Maturita - externé štúdium popri práci a rodine

rencika8
18. jan 2018

Ahojte
Su tu nejaké maminky ktoré študujú alebo študovali externe maturitu ? Zaujímalo by ma ako ste to zvládli popri práci , rodine.

rencika8
autor
27. sep 2021

@kamasovadana ahoj
Chodila som v soboty na vyučovanie ale nie každú,popri práci sa mi to nedalo. Maturuje sa aj z jazyka,tým ze sa vytiahne téma a na tu sa povie pár viet v angličtine ale ja som mala šťastie lebo keď som mala maturovať tak prišla korona a spravili nám to z priemeru známok

kamasovadana
27. sep 2021

@rencika8 tak to super keby aj mne spravili priemer bola by som rada 😀ale tak realita je taka ze sa to musim naucit zatial sme konzultacie nemali prva bude teraz v sobotu tak uvydim ako to tam bude… este mi povec kolko tie konzultacie boli a co ste preberali normalne ucivo alebo ste sa vy pytali a oni vam len odpovedali na otazky? Nechapem odkjal si napr. Mala poznamky z odbornych predmetov ? Ci to ste si postupne vypracovavali na tych konzultaciach? Lebo regulerne netusim z coho sa vlasne budem na tu odbornu maturitu ucit sj a aj mas aj na nete otazky rovnake ale te odborne neviem ozaj 🤷‍♀️

nena007
20. okt 2021

Ahojte baby je tu aj niektorá ktorá je v druhom ročníku?

vanilaice70
3. nov 2021

Ahojte je tu niekto čo začal študovať v Bytči externe maturitu teraz od septembra?

dzlucia
4. nov 2021

@vanilaice70 ahojky myslim ze ich tu par je 😄skus pozriet prispevky do zadu😉

erzikay
8. máj 2022

@dzlucia Pozdravujem, poslala so Vám správu. Netuším ako to tu funguje, tak dúfam, že správne. 😉😀

viktoriaboj
10. okt 2022

Ahoj je tu niekto kto chodíl na externe štúdium do Bytče? Ja som začala tento rok.. a mám pocit že som spravila chybu.. Dostali sme materiál na učenie.. nejak mi to po tých rokoch nejde do hlavy..😞

maryah
13. okt 2022

@viktoriaboj neboj, treba len vydrzat

viktoriaboj
13. okt 2022

@maryah veď držím.. chodila si?

maryah
13. okt 2022

@viktoriaboj ano, v júni som maturovala… 3 dni po 40. Mám dve deti, 5 a 10… prácu a nejako som to dala. Bez tej maturity je to ťažké a to ma hnalo dopredu. Hlavne si nič nenechávaj na poslednú chvíľu a všetko vypracuj hneď ako dostaneš zadanie, aby sa ti to nenakopilo.

viktoriaboj
14. okt 2022

@maryah Tak to je super gratulujem.. Áno to sa snatzim robit.. len ta ekonomika mi nejde do hlavy. Učenie mi nikdy extra nešlo.. a tohoto je strašne vela. Ako to prebieha na skúškach? A sú trosku zhovievavý?

maryah
15. okt 2022

@viktoriaboj si teraz prvý rok? Skúšky prebiehajú tak, že najskôr máš pisomku z otázok z toho materiálu a potom ideš na ústne. Teraz máš ekonomiku, v druhom polroku budeš mať skúšky z ekonomiky, cudzieho jazyka a slovenského jazyka. Jazyky sú iba ústnou formou… Je toho veľa, ale da sa to zvládnuť.

viktoriaboj
16. okt 2022

@maryah Áno som prvý rok. Skúšky zatiaľ mame mat všetky online..uvidíme..

maryah
16. okt 2022

@viktoriaboj fakt online? My sme tak mali skúšky počas covidu… tak tam písomné nemáš, ale máš o niečo viac otázok… ale neboj, profesorky sú super. Prajem veľa šťastia 🙂

viktoriaboj
17. okt 2022

@maryah dakujem.. ale aj tak neviem či som schopná to dať..😞

maryah
18. okt 2022

@viktoriaboj ale neboj, dáš to. Hlavne sa nevzdávaj. Mysli na to, že kvôli čomu potrebuješ maturitu. Ja som prešla z výrobného pracovníka na vedúcu pozíciu v rovnakej firme. My sme v triede mali rôznych ľudí s rôznymi problémami a dali to. Keď neurobíš skúšku, tak máš opravný termín.

rencika8
autor
18. okt 2022

@viktoriaboj baby určite to nevzdávajte, ja som tiež mala podobne pocity, bála som sa ako čert kríža a spravila som si jednu maturitu externé, potom druhu a teraz idem na VŠ. A to popri rodine, praci a stavbe RD. Není to nič hrozne a všetko sa dá keď sa chce ostatné sú len výhovorky. Držím palce, keby niečo píšte, ak budem vedieť poradím

kvetinka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktoriaboj
1. nov 2022

@rencika8
Ahoj. Ja sa len bojim. Učím sa a nejde mi to nejak do hlavy.. neviem sa nejak sústrediť.. bojim sa skúšok. Mám pocit že som sa precenila.. 😞

smoukinka
1. nov 2022

@viktoriaboj nepanikar je to tazke stoji ma to vsetok volny cas ak sa vsetko podari tento rok zmaturujem … a to sa teda bude musiet podarit po tolkej namahe … uc sa kolko vladzes a zvladnes to

evelin99
6. jan 2023

@viktoriaboj prosimťa pekňe aké máťe predmety?

viktoriaboj
6. jan 2023

@evelin99 najhlavnejšia je ekonomika..z tej budem i maturovať. Mám jeden polrok za sebou a bolo toho vela aj dosť ťažké..

nikitka83
6. jan 2023

@viktoriaboj No musím sa vyjadrit ku tejto škole. Dá sa sa zvládnuť ale všetko ale všetko ide bokom. 1 ročník je prechádzka ružovou záhradou . Vytriezvenie ,že aký ťažký akoze bol 1 rocnik príde keď sa budete učiť v 2 ročníku ( hovorím o externom 2. ročnom štúdiu).
To koľko je tam ucenia sa mi ani vo sne nesnívalo. Neberú ohľad na to či máš čas,či máš rodinu proste buď sa zatnes a dokončis si maturitu ale ťa nechaju kľudne ísť veď predsa si už zaplatila tak čo...
Som šťastná,že som zmaturovala ale nikdy by som nikomu túto školu neodporúčala.

viktoriaboj
7. jan 2023

@nikitka83
Ahoj. Áno som na externom štúdiu.. A už viem že to nedam.. po prvé ma to nebaví a po druhé nemám na to mozgové bunky.. Štve ma že škola sa o nič nezaujíma. Zobrali peniaze a koniec..Banujem že som sa na to dala.. a to som citala recenzie na školu a boli veľmi dobre.. ale realita je iná.

dzlucia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzlucia
10. jan 2023

@nikitka83 plné s tebou súhlasím. Uplne všetko bokom a len učenie škola zisťovanie pomoc doučovanie. Pre mňa to bolo veľmi veľmi veľmi ťažké.

nena007
12. feb 2023

Dievčatá ak rozmýšľate nad dvojročnom externým štúdium v Bytči. Veľmi dobre si rozmyslite ci nemate v okolí aj iné možnosti. Prvý ročník sa celkom dá. Kto prejde je super. Ale v druhom roku je to skôr štúdium na vysokej škole. Určite sú jednotlivci ktorí to zvládli ale nie každý máme rovnaké domáce podmienky na štúdium. Tam treba dať bokom úplne všetko aj rodinu. Je to riadne sitko s veľmi malými očkami. Zvládnuť sa to určite dá. Ale to sú pre mna borci. To len z mojej strany.

rencika8
autor
12. feb 2023

@nena007 to je súkromná škola?

nena007
13. feb 2023

@rencika8 áno súkromná.

daria337
Autor odpoveď zmazal
Zobraz