Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

jakelina
1. júl 2010

@saruspec už se na něj těším 😀 😀

saruspec
2. júl 2010

čauky,tak jsme byli u p.doktorky a važím 10.18kg tak jsme moc nepřibrali a delka 77cm a dostali jsme pichanec prevenar tak jsme trošičku plakali.Jaki taky se těšíme 😀 a zitra už mám 10měsicu.

jakelina
2. júl 2010

@saruspec tak to je macík, moc mu to sluší v bazénku a je fajn, že mu nesvítí na hlavičku.

saruspec
2. júl 2010

no právě proto jsem chtěla se stříškou bázenek,a koupili jsme mu nafukovací kruh s otvory na nožičky tak je aji se mnou v bázenu a směje se má rád vodu no márně je po mně haha.

jakelina
2. júl 2010

@saruspec to buď ráda, náš Eliáš tam ještě nebyl, ale asi ho tam brzo strčíme, jak jsou ty horka. Já ho koupu po obědě doma ve vaně, ať se ochladí.

hanula11
7. júl 2010

ahoj holky
koukám, že jste se tu rozepsaly, musím dočíst 😖 😉
V pondělí jsme byli s malou a s velkou v Olomouci v ZOO. Adélka byla ze zvířátek unešená. Mám plno fotek, musím si je ale nechat stáhnout sem do PC, pak sem snad něco hodím.
Saru, koukám, že jsi zase "tady" 🙂 , malej dobrý? Zkusím dočíst, tata vodjel do práce, Á´Dě jsem ještě vnutila prso, takže je snad ještě na chvíli "uspaná"
jinak hezkej den 😵

hanula11
7. júl 2010

Saru, my taky už skoro chodíme. Malá se snaží vždycky dostat někam, kde to jde jít do kleku a pokud možno hned do stoje. A pak se "klátí", ale je to legrace, jak už je pohyblivá. I v kočáru se hejbe na všechny strany. Ve středu (minutou tedy) jsme byly v osmiměsíční poradně. Má skoro osm kilo a měří 69 cm. Už tak neroste jako dřív, ale přibírá dobře. Jinak je furt "mlíková" a "maminkovská", prej má teď nějaký závislácký osmiměsíční období, no je to síla, pořád abych byla u ní.
No a je vzhůru, njn 😠 🙂 😀

jakelina
7. júl 2010

@hanula11 těším se na fotečky.
Dávám fotku Matýska od Sarus a Eliáše 😀 😀 Náš Elis je tam jak čuně, celé kalhoty poslintané.

hanula11
7. júl 2010

No, koukám kluci jako buci 🙂 .
Tak vy jste se sešly? Máte to k sobě daleko?
Jo, a kalhoty se mamko přece vyperou, copak to neznáš? 😉 😀
"Malej" už je taky kus chlapa 🙂

jakelina
7. júl 2010

@hanula11 Byli jsme u Sarus na návštěvě. Ona tu byla jak měl malý sotva pár týdnů, ale zapomněli jsme tehdy fotit. 😉

jakelina
7. júl 2010

Daleko to není, jenom asi hodina cesty autem.

hanula11
7. júl 2010

To máte dobrý, že to máte k sobě "kousek". Jak se jí vede?

jakelina
7. júl 2010

@hanula11 je spokojená, přestěhovali se z bytu na domeček, tak pro malého super. Koupe se v bazénku a má tam zahradu.

hanula11
7. júl 2010

My máme taky velkou zahradu, skoro latifundie to jsou, ale bazén nemáme. Zato máme za barákem les, před barákem alej lip a rybník. Děckám se tu vždycky líbilo, snad bude spokojená i Áďa, až povyroste. Musím končit, polední spánek, trvající asi 30 minut malé už skončil, hraje si za mnou na posteli, ale už se hezky rychle přesunuje, musím jít za ní, kojící polštář, kterej jí dřív dělal překážku, aby nám z postelí nespadla, má teď pomalu za odrazový můstek.
Tak se holky mějte ...

jakelina
7. júl 2010

@hanula11 ona spí na tvojí posteli??? Náš malý nechce být v postýlce, tak ho uspím u prsa a pak ho přenesu do postýlky, ale jak je pořád větší a větší, tak se často vzbudí a začne to celé znova.
Dnes mi usnul v posteli v 10 hodin a ještě spí a už je skoro 1, ale jak ho strčím do postýlky, spí jenom půl hoďky. Zajímavé je, že večer tam usne sám a spí teď poslední dobou až do 3, nebo i 6 hodin. Kojím už za denního světla poprvé a prsa teda dost bolí, jak jsou nalité.

hanula11
8. júl 2010

Já ji právě taky uspávám u prsa, přenášeli jsme jak to šlo, třeba až později, ale poslední dobou dělá hroznej kravál. Prý má nějaký osmiměsíční období, kdy je závislá na mně (píše se v odborné literatuře), že i špatně spí, začíná se bát cizích lidí, z kterýho musí vyrůst. Taky jí rostly první zuby, ale je to únavné. Má snad senzor či co, jak ji položím do postýlky (v noci) řve a řve. Dřív byla taky citlivá na spaní, ale občas už spala i 3,4, nebo 5 hodin v kuse. Snad ji to brzo přejde. Tak ji nechávám často u sebe (taky nakonec často odpadnu a probudím se až kdoví kdy), tak aspoň Pepa trochu víc spí, ráno brzo vstává.
Jinak mi u prsa usínala často v posteli i přes den, teď už to musí být, náhodou se zase zadařilo včera.

saruspec
8. júl 2010

čauky čauky,nám už vylezl 5zoubeček tak jsme dva dny tak moc nenaspali a ja včera chodila jak matoha ale dneska už spal krásně.Jaki jak bylo na svatbě?Třešně jsme s mamkou už snědli a včera jirka řiká ani jste mi nedali zkusit,.marne kdo zavaha nežere haha. 😀

jakelina
8. júl 2010

@saruspec jdeme tam až příští týden v úterý. Třešně nám žerou špačci, tak jsme něco zavařili a snad to nesežerou všechno. ☹

hanula11
8. júl 2010

Nám letos ptáci třešně nežerou 😒 ☹ , vůbec žádný jsme totiž neměli 😢 😝 MOžná by se daly na prstech spočtíat, spořádala je ta ptačí havěť, takhle bez třešní jsme ještě nebyli co ji máme, njn. Snad bude napřesrok líp. Saru, gratulace k 5. zoubku, my máme zatím jen dva. 🙂

jakelina
9. júl 2010

@hanula11 kdybys to měla blíž, tak ti nabídnu 😀 😀

hanula11
9. júl 2010

Tak hodit (vzduchem) mi třešně asi nemůžeš, njn 😉 , zavíst na kole nebo na kočárku bys je možná mohla, otázka je, jak dlouho bys mi je vezla 😅 😀 .
U nás zjara totiž včely ani nestihly opilovat, a to nejen třešně, ale ani jablíčka, prostě skoro nic.Tak u nás žádný ovoce letos nebude. 🙂

jakelina
9. júl 2010

@hanula11 u nás taky všeho pomálu, pár jablek a to jsem chtěla dělat přesnídávky a švestky žádné a rynglí jenom pár, Jenom třešně jsou. 😀

hanula11
12. júl 2010

AspoŃ NĚCO máte 🙂 , u nás není skorem ani rybíz.
Chodíte se koupat s prcky? Ale vy asi spíš do bazénu doma, my byli s Adélkou tady na rybníku, nejen že jsme dřív měli "vodního" psa, asi máme i "vodní" díte, byla spokojená jako štěně. 🙂
Ty hice jsou jinak hrůza, vůbec mi přes den nechce spát, nebo spíš nemůže vůbec usnout, aspoň že takhle poránu máme doma přijatelněji (/dnes jen 25.5), když je takhle, jsem ráda že máme starej barák s tlustejma studenejma stěnama 😎 😖 😀

jakelina
12. júl 2010

@hanula11 koupeme se všichni. Malý v malém bazénku a my ve velkém 😀

saruspec
15. júl 2010

dík hanul neboj to doženete a buď ráda že ještě nemá 5 jak tě kousne to pěkně bolí haha 😀 my taky s malým vubec nevylezem z bazenu ten by tam aji nejraději spal voda ma 30stupňu tak to je parád.chtěla jsem malého vám poslat z kamery jak řadí a plave ale točila to moje mamka a je tam natočeno jen zem a ruka mamka je šikulka haha 😀 konečně prší hurá hurá.včera jsem ráno natrhala kanadské boruvky už mám plnej keřík a jsou dost velké tak za chvílku jsem měla plnou misku a dělala jsem kynuté boruvkové knedlíky v tom hicu bylo jich 30 myslela jsem že se uvařím ale co bych pro svého milovaného manžílka neudělala že? haha on je na sladké a maso.Dneska jsem udělala malému krutí masíčko na máslíčku a pár těstovin takové mašličky od Panzani a to jsem jich ještě překrojila ten papal až měl boule za ušima už mu nemixuji ma zoubečky tak at kouše ale pěkně papa sem tam se dusí ale jde to.

jakelina
15. júl 2010

@saruspec taky má rád maso, naši kluci taky všichni jedli polévku, jenom jak tam bylo maso. 😀

saruspec
18. júl 2010

oni vi co je dobré,malej už je na čtyřech a pěkně se staví na nožky,ten bazén pěkně pomaha posiluje nožičky i ručičky a každý den něco nového předvede a už ho musím hlidát je to malej čert ja vařím a najednou se divám a Maty v chodbě u ledničky byl v choditku normalně si to přes prah nadzvedl a byl tam.dneska bude Jirka dělat dvířka na schody bojím se aby mi tam nevjel s choditkem on se ničeho nebojí aji ve vodě nejde ho udržet on by nejraději kdyby mohl sám.

jakelina
18. júl 2010

@saruspec tak vidíš jak mu to prospívá. 😀 Pár fotek malého v bazénu a na zahradě 😀

saruspec
19. júl 2010

to je šikula tam jim je nejlepší.

jakelina
19. júl 2010

@saruspec tak máme utrum s koupáním, ale má se zase oteplit. 😀 Nám voda vychladla teprve na 26 stupňů, je teplejší než vzduch.