Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

saruspec
26. feb 2010

to jo ja malého už budu učit na lyžich co nejdřív.to bude malej Tomba 😀 😀 Hanul slyšela jsi o té mateřské že ji máji dát zpátky aji po zpátku.Dneska mi napsal ten redaktor Blesku,že to poslal minulé pondělí a že to rozhoduji šefové v Praze. 😝 dneska jakjsem přišla z kapaku v 7.30h tak tatka šedivej malej mu plakal jak jsem odešla v 6h a jak jsem přišla dala jsem mu papat a usnul jojo at si tatka taky užije malého.a to chci chodit na aqva aerobic večer.v kaufu mnělo být od včerejška stroj na posilovaní břicha a stakovýma valečkama že masiruješ aji zada jirka mi ho šel koupit a vubec nepřišli tak nevím proč to davaji do létáku.pišu jednou rukou mám malého na klíně.

jakelina
26. feb 2010

Sarus asi ho zlobí ty zoubky. Nebo ho bolí bříško, do těch miminek nevidíme.

saruspec
27. feb 2010

ja jsem malému vysadila dva dny antibiotika doktorka mi to dovolila,večer co dostal antibiotika v kašičce tak do 10min se svijel v křečích a řval jak tur.a jak jsem mu to vysadila tak ve čtvrtek ještě plakal ale včera dostal v 18h kašičku dala jsem ho odbrknut a usnul mi na rameni a spinkal do pul 3 ráno a žadné bolesti nic ale dneska už mu to musím nasadit,do 8měsicu není žadný vyběr těch antibiotik na močové cesty.Zitra jedem na oběd do karviné lázni,aji s mamkou je tam krasný park ma být hezký tak se projdem pak se chci podivat do globusu.Taťka nás pozval,že nepujde do práce,a že pojedem někde už jsem dělala doma kraval,že už toho mám taky dost,že sedím furt sama doma,a nebo jdu ven děcko a pes.už mmi taky z toho šibe.teď dostal velkou zakázku od šimana tak doufám,že už mi dá do kupy to moje auto máme ještě fiat Palio wekend je to kombik s klimatizaci supr ale je třeba nový motor,nebo by mi stačila nějaká felicie a hned bych v letě přijela jaki na zahradu na navštěvu to už bude prcek tvuj větší. 😀

jakelina
27. feb 2010

Sarus, no tak to se budu na tebe těšit a na Matýska taky. Já mám pro sebe starého Golfa a je to super, protože jsem ho dostala před rokem a do té doby jsem všechny děti a nákupy odtahala autobusem, nebo na kole. Teď poprvé budu moct jezdit s malým autem. Jinak manžel jezdí každý den autem a nemohl mi ho půjčovat.
Tak si užijte oběd, my jsme si dnes dali s manželem kávu na zahradě a krásně to hřálo to sluníčko. Za měsíc už bude určitě na zahradě kočárek a někdo bude vozit. 🙂

saruspec
28. feb 2010

a už jsi koupila to vajičko na malého do auta to bych ti taky mohla dát malej už má novou sedačku? 😀

jakelina
28. feb 2010

Sarus, já mám sedačku na kočárek i do auta v jednom. Tak už ji mám nachystanou v ložnici do porodnice. Koupili jsme ji hned s kočárkem, ať tam jde nasadit

saruspec
1. mar 2010

tak už ji maš navoňanou,a těšiš se? ještě si užij spánku 😀

hanula11
1. mar 2010

Indiánskou babičku letos dělat na horách určitě nebudu 😒 , nejsou many, možná v létě se někam vydáme, ale to je ještě ve hvězdách, jak to dopadne.

Saru, když v telce mluvili o té mateřské, koupala jsem zrovna v kuchyni, tak jsem to slyšela (ale neviděla), jenže pak mluvil prezident, a asi bude dělat ciráty se schválením a taky snad senát to má ještě schválit, ať se jdou vycpat.

Sami mají peněz, že nevijou co s nima, jak jim na ně trochu sáhnou (třeba soudcům), už se hned cukaj a furt by někdo stávkovat (třeba učitelé),. V tomhle státě je plno lidí co mají minimální platy a musí vyjít s málem, živí děti, platí nájmy a nemají málem ani na chleba 😠 😢 A pak vezmou invalidům peníze a ti se můžou jít pást (asi). Nebudu se čílit, je to zbytečný. Díry v rozpočtu se snaží lepit na lidech, kteří mají nejmíň 😔 😠

Jaki, blíží se ti to, blíží, viď? No, s tím spaním má saru pravdu. Já tedy toho už ani ke konci těhu moc nenaspala, to už se pak taky nedá pořádně spát. Ale ty už to máš "za pár" a klučina bude za chvilku na světě 😉 🙂 Hlavně ať vám to všechno dopadne dobře a jste oba zdraví 😵.

U nás zoubky zatím asi nebudou, malule sice vyváděla jako blázen, ale bylo to nejspíš jen bříško. Takový "boleníčko" se dá přežít, jen je to dost únavné, už jsme to trochu dospaly (obě).
Horší když je prcek fakt nemocnej.
Ať Matějíčkovi ty antibiotika, co musíte zase začít brát, udělají co nejmenší "trápení", saru.

A sluníčko už by mohlo svítit tak jako teď už pořád. Víkend se povedl, ale prý se má zase ochladit.

Tak se mějte, holky, sluníčkově, a pohlaďte za mě prcky naživo i v bříšku 🙂 😵 , jdu se věnovat té naší "hejkalce", čaute

jakelina
1. mar 2010

Hanul, tak skus ten SAB SIMPLEX na bolení bříška. 🙂

hanula11
1. mar 2010

Už pár dní je to s malou lepší. Ten SAB SIMPLEX se kupuje v lékárně? Co to má být? 🙂
Já chtěla už dřív koupit ty probiotické kapičky, ale nakonec jsme se obešly bez nich. Ty stojí kolem třístovek, ale dají se koupit na netu nebo sehnat z Polska nebo Slovenska (přes někoho) za půlku.

jakelina
1. mar 2010

Jsou to kapky, co koupíš v lékárně a je to na bolení bříška. Dávají to i v porodnice, když na to mimi trpí. Kojeným dětem do lžičky mléka, nebo někdo do pudinky, to musíš nastudovat v návodu. Stojí kolem 100-150 korun. Jak kde a je to na dost dlouhou dobu. Dává se to od 3 měsíců a nebo úplně malým miminkám, když mají koliku. Dává se to při každém pití.

saruspec
1. mar 2010

Hanul kup laktobacilky ty stoji 160kč je jich tam 30ks to jsou probiotika a dej vsypej to do mléka nebo co papa malá.ty kapky Sab Simlex máme taky ale je to na prdění ale lepší jsou Baby calm je to olejiček a ty do zbytku lahvičky naliješ kojeneckou vodu maš tam šipky kde.a daš 10kapek před papaním a zabira to hned,ja to střidám.a ještě máme mastičku Pupík se to jmenuje a mažeš s tím břiško to viš my máme všechno malej trpi na břiško¨,jo a ještě dávám do ¨kašičky Lefax kapky to je aby se mu břišku to mléko nebo kašička nepěnila.vše dostaneš bez receptu v lekarně.

saruspec
1. mar 2010

jirka už objednal dovolenou,v chorvatsku mrknětehttp://www.adriagate.com/cs/ubytovani-chorvatsk...

jakelina
1. mar 2010

Sarus, to vypadá dobře. Moc přeju a určitě si to užijete.

saruspec
3. mar 2010

jaki jak je?dneska máme 6měsicu.Musela jsem dneska volat do olomouce doktoce,malej už druhy den večer po antibiotikach nespi a řve a sviji se ja samořejmně taky nespala tak jsem jak matoha a řekla jsem doktorce jestli to nemuže vyměnit za něco jiného tak mi řikala,že mi má napsat dětská doktorka antibiotika v sirupu ssumitrilon.tak jsem volala dětské a ta je v alpach na lyžich.ale hned volala do lekárny ať mi to daji bez receptu,že jak přijede tak mi napiše recept.Je moc fajn ta dětská doktorka.dneska jsem mu nedala antibiotika a začnem zitra,a teď v klidu usnul a spinká bez pláče,křeču.ja jsem to včera s tím ukidem přehnala,je mi dneska blbě,nemužu se zase otočit.

jakelina
3. mar 2010

Sarus, já jsem dostala dnes rýmu a trochu mě škrábe v krku. Ach jo, těsně před porodem být nemocná. Nemám teplotu, jenom mě bolí klouby a celé nohy.
Moje kamarádka má chlapečka a ten až do 8 měsíců užíval antibiotika na zánět ledvin a taky jí z toho plakal, až asi třetí mu sedly.
Já mám taky hodnou dětskou. Chodil k ní už manžel jako dítě a všechny naše děti. Nedávno se mě někdo ptal a Ona ještě žije????? Je to taková už důchodkyně, ale strašně vitální a fakt super.
Jdu si lehnout a nakapat do nosu nějaké kapky ať se neudusím v noci. 🙂
Malému vše nej k 1/2 ročku 🙂

saruspec
5. mar 2010

to je zase počasí to je hruza.zlomila jsem si dneska maliček u nohy,tak nemužu chodit a neobleču žadnou botu paráda.to by ste nevěřili jak se mi to stalo.přebalovala jsem malého na sedačce a levou nohu jsem měla spuštěnou a na prave jsem si seděla jak v tureckém sedu a ted jsem chtěla že pujdu vyhodit plýnku a postavila jsem se na tu levou nohu a ta prava se mi zašmodrchala do nohavice od levé nohy a už jsem letěla přes stul,teď jsem se nemohla zvednout malej se na mně dival pes rychle přiletěl začal mně oblizovat nemohla jsem se postavit ještě že za chvili přišla mamka ta jak mně viděla na zemi tak hned co se mi stalo,tak mi pomohla vstanout hruza maliček napuchlej jak hrom a hraje všema barvama haha.

jakelina
5. mar 2010

Sarus, ty taky musíš mít všechno. Já jsem to měla taky a normálně jsem chodila do práce a naštěstí bylo horko, tak jsem mohla nosit nazouváky. Když mi to podle rentgenu srostlo, tak jsem si ho skopla normálně při chůzi a zlomila podruhé. To už bolelo víc a mám ho od té doby srostlý křivě.
Nejhorší bude obouvání. Chce to volné boty. ☹
U nás sněží a svítí slunko, všechno dohromady.

saruspec
6. mar 2010

neobleču nic,tenisky mam akurát tam nestrčim nohu ani do poloviny tenisky pak mám traktory tak to vubec ne,tak asi od chlapa o 4čisla větší jinak to nevidím. 😀

jakelina
6. mar 2010

Sarus, tak ať je brzo teplo a můžeš chodit ven v nazouvácích.

saruspec
7. mar 2010

no to jo haha,akurát nevím jak zitra na kapak asi v cuklich ale aby mně neodvezli k chocholouškovi 😀 😀 😀 předělali na kabelovku na digital ale ja mám ještě anologovanou ale je rychlejší internet tak si stahuji mamka chtěla čecho decho a nám se to libílo s matyskem tak jsme si dělali discoteku a zpivali ať taky sousedi vědí,že tady bydlíme.jak se měl mladej na Pradědu sněhu měli dost,jsem se divala na panorama.jdu za mužičkem bude mi barvit vlasy,ať se chocholoušek nezlekne koho to přivezli. 😀

jakelina
7. mar 2010

Jakub přijel nadšený. Užili si lyžování a dva dny byli i na běžkách na Červenohorské sedlo a pak zpět. On chodí s holkou co s ním chodí na Gympl, ale do jiné třídy a ta jela taky. Tak to víš, co mu chybělo. Já jsem mu hned říkala, ne abys tam vyváděl nějaké kraviny a ještě se musel v 16 ženit 😀 😀
Přivezl všechno, nic nezapomněl a ani není nachlazený, tak fakt si to užil. Matyáš přinesl v pátek ze školy CD s fotkama z toho jeho lyžáku, tak mi to bylo líto. Fotky perfektní a on ležel ve špitále.
Zítra mám zas poradnu, tak drž palce. 😀

jakelina
8. mar 2010

Sarus, vše v pořádku, mám zase přijít příští pondělí a pak už budu chodit na kontroly do nemocnice. ☹ Tak snad to stihnu a nebudu tam muset. Dnes jsem couvala skoro poslepu, nějak jsem se nemohla otočit a manžel je v Rožnově už od 7 hodin, tak nemohl se mnou.

saruspec
8. mar 2010

tak to jsem ráda,že maš vše v pořádku.maty zas ma od včerejška prujem a co spapa hned to jde ven tak jsem volala doktorce,tak mu mám koupit enterol a vsypat do čaje a dát mu to pit celý den a hylak kapky ty mu davám a zase dietu a nechce ani moc papat to mu dělaji všechno ty zasrané antibiotika.tak čekám až přijde kolegyně z práce chce pujčit přilby na lýžak jeji dcera jede v sobotu s naši školou na lýžák.Pak pujdu s malým ven narvu se do sněhul ty mám o čislo větší,už jsem ráno byla jak malej spinkal na proti mně v tom Hale a koupila jsem malému na spikaní krasné overaly za 45kč,overal bez nohaviček za 26kč a dupačky s košilkou za 59kč no nekup to.a ja jsem si koupila 4 trička jedno za 30kč.

jakelina
8. mar 2010

Sarus, no to víš, že já jsem taky taková. Nakupuju ve slevách a ono to ani jinak nejde. Já moc oblečení nemám, naučila jsem se, že to co nevezmu dva roky na sebe, dám na charitu a raději mám ve skříni pár věcí co nosím, než 50 co mi tam leží. Navíc jsem si často říkala, že do toho zhubnu někdy a stejně se mi to nepovedlo. 😀 😀 Já tento víkend zase jenom peru a žehlím, nějak se mi to v tom koši na prádlo snad rozmnožuje, nebo co.
Chudák malý, tak ať je líp. 🙂 Má to trápení s těma lékama.

saruspec
9. mar 2010

no to jo,ale zabralo to už nemá prujem a dneska jsem mu dala čokoladovou dobrou mámu a zbagroval ji celou.to ja taky furt peru,aji jsem prala potah z toho vajička autosedačky co chci dát do bazaru ja prostě mám ráda čisté věci. 😀 😀

jakelina
9. mar 2010

Jdu spát, zase je už hrůza hodin, zitra se zase přihlásím jestli budu celá. 🙂

saruspec
10. mar 2010

jaki neponocuj nebo ti malej nebude spinkat.ja jsem chodila brzo spinkat a jsem ranní ptače sice někdy jak zdechlé ale je.a Maty je to samé spinka už v 19h v 3h ráno jsem mu dala mlíčko a spinkal do 7h.Dneska jsme byli si podát pas tak ho tam fotili Maty byl šikovnej seděl koukal ale ta uřednice pořád se ji nedařilo fotit počitač nějak blbnul byl tam pořád nějakej bilej roh tak nakonec že to muže být u děti,byla tam maminka s miminkem v peřince a ta tam byl skoro hodinu ji fotili,miminko začalo plakat tak zas ji řikalka že ma slzy že to nemuže být a kdy jede pryč a přijde za měsic že to už bude lepší to miminko,no ja bych jim dala, mně budou řikat kdy mám přijd s děckem jak si vymysleli kraviny,že i mimčo musí mit pás tak at se staraji. 😀

jakelina
10. mar 2010

Sarus, ty jsi měla doma klid, ale ta naše banda chodí spát kolem 11 hodin a v tom se nedá spát. Pořád někdo chodí a splachuje a já když usnu dřív, tak mě to vzbudí a pak už zase nemůžu usnout a čumím do blba. Tak jdu spát až takhle později a vím, že už mě nic nevyruší.

saruspec
10. mar 2010

no to maš pravdu,ale muj chlap je horší jak děcka.v 23h si děla kafe v presovači a ten děla kraval,pak zas šustí jak cpe oplatky nebo bramburky televize, řve že to by vzbudilo i hluchého.ne jednou jsem na něho vletěla ja mám ráda klid když usinám.ale jak bude malej tak jich musiš zklidnit ne? 😀