Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Meno na balíku na pošte

9. máj 2021

Ja ako odosielateľ musím vypísať na balík svoje meno adresu aj mesto? Pokiaľ chcem uviesť seba ako odosielateľa pod názvom svojej stránky háčkovania môžem napísať len názov poprípade aj mesto s tým ze na podacom lístku bude normálne meno aj všetko, je to možné?

karhu
9. máj 2021

mala by si uviest adresu z ktorej to ide, ak sa nieco pobabre, nech to vedia poslat naspät

julia2018
9. máj 2021

Mala by si dať len taký názov-meno, ktoré budeš vedieť na pošte vybrať, ak sa to vráti. Ak si tam das názov webstránky, tak si neviem predstaviť ako ti to vydajú na pošte. Ak máš s.r.o. Tak to vedia pozrieť v obchodnom registri, že si vlastník. Ale vlastníka domény na pošte nikto nevie skontrolovať.
Samozrejme tam musí byt i adresa na vrátenie. A nezabudni, že keď s ti vráti neprevzata dobierka, tak je tam poplatok, ktorý musis zapalatit, aby ti balik vydali, aktuálnu výšku neviem presne.

nika82
9. máj 2021
martinkatinka
9. máj 2021

Udaje na baliku a podacom listku maju byt totozne. Ak si zivnostnik, uved si to, ale musis to preukazat napriklad zivnostenskym listom, inak ti to nemozu vydat naspat.
Pri obycajnom liste(malom balicku do 2 kg) nemusis uvadzat nic, ale v pripade nevyzdvihnutia sa to hned smeruje na uloznu.

sovica
9. máj 2021

Meno a adresa uvedená na balíku aj podacom lístku sa musí zhodovať.