Mesačné výdavky na psa

antonia15
14. aug 2022

Ahojte. Vedel by mi niekto povedať cca koľko mesačne a koľko ročne (očkovania) ho stojí taký malý pes. Nejaký Yorkshire, maltezák? Ďakujem pekne;)

jumama
14. aug 2022

Citavam taku medzinarodnu skupinu o terieroch a tam som sa dozvedela, ze v niektorych krajinach maju tak ako my ludia zdravotne poistenie, tak aj psy maju moznost poistit. U kmercnych poistovni. Psik starne a pribudaju zdravotne problemy, tak vtedy to vyuzivaju. Aj nasporenu sumu, ale nieco im aj poistka kryje. Toto je podla mna najvyssi naklad, ktory moze pri psikovi byt - neocakavany naklad na veterinara. A treba s tym ratat, rychlo sa stane nieco s cim neratas.

Nam vo vybehu pokusal dospely pes 8 mes. stena. Menil sa uz na pubisa, ale nemali sme dovtedy skusenost, ze by ho psy vnimali ako soka. Aj sa najprv onuchali, vsetko vyzeralo ok, az ked sa nas zacal hrat s fenkami, ten druhy akoby si hajil fenku, ho kusol. Nastastie mu "iba pokusal labku", bola nedela - nevedeli sme, ako zle to mal, na labku vobec nestupal, ja som sa bala, ze mu to odumrie, ak ma aj kost prehryznutu... Pohotovost, vysetrenie, nasadene antibiotika, lieky proti bolesti - okolo 50 Eur. Vysetrenie mu urobil len pohmatom, keby ma zlomeninu a robi RTG tak dalsich 70 Eur. A tak je to s kazdym zvaznejsim problemom, ktory sa neda vyriesit doma, vetosi su drahi. Ak chcete mat psika, prilnete k nemu, musite s tym ratat.. neda vam potom ho nevysetrit.

Druha vec je prazdniny a dovlenky - je to take aktualne. Ak vam ma kto povarovat psa, ok, Aj na dovolenky so psikom sa da. No Tak inak, ak si date strazit, tak podla mesta kde byvate 10-20, v lete dkonca 25 Eur za strazenie za den.

mandzula
14. aug 2022

To je velmi tazko povedat, ono to mas ako "spriemeruj sumu, ktoru das na dieta". Nasmu ratlikovi napriklad treba strihat pazury uspatemu, inak nie je sanca, casto sa mu upchavaju analne zlazy, zas uspat, lebo inak bez sance, otravil sa jedom na kuny, sup na infuzie do "nemocnice", strava sice minimum, lebo je krpaty, no zas mu preskakuje a teraz bol za 240 € u psieho psychologa, lebo inak sme uz uvazovali nad utratenim, no boli sme z toho na sracky, kedze je to 10 rokov clen rodiny, tak sme tomu este dali sancu (nastastie to zabralo).

masinka
14. aug 2022

@jumama Reiffeisen banka mi volakedy ponukala poistenie psika k beznemu uctu, stalo to tusim 7 E mesacne. Ale ci to este existuje netusim, ucet u nich uz nemam.

melanta
15. aug 2022

Úprimne, ak potrebuješ vyrátavať, či ťa pes bude stáť mesačne 20 alebo 70 eur, nechoď do toho. Pretože čo keď ochorie alebo sa zraní a budeš musieť v sekunde dať 500 eur za operáciu? Aj na to treba myslieť. Moji rodičia mali jackrussella, malý pes. Mal citlivý žalúdok, 3x ročne mal problémy, vždy antibiotiká a 3-4 dni na infúzie, vždy to stálo okolo 150 eur. 2x bol operovaný, raz nádor, potom úraz, zakaždým operácia pár stoviek. Tam predsa nemôžeš premýšľať, že teraz ho nedám operovať, až za mesiac. A keď ochorie, tiež nemôžeš povedať, že nechám to týždeň vracať, lebo až keď príde výplata môžem zaplatiť stovku za infúzky a lieky. Som odporca toho, aby si kupoval živé zviera niekto, kto musí vypočítavať, koľko to bude mesačne stáť.