• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Meno pre dieťa. Čo keď meno nie je v kalendári?

10. decembra 2015 
Ahoj BERTICA.H, volam sa Johanka (22rokov), takze chcem reagovat na tvoju otazku ake meno dat svojmu babu:slight_smile:....navyse moja mamina je Daniela, takze mam k obom menam hlboky vztah. Obe mena su skvele, no pytala si sa ako sa zije s menom Johanka - fantasticky:slight_smile:.......ono tym, ze je to take nezvycajne nepotrebujes ani priezvisko, lebo si ta vsetci pamataju. Kazdy povie len jednoducho Johanka a hned sa vie o koho ide. Ak niekam telefonujem, poviem vacsinou len meno - to staci. A navyse ta patronka Johanka z Arcu - myslim, ze ta je dobry kauf:slight_smile: Co sa tyka skratiek a prezyvok, je to rozne, ale vacsinou som pre kazdeho Johanka. Fakt odporucam:slight_smile:
9. feb 2009 o 00:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Johanka..díky:slight_smile:
A si Johanka alebo Johana?
Máme také blbé priezvisko :sweat_smile: :sweat_smile:
typicky slovenské(bryn...):slight_smile:)
a neviem či sa to hodí tak krásne meno k nemu :sweat_smile:

Stále nemáme vybraté :unamused:
9. feb 2009 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte a neviete kedy má meniny Sandra a Zachariáš :slight_smile:
9. feb 2009 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.a ja by som chcela vediet kedy ma meniny Jasmina :dizzy_face:
9. feb 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
BERTICA, ja som v obcianskom Johana, ale kazdy to aj tak zdrobnuje na Johanka. Vlastne som radsej, ze som Johana, lebo to znie seriozne, a zase kto ma chce oslovit milo, tak povie Johanka. To mas ako s kazdym inym menom......ale da sa dat do obcianskeho aj Johanka, takze neni problem.......dokonca aj Johanna s dvomi "N". No ked mate to rydzo slovenske priezvisko, neviem ci to zrovna ladi.......vsak este to zvazte.....:slight_smile:.....tak potom mozno by prichadzala do uvahy ta Daniela:slight_smile:....pekny den
11. feb 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievčatá.neviem si poradiť s menom pre naše dievčatko.Páči sa mi Zara, alebo Zaira, len neviem, či je toto meno možné v pohode zapísať na matrike. Nemá niekto s týmto menom náhodou nejaké skúsenosti?Vďaka :wink:
6. mar 2009 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cauko myslite ze bude problem s menom Marko????
8. mar 2009 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ewwe: isto nebudes mat problem s menom Marko ... moj syncek sa vola Matthias a vobec nebol ziaden problem ... toto pisu teraz v casopise Mama a ja: AK meno nie je v kalendari pripadne v knihe Matej Povazaj: meno pre vase dieta alebo na www.babynamesworld.com rodicia k zapisu takehoto mena potrebuju potvrdenie o tom, ze meno ktore chcu zapisat sa bezne pouziva v tomktorom state. V tomto smere im moze byt napomocne ambasady... alebo ak mate nejake pochybnosti mozete ich konzultovat s Jazykovednym ustavom Ludovita Stura Slovenskej akademie vied.

Ja mam zase problem chcela by som dat meno Matthias zapisat do kalendaru a neviem kde sa mozem na koho obratit....
8. mar 2009 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky chcela by som Vas poprosit o radu, cakame dievcatko a nevieme vybrat pre nu meno, prvu mame Sofiu a chceli sme aby sa to hodilo spolu :slight_smile: budem rada ak mi nejake pekne mena poradite dakujem velmi pekne
11. máj 2009 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ninuska, mam aj ja dve dievcatka, chcela som aby sa tiez spolu hodili a spodobovali. takze mame paulinku a karolinku. nemala som problem s vyberanim, lebo tieto mena sa mi moc pacili a pacia sa aj vela ludom. prave slovenske. ku menu sofia by sa mi pacilo meno klaudia, patricia, lucia, anna-maria, natalia-natalija, julia, myslim aby sa koncilo na dvojhlasku -ia. to su slovenske, no ale kazdy ma iny vkus. ved meno je na cely zivot, tak porozmyslajte a daj vediet na akom ste sa dohodli. drzim palce!!! :slight_smile:
17. máj 2009 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata ,myslim, ze vam netreba ani ambasady, nam povedali, ze na to, aby sme preukazali, ze to meno existuje, staci nieco vytlacit z internetu, kde je jasne, ze sa to meno pouziva. Nas maly je Laurent, tak sme odniesli vytlaceny francuzsky kalendar a nebol ziaden problem, ani si nepamatam, ci to vobec riesili. To bude tym, ze ja som vtedy este bola v porodnici :wink:

Ninuska, ved aj ty mas pekne meno, moze sa volat aj po tebe :slight_smile: Este ma napada Laura, Viktoria, Emma, Wanda, Lilly, Olivia, juuuuuj, dufam, ze nase druhe babatko bude dievcatko :slight_smile:

Cikina, aj Paulinka a Karolinka u velmi pekne mena :slight_smile:
18. máj 2009 o 06:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas maly Christoffer nevie kedy ma oslavovat meniny.pomozete nam najst jeho meninovy dnik??dakujeme :slight_smile:
28. máj 2009 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fatimma / Christoffer - škandinávske meno, meniny v usa - 9.10
28. máj 2009 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenicka..na matriku so žiadosťou, aby vám pomohli a vyhľadali meno..Nám matrikárky v Trenčíne veľmi pomohli, teta hľadala, ochotne nám pomohla, bola veľmi zlatá, veď sme ju stále otravovali...I keď výsledok nebol taký, aký sme chceli-Maruška...Tak sme vymysleli alternatívu-Maruschka...Týmto im tam do Trenčína na matriku posielam tisíc pozdravov... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. máj 2009 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, som rada, ze som nasla tuto temu. my mame tiez Damiana a rodicia boli nestastni, ze kedy budeme oslavovat jeho meniny, ked sme mu dali take zvlastne meno. hahaha, musim si ten kalendar z wikipedie vytlacit cely aby som ho mohla pouzit pri druho bejbe :slight_smile:
29. máj 2009 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majina.b- :sweat_smile: dakujem za pomoc,ze si mi pomohla najst dnik kedy budem oslavovat meninky. :slight_smile: Christoffer-3.mesiace.pa pa. :confused:
29. máj 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fatimma
ešte som našla : Švédsko 15. Marec Kristofer, Christe
tak si vyber dátum ktorý sa ti viac páči
29. máj 2009 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, nevíte náhodou, kdy má svátek Matyáš? V českém kalendáři jsem ho nenašla.
5. jún 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak už jsem našla, že se slaví na Matěje.
5. jún 2009 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviete kedy ma meniny Tobias?...celkom sa mi to meno paci ale priatel ho nechcel koli tomu ze nebude moct nas malicky oslavovat meniny...dakujem :slight_smile:
19. aug 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame skoro 4mesacneho Tobiasa,oslavuje 13.septemba podla nemeckeho kalendara,Ahoj. :slight_smile:
19. aug 2009 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podla mna sa nikam netreba obracať, ved už zapíšu skoro akékolvek meno, ktoré existuje na svete...
My máme Chrisa, a nebol nikde problém... ani v nemocke, ani na matrike, ani pri krste... :wink:
19. aug 2009 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poradťe mi prosím. Chcela by som požiadať o zapísanie mena Enesa do kalendára. Je to turecké krstné meno. Neviem kde sa mám obrátiť a koľko to stojí. Dakujem
7. okt 2009 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky, my sme pri prvom mene mali trochu problém nevedeli sme sa dohodnúť.. strašne som chcela dievčatko a bola by Abony, ale keďže to je chlapec dali sme mu meno Cassidy a aby mohol oslavovať meniny tak má 2 mená , Cassidy Gabriel... len na matrike museli dat pozor pri zápise lebo Cassidie je už dievč. meno :confounded: a teraz čakáme druhé (dúfam ze dievčatko) a bude sa volať Mia Natália.. páči sa mi ich viac Elizabeth, Eliška , Viktória, Elissa do termínu ešte ostáva pár mesiacov tak uvidíme.. :sweat_smile: :wink:
28. dec 2009 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,viete mi niektora poradit....mne sa velmi paci meno pre dievcatko Lillien-s dvomi L. No oficialne som nasla len meno Lilien s jednym L a bojim sa,ze s dvomi L mi to nebudu chciet zapisat na matrike. Mate niektora babo s takym menom? Zapisali Vam ho v pohode? Vraj treba pri cudzojazycnych menach zohnat povod mena. Neviete odkial pochadza meno Lillien? Alebo ci je tomu venovana nejaka tema,lebo ja som nenasla....dakujem
3. feb 2010 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame Miu a Ellu....problem nebol,isli sme na matriku,tam maju zoznam mien,dost velky,aj s dvojitymi spoluhlaskami
3. feb 2010 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Viem ze su mena s dvojitymi spoluhlaskami....na jednej svetovej stranke som nasla zoznam,ktorym sa riadia vraj aj slovenske matriky. su v nom mena Lilien,Liliana,Lilly....rozne verzie ale Lillien nie. Preto sa bojim ze mi to nezapisu....a mne sa paci prave taka verzia. Preto by ste ma potesili,ak niektora take meno mate :dizzy_face:
3. feb 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
zisti si najprv na matrike,ci ho maju v zozname...ak nie,povedia ti ako mas postupovat...ale myslim,ze asi sa bude zistovat akej narodnosti je meno a nasledne potvrdenie z ambasady,ze ide skutocne o meno,nie o nejaku vec....no a samozrejme zaplatis /bolo to myslim okolo 3.000Sk/ za zapis mena
3. feb 2010 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: ahojte, tak mi máme 2,5ročného syna, ktorému sme dali meno Lucas.Oslavujeme meniny 18.10.-na Lukáša.Je to krásne meno-a dá sa mu aj krásne povedať-Lucasenko,Lucasík,Lucasko.
8. feb 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
j.a.n.e.7 • 1d • Dnes o 09:59
Ahoj, nemáte niektorá doma dievčatko meno Sárah? Teda nie Sáru, ani Sarah, ale Sárah... videla som túto variantu na nete (hneď prvý odkaz ako som na googli zadala toto meno a dala vyhľadávať slovenské stránky), ale na matrike o tejto variante nevedeli.... tak aby neboli problémy.

Ďakujem
12. feb 2010 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok