Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

tea333
1. nov 2011

@stastenka42 je to tak, stale existuju vynimky, ak vsak berieme statistiky, tie nepustia..a aj aktivny ludia bohuzial umieraju na infarkt v 50 rokoch..jednoducho, niekedy je ten vek svina

stastenka42
1. nov 2011

@janettka dakujem,hlavne ty sa drž 😉 maš to už za pár a vianočný darček na celý život 😀

janettka
1. nov 2011

@jakelina jo to máš pravdu,zato můj drahý manžel opraví a postaví v domácnosti cokoliv na co si vzpomeneš,podle receptu upeče cokoliv ale dej mu do ruky PC a po hodině vzteky vybouchne a zůstanou ti z něj jen součástky a když jsem byla na týden u sestry tak byl bez televize protože se dal do ladění a nahrávání nějakého programu a kompletně to rožšteloval 😉 a takový je co ho znám 10let...takže to asi taky není o věku..

stastenka42
1. nov 2011

@tea333 to je v poriadku,ja nehovorím o štatistikách,ja hovorím o tom ,že ak sa žena na to cíti,nepremýšla o veku,a určite vie aké riziká to prináša a určite urobí preto viac,ako hociktorá 20-tka,je to môj názor,nehovorím že to udávajú štatistiky.

stastenka42
1. nov 2011

@tea333 tiež si vela krát prajem mať o 15 rokov menej 😉

tea333
1. nov 2011

@stastenka42 kazde obdobie ma nieco do seba, nie? a inak- nepremyslali ste o adopcii?

stastenka42
1. nov 2011

@tea333 vieš u nas je problem že mm s tým nesúhlasí,mne by to nevadilo ale on je striktne proti 😖 ja som súhlasila ešte s jedným a to posledným pokusom,lebo tiež nič moc cpať sa hormonmi a prežívat tie stresy ☹ tak ak to znovu nevyjde tak končíme ☹

tea333
1. nov 2011

@stastenka42 a ako sa muz vyrovnal s moznostou, ze dieta mat nebudete?

stastenka42
1. nov 2011

@tea333 povedal že radšej žiadne,lebo" nevieme čo by sme vychovali,akých malo rodičov,.." proste on v adopcii nájde všetky negatíva čo existujú ☹ sme spolu 14 rokov,je zvyknutý na svoje pohodlie a možno som viac já tá ktorá chce to dieťatko....

vejula
1. nov 2011

baby chcela by som sa vas spytať na vaš nazor, Moja mamina ma už 50 stale ma ešte pravidelnu menštruaciu. No tatko sa odmieta chraniť, vraj to už nieje možne aby taka stara otehotnela. Ale ja mam teda nervy za každym čo jej meška mrcha a zmieni sa mi o tom. Tento raz dokonca mala aj taky pocit ako tehotna ale potom mrcho dorazila no velmi velmi bolestiva, a ja mam podozrenie že to bol proste mikropotrat, kedže to telo citilo že by tu zaťaž už nezvladlo. Mno ale i tak mam strach hlavne o maminu, lebo sme kresťanska rodina potrat neprichadza do uvahy ale myslim že v jej veku tehotnenstvo a pôrod môže mať pre nu velmi zle nasledky, nehovoriac o tom že dieťatko by si ju teda moc neužilo ☹
čo si vy myslite? treba sa v tomto veku ešte chraniť alebo otehotnieť už je takmer nemožne?

titkovamiriam
1. nov 2011

@lucifereeek to mi je jasné 😉

vejula
1. nov 2011

inak ešte podotknem že moja mamina je velmi plodna. MA štyri deti, no tehotna bola už 6 krat, a to za každym čo sa nechranili. Posledny syn sa jej narodil ked mala 41 rokov

jakelina
1. nov 2011

@vejula možné je asi všechno, ale neznám nikoho, kdo by otěhotněl v tomto věku a donosil miminko

janettka
1. nov 2011

@vejula klidně se to může stát,mamka by se měla chránit

vejula
1. nov 2011

@jakelina
@janettka dakujem za odpovede. no ona by aj chcela ale tatkovi sa už nechce davať pozor 😖 A hormony do seba nechce pchať. JA som jej aj radila že či nechce isť na podviazanie vaječnikov a na to mi povedala, že na čo už teraz na stare kolena na taketo zakroky... Ale teda dufať do prechodu že sa nič nestane a potom každy cyklus stresovať. Ach joj ☹ Ale tak prikazať jej nemôžem. Ale teda mam z toho nervy riadne.

Ešte raz dakujem kočky

luba41
1. nov 2011

@vejula teda ja ťa asi nepoteším, osobne poznám pani, ktorá mala dieťa v 51 rokoch a dokonca prvé. Prišla k lekárovi s problémami, lebo si myslela, že je v prechode a bola v piatom mesiaci. 😀 A potom ešte z počutia: manželia nemohli mať celé roky deti, pani robili v 50ke nejakú gynekologickú operáciu /ktorá nesúvisela s otehotnením/ a v 51 rokoch sa jej narodilo zdravé bábo. Ale vraj sa tiež na začiatku rozhodovali, či nepodstúpi interrupciu, ale túžba po bábätku bola silnejšia. 😉

vejula
1. nov 2011

@luba41 fuuuu 😖 ja by som sa teda už strašne bala, hlavne o maminu, ved to nieje je len tak tehotenstvo pôrod... Ako klobuk dole pred tou ženou čo to zvladla, ja si to neviem predstaviť a velmi velmi by som sa bala aby sa mamine dačo nestalo.
Ale dakujem za odpoved aj ked nie moc potešujucu 😅

luba41
1. nov 2011

@vejula no a maminu by si nepresvedčila teda na to podviazanie vaječníkov? Ved to robia laparoskopicky. Síce aj to je operácia, ale mala by byť šetrnejšia.

berenika39
1. nov 2011

@vejula taky nikoho takového neznám, ale teoretická, i když hodně malá, ale přece jen pravděpodobnost tam je. tvorba vajíček se snižuje, ale zase nikdy jen tak nepoznáš, kdy a jak moc...takže náhoda je víš co....hlavně je moc fajn, že to vašim klape a bylo by škoda si kazit soužití nějakým stresem...bych tu ochranu zvážila...🙂

vejula
1. nov 2011

@luba41
@berenika39 ja sa s nou ešte skusim porozpravať. LEbo sama vidim že ma stresy ked ju pred MS bolia prsia viac ako inokedy. Teraz mala take krče v bruchu počas MS a teda aj inak krvacala. Fakt si myslim že mohlo isť o ten mikropotrat 😖 Tak snad da na moje slova. KEd najhoršie je to že my sme veriaca rodina a mamina, teda ešte berie to podviazanie ako niečo proti jej viere 😖 A neviem či jej vysvetlim, že žiaden knaz čo druhym keca do toho čo je a čo nieje hriech jej dieťa nevynosi neporodi a ani sa on nepostara 😠 Ach joooo ,no ved uvidime ako uspejem. Dnes som to načrtla ale teda moc pozitivne sa ku tomu nestavala. Tak ešte trocha pozaparam 😅

berenika39
1. nov 2011

@vejula tak jsem to myslela, tatínek aby si dával pozor, ona aby nebyla v klidu, pak další nervy kolem termínu ms, to opravdu může zbytečně tu jejich pohodu rušit...a přitom stačí tak málo...dneska jsou horm.přípravky už úplně jiné, šetrnější, než když jsme byly mladé🙂

vejula
1. nov 2011

@berenika39 jasnačka, však skusim sa s nou ešte teda porozpravať a snad aj mamula uzna že to už teraz netreba nechavať na nahodu 🙂 ešte raz dakujem za rady 😉

irriss
1. nov 2011

@vejula
necetla jsem, ahojky...maminka chce miminko, nebo dedukuju spatne podle poslednich prispevku 😉

mamice
1. nov 2011

stastenka42@tea333 Ahojky. Aj ja sa zapajam do diskusie. Myslim,ze nikdy sa netreba vzdavat.Este je vsetko mozne a moze to vyjst.Ak to ma prist pride. 🙂

vejula
1. nov 2011

@irriss ahojkyyy. Nie praveže nie nechce, ale teda tatkovi sa už nechce davať pozor, mamina nechce počuť o žiadnej antikoncepci (proti kazaniu cirkvi) a potom zbytočne stresuje ked jej meška mrcha alebo mam priznaky tehu... No a ja stresujem s nou kedže ma už 50 😅

irriss
1. nov 2011

@vejula
docetla jsem, myslela jsem si, ze je nutne cist 20 stran 😉
Ja si myslim, ze chranit se je potreba, pokud se nechce stresovat kazdy mesic a chce vest kvalitni zivot, nemyslim jen ten rodinny, ale i sexualni.."strach z otehotneni" ji urcite brani i ve vrcholeni a v uprimnem postoji vuci tatinkovi...tatinkovi se muze zdat, ze ji uz neni schopen uspokojit, a muze to vest i k rodinne krizi..Meli by si rpomluvit a vzajemne podniknout kroky..k ochrane.. 😉

irriss
1. nov 2011

@vejula
a co zkusit "naplast"?
naplast snad ani cirkev nezna a nechape jako antikoncepci... 😉
Ziju v cirkevnim state..moje deti maji ve skole cirkevnictvi, ale bohuzel, co se tyce "osvety" tak prave cirkev selhava...

vejula
1. nov 2011

@irriss maš uplnu pravdu... Lebo vidim že mamina si teda svojou neplodnosťou Vôbec nieje ista... Navyše ked sa jej zadarilo za každym ked išli na ostro, dokonca otehotnela i napriek tomu že kojila a ani menštruaciu nemala 😒 Takže takychto šokov si zažila v živote dosť 😅

vejula
1. nov 2011

@irriss uhm, no kuknem na to.. A tie naplaste to sa davaju nejaky čas pred stykom? či ako to je?

irriss
1. nov 2011

@vejula
..jezis, tak co dodat...urcite promluvit s tatkou...Ty se na to necitis?? 😉 podle toho jak Te znam, myslim si, ze by to byl super rozhovor...urcite k nejakemu zaveru byste dosli.. 😉
Jestli se muzu zeptat, jakou ochranu pouzivali doted? Jestli nechces odpovidat nemusis.. 😉