 2010

Hanul, u nás taky oteplení, ale hnusný vítr. ☹

saruspec
28. jan 2010

diky jirco,šikovná holka u nás svití sluničko,tak co mladej na jipce byl tam manžel?

jakelina
28. jan 2010

Mates už je na normálním pokoji. Byla jsem za ním a už se i trochu smál. Má to ten rota vir, nebo jak se to jmenuje.

hanula11
29. jan 2010

Jaki, hlavně že už je mladýmu líp 🙂 Po ránu jsme měli 0, pro změnu bude zase všechno tát. 😉
Malulka teď má nějaké zlobivé období, snad je to dočasné a nebude z toho nutný SUNAR. Ale kdyby byl, tak stejně nic nenadělám. Nic se jí moc nelíbí, tedy mimo období, kdy má "smací" a "hrací". Moc toho taky nenaspí, ani přes den, ani v noci.
Co jezevčík? Bude? My bychom taky chtěli pejska, ale toho co jsme měli. A toho už mít nikdy nebudeme. Takže zatím ještě pořád nic, Ron nám umřel, už to budou čtyři roky.
Hezkej víkend 🙂

jakelina
29. jan 2010

fotky Matyáška ze včerejška
http://a.imagehost.org/view/0038/Mates_012
http://a.imagehost.org/view/0019/Mates_014

Snad ho dnes pustí. Mají ještě jednu vizitu před obědem a nesmí mít teplotu, jenže on je tak nervozní, že ji dostane z té nedočkavosti. ☹

jakelina
29. jan 2010

Hanul, to víš, že se z toho nestřílí. Uvidíš jak bude přibírat. Než trápit hlady, tak je lepší spokojené mimi na Sunaru. Ale děti mají takové období kdy zlobí a přechodně mají růstový skok a chvilku jim mlíčko nestačí, pak se to zase srovná.

saruspec
29. jan 2010

čauky šikovnej kluk a pěkné postele na dětským to v olomouci je hruza za Marie terezie..Jo ja to řikala,že to budou ty rota viry no hlavně abys to nedostala ty jaki to je hned.ja byla dneska po dlouhé době s Matym venku ať je na čerstvém vzduchu bylo teplo a sluničko svitilo ale ty chodníky hruza,to abys chodila do posilovny jinak kočarek neutahneš,ještě jsem měla Filipa(psa) a šli jsme do parku aby si polital byla to krása ty zasněžené stromy a Filip lital,skakal radosti.ale už jsme myslela že neutahnu ten kočaek chtěla jsem jit na radnici za starostou ať si zkusí tlačit kočarek hlavně že oni maji před uřádem uplně na chodnik odklizenej snih.jezevčik nevím prozatím mi napsal jen jeden pán a ma jen fenku psa už nemá a je z Týnec nad Vltavou ja dám 1500kč za psa a 2000kč za benzin tak to zas nejsem taky ročild abych známe koupila tak drahý dárek.jak nebude tak až se oteplí pojedem do glivic my jsme tam koupili taky Filipa.

jakelina
29. jan 2010

Sarus, jsem tak ráda, že je doma. Neumím si představit, když to měl Matýsek. Ten náš byl úplně hotový. Ptala jsem se na to a v miminkovském věku se dá proti tomu rota viru očkovat, ale platí se to. Nechám toho našeho bobka co se má narodit naočkovat. Ať to stojí co to stojí. Projezdili jsme stejně spoustu peněz na ty návštěvy a vidět ho zbědovaného, to za to stojí. Já teda doufám, že nám vrátí část peněz za ten lyžák, když tam byl jenom jeden den.
Představ si, že mu sestry po obědě daly na rozloučenou velkou Margot čokoládu a řekly, že může sníst jenom půlku. Přitom má dietu, jenom rýži a postupně jogurty a nějaké probiotika mu máme koupit. Samozřejmě to vyzvracel v autě. Manžel mu sice dal sáček, ale stejně to bylo i na něm a v autě. No mají ty sestry rozum???

hanula11
29. jan 2010

jaki, pořád doufám, že ten tříměsíční růstový spurt máme právě teď, ale už by se malulka mohla srovnat ☹ 😉

hanula11
29. jan 2010

zdr. sestry by asi rozum mít měly , ale jak je vidět, někdy ho mají moc málo

saruspec
30. jan 2010

no to jo,měli mu dat piškoty to jsou kozy,jo kup mu probiotika my máme laktobacilky a ty stoji 160,a máme aji dospělé probiotika na ty rotaviry zabiraji jen ty probiotika nic jiného.jezevčici už nejsou no smula.

jakelina
30. jan 2010

Sarus to nám taky řekli, už jsme koupili. Je takový slabý, včera usnul na sedačce v polosedě a spal až do rána. Dnes jsem mu uvařila rýži a k tomu trochu jablečné přesnídávky a funěl, jako by snědl celé kuře. 🙂 My měli kuře na paprice s domácím knedlíkem, tak měl na to chuť. Prý jak naschvál jeho oblíbené jídlo.

maicky
30. jan 2010

Ahojky holky 🙂 Budu reagovat na příspěvek hupcza... Mě je 23 a mam dvě děti. Mojí mamině je 44let a musim říct, že sice chodí do práce, ale babičkování si užívá na 100%. Malý sou skoro tři roky a mamka si jí bere aspoň na víkendy a momentálně spolu lítají na bobech 🙂 Tohle by třeba 70-ti letá babi nedělala 😉 Ale jak píšete, je to hlavně o lidech a jak se cítí... Někomu je padesát a má vitalitu na 30 a někomu je 30 a cítí se na padesát... A schrnula bych to asi tak, že ať máte dítě v jakýmkoli věku, tak každý má svý pro a proti...Nic zkrátka neni ideální.

saruspec
30. jan 2010

no tak moje mamka má 63let je v duchodu a má 3 práce,přes víkend jezdí s malým abych si uklidila minulej rok vyhrala v rakousku 2pohary v zavodech na kolech a každy rok se učastní plave celé město kde ve svoje kategorii vyhrála.Tak si myslím že to není o letech.no myslím si že ve 23letech mit 2děti je trošku brzo ale to je každého věc.ja bych v těch 23letech asi nezvladla co teď s Matýskem a to vypětí v nemocnicich. 😝

jakelina
30. jan 2010

Sarus, tak to máš mamku sportovkyni. 🙂 Závidím, moji rodiče jsou oba mrtví a tak musím spoléhat ve všem sama na sebe.

maicky
30. jan 2010

saruspec: Já to zvládam bez problémů... Je to vážně o tom, kdo jak se na to cítí a je tu spousta maminek, kterým je stejně jako mě a nemají s tim problém. Nehledě na to, že ze zdravotních důvodů mi bylo doporučeno mít děti brzo, ale i tak bych neměnila a myslim, že bych je stejně měla v tomhle věku... Jinak tvojí mamku taky obdivuju 🙂 Je teda pravda, že moje babička chodila do 70 do práce, každý ráno stávala v půl třetí a chodila kilometr pěšky do práce a pak zase z práce. Ráno se jí běželo lehce, to bylo z kopečka, ale pak to měla pěkně do kopce.. Myslim, že ty generace před náma jsou zvyklí na jinej běh života než my...

jakelina
30. jan 2010

Sarus mě bylo taky 24 a už jsem měla dvě děti. Tehdy byla jiná doba, já jsem byla skoro poslední ze třídy co měla dítě až ve 21 letech. Holky už měly děti ve školce. To byla doba, děs.

jakelina
1. feb 2010

Sarus, co malý??? Je už lepší ten kašel a rýma. Přes víkend už bylo trochu hezčí počasí, tak se dalo jít i ven.

hanula11
1. feb 2010

Saru, ty asi víš jak je to s dětským sirupem Panadolem, že? Malá tedy snad na doktorku není, ale je furt ukńučená, jestli nemá trochu teplotku. Večer neměla - při koupání. MUsímji přeměřit. Jestli nebude potřeba ten sirup, no, uvidíme.
Maicky,já měla Ivu ve dvaceti. A te´d mám Adélku. A je to v něčem stejný a v něčem úplně jiný 😵

jakelina
1. feb 2010

Hanul, Panadol sirup si najdi na netu, tam bude určitě odkdy se může

saruspec
1. feb 2010

no panadol nevím ten jsem ještě neměla ale jak měl malej horečky nebo bolesti břiška tak jsem mu davala pul čipku paralenu teď už davám celý.

jakelina
3. feb 2010

Sarus, už chodíte ven s malým. Je zdravý?? U nás sluníčko a krásně. 🙂

hanula11
4. feb 2010

včera jsme byli v poradně a Adélka je naočkovaná hexa vakcínou a proti pneumokokovi, takže máme zvýšenou teplotu ☹
od rána má chovací 😒 , v noci naštěstí spala, vzbudila se jen třikrát na pití a zase usnula 😔
Panadol sirup je nachystanej pro jistotu, ale ještě jsme ho nepoužili. Dost si ho chválí, po očkování se může dávat prý už od dvou měsíců, no, uvidíme
A váží 5,650 a měří 62 cm, přibrala za sedm týdnů skoro kilo, dle d.sestřičky je to v normě 😵
Jinak je tu taky te%d hezky, jen ráno bylo minus čtrnáct a včera celej den chumelenice jako sviň 🙂 😝

saruspec
4. feb 2010

čauky chodíme každý den na procházky.Hanul tak v televizi je reklama na panadol beby a je to od 3měsicu.My včera měli 5měsicu,a zkoušela jsem mu dát po lžičce papaní koupila jsem bio rozmixované špagety s krutím masem od 4měsice a vubec mi to nechce plive to,pak ještě jsem zkoušela mu dát taky koupene sunarka je to jak přesnidavka jablko s bananem a taky mi to nechce tak nevím co mu mám dát on chce jen mlíko a kašičky.Divali jste se včera na tatu xxxl?tam měla 4měsiční ditě a už drželo hlavičku samo a davala ji hamburgr a to normalně jedlo to je hruza.